Altındöken'in annesi, "Oğlum öldü, niye gömdürmüyorsunuz? Çöpe mi atayım?"

hz.Muhammet hz vahşiyi affetti.bu kadın anne evladını çöpe atsın diyenleri anlamıyorum.küçük gizem vardı tecavüz edildikten sonra yakılarak öldürüldü hangi birinizin aklına geliyor.bu it ahirette bedelleşecek özgecanla.ama nice sapıklar caniler var hangisinin annesine bu cezayı reva gördünüz.çöpe atmak nedir ya

adam zaten layığını bulmuş, mezar vermemek falan bana çok saçma ve yanlış geldi. ölmüş sonuçta gerçekten çöpemi atılsın? Allah bile asi gelen kullarını affediyorken bırakalımda hesabını öbür tarafta versin, verebilirse şayet. inanan insan bunu bilir zaten, allahın bul dersin gömersin biyere, hiç bir durumda ölüye eziyet edilmez. bu bizim dinimizde yok.

Anne suçlu baba suçlu anne dayakçı ve alkolik adamı .çektiği için suçlu baba ise hanımına işkence yaptığı için suçlu
kadın bu evliliği çocuk küçükken sonlandıracaktı ,korkaklığından ve parasız kalma korkusundan evladı böyle bozuk ailede canavarlaşarak büyüdü kimse artık boşanın dememe kızmasın sonuç ortada

Özgecan'ın babasıda zamane Mevlanası mübarek, açıklamaları beni her defasında şok ediyor :KK57:

Ben bu leşi öldüren abiyi merak ediyorum, iyi halden serbest kalacak herhalde, yüce gönüllü adam :KK14:

Annesinin halini görüyorsunuz değil mi? bir zamanlar Özgecan'ın annesi de böyleydi hala daha böyledir.
Nasıl soğur ki o annenin içi İpek?
Ölünce kızının katili biter mi?
Özgecan geri gelir mi?
Sanmıyorum ki düzelsin. Hayatı boyunca canı acıyacaktır,her aklına geldiğinde. Hastalıktan,kazadan ölse bir nebze ama bu kız katledildi. Nasil kendine gelsin,nasıl yaşasın o anne?
Rabbim evlatlarımızı korusun,onlarla sınamasın kimseyi inşallah.

Evet çok yıkıcı bir durum ama o anneye de anlamaya calisiyorum
Yaptığı dehşet olayın acısı mutlaka bitirmiştir zaten onu ama ne olursa olsun o da gomulmesini ister tabi.

Ret etmesi başka bir şey , olum acısı çok başka bir şey.

Hangi anne evladının çöpe atılmasını ister?

Sanki o mezarda ki herkes çok temiz. Sapığı, katili , bilmem nesiyle dolu.

Gebermiş gitmiş ki buna üzüldüm , acı çekmesini isterdim , artık gomulse ne olur gomulmese ne olur.
Artık dünyada ki hesabı bitti.

bence bu konu çok tartışmaya açık değil.
insanlar mezarlıklara gidip sevdikleri için dua ediyorlar,
bu adamın mezarı belli olsa, en iyi ihtimalle insanlar gidip beddua ederler, kendi cenazesi de aynı muhitte olan adam boş yere günaha girer durur. dolayısıyla kendi köylerine kabul etmemekte haklılar.

annenin tepkisi de doğru değil, çöpe atılamaz zaten, en kötü kimsesizler mezarlığına gömülür.
anne isterse yerini öğrenir ve oğlunu ziyaret eder.

zaten ölen öldü, gömülse de başka şey de olsa değişecek bir şey yok.
çok duygulanacak bir durum da yok.

Samimi olsun olmasın, oğlu ne yapmış olursa olsun, anne olarak onun hakkıdır başında ağlayabileceği bir mezar taşı
O adama hepimiz nefret doluyuz ama her ölenin gömülme hakkı var, her annenin de istediği kadar ağlama hakkı var
Annesinin ulaşabileceği bir yere gizlice gömülebilirdi, bu kadar infial yaratmaya gerek yoktu

bence anne olmak yavrumdur ne olursa olsun demek degil o masum kızda bir annenin evladıydı insan zaten evladından tiksinir ya ne sevgisi cidden anlayamıyorum ben bu duyguyu bu basit bir suc degil bu vahset bu insanın icinin kaldırabilcegi birsey degil nasıl dogurdum ben boyle birseyi diye kendime acırdım ne aglıycam ne uzulucem

Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah. ne desem olmayacak. sadece şunu diyeyim "toprak kabul etmeyecek" sözü kötü insanlar için gerçekten geçerliymiş

lütfen kınamayın büyük konuşmayın.kadın ben hayırsız evlat yetiştireyim topluma salayım can yaksın diye doğurmadı bu çocuğu.itin öldürülmesini ben bütün arkadaşlarıma msj attım duyduğum an.ama bu kadın anne ya anne.kim ister evladının naaşı çöpe atılsın.yazık ben kadına üzüldüm.rabbim kimseyi evladıyla sınamasın.
Kınıyorum evet.

Evet genetik birinin kötü bir insan olmasında önemli bir detay. Bazılarımız cinayet işlemeye diğerlerimize göre genlerimiz hasebiyle daha meyilliyiz.
Ama çevresel faktörler ve yetiştirme tarzı da önemli.
Diyorum ya asla "benim evladım böyle vahşice bir şey yapmaz" diyemem. Ben yapmam ama çocuğum benden bağımsız bir birey olacak sonuçta.
Ama bir gün çocuğum olursa, dalından çiçek bile koparmamayı öğreteceğim ona, kediye köpeğe taş atmamayı öğreteceğim, zarar vermemeyi öğreteceğim.
Derdini vurarak, bağırarak değil, konuşarak, yazarak anlatmasını öğreteceğim.
İhtiyacı kadar tüketmeyi öğreteceğim, savurganlığının onun çocuğundan çaldığını öğreteceğim. Dünyada hiçbir canlıya üstünlüğü olmadığını öğreteceğim.
Bütün bunları öğreteceğim, öğretmek istiyorum, ne kadarını öğretmeyi beceririm, o ne kadar ahlaklı ve vicdanlı bir insan olur bilemem.
Ama birini öldürmek bir şey, tecavüz etmeye yeltenip beceremeyince işkence edip canlıyken bileklerini kesip yakacak kadar vahşi olması başka bir şey.
Ben problemli yetişmemiş, çocukken istismar edilmemiş bir insanın böylesine empati yoksunu olabileceğine inanmıyorum.
Belki de inanmak istemiyorum. Belki de bir çeşit "normalleştirme" çabasıdır, bilemem.
Çünkü eğer Suphi A. çocukken mutlu, huzurlu, iyi bir ailede büyümüş, doğru eğitim almış bir çocukken bu hale gelmişse, bu korkunç bir şey.
Ama sanmıyorum.
Seri katillere, seri işkencecilere falan bakarsak mutlaka bir şekilde ya istismar edilmiş, ya tecavüze uğramış, çok zor çocukluklar geçirmiş olduklarını görüyoruz. Çocukken o kadar acı çekiyorlar ve baş etmek için şiddeti o kadar normalleştiriyorlar ki bir noktadan sonra empati duyguları gidiyor. Acı vermekten zevk alır hale geliyorlar.
Demem o ki. Bu kadın iyi bir evlat yetiştiremedi.
Bu adam mutlu, sevimli bir çocuktan bu hale gelmedi. Bir yerde, bir noktada o vahşiliği gördü. Ya arkadaşlarıyla, kardeşleriyle kavga ederken, ya hayvanlara zarar verirken, anne de bunu gördü.
Baba için bir şey diyemiyorum, o ayrı bir vaka zaten. O zaten doğrudan suçlu.
Bu kadın zamanında bunun gelebileceğini gördü ve muhtemelen kendisine her zaman şiddet uygulamış kocasının da etkisiyle "bu da babası gibi oldu" dedi, geçti.
Aksi duruma inanmıyorum.
Evladını gömmek ister, evlat sonuçta. Hırsız da olsa seversin, arsız da olsa, katil de olsa, cani de olsa.
Ama hani ölmüş artık napayım, çöpe mi atayım diye soruyor ya.
Oğlun 20 yaşındaki gencecik kızı çöp gibi yakmak istediği için o haldesin diyesim geliyor, kimsenin yüzünden değil, kendi oğlun yüzünden.

Zaten bu pisliğin annesi açıklama yapmıştı ya canım bak link şu, kadın biraz fazlasıyla babayı suçlayıp oğlunu aklamaya çalışmıştı ama sonuçta evet normal çocukluk yaşamamış.

http://www.milliyet.com.tr/katil-suphi-altindoken-in-annesi--gundem-2014833/

Masum insanları öldüren evladını bile aile affetmedi kabul etmedi..
Kınıyorum evet.
bence anne olmak yavrumdur ne olursa olsun demek degil o masum kızda bir annenin evladıydı insan zaten evladından tiksinir ya ne sevgisi cidden anlayamıyorum ben bu duyguyu bu basit bir suc degil bu vahset bu insanın icinin kaldırabilcegi birsey degil nasıl dogurdum ben boyle birseyi diye kendime acırdım ne aglıycam ne uzulucem
bir cesedin ne olduğunun pekbir önemi yok aslında canlılığı bulunmayan et kass ve kemik yığınıdır
anne bu ölü beden üzerinde bir hakkı ve isteği olabilir sonuçta onu o doğurdu doğurduğundan beri en masum hali
toplumun öfkesi daha olaylar olmadan bu kadar keskin olsa bunlar yaşanmaz

Zaten bu pisliğin annesi açıklama yapmıştı ya canım bak link şu, kadın biraz fazlasıyla babayı suçlayıp oğlunu aklamaya çalışmıştı ama sonuçta evet normal çocukluk yaşamamış.

http://www.milliyet.com.tr/katil-suphi-altindoken-in-annesi--gundem-2014833/
Biliyorum, okumuştum. O zaman da inanmamıştım. Yalan söylüyor manasında değil. Anadır, hangi anne evladının cani olduğunu kabul eder ki? Kabul edemez.
Annenin oğlum aslında böyle biri değil, hep babası yüzünden diyor ya, ben ona inanmıyorum. Bu çocuk bir yerden bu şiddetin emaresini verdi.
Bir gecede bir kadına tecavüze yeltenip, canlıyken bileğini kesip, üzerine benzin döküp yakacak kıvama gelmez. Bu adam bir yerden bu sinyali verdi ve anne yine aynı mantıkla tek suçlu babası dedi.
Hayır, Suphi öyle bir insan oldu. Bir sürü sebeple. Evet manyak baba da o sebeplerden biri. Ama bu adamın en başta sorumluluk duygusu yok, çünkü anne "hep babası yüzünden, suçlu baba" mantığını çocuğa işledi, bu yüzden de bu adamın neden sonuç mekanizması yok.
Yoktu yani.

X