Alyans...

G

gamze_8

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gamze_8
Öncelikle Herkese Merhaba
Aslında benim sorunum öyle cok büyük birşey değil ama çok takılıyor kafama oyüzden
sizlerle paylaşmak istedim.Bundan on gün önce sevdiğim insan beni istemeye geldiler.
Allahın izniylede bayramın dördüncü günü söz nişan bi arada yapmayı düşünüyoruz bi
aksilik çıkmazsa...Erkek arkadaşımn ailesinin durumu çok iyi.Cuma gunu carsıya
cıkmayı dusunuyoruz.İşte anneme sormus annesı sizin adetleriniz nasıl falan.Sonra
annesi anlatmış işte damadın yüzüğünü kız ttarafı alır tamam bizdede böyle ama oda bılıyoki
şuan babam çalışmıyo evde tek çalışan ben bıde babamın emeklısı ama cok cok zor
gecınıyoruz su anda onların durumu bukadar iyiyken bize aldırcaklarmış.Bende erkek
arkadaşıma söylicektim söyleyemedim.Nasıl yapsam nasıl desem bilmiyorum.Sonra
yanlış anlamasın istiyorum.Bi akıl verirseniz çok sevinirm.Biraz uzattım kusura bakmayın.
Şimdiden teşekkürler.

• Konu Sahibi gamze_8
Benim bildiğim de nışanı kız tarafı yapar....
Ve durumunuz yok ise bun önceden konuşmanız lazım...
Ki bir yüzük o kadar da pahalı değil ki..
Ben daha geçen gün aldım...Ailelerimizi karıştırmadan biz aldık...
Bütçenize uygun birşey alırsanız çok uyguna geliyor ...
Bunun için canını sıkma bence...

• Konu Sahibi gamze_8
sonuçta sadece bir yüzük. arkadaşınızla birlite çıkın durumu izah edin; ince alın ya da gümüş alın, biz erkek arkadaşımla bunu beğendik dersiniz. erkek tarafının durumu çok iyi olabilir ama bu en azından bir yüzük almanız gerekir diye düşünüyorum.

bir de şimdi iyi de evlenirken çok büyük masraflar çıkıcak karşınıza, onları halletmek yüzükten çok daha zor..

• Konu Sahibi gamze_8
Doğru söylemişler..
Erkeğin yüzüğünü kız tarafı,kızın yüzüğünü de erkek tarafı alır..
Ailenizin kendisini sıkıp bir yüzük alması gerekir
Yoksa ileride üstünüze kalır durum;"bir yüzük dahi almadılar"gibilerinden..
Nişan-düğün masrafları konusunda birşey diyemem ama yüzüğü sizin aileniz muhakkak almalı..
Durumları iyi olabilir ama herkesin malı kendine..

• Konu Sahibi gamze_8
aslında haklısınız bi şekilde alınır belkide fiyatlarınıda bilmiyorum biraz abartıyorum
Ama daha önce erkek arkadaşımla konuştuğumuzda gidip beraber alıcaktık.O alıcaktı
yani şimdiden bakıyorum hiç sesi çıkmıyo ondan kafama takıldı biraz bizim zaten
aileler arasında olucak nişan yüzük takma merasimi gibi birşey sadece...

• Konu Sahibi gamze_8
benimde nişanım var bayramda bizde kimseyi karıştırmadık erkek arkadaşımla birlikte hallettik.bence açıkca konuş.kabul eden böyle kabul etsin

• Konu Sahibi gamze_8
canım düz bir alyans alın onlar çok pahalı olmuyor yarın öbür gün bir yüzük bile almadınız derler falan ne me lazım

• Konu Sahibi gamze_8
Bide allahtan babam falanda daha önceden çalışıyordu elimize geçenle eksiklerimi
almaya çalıştık hep öyle ıvır zıvır eksikler var çalışırken onlarıda halldeicem Ama hiç bakmadım çok sorun yaşamıştık bütün hevesim gitmişti bugüne kadarondan bakmadım öyle 100-200 falan diyosanız alırız tabiiki ne bilim altın yükselip duruo bide fiyatları çok yüksek bildiiğimden cok kafama taktım demekki çok teşekkürler arkadaşlar

• Konu Sahibi gamze_8
beraber çıkıp ince bi yüzük alabilirsiniz..
bu çok ufak bişi bence...nişanıkız trafı yapmazmı?
daha büyük masraflar bekliyo sizi benim bildiğim
ama konuşarak..
sen açık açık durumunu erkek arkadaşına nalatarak çözebilirisniz bu durumu

• Konu Sahibi gamze_8
valla arkadaşım borç harç bul ne yaparsan yap bi alyans alın derim.ilerde başına kakarlar demedi deme.erkek arkadaşınada durumumuzu biliosun çok pahalı bi alyans alamayabilirim gibilerinden konuş.o zaten ona göre uygun bi alyans seçer.ama sakın hazırlıksız gitme arkadaşım.bak ilerde düğün zamanı falan bişi söyleseniz bi alyans bile almadınız derler.demezler deme vallahi derler.

• Konu Sahibi gamze_8
canım 100 ytl yede alyans var 1000 ytl yede.ucuz bişi alırsınız

• Konu Sahibi gamze_8
canım eğer bekar olsaydım durumunuz anlat ne olacakki derdim ben de...

ama daha ilk dakikadan bunun için yüzünü düşürme, inan böyle şeyler osonra okadaaarrr çok laf oluyor ki...
Adet neyse gereğini çok aşırıya kaçmadan yap, erkek arkadaşın ikisini de almak zorunda değil:1no2:

• Konu Sahibi gamze_8

valla canım parasız düğün yapmaya kalkışmak çok zor
bende apple katılıyorum hem alyans ne ki daha ılerde daha buyuk
masraflar olucak çok pahalısına gitmeden borç harç birşey al
benim teyzemın yatak odasını yapmamıstı dedemler enıstemle
teyzemin bir kavgasında giderim babamın evine dediğinde senin
baban sana bir yatak odası bile almadı bir de sanamı bakcak demişti
hiç unutamam bunu
erkek tarafınında durumunuzdan anlaması gerek

• Konu Sahibi gamze_8
öncelikle sana mutluluklar diliyorum.yokluk ve sıkıntı öyle birşeyki yeri geliyor hiç abartısız ekmek paramız olmayabiliyor cebimizde seni çok ii anlıyorum.alyans sadece bir temsildir.çok şaşalı birşey olacağına normal birşey olsun.daha sonradan isteğinize göre alırsınız.bu kadar kafana takma Allah yardımcınız olsun.

• Konu Sahibi gamze_8
evet erkegin yüzügünü kiz tarafi alir...bence sözlünle git beraber,durumuda anlat,ona göre ince bisey alirsin,oda durumu anlicaktir yani.hem daha o kadar cok masraf kapidaki

• Konu Sahibi gamze_8
siz bi şekilde görevinizi yerie getirmeye çalışın derim
daha gelin almadan yüzüğü biz aldık sonra kimbilir neler aldırır lafı olur ki bence al zevkine uygun bi yüzük çünkü Allah ın izniyle bi ömür boyu kullanacaksın
evleneceğin insana da yüzük mevzusunu açma ezdirme kendini

• Konu Sahibi gamze_8
teşekkür ederim yorumlarınız için
Haklısınız evet bi şekilde ayarlıcam artık ama kardeşide nişanlanmıştı baya oluyor.Onda yakınları birde nişanlandığı kız hiçbirşey aldırtmadılar.Herşeyi kendileri yaptı.Neyse canm sağlık olsun.Hem dediğiniz gibi daha uygun bütçemize uygun bişey alıp sıkıntıya sokmaya gerek yok.Çok teşekkürler tekrardan

• Konu Sahibi gamze_8
Canım hayırlısı neyse o olsun. belki sözlün kendisi alır hiç belli olmaz yani benim arkadaşımın eşi böyle yapmıştı. kızın durumunun iyi olmamasından dolayı...

• Konu Sahibi gamze_8

bir yüzüğü bukadar kafana takma
evet kız tarafı alır erkeğin yüzünü ve daha bisürü şeyini
takim elbise felanda alınıyor ama madem onlar bitek yüzük demişler onu alın taksitlede olsa al canım kendine bir yüzük bile almadınız dedirtme bence
evet zor durumda olabilirsiniz ama karşı taraf zor durumda olsaydı tüm masrafları siz karşılarmıydınız bide onu düşün

• Konu Sahibi gamze_8
bencede erkek arkadaşına kesinlikle bahsetme siz alın falan diye..
ikiniz gidip beğenin durumunu söyle zaten seninle birlikteyse ve seni seviyorsa onun da anlayışlı olacağını düşünüyorum..ona göre uygun bir yüzük alırsınız cnm..şimdi hoşuna gitmezse ilerde değiştirirsiniz..ama bunu şimdiden dert etme derim her iki taraf içinde hoş olmaz...hayırlı olsun buarada...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…