Altın biriktirmeye başlıyoruzz

sağol canım. bi yerde okumuştum, dolarla altın ters orantılı diye. yanlış hatırlamıyorsam. demek yanlış mı acaba.

Bu istisnai bir durumdu canım. Özel bir yazıydı zaten.

Meselâ doların pik yaptığı yerde altın değerini korumuş, düşmemişti. Bu da yine istisnaydı

Kuyumcular da daha pahalı oluyor mutlaka.
Netteki fiyat ile uyuşmuyor cnm...
Kızlar size bişi soracam kafama takıldı.
Ben temmuzda çeyrek 235 tl İken çeyrek aldım bi kaç tane . Nette 235 yazıyordu ama kuyumcudan 240 a aldım
O zamanlar da yeniydim bu konularda neden niye sormadım .
O fiyat kuyumcu farkımı oluyor .
İki kuyumcuya sormuştum ikisi de 140 demişti. Aynı ayın içinde 5 gün sonra beklemediğim bir yerden para gelmişti. Ona da gram alıyım dedim 145 yazıyordu nette. Ben aldım 150 ₺ ye. Şu an hiç karım yok.
Ayıcıklı jelibom 3 haftadaki karını yazınca kafam karıştı :KK34:

Selamlar,
Maaşa 10 gün kaldı ancak paralar suyunu çekmeye başladı biz de:KK17:
Ani bir kararla, ikinci üniversite olarak açıköğretim fakültesinde 4 yıllık havacılık yönetimi okumaya karar verdim. Şu an bu işi yapıyorum zaten ancak ders programınında havacılık sektörünün diğer alanları ile ilgili merak ettiğim konularda dersler var. Kayıt için tam teşekküllü hastaneden sağlık kurulu raporu istiyorlar. Rapor için 200 lira ödenecekmiş. Rapor işini halledebilirsem, kayıt parası olarak da 275 lira ödeyeceğim.

Bahar döneminde de Mühendislik Yönetimi üzerine yüksek lisansa başlamaya niyetim var. Akşam ve ücretli bir program. Üniversite ile konuşmaya gideceğim. Eğer haftaiçi iki akşam gibiyse dersler başlamak niyetindeyim.

En iyi yatırım kendine yatırım değil mi:KK54:

@meyraa üzülme cnm akşam daha dikkat edersin :KK66:
Yılbaşına kadar hedeflerimizi listeledik katılmak ister misin?

bende bu boğaz, önümde de envai çeşit nimet varken çok zor.... :KK17::işsiz:

ben genelde bütün masrafları eşime kitleyip, kendi paramı biriktirdiğim için belli bir hedefim olmuyor... harcama dışında kalanı biriktiriyorum... :)

Selamlar,
Ani bir kararla, ikinci üniversite olarak açıköğretim fakültesinde 4 yıllık havacılık yönetimi okumaya karar verdim. Şu an bu işi yapıyorum zaten ancak ders programınında havacılık sektörünün diğer alanları ile ilgili merak ettiğim konularda dersler var. Kayıt için tam teşekküllü hastaneden sağlık kurulu raporu istiyorlar. Rapor için 200 lira ödenecekmiş. Rapor işini halledebilirsem, kayıt parası olarak da 275 lira ödeyeceğim.

Bahar döneminde de Mühendislik Yönetimi üzerine yüksek lisansa başlamaya niyetim var. Akşam ve ücretli bir program. Üniversite ile konuşmaya gideceğim. Eğer haftaiçi iki akşam gibiyse dersler başlamak niyetindeyim.

maşallah sana canım... :) yıllardır doktora için bi cesaret edip başlayamadım.... bu yoğunlukta, o cesareti bi bulamadım kendimde... ama hala umudum var, çıkmadık candan ümit kesilmez misali... :)

maşallah sana canım... :) yıllardır doktora için bi cesaret edip başlayamadım.... bu yoğunlukta, o cesareti bi bulamadım kendimde... ama hala umudum var, çıkmadık candan ümit kesilmez misali... :)
Sağol canım :KK50: Yoğunluk hiç bitmiyor. Bu zamana kadar ertelemiştim ben yüksek lisansı, artık daha fazla ertelemek istemiyorum. Bir de hayatımda okulla bir ilişkim olsun istiyorum. Seviyorum üniversite ortamını. İşte aynı şeyleri yapa yapa köreliyor insan.

bende bu boğaz, önümde de envai çeşit nimet varken çok zor.... :KK17::işsiz:

ben genelde bütün masrafları eşime kitleyip, kendi paramı biriktirdiğim için belli bir hedefim olmuyor... harcama dışında kalanı biriktiriyorum... :)
Benim de kilo alıp başını gitmeye başlayınca iş yerinde öğle yemeği yemeyi kestim. Hatta yemekhanenin önünden bile geçmiyorum. Göz görünce insanın kendini tutması çok zor oluyor. Sabah Karatay kahvaltısı yapıp işe geliyorum. Çıkmaya yakın bir avuç kuruyemiş yiyorum. Evde de akşam yemeği yiyip daha birşey yemiyorum.
Şimdilik iyi gidiyor ama sporu oturtamadım ben de. Günlük spor yapabilesem daha hızlı gidecek kilolar.

Selamlar,

Ne güzel. En kolay getirisi olan yatırım kendine yatırım: )

Ben de yıllardır istediğim tarih bölümüne kaydımı yaptırdım. Bakalım nasıl ilerleyeceğim. Ertele ertele nereye kadar dedim ve bir azımle başladım. Belki ilerde tarih dersi verebilirim diye hayaller kuruyorum: )

1. gulenyuzumsunsen gulenyuzumsunsen =3.000
2. @ATTRAENTE =2.000
3. @limonlutarcinlikek =8.000
4. sinirliportakal sinirliportakal =3.000
5. @nora2010 =4.000+10 gr altın
6. karamelli_turta karamelli_turta =3.000
7. @anka_misali =3.000
8. @melekeskisi =50 gr altın
9. @buzmavileylak =10 çeyrek altın
10. @sempatik_kiz =1 bilezik
11. @mutlu1988 =2 yarım altın
12. @Esila09 =10 gr altın
13. elecda elecda =3 ata altın
14. @sekerim00 =5.000
15. @binhuzunluhaz =2çeyrek +2ata+1bilezik (2.500lük)
16. msf2407 msf2407 =20 gr altın
17. @matmazelNoraliya =2.000
18. @muhendiseylul =4 çeyrek +4 gr altın
19. Bensendetutuklukaldim Bensendetutuklukaldim =1.000
20. @definya =4 ata
21. @tobosoludulcinea =100$+10 gr altın
22. @sinirli_porsuk =3 ata
23. @Yagmur Dereli =750
24. @Kostebekpasta =3.000
25. @cimcim16 = 1 ata +3 çeyrek
26. @ayiciklijelibom =2 yarım altın
27. @durkan =7.000 kk ödeme + 2 çeyrek
28. @yenidennn =10 gr altın
29. @Gokdenizim =300 tl
30. @kulkedisi30 =30 gr altın +100 euro

An itibariyle 30 kişilik hedef olduk :nazar::KK200::nazar::KK200::nazar::KK200::nazar::KK200::nazar::KK200:

@black_2014
@mandaliina
@Amazing_GNC
@Blackflowerr
@mornergis
@Lady Marmalade
@Eifnaz
@eyyay
@hellim peyniri
Tutuy Tutuy
@gulfemhatun
@TOPUK TIKIRTISI
@orkidekaramel
Ben sizi de unutmadım....

@filtercoffee
@Avatarabdhk
@tulumbachen
@nongrata
@nazenin9320
@Suveybe13
Ve katılmak isteyen tüm altın kalpli kısçeler...
Ayda maaşımdan 2000 ayırabiliyorum
Ücretsiz izne çıkmazsam tabi
Çıkarsam durum vahim
Ocağa kadar izin rapor idare edebilirim sanırım
Ozaman ayda 2000 olsun benim hedef

X