Alyans...

• Konu Sahibi gamze_8
bak canim,

adetlerimiz nasilsa, hersey öyle olmali.
bence bu konular cok hassas,yarin iki günden basina kakilabilir.
o zaman cok üzülürsün.
pahali birsey olmasada sen kendin alamaya bak.

• Konu Sahibi gamze_8
kafana takma erkek arkadaşında anlayışlıysa anlatırsın durumu şimdi konuşulmazsa bunlar ne zaman konuşulur.al karşına böyle böyle açıkça anlat insanlar konuşa konuşa dimi

• Konu Sahibi gamze_8
zaten bayanların beğendiği modeler alınıyor. sende fazla ağır bişiy bakma..

ama sen almalısın mutlaka...

onları ilk günden kullanmaya başladığını onlara masrfları yıktığını düşünmesinler...

yarın öbürgün bir laf ederler içine dert olur.

borçla krediyle bi şekilde al ödersin onlara bu durumu yansıtma bile en fazla 250 gibi tutuyor merak etme...

• Konu Sahibi gamze_8
canım bence kesinlikle lafını bile etme
almaya çalışırsa da kabul etme
bu işler borçsuz olmuyor zaten
borç harç al bence kendini ezdirme
üzerine düşenlerin hepsini yap ki ilerde laf gelmesin sana

• Konu Sahibi gamze_8
yani arkadasim bu bir yuzuk sonucta sizin almaniz daha munasip bence bizim durumumuzda iyi degildi benim babamda emekliydi ama kizima yarin el kapisinda basina kalkarlar diye borc buldu bi sekilde yuzugumude aldi gerekenide yapti yani senin iyiligin icin simdi hersey guzel ama ya sonra basina kalkarlarsa insan oglu bu her lafa dili doner bu arada mutluluklara.s.

• Konu Sahibi gamze_8
Biz de nişanlanırken şimdiki eşim yani hiç bana sormadan aldı ikisini de. Hele ki senin de böyle bir problemin varsa anlat ona sonuçta o senin evleneceğin insan eminim anlar seni. saklama. Saklama ki bundan sonraki adımlarını da senin durumunu bilerek atsın...

• Konu Sahibi gamze_8
arkadaşım öncelikle hayırlı olsun.Rabbim gönlünüzde ki gibi yuva nasip etsin...
alyans konusuna gelince beyaz altın almayı düşünürsen eğer,kendine altınını erkek arkadaşına da gümüşünü yaptırabilirsin.gümüş olarak en fazla taş çatlasa 100ytl tutar.tabi bu 300-400 arası olan bir modelin gümüş olarak yapıldığı zaman ki fiyatı.erkek arkadaşına gümüşünü sana beyaz altınını alabilirsiniz.altın takma taraftarı olmayan erkekler genelde bu yolu kullanıyorlar...

• Konu Sahibi gamze_8
iyi de kızlar birşeyi gözden kaçırıyorsunuz; bu iş bir tek alyansla kalmayacak!

başka yöreler de nasıl olur bilmem ama bursa da nişan düğün yapılırken karşı tarafın dış kapının mandalına kadar hediye alınır...başörtüler, havlular, mendiller,çoraplar daha bir sürü...hele yakın akrabalara abartılır...sonra nişan öyle evde yakın akrabalarla olmuyor...bahçelerde evlerde ve çok aşırı abartlı yani düğün mü nişan mı çözemez kimse

işte bu sebeplerden bence altından kalkamayacaklarsa damat adayıyla konuşması gerekir

bursalı evli erkekler eşlerinin kafasına kakmazlar, karılarına çok değer verirler

(dayım gibi müstesnalar da var tabiki gerçi o bile başa kakma yapmaz..onların durumu bambaşka)

• Konu Sahibi gamze_8
arkadaşım benim anlamadıgım nişanlı adayının senin ve ailenin durumunu bilmiyor mu?evlilikten bahsediliyor ama evlilik ne demek?siz "bir" olmayacak mısınız?bence bunun konusu bile çok çirkin.. kimin durumu musaitse o alır. eger ailesi bunun lafını edebilecek tiplerse sozlunun durumu kapatması gerekmez mi?ornekse 2 sini birden alıp,ailesine beraber aldık diyemez mi? demekki idare edemeyen bazı konularda pasif kalan biri.walla çok uzuldum bu konuya.cunku para yoksa 100 milyon bile fazla.

soyle bir yorum yazılmıs " alyans alamayacaksan nişanı ertele" buna da katılmıyorum.parası olamayan nişanlanmasın o zaman.olur mu oyle? sen yemekli bi nişan yapmak zorunda mısın?hayır senden boyle beklentileri varsa,olmalı gibi bir tavırları varsa bu işte bir gariplik var.hele de sozlunun tavrı bana hoş gelmedi.. ne diyim senin anlattıkların kadar yorum yapabiliyorum..

• Konu Sahibi gamze_8
Aileleri karistirmadan nisanlinla konusman gerek bence...a.s

Bunda cekincek utanacak birsey yok güzelim, parali gün var parasiz gün var ne yapican yoksa yok yaratamasinya...

Siz ikiniz aranizda halledin, ailelerinizin haberi olmadan...cünkü sonra bu cok ufak tefek ve gereksiz seyler yüzünden simdiden araniza kurt girebilir...

• Konu Sahibi gamze_8
bizim durumumuz da iyi olmasina ragmen yuzukleri esim almisti, ve ben hic para falan teklif etmemistim (niye acaba) zaten onun da bole bi adetten haberi yoktu ki zaten asla almazdi. sen canini sIKma bir yuzuk icin bence uygunundan alirsin, kendine pirlantali sec, onunki teneke yuzuk olabilir bak. sırnaşık şey
saka bir yana canim mutluluklar bunlar cok ufak seyler, uzulmene degmez. cozulur bak gorursun.
:1hug:

• Konu Sahibi gamze_8
CAnım alışverişten sonra bizi haberdar etmeyi unutma meraklanırım ben

• Konu Sahibi gamze_8
yorumlarınınz için teşekkür ederim
Ne güzel benim babam okadar rahtki annem soyluyo napıcaz dıye adamın umrunda degıl boyle degıldı iş bulamama falan derken adamda bır rahatlık yanı babamdan hıbısey beklemıyorum oyuzden..Ya bana hep konuşuyorduk erkek arkadaşımla hep ben alcam biz alcam dıyolardı oyüzden hiç ayarlamadım yoksa tabııkı ayarlardım.Ama yinede hallettimki patronumdan avans istedim bugün vericek.Yarında Allahın izniyle çıkıcaz alışerişe.Birde onlar doğulu gerçi bizde otarafa yakın sayılırız.Kendi bana söylemesede ben açık olduğum için ve anlaşamayız diyerekten sanırım amcaları falan istemiyo galiba.Onlarda demiş olabilir kız tarafına ait onlar alcak diye aile bağları çok kuvvetli Zaten çok zorluk çektik.Yani hiç ümidimin kalmadığı bi zamanda geldiler.Kendisine soramıyorum.Oda söylemiyo istiyolar ne demek istemicekler diyo ama geldıklerınde bende annemde oyle hıssettık.

• Konu Sahibi gamze_8
Bizim sadece aileler arasında evde ufak bi tören olucak sadece.Evet doğru diyorsun Bursalı değiliz ikimzde ama bizdede öyle havlular,örtüler falan hediye gider.Allahtan annem sagolsun gece gunduz yapıyo aldı hazırladı.Çoğu çeyiz eşyalarımı senelrdir taksitle alıp üç beş ödedi.Öyle çok bi eksiğim yok.Dün annemlerde bakmışlar yüzük fiyatlarına falan ablamla benimki baya bir iri elleri var sırnaşık şey 350 falan demişler çok kalın bişide değil diyo annem avans istedim onunla halledicem artık...

• Konu Sahibi gamze_8
şu katılaşmış adetlere çok sinirleniyorum.hiçmi değişmez bu kurallar.yok kız tarafı yok erkek tarafı.tarafımı kalıyor bu işin insanlar hayatlarını birleştiriyor.biz eşimle nişanlıyken resti çektik.eksiklerimizi biliyoruz.kimseyi istemiyoruz.alışverişe beraber çıkıcaz dedik.tabi uygun bir dille kırmadan.yoksa var ya kaynana annem duman attırcaklardı bize.önlemi baştan aldık.sende sözlünle konuş.durumunuzdan haberdar değilmi.sana söyletmeden kendi teklif etmeliydi.anlamayana anlatacaksın.cnm.yoksa durumun alsınlar bir çift uygun yüzük.ne var bunda.çok üzülüyorum.böyle şeylere ben.mutluluklar:1hug:

• Konu Sahibi gamze_8
Merhaba arkadaşlar
Ya ben niye bu kadar herşeyi sters yapıyorum anlamadım.Ve çok düşünüyorum herşeyi.Dün alışverişe çıktık.Ve herşey beklediğimden çok çok daha güzel geçti.Alyans konusunda ise benimki aldırmadı kendi aldı.Söylemem rağmen biz alıcaz diye sağolsun aldırmadı.Ve herşeyimi ellerinden geldiğince en iyi şekilde aldılar ki neyse bunuda bu şekilde hallettik.Herkese teşekkür ederim buradakia.s.

• Konu Sahibi gamze_8
:1hug:canııııımmmmm çok sevindim.aferin sözlüne.cici çocuk

• Konu Sahibi gamze_8

kıyamam o gülen yüzüne.. Bu zamanlarda hep oluo zaten böle ufacık pürüzler,tereddütler,tedirginlikler.. Bak aferım nişanlına,bence bundan snra dahada önemlı seyler beklıo sızı,o yuzden böle minicik seylerle sımdıden bulandırma, bozma o güzel yüreğini..a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…