Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Selam hanımlar..ben yan topikten komşunuz:) marta kadar bilezik yapıyoruz allahın izniyle:) yanlız bende para durmayacak. Gram gram ilerleyim en iyisi ben. Sizede katılabilirmiyim
170 liram oldu. Bugün üşenmezsem gider dram alırım. Üşenirsem de az daha koyar çeyrek alırım hafta içi
Bol bereketli birikimlerin olsun inşallah. Kaç gr lık bilezik olacak.?

Selam hanımlar..ben yan topikten komşunuz:) marta kadar bilezik yapıyoruz allahın izniyle:) yanlız bende para durmayacak. Gram gram ilerleyim en iyisi ben. Sizede katılabilirmiyim
170 liram oldu. Bugün üşenmezsem gider dram alırım. Üşenirsem de az daha koyar çeyrek alırım hafta içi
Ben de gramdan bilezik yapmak istiyorum, sizin topiğe mi uğrasam :p

Günaydın hanımlar ... -Selene -Selene kolyen çok güzel .. güzel günlerde tak cnm :KK200: kızlar size bi sorum olucak tasarruf adına nelerden tasarruf ediyorsunuz .. bebeği olanlar Bebek masrafınız ne kadar oluyo ? Bizim elimize ayda ortalama 5.5 bin geciyo ama bişey kalmıyo kredi kredi kartı faturalar derken bi bakıyom hop para ucmuş .. :110:

Canım şöyle sıralayayım; oğlum 14 aylık

Ayda:

- 200 tl biberon maması
- 50 civarı kaşık mama
- 50 kavanoz meyve vb
- 60 ıslak mendil
- 120 bez
- 10 bebek bakım örtüsü
- 80 tl eğitim seti
- 30 kadar da su sadece onun içme suyu
- meyvesi sebzesi et suyu, balığı derken de aylık 60-70 de ona gidiyordur

Toplamadım ne kadar olduğunu, ama illa artılar oluyor. Oyuncağı, kıyafeti, ayakkabısı. Her ay numarası değişiyor neredeyse.

kızlar bide bişey merak ediyorum maaşlarınızı alıp bütün ödemeleri yaptıktan sonra geriye bir ay boyunca harcayabileceğiniz ne kadar para kalıyo biz maaş günlerini zor getiriyoruz :KK70: bide maaşları aynı günmü alıyosunuz eşinizle hangisi daha iyi aynı günmü farklı günmü ben 25inde eşim 5inde alıyor sanki farklı alınca bereketi daha az oluyor gibi geliyor bilemedim.

Ev almadan önce 1500 civarı kalıyordu. Şimdi ev aldık. Onun kredisi var 3 aydır. Ve 3 aydır içeriden harcıyoruz. -1000 lerdeyiz yani.

Fakat bunun sebebi, yaklaşık 3 aydır gezenti olmamız :) bu aydan sonra düzelecek.
Her ay bize harçlık olarak yine 1500 civarı kalır diye düşünüyorum

Selam yan topik komşu :KK52:
Tabiki katılabilirsin...
Bizde imkanlar neye el verirse yapıyoruz...
Genelimiz altın tercih ediyor.
Gram, çeyrek, yarım ata vs... Hedefe doğru devam inş.
Ben bilezik tercih etmiyorum birgün bozdururken zarar ettirecek bana çünkü.
Ve takacağım kadar yaptırdım o yüzden bilezik hedefim yok.
Uzun zamanlı birikim yaptığım için ilk tercihim ata, yarım, çeyrek. Yani en az 10_15 yıllık.

15055751555211179732140.jpg

Kızlar Bir hafta önceki moodum biskolata kumbarası :KK73:
Yılbaşına patlatacağım...

Ayda:

- 200 tl biberon maması
- 50 civarı kaşık mama
- 50 kavanoz meyve vb
- 60 ıslak mendil
- 120 bez
- 10 bebek bakım örtüsü
- 80 tl eğitim seti

Toplamadım ne kadar olduğunu, ama illa artılar oluyor. Oyuncağı, kıyafeti, ayakkabısı. Her ay numarası değişiyor neredeyse.
Eğitim Seti hangisi canım.

Ayda:

- 200 tl biberon maması
- 50 civarı kaşık mama
- 50 kavanoz meyve vb
- 60 ıslak mendil
- 120 bez
- 10 bebek bakım örtüsü
- 80 tl eğitim seti

Ay bana baya fazla geldi Allah yardımcınız olsun :KK43:

X