Ambigus Genitalya (Kuşkulu Genitalya / Cinsiyet Belirsizliği)

Merhaba amniyosentez sonucunuz çıktı mı bizde de benzer bir durum var sonuçlarınız nasıl geldi paylaşabilir misiniz?
Merhaba evet cıktı. Cocugumun cinsiyeti erkekmiş. Genlerinde kromozomlarında bi sıkntı cıkmadı cok ikür. Erkek hormonlrı fln hepsi normal cıktı. Hipospadias yani peygamber sünnetli oldugunu sçyledi perinatologumz. Suan 25. Haftadayız pipi ve testisleri daha net ama küçğk görünüyo. Zaten siyah beyaz görüntüde lale görüntüsü hipospadiasm kesin. Yani bence sizinde öyledir. Biz cok korktuk ama cok şkür herşeyiyle saglıklı. Peygamber sünnetide operasyonla hallediliyor ztn 🥲

Merhaba, 20 haftalık gebeyim. Detaylı ultrasonda kız gibi duruyor dendi ama üzerine soru sormadım. Kendi doktorum 16. Haftada 99% kız ama tekrar bakalım dedi. 20. Haftada kendi doktorum erkek ya da kız diyemiyorum, dna veya amniyosentez ile cinsiyet belirleme yapabiliriz, sonraki haftalarda da değişeceğini düşünmüyorum dedi. Ambigus genitalya yani kuşkulu genitalya var dedi. Kendisi menfaatsiz iyi bir doktor, bu yüzden duyduklarım beni kahretti. Bezmialemde başka doktora gittim, 100% erkek dedi. Medicana’da Burcu Yılmaz diye insanlıktan uzak doktora gittim, o da erkek 90% dedi. Perinatalog yorumunu sordu, söyledim, söylemini değiştirdi, emin değilim dedi.

20. Haftada bebek pozisyonu uygun olmasına karşı cinsiyet belirlenemedi. 6mm çıkıntı var, birinin torba dediğine diğeri labia dedi. Hermafrodit gibi konular beni çok korkutuyor, cinsiyet tayini yapmak çocuk için yıpratıcı olacak. İyi haber duymaya çok ihtiyacım var. 30. Haftalarda hala netleşmezse kan ile genetiğine baktırırım veya bebeğim doğduğunda test yaptıracağım.

Benzer süreç yaşamış / duymuş olan var mı? Süreciniz nasıl gelişti ne yapıldı?
Rabbim cocuklarimiza sağlık sıhhat versin inşallah.ayni durumu bende yaşıyorum su an. Son gelişmeyle bilgi verirden sevinirim.Rabbim tüm sıkıntılarımızi alsın inşallah

Merhaba şuan aynı durumu yaşıyorum. 21 haftalık gebeyim oerinatolog amniyosentez önerdi yaptırdık. Cinsiyetmz belli deil. Cok korkuyorum. Bebeginizi dogurdunzmu. Yaşadıklarınızı duymaya ihtiyacım var bilgi vereblrseniz cok sevinirim 🥲
Bana da aynı şeyleri söylediler.cok kötü durumdayim.size tam olarak ne dediler.nasil ilerliyorsunuz bilgi verirmisiniz

Bana da aynı şeyleri söylediler.cok kötü durumdayim.size tam olarak ne dediler.nasil ilerliyorsunuz bilgi verirmisiniz
Şuanda 36+ dayım haftaya sezaryenleödogurucam. Bebek gelişimi anne karnında cok yavaş kilo alımı az o yzdn doktor bekletmek istemiyo. 37 yi geçiremem diyo bebek sıntıya girer diye. Pipi hala aynı. Her kontrolde bakıyolar testisleri indi cok şkür. Ama pipisi inanılmaz küçk gömül gibi gözüküyo. Haftaya dogum yapıcam ve inanılmaz stresliyim. Hipospadiasa ek bi komplikasyon olur diye cok korkuyorum. Bide ileri derece cıkıcak muhtemeln görüntü o şekşde o yzdnde korkuyorum. Dogm snrasıda blgi veririm en yakn zönda. Siz naptınz yazalı baya olmş görmemişm kusura bakmayn. Size ne dediker şuanki durumunuz nedir

X