Menopoz Amh düşüklüğü. Ne kadar vaktim kaldı? ⁉️

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
3 ayrı doktor da öyle demiyordu, ben kendim karar vermedim iyi bir değer olup olmadigina.
Benim de değerim 1.2 ben de en az 3-4 doktora sordum bana değerin gayet iyi normal denemeye devam dediler. Ben de kendim karar vermedim. O yüzden görünce yazdım şaşırdım açıkçası. Belki diğer hormonlarla kıyaslamışlardır sadece burdan okuyup da 1.2 az diye umutsuz olmasınlar diye yazdım. 1 in üzerine iyi derler genelde çünkü.

Benim de değerim 1.2 ben de en az 3-4 doktora sordum bana değerin gayet iyi normal denemeye devam dediler. Ben de kendim karar vermedim. O yüzden görünce yazdım şaşırdım açıkçası. Belki diğer hormonlarla kıyaslamışlardır sadece burdan okuyup da 1.2 az diye umutsuz olmasınlar diye yazdım. 1 in üzerine iyi derler genelde çünkü.
Benim de değerim aynı doktorum hiç üstünde durmadı normal dedi, ultrasonda yumurtalar iyi demişti ama 1 yıl once baktirdim amh'a. 1 yilda ne kadar azalır bilginiz var mı acaba??

20200717_002944.jpg

20200717_003008.jpg

medusares medusares yeni amh sonuçlarım daha düşük ama referans aralığı da düşük. Kafam çorba henüz gösteremedim sonuçlarımı.
Tatlım 1 ayda bu kadar düşmesi neredeyse imkansız bu yüzden aynı merkezde 2 defa sonuç vermek daha garanti oluyor. Dediğin gibi referans aralığını daha farklı. Normalin biraz düşüğü.

limoncicegi41 limoncicegi41 burda bi bakar mısın canım?
Canım uyuyakalmışım. Baktım 0.82 çıkmış. Gayet güzel 1in altında olunca düşük diyorlar ama 0.5 den fazla oldugu için çok düşük değil bence benim ki 0.17 idi.
İkinci ölçüm farklı labda 0.64 o da gayet güzel. Ufak artıs azalış olabilir. Benimde ikinci ölcümde 0.47 cıkmıstı ( bu arada güzel beslendim ama) tahmin ediyorum 6-8 arasında yumurta toplanır.

Son düzenleme:
Tatlım 1 ayda bu kadar düşmesi neredeyse imkansız bu yüzden aynı merkezde 2 defa sonuç vermek daha garanti oluyor. Dediğin gibi referans aralığını daha farklı. Normalin biraz düşüğü.
Canım uyuyakalmışım. Baktım 0.82 çıkmış. Gayet güzel 1in altında olunca düşük diyorlar ama 0.5 den fazla oldugu için çok düşük değil bence benim ki 0.17 idi.
İkinci ölçüm farklı labda 0.64 o da gayet güzel. Ufak artıs azalış olabilir. Benimde ikinci ölcümde 0.47 cıkmıstı ( bu arada güzel beslendim ama) tahmin ediyorum 6-8 arasında yumurta toplanır.
Teşekkür ederim kızlar. 🥰

merhabaalar gebeliğiniz sağlıkla ilerlesin sağlıkla kucağınıza alın inşallah:KK68:0.17 değerle tüp bebekle mi yoksa kendiliğinden mi hamiş kaldınız

Umut_2019 Umut_2019 canım sen ne yaptın yumurta dondurma filan düşünüyordun. Amh baktırdın mı? Ne zaman baktıracan?
Canım az önce doktordan geldim bu gün adetimin 2. Günü sakin bir hastaneye gittim kan verdim. Bir de kilo aldım. Pko var mı ona da test istedim. Boşanma aşamasındayim demedim. Bebeğim olmadi diye söyledim dikkatli bakti

Canım az önce doktordan geldim bu gün adetimin 2. Günü sakin bir hastaneye gittim kan verdim. Bir de kilo aldım. Pko var mı ona da test istedim. Boşanma aşamasındayim demedim. Bebeğim olmadi diye söyledim dikkatli bakti
Deme canım boşver. İnşallah güzel sonuçlar olur. 🤲🏻 E-nabızdan takip et bana yaz. 🤗

Kardeşimin üniversiteden bir arkadaşı var kadın doğum doktoru. Onla görüştüm dün her şeyi sordum. Bir kere sağlıklı gencecik 2 insanin bile bebeğinin olması çok düşük bir ihtimal dedi. Stresten uzak durmak sağlıklı beslenmek bir de şekerden uzak durmak gerekiyormus

X