Amh ve fsh

serapii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2023
16
2
23
Kızlar selam, adet düzensizliğinden dolayı doktorum hormon tahlili yaptı. Reglimin 2. Günü Fsh 9.54 olunca erken menopozdan şüphelenip amh değerinede baktı 4,71 çıkmıştı şubat ayında. Pcosta var dedi. Reglim şu sıralar düzenli oluyor fakat bazı aylar kanama miktarı azalıyor Erken menopoz olabilme durumu beni aşırı demoralize etti. Henüz 22 yaşındayım kanamam da az gelince hepten korkmaya başladım cidden psikolojim bozuldu. Amh ve fsh değerim dengesiz değil mi? Bilen varsa yardımcı olur musunuz?

Ultrason da görünen yumurta sayınız nasıl, oda önemli.pcos var amh 4 kusurse FSH anlık o şekilde olmuş olabilir.adetin 2. Yada 3.gunu tekrar bir hormon testi verip muayene olun isterseniz usg de görünen yumurta sayınızı öğrenmiş olursunuz.

Doktor hafif pcos var demisti ultrasonda ama alttan bir muayene olmadı bakire olduğum için

Aynı konu haziranda da açılmış. Yeni bir değer de yazmıyorsunuz ki yeni bir test de yok.
Bu amh ile erken menapoz olmaz.

Doktor hafif pcos var demisti ultrasonda ama alttan bir muayene olmadı bakire olduğum için
İlla alttan bakmasına gerek yok karından da görür.alttan daha net olur ama fikir verir en azından.amh yüksek, FSH tekrar baktırın bence.yumurta sayisinda bir problem yok gibi görünüşte.

Erken menapoz olduğunu sanmıyorum isterseniz bi doktora daha gidin. Benim erken menapoz olma ihtimalim çok yüksek bende perşembe sonuç göstericem doktora henüz açıklama yapması ama değerlerim o şekilde. Fsh 34 benim. Sizin fsh nizin düşme imkanı var adetleri düzenlemek için kürleri deneyin yaşınız çok genç hiç o psikolojiye bürünüp kendinizi üzmeden başka bi doktora gidip tekrar oldum yaptırın değerlerinize. O psikolojiye giren çıkamıyor. Amh değeriniz düşük değil bence. Soğan kürü ve adet düzenleyici hormon düzenleyici kürlerle halledilir. Benim yaşım 31 ve fsh değerim 34 li değerim 27 tabi ben evliyim ama yasima gore cok yuksek bi deger cıktı ben bile yeniden hormon testi batırmayı düşünüyorum tabi eğer adet olursam ben 2 aydır olamadim malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…