Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hmm gram alabilirim evet, mutfak da evet genelde usenip ya dışardan sipariş veriyorum ya da gidip yiyoruz o beni çok sarsıyor sanırım, 1 tane gram alsam her ay sevirim hem ne güzel olur:) teşekkür ederim valla:)
Dışardan yemek evde yapmanın 3 katı masraf oluyor diye söylemişti bi arkadaş .çalışıyorsanız tatil gününüzde pizza poaça sigara böreği mantı vs şeyler yapabilirsiniz artık elinizden ne gelirse .
Üşenirseniz olmaz ha gayret biraz birikim için..o paralarla alınacak altınları düşünün vazgeçersiniz

sekersizcikolata
Canım birde faturalarınızda tasarruflarla ilgili topikleri okuyabilirsin.
Market pazar alışverişlerinde indirim takip ederek yapabilirsin canım
Ya aslında evet biz evde 2 kişiyiz. Ben 6bucukta evde oluyorum eşim 7de. O saatten sonra kullanıyoruz her şeyi ama 600 oluyor toplam faturalar..
Market pazar da sürekli yapmıyorum çünkü üşeniyorum yaptığım yemek neyse onu alıyorum marketten ya da sipariş veriyorum sanırım onu kessem bile alırım bu gram altın

Evet şuan karar verdim yok artık dışardan sipariş size de dersem ben bugün yemek yapmadım kızın bana

Evet şuan karar verdim yok artık dışardan sipariş size de dersem ben bugün yemek yapmadım kızın bana
Bazen Kahvaltı hazırlarsınız .
Evde köfte yapın İzmir köfte falan yaparsınız pratik olur .
Akşam mutfağı toplarken bi çorba koyun ertesi güne hazır olur .
Yada sebze yemeği yapın gelince ısıtırsınız.
Yani isteyince yapabilirsiniz.
Oraya verilecek paralar size kalınca kendinizi daha güvende hissedip daha da birikim yapasınız gelecek
Çalışan bayanlar size daha güzel fikirler verebilir ben tam tahmin edemiyorum şimdi

Hmm ben 1 gram desem yaa bilemedim şimdilik böyle başlayalım da sonra bakarız çoğaltıriz belki siz de bana kızın yemek yapmadığımda anlastik

Ya evet Haklısıniz hem evde yemeğim olsa ise de getirilen bir harcamadan daha kızarım teşekkür ederim pazartesi itibari ile deniyecegim

Kizlar ya biz simdiye kadar bosa para harcamisiz ya markete girince ivir zivir cok aliyoruz ve oylesine gitsek bile 200 den asagiya cikmiyoduk.ayrica disaridanda cok soyluyoduk sizi okuyunca gereksiz harcama yaptigimj fark ettim.bnde araniza katilabilir miyim ?

Tabikii
Kapılarımız sonuna kadar açık
Herr
Şeyy
Birikimmm
İçin

Çok hoşsunuz hanımlar, hepinize çok imrendim.
Bir sene öncesine kadar bende çok güzel birikimler yapardım. Sonra hamile kaldım, işten çıktım. Eşimin maaşına beklediğimiz zam yapılmadı, kiramız arttı, gelirimiz yarı yarıyadan daha aza düştü. Bir anda standartlarımızda düştü. Bebeğimiz oldu -çok şükür- masraflarımız arttı. Ay sonunu getirmek bile güçleşti. Kredi ile kredi kapatıp döndürüyoruz bütçeyi. Kaldı ki faiz kelimesi bile tüylerimi diken diken ediyor.
Ama yapacak başka bir şey kalmadı.

Bebeğimin bakımını uzun sürede üstlenecek birisi yok ne yazık ki. Yaza kadar babaanne bakabilecek. Bu sebeple kalıcı Bir iş de bakamıyorum.

Sürekli hesap yaparak yaşamak gerçekten zor.

Bazen çok çaresiz hissediyorum kendimi.

Ama şükrediyorum yine de. Hem de çok şükrediyorum çünkü sağlığımız yerinde. En önemlisi o.

Bunları yaşamamız gerekiyormuş.

Kasım gibi geçici bir işe girebilirsem muhakkak birikim yapıp aranıza katılacağım inşallah.

Zamanında güzel birikimler de yaptım para idaresi konusunda deneyimliyim şükür.

Hepinize güzel, bol ve mutlu günlerde harcayacağınız birikimler diliyorum.

Hayat böyle canım ne zaman ne getireceği belli olmuyor.
Bugün tenceremiz kaynıyor elhamdulillah ama yarın ne olacak belli değil dünya hali.
Buradaki gevezeliklerimizde garantimizin olmadığından zaten .

Allahım helalinden versin de bugünler de geçer elbet sabredin.
Rızkınız bol en önemlisi bereketli olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…