Amh değerim düşük çıktı ne yapmam lazım?

merhabalar benimde değerlerim şu şekilde adetin 2. günü bir daha yaptrsammı acaba amh yaşım 39
amh 0.55
fsh 3,82
tsh 1.48
lh 6.56
prolaktin12.77
5 değerin aşşası menapoz girişi olarak da degerlendiriliyor bildigim kadariyla, ben araştırmamın az olduğu tecrubemin az oldugu ref degeri konu yada bir baska konuda bilmişlik yapamam.
Ama bu fsh değeri ile cocugu olan bir kişiyi de tanıyorum.
Şunu yapabilirsiniz doktorunuza mutlaka sorun bu ref degerini ne oldugu vs vs karşısında kitlenmeyin, hatta yazın bir kagida sorularinizi sorun cekinmeden.

Yumurta kalitenizi kuvvetlendirip iki ay, sonra tüp. bebek deneyebilirsiniz.

Ben 36 yasinda ilk cocuguma 12 kusur fsh 1 amh ile gebe kaldım 37 yasinda dogurdum, 8 ay sonra 2. cocuguma gebe kalıp doğurdum.
Olmaz diye asla ama asla ama asla bir konu yok.
Ama doktorlar moralinizi bozacak kulaklarınızı tıkayın. Beni deli etmişlerdi…

Kızlar merhaba yakında 28 yaşıma gireceğim. Doktora gittim ve amh değerim 0.72 çıktı doktorum vakit kaybetmeden tüp bebek denemeni öneririm dedi. Eşim de sperm testi verdi çok iyi çıktı sonucu.ne yapmam lazım. Nasıl hamile kalabilirim 😔
Arı sütü yiyin. Çok etkisi oluyor

5 değerin aşşası menapoz girişi olarak da degerlendiriliyor bildigim kadariyla, ben araştırmamın az olduğu tecrubemin az oldugu ref degeri konu yada bir baska konuda bilmişlik yapamam.
Şunu yapabilirsiniz doktorunuza mutlaka sorun bu ref degerini ne oldugu vs vs karşısında kitlenmeyin, hatta yazın bir kagida sorularinizi sorun cekinmeden.

Ben 36 yasinda ilk cocuguma 12 kusur fsh 1 amh ile gebe kaldım 37 yasinda dogurdum, 8 ay sonra 2. cocuguma gebe kalıp doğurdum.
gittiğim 3 doktorda hormonlara baktılar ama öyle çok üstünde durmadılar amh a daha çok dikkate aldılar. bilmyorum ne derece doğru
tüp bebeğe karar verdik zaten hatta dün doktor adet olduğunda gel başlayalm dedi ben dedm kalitesi artsın diye vitamin takviye vs dedim plentyfert woman diye bir vitamin verdi ama niyetim bu ilk adette deilde sonraki adette başlamak
sizinde allah evlatlarınızı bağışlasın sağlıklı hayırlı ömürler versin :)

gittiğim 3 doktorda hormonlara baktılar ama öyle çok üstünde durmadılar amh a daha çok dikkate aldılar. bilmyorum ne derece doğru
tüp bebeğe karar verdik zaten hatta dün doktor adet olduğunda gel başlayalm dedi ben dedm kalitesi artsın diye vitamin takviye vs dedim plentyfert woman diye bir vitamin verdi ama niyetim bu ilk adette deilde sonraki adette başlamak
sizinde allah evlatlarınızı bağışlasın sağlıklı hayırlı ömürler versin :)
2 ay yumurtalarını kuvvetlendirmeden asla başlama.
Doktor sana acımaz gelsin paralar.
Bu vitaminlere cok para vermeyin.
Su an acayip pahalı tek tek kullanin gerekli vitaminleri tek tek kullanmam cok cok cok daha etkili ozelde yazin bana atayım size ne kullanacaklarınızı.

Benim de yaş 42 ama 0.60 çoktı eşimin spermleri normal çoktı bana vitamin verdi bitikten sonra tüp bebek tek çare dedi tam bir merkeze gittik konuşmaya muayene sırasında 4+2 hamile olduğumu öğrendim inşallah şeninde öyle olur canım 🧡
Fsh kaçtı?

Ne kadar süredir korunmuyordun ve ek bi gıda takviyesi aldın mı, beslenmene dikkat ettin mi?

2 ay yumurtalarını kuvvetlendirmeden asla başlama.
Doktor sana acımaz gelsin paralar.
Bu vitaminlere cok para vermeyin.
Su an acayip pahalı tek tek kullanin gerekli vitaminleri tek tek kullanmam cok cok cok daha etkili ozelde yazin bana atayım size ne kullanacaklarınızı.
Banada yazar mısın, senin amh, fsh kaçtı?

Neler demişlerdi?

Neler demişlerdi?
Tamamen bu bi piyasa ince noktalarla oynuyorlar, inançlı vicdanlı ve yeminlerine sadık doktorlar bana senin cocugun olur dedi hep.
Ama cok az bu doktorlar 2 doktora rastladim.

Hemen hemen tüp bebek, cocugun olmaz, acır gibi yüze bakmak, hele o cok övülen bahcesi tup bebek doktoru prof cem celik ilk sorusu sen cocuk istiyormusun deyip yüzünü burusturup bende sinirlendim hayir demistim, ve bana senin ameliyatını yapamam dedi. Düşün bi de prof yani diyor ki senin ameliyatini yapacak kadar tecrubem yok ilk ameliyatimda ölümden döndüm ikinci ameliyatı emre karatekelioglu yapti ki ben zor bir hasta gurubuyum. Super bi ameliyat yapti sorunlarim giderilince yumurta kalitesi ve sperm kalitesi icinde dikkat ettim. Dogal yolla cocuklarin oldu.

Su isini ticaret gibi yapan doktorlara kulak asmasın kimse…

Aslında amh degerinin kanda ne çıktığından çok adetliyken alttan muayene de doktor kaç yumurta görüyor genel durum nasıl bunlarda önemli.amh de kötü değil bu arada biraz normal deneyebilirsiniz yaşınız daha küçük.benimde 3 ayrı amh sonucum vardı 0.90 1.30 1.18 yaş 30 iken FSH 6 lardaydi.fsh da değişken bir hormna onada çok takılmayın.kisacasi yaşınız müsait ve henüz denememissiniz bir süre kafadan çıkarıp vitamin alıp doğal deneyebilirsiniz.ben tüpe baslayacagik ay doğal gebe kaldım.3 buçuk aydır vitamin kullanmaya başlamıştım onlar iyi geldi belkide bilinmez.
Bu ay eşimle ikimiz vitaminlere başladık. Ben sadece folik asit kullanıyordum ama bu ay eş paketi aldık. Haftaiçi devlette özel muayenesi olan bir profa gittik eşimle onun verdiği takviyeleri aldık . Yumurtalıkların güzel dedi. İnşallah bu takviyelerle doğal yoldan gebe kalabilirim biraz daha deneyeceğim dediğiniz gibi 🙏

Tamamen bu bi piyasa ince noktalarla oynuyorlar, inançlı vicdanlı ve yeminlerine sadık doktorlar bana senin cocugun olur dedi hep.
Ama cok az bu doktorlar 2 doktora rastladim.

Hemen hemen tüp bebek, cocugun olmaz, acır gibi yüze bakmak, hele o cok övülen bahcesi tup bebek doktoru prof cem celik ilk sorusu sen cocuk istiyormusun deyip yüzünü burusturup bende sinirlendim hayir demistim, ve bana senin ameliyatını yapamam dedi. Düşün bi de prof yani diyor ki senin ameliyatini yapacak kadar tecrubem yok ilk ameliyatimda ölümden döndüm ikinci ameliyatı emre karatekelioglu yapti ki ben zor bir hasta gurubuyum. Super bi ameliyat yapti sorunlarim giderilince yumurta kalitesi ve sperm kalitesi icinde dikkat ettim. Dogal yolla cocuklarin oldu.

Su isini ticaret gibi yapan doktorlara kulak asmasın kimse…
Fsh nde amh nasılsın de fena değil buna rağmen neden Dr lar olmaz demişti sana, ne sıkıntın vardı?

Yumurta kalitesi için 3 yıldır uğraşıyorum olmuyor, ne önerirsin?
Amh düşük fsh yüksek.

Benim de 7 yil once 0.87 cikmisti o zaman 29 yasindaydim,ilk kizimi 2020 de tup bebekle kucagima aldim,ardindan dogal gebelik ve bir kizim daha oldu.Oncelikle amh dusuk olmasi seni korkutmasin Allah dilerse her sekilde oluyor,ne degerlerle hamile kalan var,sen de kalirsin insallah.
Fsh kaçtı? Kaç yumurta görüyordu Dr?

6.91 fsh degerinin amh sonucu 0.72 olmaz olamaz.
Kanınız dışarı da fazla kalinca düşük çıkıyor sonuç.
İyi merkezde güvenilir bir merkezde amh testini tekrarlatın.
0.72 düşük bir deger degil bu degeriyle de gebe kalırsınız.
0.001 amh degeri ile kk’da bir degil 2 cocuk doguran zibilyon tane üye var.
0.001 le hamile kalanların fsh si düşük olamaz di mi, buna rağmen kalınması zor olmuyor mu?

Benim de yaş 42 ama 0.60 çoktı eşimin spermleri normal çoktı bana vitamin verdi bitikten sonra tüp bebek tek çare dedi tam bir merkeze gittik konuşmaya muayene sırasında 4+2 hamile olduğumu öğrendim inşallah şeninde öyle olur canım 🧡
Fsh kaçtı? Hangi vitaminleri verdi Dr?
Ne kadar sonra oldu korunmayı bırakınca?

Hastanelere iyi demeyin ben yıllarca ugrastim. Neler gördüm neler tecrube ettim.

İyi bi lab da yaptirin bu testi.
İstanbulda iseniz lab önerebilirim.

Ayrica kaninizi verdiginiz gibi teste almalari gerek.
Fsh degerin cok cok cok iyi bu degere 0.72 amh olmaz.
Prolaktinin de iyi.

Benim esimin sperm sonucunu karıştırmışlardı. Sperm sayisi az hizi az vs vs. Uroloji doktoruna gittik oda cok umutsuz konusmustu.
Neler yasadik neler anlatamam.
Kisa kesiyorum hikayem cok uzun benim, en son tup bebek denerken embriyolog geldi sizim bu ilk test yanlis dedi ben esinizin spermlerini gozumle gordum ilk sonuc olsaydi spermler asla bu kadar kaliteli hizli olmazdi, biz baya dikkat edip takviyeler kullandik yemek vs ne olursa olsun duzelmezdi demisti.
Esinde sorun yok dedi.
Biz şok yillarda hayatimiz karardi.

Sonra ne oldu biliyormusun benim iki cocugum oldu ve ikisi de dogal yolla oldu.

Ayrica amh degerinin genel gecerliligi asla yok. Degerin az cikti cocugun olmaz diye bi konu asla asla asla asla yok.

Tabi doktorlarin isine gelmedigi icin bi konuyu asla dillendirmez.
Merhaba, amh için tecruben neydi asla yok demişsin alakası canım?
Benim 0 larda ve üç yıldır olmuyor maalesef.
Çok üzülüyorum.
Rezerv azlığı hamile kalmaya engel di mi?

Senin fsh kaçtı hamile kalabilir?

Herkes artık paranın peşinde sağlık gibi en hassas konuyu bile pazara dönüştürdüler

Eşim 2 kez özelde sperm testi verdi ikisinde de sıfır çıktı hemen anlaşmalı olduğu doktora yönlendirdiler ama nasıl başka yol imkansız 1 gün bile kaybedecek vaktiniz yok diye diye
Sonra devlete gittik 5milyon çıktı spermi yine düşük ama takviye yeterli olur tüp bebek son çare önce doğal yolla deneyin bir 6 ay dediler
2 ah geçti takviyelere devam
Bu arada benim amh 0.33
Fsh kaç?
Eşinizin değerlerinde var mı bi gelişme?

Bu ay eşimle ikimiz vitaminlere başladık. Ben sadece folik asit kullanıyordum ama bu ay eş paketi aldık. Haftaiçi devlette özel muayenesi olan bir profa gittik eşimle onun verdiği takviyeleri aldık . Yumurtalıkların güzel dedi. İnşallah bu takviyelerle doğal yoldan gebe kalabilirim biraz daha deneyeceğim dediğiniz gibi 🙏
Canım hamilesin sanırım çok sevindim olmaz diyordun bak çok şükür olmuş Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah nasıl oldu Saraçoğlu kürüyle mi başka şeylerle mi yoksa 😊😊😊

X