Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Günaydın herkese.

Hayırlı cumalar.

Geçmiş sayfaları okuyamadım, belki konuşulmuştur. Malum aşure zamanı geldi.

Ben de dün aşurelik birşeyler aldım. 60 civarı tuttu.

Fasulye pişirmiştim, fazla pişmiş. Ve onu çöpe dökmek zorunda kaldım. Bir kısmını salata yaptım, arkadaşlarımı çaya çağırmıştım. Ama geri kalanını döktüm :KK43:

Bugün de aşure için malzemeleri pişirip hazırlayıp yarın da son halini vereceğim inşallah :)

Eşim sıcak seviyor o yüzden yarına bırakıyorum ki doya doya yesin. İşten eve gelince zaten hali kalmıyor.

Zaten aşure günü de yarın.

Yapan diğer arkadaşların da ellerine sağlık :)

günaydın, hayırlı Cumalar...

son 4-5 yıldır benim evimden de, Muharrem ayında aşure kokuları yükseliyor, çok şükür, hem de bir kaç kez... :)
benim de bugün yardımcım yapacak, sabah malzemelerini hazırlayıp bıraktım, yarın bütün gün müsait olamayacağımdan bugünden yapmış olacağız, bu yılki ilk aşuremizi, inşallah... :)

aşure gününde, eş ve çocukların hediyelerle sevindirilmesi, eve alış- veriş yapılmasının bereketini ben de yaşayarak görenlerdenim, nacizane tavsiye ederim... :)

Kızlar geçenlerde bambum baharatlık alacak biri vardı aldı mı acaba. Netten alacaksanız Hepsi burada da 40 a duşmuş. Ne kadardı hatırlamıyorum gerçi.

benim canım o bambuyu arayan :KK70: ama vazgeçtim almıcam evdekiyle idare edicem birikim yapmam lazım :KK70:

Son 10 günde 2 kitap bitirdim. Uzun zamandır okumaya fırsatım olmuyordu.

Şimdi okudukça okuyasım geliyor. Çok özlemişim okumayı :)

ya bende o kadar çok istiyorumki kitap okumak ama inanırmısın hiç vakit bulamıyorum günlerim çok yoğun geçiyor çocukta yok olsa kendime hiç yetemicem valla. okumaya başlayıncada çok sıkılıyorum bırakıyorum hemencik :olamaz::sinirli::KK22::oops:

Kızlar yatın aşure günü yani evimizes alisveris yapalım gıda bakliyat vs bu bir yıllık bereket oluyormuş her sene yaparım size de tavsiye ederim tecrübeyle sabit

inşallah yarın hatırlatalımm birbirimize yine kızlarrr ben unuturum kesin :KK22::confused:

aşure tatlısına ve aşura gününe dini bir misyon yüklemeden, çok sevdiğim bir tatlı olduğu için seviyor, yapıyor ve sevdiklerimle birlikte yiyorum..... bana, asla bir araya gelemeyecek farklılıkların ( nohut,fasülye,incir,üzüm,kayısı vs. :) ) bile, bir araya gelebileceğini ve ortaya enfes şeyler çıkabileceğini anlatan çok özel bir tatlıdır kendileri... :))

Günaydın Kızlar bugün annemi göndereceğim yarın ya da pazar kayınvalidem gelir. Annemi uğurlarken şu cüzdanımdaki 100 tl yi verebilirsem vereceğim.
günaydın canım. bu o bahsettiğin 100 lira mı, hani ayırdığın? vallahi bravo harcamamışsın gerçekten tebrikler :))

günaydın bicirikler:)
ben de hayatımda ilk kez aşure yapmaya karar verdim sizden heveslendim:)
ben içinde nohut ve fasulyeyi hiç sevmiyorum. onlarsız olur dimi?
bide kayısı, incir, üzüm dışında içine neler koyulabilir? bi tarifte elma okudum. portakal kabuğu çok isterdim ama mevsimi değil..
üstüne de kuş üzümü, ceviz fındık koyacam.

günaydın canım. bu o bahsettiğin 100 lira mı, hani ayırdığın? vallahi bravo harcamamışsın gerçekten tebrikler :))
ayy evet o 100 tl :KK70: teşekkür ederim bu arada sadece eve birşeyler aldım onu da kk ile aldım ona dokunmadım maaşa kadar da sadece evdeki bozuklardan tırtıklarım kk ile de evin ihtiyacını alırım :KK66: (yeni hedefim)

günaydın bicirikler:)
ben de hayatımda ilk kez aşure yapmaya karar verdim sizden heveslendim:)
ben içinde nohut ve fasulyeyi hiç sevmiyorum. onlarsız olur dimi?
bide kayısı, incir, üzüm dışında içine neler koyulabilir? bi tarifte elma okudum. portakal kabuğu çok isterdim ama mevsimi değil..
üstüne de kuş üzümü, ceviz fındık koyacam.
yapıyorlar canım her türlü olur önemli olan buğdayla biraz kıvam vermek sanırım ben de çok severim yapmak nasip olur inşallah

ayy evet o 100 tl :KK70: teşekkür ederim bu arada sadece eve birşeyler aldım onu da kk ile aldım ona dokunmadım maaşa kadar da sadece evdeki bozuklardan tırtıklarım kk ile de evin ihtiyacını alırım :KK66: (yeni hedefim)
süpersin:)) benim kumbaraya 25 lira borcum var:)

Günaydın,

Yarın maaş günüm. Hemen 200 TL ile gram altın alacağım. Kumbaramın fakirliğinden bahsetmek dahi istemiyorum. Dün internetten oğluma, bana ve eşime kıyafet alışverişi yaptım. 245 TL tuttu :olamaz: Aslında 450 tuttu ama tabi ben en gerekli soruyu sorarak fiyatı indirdim.

"Buna gerçekten ihtiyacım var mı?"

kızlar sizle bisey paylasmak istiyorum. Ister fikir verin ister sadece okuyun.icimi dokmek istedim biraz.

ben 3 senelik evliyim 2 senedir korunmuyoruz artık bebiş istiyoruz eşim 6 ay önce varikosel ameliyatı oldu. haftaya sonucunu öğrenicez yani değerleri nolmuş artmışmı. ama benimde adet düzensizliğim var hep vardı adet olamıyorum geçen ay söktürücüyle adet oldum 4-5 ay olmamıştım. kan tahlili yaptırdım. değerlerim iyi çıktı çok şükür. Ultrasonla bakti bide sadece küçük küçük kistlerin var ama onlar önemli degil dedi. Hatta yokta denilebilir falan dedi nasil doktorsa. Herneyse benden bide rahim filmi cektirmemi istedi ama o biraz zor oldugu icin bide esimin degerlerini ogrenmeden ben cektirmek istemedim ayrica gun almam lazim onun icinde adet olmam lazim ki yine olmadim gecen ay söktürücüyle ayin 20sinde olmustum.bide bugune kadar gittigim doktorlarin nerdeyse hepsi zayiflican dedi tamam fazlaligim var biliyorum ama benden daha kilolular hemen hamile kaliyor bunu anlamiyorum.yumurta tembelligim varmis biraz. Zaten su an diyetteyim 5 kilo verdim simdiye kadar ve devamda edicem. Sizce esimin degerleri iyi veya kotu cikmis olsun napmam lazim tedaviye hemen baslamalimiyiz yoksa biraz daha zayiflamayimi bekliyim su an 75 kiloyum bu arada. Esim 29 ben 25 yasindayim. Napicaz hic bilmiyorum cok skildim kadin dogum doktoruna gitmekten cunku hic bi netice alamiyorum bi ay söktürucuyle adet oluyorum diger ay yine ayni adet olamiyorum kendiligimden :KK43:

kızlar sizle bisey paylasmak istiyorum. Ister fikir verin ister sadece okuyun.icimi dokmek istedim biraz.

ben 3 senelik evliyim 2 senedir korunmuyoruz artık bebiş istiyoruz eşim 6 ay önce varikosel ameliyatı oldu. haftaya sonucunu öğrenicez yani değerleri nolmuş artmışmı. ama benimde adet düzensizliğim var hep vardı adet olamıyorum geçen ay söktürücüyle adet oldum 4-5 ay olmamıştım. kan tahlili yaptırdım. değerlerim iyi çıktı çok şükür. Ultrasonla bakti bide sadece küçük küçük kistlerin var ama onlar önemli degil dedi. Hatta yokta denilebilir falan dedi nasil doktorsa. Herneyse benden bide rahim filmi cektirmemi istedi ama o biraz zor oldugu icin bide esimin degerlerini ogrenmeden ben cektirmek istemedim ayrica gun almam lazim onun icinde adet olmam lazim ki yine olmadim gecen ay söktürücüyle ayin 20sinde olmustum.bide bugune kadar gittigim doktorlarin nerdeyse hepsi zayiflican dedi tamam fazlaligim var biliyorum ama benden daha kilolular hemen hamile kaliyor bunu anlamiyorum.yumurta tembelligim varmis biraz. Zaten su an diyetteyim 5 kilo verdim simdiye kadar ve devamda edicem. Sizce esimin degerleri iyi veya kotu cikmis olsun napmam lazim tedaviye hemen baslamalimiyiz yoksa biraz daha zayiflamayimi bekliyim su an 75 kiloyum bu arada. Esim 29 ben 25 yasindayim. Napicaz hic bilmiyorum cok skildim kadin dogum doktoruna gitmekten cunku hic bi netice alamiyorum bi ay söktürucuyle adet oluyorum diger ay yine ayni adet olamiyorum kendiligimden :KK43:
Canım öncelikle gencsin daha yeni çokta takma olur inşallah edin düzenli her akşam 2kasik keçiboynuzu pekmezi tukestsin .sende soğan kuru var internette bak ve tam uygulamaya çalış tabi bunlar alternatif tıp doktorları ihmal etme kontrolde ol kilo da vermeye çalış biraz daha .ve bolca dua.Allah tan iste .yengeç aynı durumdaydi ve 4.yilin sonunda çocuk sahibi oldular sende yolun başında sin ümidini kesme bol bol dua yla yollarına başvur.hayirlisi ile olur inşallah canim

Canım öncelikle gencsin daha yeni çokta takma olur inşallah edin düzenli her akşam 2kasik keçiboynuzu pekmezi tukestsin .sende soğan kuru var internette bak ve tam uygulamaya çalış tabi bunlar alternatif tıp doktorları ihmal etme kontrolde ol kilo da vermeye çalış biraz daha .ve bolca dua.Allah tan iste .yengeç aynı durumdaydi ve 4.yilin sonunda çocuk sahibi oldular sende yolun başında sin ümidini kesme bol bol dua yla yollarına başvur.hayirlisi ile olur inşallah canim
Insallah cnim cok saol sogan kurunu bende denemek istiyorum ama bazen is cikisi eve gitmiyoruz isimiz oluyo falan aksar diye cekiniyorum oglen ve aksam yapiliyo sadece sanirim oglen hadi isyerinde yapilirda aksamlari aksar. Esim pekmez yiyo almistik daha oncee

Canım öncelikle allah hayırlı olan neyse onu versin. Eşine de geçmiş olsun umarım artar değerleri. Pko var demekki sende kilo ve küçük kistler ayrıca adet düzensizliği onun belirtileri. Ben de 170 cm 64 kilo idim doktor bana zayıfla dedi. Eşimde sıkıntı yoktu doktor 1 ay yumurta geliştirici ve çatlatma işlemini haplarla yaptırdı bana ama olmadı. Sonra rahim filmi istedi korka korka çektirdim ve o ay korunmadan olan ilişkimizde kızımız oldu. Rahim filmi ile ufak yapışıklıklar açılıyor ve bir çok kişi bu şekilde hamile kalabiliyor. Kesinlikle çektir kapalı mı açık mı öğrenirsin ya da böyle nasip olur kim bilir eşinin değeri düşük çıkar ise de tüp bebek olur aşılama olur iyi spermleri toplarlar Canını sıkma ama kilo vermek için gayret et mutlaka

X