Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Aaaa hoşgeldiniz :KK5:
Sizi diğer topiklerin geçmişlerinden okuyordum
Hatta etiketleyip davet etmeyi de düşünmüştüm kk da birikim konusunda gördüğüm en güzel örneklerdensiniz.
Sizden çok şey öğrendim :KK19:
Birikimleriniz bereketli olsun inşallah

Hoş buldum=)
Çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için
Bu ara pek başarılı değilim birikimde ama çabalıyorum=)
Kendime bir hedef koysam sanırım daha azimli olacağım

PAZAR GÜNÜ OĞLUMUN OKUL İHTİYAÇLARINI ALDIM.
ÇOK ZAYIF OLDUĞU İÇİN FORMALARI GENE OLUYOR.BOYA KALEMLERİ VS FAZLACA VARDI GEÇEN YILDAN AÇILMAMIŞ PAKETLER ÇEŞİT ÇEŞİT.(LİSTEDE OLANLAR DA)
40 TL TUTTU DEFTERLERİ.
20 TL DE BEBEK MEVLÜDÜNE VERDİM.4 TL DE MARKETE HARCADIM.
DÜN PARA HARCAMADIM EŞİM 27 TL HARCAMIŞ SADECE.

EYLÜL AYI YEDİ BİTİRDİ BİZİ.BİRİKİM HAK GETİRE.
KAZANÇ 4000 HARCAMA 6000 DAHA AY BİTMESİNE 10 GÜN VAR.
CÜZDANIMDA 1 TL BİLE KALMADI )
ŞÜKÜR Kİ KENARIMIZDA VARDI HARCADIK.
Eylül ayı okullu aileleri böyle yaptı canları sağolsun...
Kenarda varmış ki kullanmışsın canım...

Hoş buldum=)
Çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için
Bu ara pek başarılı değilim birikimde ama çabalıyorum=)
Kendime bir hedef koysam sanırım daha azimli olacağım
HEDEF TE KOYSAN BAZEN OLMADIMI OLMUYR EKSTRA ŞEYLER ÇIKIYOR.KİTAP KONUSUNDA BEN BİR ÇÖZÜM BULDUM MESELA KÜTÜPHANEYE UYE OLDUM OKUYUP ÇOK BEĞENDİĞİM KİTAPLARI GİDER ALIR KÜTÜPHANEME EKLERİM.

BİZİMDE HEDEF ARABA ALMAK HATTA KOMŞUMUZ İHTİYAÇTAN 30 BİNLİK ARABASINI 24 BİNE SATIYOR FAKAT ELDE PARAMIZ YOK

Kızlarrr...
Eylül ayı birikimleri alındı mı herkes hedefleri tamam mı? :duduk:

Benim eylül birikimim 700 TL.
Ne ata ne de çeyrek almayacağım.
Ekimde üzerine ekleyip ata almayı planlıyorum.
Bu ay ki birikimimi nakit tutacağım :KK73:

Canım benim birikimim bu ay için koca bir "0". Sanırım bir kaç ay daha böyle :KK43: bakalım ay sonuna kadar ne olacak.

Selamlar,
Havlu peçete ve normal peçetede hangi marka ürün kullanıyorsunuz Hanımlar?

Günlük peçete olarak şok taki beyaz güvercin. Misafirlerim için madamme cocco dan alıyorum.

Kağıt havluyu çok fazla kullandığım için, iyi pahalı birşey tercih etmiyorum. Şok etkilerden veya carrefour gibi markaları alıyorum. 12 tanesi 13 tl falan oluyor.

Eylül ayı okullu aileleri böyle yaptı canları sağolsun...
Kenarda varmış ki kullanmışsın canım...
CANIM ÇOK ŞÜKÜR OLSUN DİYELİM ŞÜKRETMEK LAZIM.
YOK YAV OKUL İÇİN 40 TL HARCADIM HİÇBİRŞEY DEĞİL.TABİ ELİMDE KALEMLER OLMASAYDI 100 U BULURDU ÇUNKU HEPSİNİ MARKA İSTİYOR YA ÖĞRETMEN

Kızlar ben geldiiiiimmmm =))
Kağıt ürünlerle ilgili paylaşımlar olmuş, Carrefour 'un kendi markası tuvalet kağıtları ve havluları çok iyi. 32 li tuvalet kağıdı 12-13 TL civarında, 16 rulo havlu da 14 TL, kalitesi çok güzel
Altın biriktirmeye gelince , geçen hafta iş yeri kumbaramı açtım, 170 TL çıktı, altın hesabına attım, son iki aydır maaştan pek birikim yapamadım, çok ekstra çıktı. Ama bu ay bireysel emekliliğim bittiiiiii =)) haliyle 400 TL bir yer açtım kendime, bunun 20 TL'sini Darüşşafaka'ya bağladım, kartımdan her ay otomatik bağış alınacak, 30 TL de Silivri canları barınağına gidecek yani birikim için kalan yerim 350 TL, önümüzdeki ay yine başlayacağım maaştan biriktirmeye.
Yaz dönemi boyunca her hafta 100 TL pazar parası ayırdım, kışlıklar olunca fazla tutuyor pazar alışverişi, her hafta pazar dönüşü kalanı ev kumbarama attım, bu hafta başı onu da açtım 1,5 gr. daha altın aldım. Kredi kartımdan otomatik her ay 1 gr alınan altın hesabım 37 gr. olmuş, diğer hesabımı araba alırken bozdurmuştum, 5 ayda toplam 13 gr. birikim yapmışım bozdurduğum hesapta. Kışlıktı, bayramdı, arabaydı, kitaptı , okul alışverişleri derken çok açıldık, Ekim ayı itibariyle yeniden toparlayacağım inş.
Hoşgeldin ATTRAENTE ATTRAENTE
Sefalar getirdin...
Bende başladığımda senden o kadar çok şeyler öğrenmiştim iyiki geldin, artık seni de bırakmayız :KK66:
Idolümüzsün ne güzel yardımlar yapıyorsun allah kabul etsin..
Kumbara birikimi herkesde çok işe yarıyor belli ki... Bes de bitmiş sana ekstra 350 tl kalacak bu harika bir haber :KK200:

HEDEF TE KOYSAN BAZEN OLMADIMI OLMUYR EKSTRA ŞEYLER ÇIKIYOR.KİTAP KONUSUNDA BEN BİR ÇÖZÜM BULDUM MESELA KÜTÜPHANEYE UYE OLDUM OKUYUP ÇOK BEĞENDİĞİM KİTAPLARI GİDER ALIR KÜTÜPHANEME EKLERİM.

BİZİMDE HEDEF ARABA ALMAK HATTA KOMŞUMUZ İHTİYAÇTAN 30 BİNLİK ARABASINI 24 BİNE SATIYOR FAKAT ELDE PARAMIZ YOK

Kitap benim hastalığım, satın alır kütüphaneme koyarım, yazar,çizer not alırım, bir yıl sonra döner bir daha okurum, başka bir tür bir ilişkimiz var =))
Araba Aldım 5 ay önce, 2. el 10 yaşında Citroen C4, eşimin mesleği otomotiv , araba çok iyi durumdaydı ama 5 ay da yeminle iflahımı kesti. Artık 40 yaşıma geldim, o kadar da lüksüm olsun dedim aldım ama çok ciddi masraf çıkartıyor, arabayı aldığımdan beri doğru dürüst birikim yapamadım

Hoşgeldin ATTRAENTE ATTRAENTE
Sefalar getirdin...
Bende başladığımda senden o kadar çok şeyler öğrenmiştim iyiki geldin, artık seni de bırakmayız :KK66:
Idolümüzsün ne güzel yardımlar yapıyorsun allah kabul etsin..
Kumbara birikimi herkesde çok işe yarıyor belli ki... Bes de bitmiş sana ekstra 350 tl kalacak bu harika bir haber :KK200:

Hoşbuldum canım :KK200:
Kumbara iyi bir yöntem ama az az birikiyor haliyle
Maaştan arttırmaya çalışıyorum işte, bakalım başaracağız inş :)

Canım benim birikimim bu ay için koca bir "0". Sanırım bir kaç ay daha böyle :KK43: bakalım ay sonuna kadar ne olacak.

Günlük peçete olarak şok taki beyaz güvercin. Misafirlerim için madamme cocco dan alıyorum.

Kağıt havluyu çok fazla kullandığım için, iyi pahalı birşey tercih etmiyorum. Şok etkilerden veya carrefour gibi markaları alıyorum. 12 tanesi 13 tl falan oluyor.
Günaydın Canım..
Bazı aylar oluyor öyle olsun senin kumbaran vardı sanırım onunla devam edersin..

Kitap benim hastalığım, satın alır kütüphaneme koyarım, yazar,çizer not alırım, bir yıl sonra döner bir daha okurum, başka bir tür bir ilişkimiz var =))
Araba Aldım 5 ay önce, 2. el 10 yaşında Citroen C4, eşimin mesleği otomotiv , araba çok iyi durumdaydı ama 5 ay da yeminle iflahımı kesti. Artık 40 yaşıma geldim, o kadar da lüksüm olsun dedim aldım ama çok ciddi masraf çıkartıyor, arabayı aldığımdan beri doğru dürüst birikim yapamadım
HERKES BÖYLE SÖYLÜYOR .ALMAK LA ALMAMAK ARASI KARIŞIYOR TABİ AKLIM )
C4 LERİ BEĞENİYORUM GENİŞ KULLANIŞLI ARABA.
OĞLUM OKULA GİDİYOR YA TOPLU TAŞIMA ARTIK PAHALI OLUYOR BİZE.
SAHİLE GİTMK 15 TL MESELA VE ÇOK KALABALIK TOPLU TAŞIMA LAR.AMA TABİ BİZİM BİRAZ DAHA SABRETMEMİZ LAZIM ARABA İÇİN KREDİ ÇEKMEK İSTEMİYORUM AÇIKÇASI.VARSIN GEÇ OLSUN

HERKES BÖYLE SÖYLÜYOR .ALMAK LA ALMAMAK ARASI KARIŞIYOR TABİ AKLIM )
C4 LERİ BEĞENİYORUM GENİŞ KULLANIŞLI ARABA.
OĞLUM OKULA GİDİYOR YA TOPLU TAŞIMA ARTIK PAHALI OLUYOR BİZE.
SAHİLE GİTMK 15 TL MESELA VE ÇOK KALABALIK TOPLU TAŞIMA LAR.AMA TABİ BİZİM BİRAZ DAHA SABRETMEMİZ LAZIM ARABA İÇİN KREDİ ÇEKMEK İSTEMİYORUM AÇIKÇASI.VARSIN GEÇ OLSUN

Allah gönlüne versin, hayırlısıyla alırsın inşallah

BİRDE YENİ DAHA KARAR VERDİM İŞ DEĞİŞTİRECEĞİM.3 VARDİYA BENİM İÇİN OLDUKÇA ZOR OLUYOR VEDE YAVRUM İÇİN.
ŞARTLARI GÜZEL TEK VARDIYA VE VEYA 2 VARDİYA GECESİ OLMAYAN BİR YER BULURSAM DEĞİŞTİRECEĞİM YOKSA DEVAM.AMA ÇOK YIPRANIYRUM BU ŞEKİLDE.BAKALIM ACELEM YOK,PİŞMAN OLMAK TA İSTEMİYOUM ŞUANKİ İŞİM DE ÇOK YORUCU AMA AMİRLERE İŞE ORTAMA ALIŞTIM ZOR DA GELİYOR BIRAKMAM AMA HEPİMİZ İÇİN DEĞİŞTİRMEK İYİ OLACAK.

BİRDE YENİ DAHA KARAR VERDİM İŞ DEĞİŞTİRECEĞİM.3 VARDİYA BENİM İÇİN OLDUKÇA ZOR OLUYOR VEDE YAVRUM İÇİN.
ŞARTLARI GÜZEL TEK VARDIYA VE VEYA 2 VARDİYA GECESİ OLMAYAN BİR YER BULURSAM DEĞİŞTİRECEĞİM YOKSA DEVAM.AMA ÇOK YIPRANIYRUM BU ŞEKİLDE.BAKALIM ACELEM YOK,PİŞMAN OLMAK TA İSTEMİYOUM ŞUANKİ İŞİM DE ÇOK YORUCU AMA AMİRLERE İŞE ORTAMA ALIŞTIM ZOR DA GELİYOR BIRAKMAM AMA HEPİMİZ İÇİN DEĞİŞTİRMEK İYİ OLACAK.
Gece vardiyası anne için çok zor ben iyi biliyorum. Hayırlısı ne ise o olsun inşallah.

Gece vardiyası anne için çok zor ben iyi biliyorum. Hayırlısı ne ise o olsun inşallah.
öyle.
birde başkasının evine götürüyorum gecede iken 2 3 gün.
iyi bakılıyor eminim ama aması işte.
geceleri evimizde uyusun istiyorum gene bakıcısı olacak tabi gündüzleri bakacak.
bakalım hayrlısını diliyorum inanki.
buraya da çok alıştım güle oynaya bırakamayacağım biliyorum ama önceliğim ailem ve de evladım tabiki

yatırımlık denebilir. ihtiyaç dahilinde kullanılır canım, eşimin biraz işleri bozuk ben çocuk dogana kadar birikim yapıp ihtyiacmız olursa sonrasında kullanmak ıcın saklayacagım o nedenle hangısı karlı olur dıye sormak ıstedım :)
O ZamAn gram derim... bisey olursa hepsini bpzdurmazsin en azindan

Kızlar ben geldiiiiimmmm =))
Kağıt ürünlerle ilgili paylaşımlar olmuş, Carrefour 'un kendi markası tuvalet kağıtları ve havluları çok iyi. 32 li tuvalet kağıdı 12-13 TL civarında, 16 rulo havlu da 14 TL, kalitesi çok güzel
Altın biriktirmeye gelince , geçen hafta iş yeri kumbaramı açtım, 170 TL çıktı, altın hesabına attım, son iki aydır maaştan pek birikim yapamadım, çok ekstra çıktı. Ama bu ay bireysel emekliliğim bittiiiiii =)) haliyle 400 TL bir yer açtım kendime, bunun 20 TL'sini Darüşşafaka'ya bağladım, kartımdan her ay otomatik bağış alınacak, 30 TL de Silivri canları barınağına gidecek yani birikim için kalan yerim 350 TL, önümüzdeki ay yine başlayacağım maaştan biriktirmeye.
Yaz dönemi boyunca her hafta 100 TL pazar parası ayırdım, kışlıklar olunca fazla tutuyor pazar alışverişi, her hafta pazar dönüşü kalanı ev kumbarama attım, bu hafta başı onu da açtım 1,5 gr. daha altın aldım. Kredi kartımdan otomatik her ay 1 gr alınan altın hesabım 37 gr. olmuş, diğer hesabımı araba alırken bozdurmuştum, 5 ayda toplam 13 gr. birikim yapmışım bozdurduğum hesapta. Kışlıktı, bayramdı, arabaydı, kitaptı , okul alışverişleri derken çok açıldık, Ekim ayı itibariyle yeniden toparlayacağım inş.
Hosgeldin abla :)

X