Altındöken'in annesi, "Oğlum öldü, niye gömdürmüyorsunuz? Çöpe mi atayım?"

Cem Garipoğlu vakası da vardı.Kızın kafasını bedeninden ayırıp çöp konteynerine atmıştı.Annesi,babası oğullarının arkasında olmadı mı?O olay çok mu masumdu.Yoksa zengin oldukları için mi evladı ne yapsınlar denildi.Tabii ki tecavüzcüye hiçbirimiz acımadık ama herşeye rağmen O bir anne,evladının mezarı olmasını ister haliyle.
Allahım evlatlarımızı hayırlı eylesin

Özge evlat değilmiydi deştiler kestiler bide yaktılar, bunları yapana evlat diyene şüpheyle bakarım zaten.
Hata yanlış dediğiniz şey bu yapılanların yanında kum tanesi gibi kalır

Yahu siz.okudugunuzu anlamıyor musunuz ya polemige girmek istemiyorum ki burası yeri değil klavyeyle polemik olmaz.

Ben.ozgecan evlat değil miydi dedim

Hangi cumlem yanı şuan bunu kaç yaşında.ne.mezunu kimdir nedir bir insana yazıyorum bilemiyorum .bunu anlamayacak carpitacak ne var

Konu o masum kız mı veya ben katil haklı.falan mi dedim veya siz nasıl anlıyorsunuz ?

Ben anneden bahsettim , senin nefret ettiğin kadar annesi edemez. Nokta

İstediği kaar kizsin nefret etsin gömülmesini ister belki yaşasa hiç gorusmezdi misal..ama onu doğuran bu kadın bunu ister diyorum

Daha fazla açıklama yapmayacağım çünkü yazacaklarim düşüncelerim bunlar daha fazlası söz dalaşına girer ki buna ne vaktim.ne.şahsi durumum musade eder

Cem Garipoğlu vakası da vardı.Kızın kafasını bedeninden ayırıp çöp konteynerine atmıştı.Annesi,babası oğullarının arkasında olmadı mı?O olay çok mu masumdu.Yoksa zengin oldukları için mi evladı ne yapsınlar denildi.Tabii ki tecavüzcüye hiçbirimiz acımadık ama herşeye rağmen O bir anne,evladının mezarı olmasını ister haliyle.

Çok yerinde bir ornek hatta onu savunan a v u k a t :KK66:)) metin Fevzioğlu :KK66:) çok manidar ki başka sebeplerden dolayı çoookk sevildi hiç de kimse.topa tutmadı onların.avukatı diye...

Arkadaşım alıntı yapacak bisey yok herkese sarıp sıçrayarak da bisey yok sende herkesin temsili de değilsin.. Herkes de senin gibi düşünmek zorunda da.değil

Allah kimseye böyle evlat vermesin.tamam senin evladın bunu yaparsa sen çöp e at ok !
ben kendimin temsiliyim
başkaları beni ilgilendirmiyor. yaptıgım yoruma alıntısız yorum yaparsan bende senden alıntı yaparım
bu kadar basit :KK66:

Vallaha ben o olayda da aynısını düşünüyorum. Şahsen oğlum evimde sevgilisini kesse ben etrafı temizleyip oğlumu saklayacağıma ihtimal veremiyorum.
Çok benzer bir örnek değil ama bombacı Seher Çağla Demir'in ailesi cenazesini kabul etmemiş, burada da alkışlanmıştı.
Onlar da ana baba, onların da içi yandı, onların da evladı öldü.
Şöyle söyleyeyim, hukuk bile bir noktaya kadar çocuğunuz suç işlediğinde yaptığınız yardımı yataklıktan saymıyor, içgüdüsel olarak çocuğunuzu koruyacağınızı ön kabul olarak ortaya koyuyor.
Burada da...
Bizim hukukumuza göre yakılma vs olmadığına göre, anne de kadavra olarak bağışlamayacaksa bu adam elbet bir yere gömülecek. Cenazeyi kabul etmeyenlerin bir diğer korkusu da güvenliği sağlayamazlar. O cenaze rahat bırakılmaz. Kimse de yetki alanında böyle bir sorun istemiyor haliyle.
Bence annenin yapacağı en mantıklı şey cenazeyi kabul etmeyip kimsesizler mezarlığına gömdürmekti, en azından sessiz sedasız gömülürdü.

Doğru düzgün yetiştireydin o zaman teyze. Yemini suyunu vermekle ana olunmuyor. Sen bir sapık, katil, cani çıkarıp saldın insan içine. Oğlun masum insanların canını yakarken nerdeydin? İyi oldu geberip gittiği. Dünya bir pislikten daha kurtuldu. Bütün ülkenin nefretini kazanacak, ve hatta mezarlıklardan bile reddedilecek bir evlat büyüttüğün için övünebilirsin.
İnsanlar istememekte haklı mezarlıklarında. Çöpe atılsa, leşini kemiren börtü böceğe bile acırım. O kadar acımazısım o şerefsize.

Vallaha ben o olayda da aynısını düşünüyorum. Şahsen oğlum evimde sevgilisini kesse ben etrafı temizleyip oğlumu saklayacağıma ihtimal veremiyorum.
Çok benzer bir örnek değil ama bombacı Seher Çağla Demir'in ailesi cenazesini kabul etmemiş, burada da alkışlanmıştı.
Onlar da ana baba, onların da içi yandı, onların da evladı öldü.
Şöyle söyleyeyim, hukuk bile bir noktaya kadar çocuğunuz suç işlediğinde yaptığınız yardımı yataklıktan saymıyor, içgüdüsel olarak çocuğunuzu koruyacağınızı ön kabul olarak ortaya koyuyor.
Burada da...
Bizim hukukumuza göre yakılma vs olmadığına göre, anne de kadavra olarak bağışlamayacaksa bu adam elbet bir yere gömülecek. Cenazeyi kabul etmeyenlerin bir diğer korkusu da güvenliği sağlayamazlar. O cenaze rahat bırakılmaz. Kimse de yetki alanında böyle bir sorun istemiyor haliyle.
Bence annenin yapacağı en mantıklı şey cenazeyi kabul etmeyip kimsesizler mezarlığına gömdürmekti, en azından sessiz sedasız gömülürdü.
Aynı şeyleri düşünüyorum Benim lafım ,çöpe atsın denilmesine idi.:cool:.

Doğru düzgün yetiştireydin o zaman teyze. Yemini suyunu vermekle ana olunmuyor. Sen bir sapık, katil, cani çıkarıp saldın insan içine. Oğlun masum insanların canını yakarken nerdeydin? İyi oldu geberip gittiği. Dünya bir pislikten daha kurtuldu. Bütün ülkenin nefretini kazanacak, ve hatta mezarlıklardan bile reddedilecek bir evlat büyüttüğün için övünebilirsin.
İnsanlar istememekte haklı mezarlıklarında. Çöpe atılsa, leşini kemiren börtü böceğe bile acırım. O kadar acımazısım o şerefsize.
lütfen kınamayın büyük konuşmayın.kadın ben hayırsız evlat yetiştireyim topluma salayım can yaksın diye doğurmadı bu çocuğu.itin öldürülmesini ben bütün arkadaşlarıma msj attım duyduğum an.ama bu kadın anne ya anne.kim ister evladının naaşı çöpe atılsın.yazık ben kadına üzüldüm.rabbim kimseyi evladıyla sınamasın.

mezarlığın kapısını kilitlemişler nasıl hoşuma gitti.. oğlunun cenazesi bu dünyada kabul edilmiyo, öte dünyada ne olur onu bi düşün. ağlayıp zırlayıp kendini yerlere atacağına, öldüde kurtuldum diye sevin. nasıl evlat yetiştirmişim diye ağlaman gerekir. Allah kimseye böyle evlat nasip etmesin. çöpemi atayım diye ağlıyo keşke çöpe atılsaydı oraya layık köpekler yerdi

Yılların içeriğini bilmeden direk kadını suçlamak saçma geliyor bana. Bu herifin bir de babası vardı. Ki büyük ihtimalle baba karakteri şekillendirdi. Yani olaya bakarak ben öyle düşünüyorum. Belki annesi hep uyardı hep uğraştı. Bilmiyoruz. Bilmeden de yorum yapmak..

Ve ne olursa olsun o yaratığın annesi o kadın. İllaki içi acır ne kadar öfkeli olsa da. Yok sevinmeli, yok şükretmeli böyle beylik laflara gerek yok bence. İşin bir de annelik boyutu var çünkü. Biz zaten şükrediyoruz, lanet ediyoruz. Aynı duyguları anne de beslemiyor diye bilenmek anlamsız.

Allah kimseye de yaşatmasın ama hani diyoruz ya insanlar bakamayacağı, sağlıklı birey yetiştiremeyeceği, sorumluluğunu alamayacağı, kendilerine güvenmeyen ebeveynler çocuk yapmasın diye işte tamda bu.Bizim ülkede çocuk olsun da kendi kendine büyür mantığı var..
Bir çocuğun yetişmesi de sadece anneye göre şekillenmiyor maalesef...
Olayı nerden tutsan elinde kalıyor..
O yüzden ne yazsak boş..

Bu haberi kaçırmışım. Anne için çok zor bir durum ben hiçbir annenin evladı ne yaparsa yapsın "toprak bile kabul etmesin, ortada kalsın" durumuna gelebileceğini sanmıyorum. Gerçekten zor ama rahmetliye de zerre üzülmedim, gencecik bir kızı daha hayattayken parçalamak, yakmak çok vahşice ki umarım öldürmeden evvel ona da yaşatmışlardır bazı şeyleri...

Ankara bombacısının ailesi kızlarının ölüsünü kabul etmemişti..
Bu cani hayvanda masum bir kızımızı acımadan katletti..
İşte 2 tane anne birisi istemezken birisi çöpemi atayım diyor.
Evet çöpe at,oraya layık bir çocuğun var çünkü..

Hah şimdi hatırladım evet bu aile kabul etmedi kızlarını. Çok erdemli bir davranış.

X