aman dikkat!

M e g

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008
72.781
118.855
Arkadaşlar,hani bu bölümde, 'hangi kozmetik ya da bitkisel jel-krem vs,
göğüsleri toparlar,dikleştirir' diye soruyoruz ya birbirimize..
Ben konu hakkında bilgisi olabilecek bikaç kişiden duymuştum ama dün bir genel cerrahtan öğrendim ki;
''göğüslerinde 'fibrokistik meme rahatsızlığı' olan hanımların,bitkisel de olsa (çünkü içinde bitki kaynaklı östrojen var),bu kremleri,jelleri,spreyleri kullanmamaları gerekiyomuş''..
Sebep,östrojen fibrokistleri tetiklermiş..
Allah korusun ama östrojen bu kistlerde kanser oluşuma bile sebep olabilirmiş..
ve şunu da ekledi doktor,
''Her 5 kadından birinde bu fibrokistik meme rahatsızlığı olabilir..(kendimiz farketmeyebilirmişiz bu arada).. tehlikeli değildir fakat senede bir ultrason tetkiki gerekir'' dedi..

sağlıklı günler dilerim...

Son düzenleme:
Paylaşımın için teşekkürler..
Ben de fibrokistler var..Olmasa bile bu bitkilerle,jellerle büyütme olayına sıcak bakmıyorum..
Gögüs, biz kadınlar için çok önemli..varsın küçük olsun..
Toparlansın, büyüsün derken..Daha ciddi sonuçlara davetiye çıkarmayalım..
Bu benim görüşüm..

rica ederim:)

bitki özünde olsa da östrojen,östrojen sonuçta..

evet haklısın,kaş yapalım derken göz çıkartmayalım Allah korusun..

teşekkürler paylaşım için ..uzak durmak lazım bunlardan bende kullandım evet ama yararı oldumu hayır!
düzmece zaten hepsi para tuzağı paralarıma yanarım anca

ben çilek yağı ve kayısı yağıyla masaj yapıyorum tırstım şimdi yaa

fındık,çilek vs yağının bi sakıncası yok ki..
hani içinde östrojen olan bitkilerden yapılan kremler-jeller var ya (içeriğinde fito-östrojen.olanlar),bunlar kullanılmıcak..

Son düzenleme:
'' Fitoöstrojenlerin hormon olmadığına dikkat çekilirken, fitoöstrojen diye adlandırılmalarının önemli sebebi olarak da, kadın vücudunun egemen hormonu östrojen moleküllerine benzer molekül yapısına sahip olmaları olduğunun altı çiziliyor. ''

diye yazıyor çoğu krem-jellerin ürün açıklamasında..
işte sorun da bu,östrojen moleküllerine benzer molekül yapısına sahip olmaları; fibrokistik memelere zararlı kısaca..

ben de bitkisel yağlar ve toparlayıcı sıkılaştırıcı kremlerden kullanıyorum. etkisini de görüyorum. aklımda kuşku kalmasın diye ultrasona da gittim. bi sorun yokmuş çok şükür. şimdi kullanmaya devam ediyorum. madem endişeniz var gidin kontrole

en doğrusunu yapmışsın ultrason çektirmekle..
bu ürünlerden kullanmaya başlamadan önce emin olmak gerek,fibrokist ya da başka bi durum var mı göğüslerde diye..

ya arkadaşlar konuya daha yeni baktım bende 1 aydır göğüs büyütücü krem kullanıyorum ve hala devam ediyorum böyle bir hastalığım yok ama sol göğsümde bir sertlik oluştu dün doktora gittim hatta ultrasona girdim allahtan bir şey çıkmadi yani bisey yok meme dokusu dedi
acaba diyorum o dediğiniz hastalık bende olsaydı dün ultrasonda çıkarmıydı bileniniz varsa ne olur cevap yazın saygılar

sevgili arkadaşım üzülmene gerek yok,fibrokistler,ultrasonda tesbit ediliyor zaten..
çektirdiğin ultrasonda bu tesbit edilmediğine göre,senin böyle bir durumun yok demektir,rahat olabilirsin..
sevgiler

sevgili arkadaşım üzülmene gerek yok,fibrokistler,ultrasonda tesbit ediliyor zaten..
çektirdiğin ultrasonda bu tesbit edilmediğine göre,senin böyle bir durumun yok demektir,rahat olabilirsin..
sevgiler

çok sağol ya içimi rahatlattın hanı ben özellikle sormadım böyle bi hastalığım varmı diye zaten uzman da bir şey sölemedi herşey normal dedi
birde arkadaşım bi sorum daha olacak senin bu konudaki bilgilerin ne boyutta hani ultrason sonucumdaki 4 satırlık bulguları yazsam acaba varnmı yokmu diye anlarmısın.
hani dedimya krem kullanıyorum ya biraz endişeliyim açıkçası tam tatmin olamadım
yinede verdiğin bilgi için çok sağol arkadaşim kaydirigubbakcemile3

yaz buraya istersen ultrason tahlil sonuçlarını,bi bakayım ben..
doktor deilim ama çözerim sanırım..

Son düzenleme:
yaz buraya istersen ultrason tahlil sonuçlarını,bi bakayım ben..
doktor deilim ama çözerim sanırım..

TAMAM CANIM YAZIYORUM
cilt,cilt altı doku kalınlığı normaldir.
her iki memede de kistik veya solid lezyon saptanmadı.
duktal ektazi izlenmedi.
her iki aksiller bölgede patolojil boyut ve ekoda lenf nodu saptanmadı.

SONUÇ.
normal sınırlarda inceleme

evet canım ultrason sonucunda bunlar yazıyodu sence kremi kullanmaya devam ediyimmi yoksa bırakıyımmı
cevabını bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

maşallah diyim,senin göğüs ultrasonu incelemen,tamamenn normal tatlım..
fibrokist yada ona benzer bir durumun yok..
kremini kullanabilirsin tabii ki bu durumda..

sahi,hangi kremi kullanıyosun sen?

maşallah diyim,senin göğüs ultrasonu incelemen,tamamenn normal tatlım..
fibrokist yada ona benzer bir durumun yok..
kremini kullanabilirsin tabii ki bu durumda..

sahi,hangi kremi kullanıyosun sen?

yardımın için gerçekten sağol topikin başında hani demiştinya kremler zararlı hele büyürse kanser riski falan benimde göğüslerde biraz gelişme olunca çok korktum yani
bu arada gold longda göğüs büyütücü krem kullanıyorum canım
umarım bi zararı olmaz çünkü buna gerçekten çok ihtiyacım var arkadaşım

bitki kaynaklı (fitoöstrojen) östrojen içeren kremler pek moda,çoğu kişi kullanıyo..
herhangi bir kistik oluşum olmadığına göre göğüslerinde,gönül rahatlığıyla kullanabilirsin tatlım..
sevgiler

kaydirigubbakcemile5

ya canım özelden attığın msj.aldım
ama şuan bu krem var elimde bunu kullanmaya devam etsemmi acaba
bunun belirginb bi zararı varmıdır sence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…