Amh değerim düşük çıktı ne yapmam lazım?

tatlım benim fsh 8.95 amh 1.26 çıktı senin fsh gayet normal sanki amhın o degerde hatalı bence bi devlet hastanesinde tekrar baktırmanda fayda var en azından içinde rahat eder
Devlet hastanesinde sonuç hemen çıkıyor mu canım ben de kuşkulandım bi de doktor hemen tüp bebek doktoru ile görüştürdü beni fiyat aldırdı yani para kazanmak için yapabilirler mi bilemiyorum.. eğer öyleyse çok kötü ama bebekte deniyoruz olmuyor bilemiyorum

ben test verdikten sonra sanırım 10 gün sonra cıktı sonucu hemen cıkan bi sonuc degil ben devlette yaptırdım ordaki dr da yastan dolayı( 36 )istersen bekleme tüp bebek yaptırabilirsin dedi ama ben şuan düşünmüyorum 1 kaliteli yumurta yeterli onun için takviye vitamin kullanıyorum devlettekiler zaten başından savmak için gönderiyorlar özelde de zaten para için tüpe yönlendiriyorlar

ayrıca senin yaşında cok genc hamile kalma olasılıgın yuksek bi tanıgım 43 yaşında onunda amh 0,640 bişeydi hamile şuanda ona zor olmaz demişler kac yıldır kendiliğinden hamile kalmış rabbim ol deyince oluyor işte

Hayır doktor diğer her şey normal dedi bir tek problem amh dedi zaman kaybetme istersen dedi tüp bebek için. Tiroidim normal yumurtalıkların güzel dedi.
O zaman isterseniz doğal deneyin siz bilirsiniz tabi ama ben hem düşük amh hem endometriozis hastalığıyla doğal yoldan hamile kaldım uzun sürede oldu tabi zor oldu ama oldu amh tek başına önemli değil o kadar diyolar genel olarak

canım bu sürede hangi takviyeleri kullandın benimde amh düşük biraz dogal yoldan olsun istiyorum

Benim de yaş 42 ama 0.60 çoktı eşimin spermleri normal çoktı bana vitamin verdi bitikten sonra tüp bebek tek çare dedi tam bir merkeze gittik konuşmaya muayene sırasında 4+2 hamile olduğumu öğrendim inşallah şeninde öyle olur canım

hangi vitaminleri kullandınız acaba bilgi verebilirmisiniz

Ne vitamini kullandınız acaba sağlıkla kucağınıza alın inşallah bebeğinizi darısı bana da olsun

Olabilir ben burada birinin özel hastanede amh değerinin çok düşük çıkıp devlette yüksek çıktığını okumuştum.

Yani

Aslında medicalparka gittim özele burda en iyisi o. Fsh 6.91 gayet iyi değil mi? Bir de prolaktin değerim nasıl sizce
Hastanelere iyi demeyin ben yıllarca ugrastim. Neler gördüm neler tecrube ettim.

İyi bi lab da yaptirin bu testi.
İstanbulda iseniz lab önerebilirim.

Ayrica kaninizi verdiginiz gibi teste almalari gerek.
Fsh degerin cok cok cok iyi bu degere 0.72 amh olmaz.
Prolaktinin de iyi.

Benim esimin sperm sonucunu karıştırmışlardı. Sperm sayisi az hizi az vs vs. Uroloji doktoruna gittik oda cok umutsuz konusmustu.
Neler yasadik neler anlatamam.
Kisa kesiyorum hikayem cok uzun benim, en son tup bebek denerken embriyolog geldi sizim bu ilk test yanlis dedi ben esinizin spermlerini gozumle gordum ilk sonuc olsaydi spermler asla bu kadar kaliteli hizli olmazdi, biz baya dikkat edip takviyeler kullandik yemek vs ne olursa olsun duzelmezdi demisti.
Esinde sorun yok dedi.
Biz şok yillarda hayatimiz karardi.

Sonra ne oldu biliyormusun benim iki cocugum oldu ve ikisi de dogal yolla oldu.

Ayrica amh degerinin genel gecerliligi asla yok. Degerin az cikti cocugun olmaz diye bi konu asla asla asla asla yok.

Tabi doktorlarin isine gelmedigi icin bi konuyu asla dillendirmez.

Yorumunuzu yeni gördüm çok teşekkür ederim cevabınız için. Haklısınız hastanelere iyi demek yanlış neler dönüyor ben Samsun’da yaşıyorum Samsun’da tıp fakültesinde Prof.Davut Güven diye bir doktor önerdiler. Bir de devlette test vereyim bakalım sonuçlar nasıl çıkacak merak ediyorum. Bana biraz moral verdiniz teşekkür ederim çocuklarınızı sağlıkla büyütün

Çok teşekkür ederim. Hafta içi tıp fakültesine gideceğim doktor önerdiler. Bakalım sonuçlarım orada nasıl çıkacak.

Olabilir ben burada birinin özel hastanede amh değerinin çok düşük çıkıp devlette yüksek çıktığını okumuştum.
Herkes artık paranın peşinde sağlık gibi en hassas konuyu bile pazara dönüştürdüler

Eşim 2 kez özelde sperm testi verdi ikisinde de sıfır çıktı hemen anlaşmalı olduğu doktora yönlendirdiler ama nasıl başka yol imkansız 1 gün bile kaybedecek vaktiniz yok diye diye
Sonra devlete gittik 5milyon çıktı spermi yine düşük ama takviye yeterli olur tüp bebek son çare önce doğal yolla deneyin bir 6 ay dediler
2 ah geçti takviyelere devam
Bu arada benim amh 0.33

Aslında amh degerinin kanda ne çıktığından çok adetliyken alttan muayene de doktor kaç yumurta görüyor genel durum nasıl bunlarda önemli.amh de kötü değil bu arada biraz normal deneyebilirsiniz yaşınız daha küçük.benimde 3 ayrı amh sonucum vardı 0.90 1.30 1.18 yaş 30 iken FSH 6 lardaydi.fsh da değişken bir hormna onada çok takılmayın.kisacasi yaşınız müsait ve henüz denememissiniz bir süre kafadan çıkarıp vitamin alıp doğal deneyebilirsiniz.ben tüpe baslayacagik ay doğal gebe kaldım.3 buçuk aydır vitamin kullanmaya başlamıştım onlar iyi geldi belkide bilinmez.

Gerçekten en hassas konuda bile insanlara yaptıkları büyük adilik.. inşallah en kısa zamanda ikimiz de hamile kalabiliriz. Ben incir ve havuç kürü yapmaya başladım ibrahım saraçoğlunun tarifinden

Ayni lab da yaptirmaniz gerekiyor her zaman testlerinizi ve devlette kaniniz disarida fazla kalabilir yoğunluktan dolayi yada dis merkezd gonderilebilir.
İyi bi lab da ucretle test yaptirin.

merhabalar benimde değerlerim şu şekilde adetin 2. günü bir daha yaptrsammı acaba amh yaşım 39
amh 0.55
fsh 3,82
tsh 1.48
lh 6.56
prolaktin12.77

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…