Altın biriktirmeye başlıyoruzz

İnşallah canım 5 yıl buradayız o halde..

Ah o sigara bi bırakabilmek ama yok, 20 senedir içiyorum maalesef...

Ben para kumbarasi yapamıyorum.siz nasıl başarıyorsunuz? Sonuçta o bozukluğu harcamazsam, bütünü bozduruyorum...degisen bir şey olmuyor gibi geliyor bana..bi beceremedim..
Allah ömür verirse buradayız
Eşim de kullanıyor biliyorum o sigara alışkanlığını milyon kere bırakmayı denedi yok başaramadı hep başa sardı.

Kumbara için oğlumun kocaman ayı kumbarasını aldım önce 25,50 kuruşlar ile başladım 1 tl ile devam ettim
Sonra haftada 50 atacağım diye kural koydum.
Sonra her maaşta direk 100 tl oraya attım para elime geçer geçmez.
Böyle böyle hiç anlamadan birikti
Yeniden başlayacağım özendim şimdi tekrar

Işte benim kocaman ayı kumbaram

Eklentiler

• DSC_1807.JPG
    DSC_1807.JPG
    30,6 KB · Görüntüleme: 287
  • DSC_1810.JPG
    DSC_1810.JPG
    64,9 KB · Görüntüleme: 302
İnşallah canım 5 yıl buradayız o halde..

Ah o sigara bi bırakabilmek ama yok, 20 senedir içiyorum maalesef...

Ben para kumbarasi yapamıyorum.siz nasıl başarıyorsunuz? Sonuçta o bozukluğu harcamazsam, bütünü bozduruyorum...degisen bir şey olmuyor gibi geliyor bana..bi beceremedim..

Ben günlük harcamalarımdan harcama olmuyorsa kumbaraya atıyorum.
Eğer o gün içinde 1 -2 tl artmışşsa ve ertesi güne yetmeyecekse atıyorum.
Bazen annem ve eşim biriktirip atıyor.
Böyle böyle birikiyor.
Yoksa ay bugün 5 10 atayım demiyorum.

ben de fiziki altıncıyım, yalnız bırakmam seni :KK66:
Yalnız bırakma Canım beni buralardayım artık ben de agustos 5 te gün sırası bende tıkır tıkır 2100 tl bekliyorum iki ata alacağım onlarla.
maşallah süpermiş...tekrar bi deneyeyim bari..açılmayan kumbara olması lazım tabi, benim elim hemen ona gidiyor

Açılmayan kumbara olması çok iyi oluyor attıktan sonra mümkün değil alamazsın
Zaten attıkça alışkanlığa dönüşüyor atmayınca rahatsız oluyorsun

Özlem denizmenin videolarını izledm diyor ki 21 gün üst üste yapılan davranış alışkanlık oluyormuş, hep yapılıyormuş bir daha bir daha.
Ben bu alışkanlığı kazandım ya şükürler olsun..senin de yaptıkça alışkanlığa dönüşeceğine eminim

Ben günlük harcamalarımdan harcama olmuyorsa kumbaraya atıyorum.
Eğer o gün içinde 1 -2 tl artmışşsa ve ertesi güne yetmeyecekse atıyorum.
Bazen annem ve eşim biriktirip atıyor.
Böyle böyle birikiyor.
Yoksa ay bugün 5 10 atayım demiyorum.
ama o 1-2 tl ler alış verişte çok işe yarıyor..ben bi de birikince hemen a101 e gidip o bozukluklarla alış veriş yapıyorum, sanki bedava gelmiş gibi oluyor :KK66:

Yalnız bırakma Canım beni buralardayım artık ben de agustos 5 te gün sırası bende tıkır tıkır 2100 tl bekliyorum iki ata alacağım onlarla.

Açılmayan kumbara olması çok iyi oluyor attıktan sonra mümkün değil alamazsın
Zaten attıkça alışkanlığa dönüşüyor atmayınca rahatsız oluyorsun

Özlem denizmenin videolarını izledm diyor ki 21 gün üst üste yapılan davranış alışkanlık oluyormuş, hep yapılıyormuş bir daha bir daha.
Ben bu alışkanlığı kazandım ya şükürler olsun..
maşallah canım, darısı başıma inşallah... 2100ün de şimdiden hayırlı uğurlu bereketli olsun..ben eylül gibi yine kk dan 2 cumhuriyet alıp 4 e böldürebilirim..madem gün yapmıyorum böyle böyle biriksin..ama temmuz-ağustos gider fazla...ancak eylülde yapabilirim bu hedefimi

maşallah canım, darısı başıma inşallah... 2100ün de şimdiden hayırlı uğurlu bereketli olsun..ben eylül gibi yine kk dan 2 cumhuriyet alıp 4 e böldürebilirim..madem gün yapmıyorum böyle böyle biriksin..ama temmuz-ağustos gider fazla...ancak eylülde yapabilirim bu hedefimi
Olsun Canım sen de eylüle kadar kumbaraya başlarsın az da olsa o da bir adım..
İnanmazsın belki ama benim ilk birikimim aylık 20 tl ile başladı o zaman bir sürü kredi ve kk borçlarım vardı.
Aralık 2015teki 20 tl param benim ilk birikim adımım oldu.
Şu anki hedefim ayda bir ata düşün cnm
Tabi o zamanlar o kadar çok ödemelerimiz vardı ki maaştan para kalmıyordu bile bize.

karamelli_turta karamelli_turta ben akbanktan kasa kiralamıştım oradaydı. Şimdi altında yok kasada kiralamıyorum.
Teşekkür ederim canım allah razı olsun.
Allah herkese ev nasip etsin. Evi olanlarda mutlu mesut sevdikleriyle huzurlu günlerde otursunlar inşallah.
Allah herkese nasip etsin inşallah güle güle oturun evinizde.
Bende çocuklarımın geleceği için birikim yapıyorum

Olsun Canım sen de eylüle kadar kumbaraya başlarsın az da olsa o da bir adım..
İnanmazsın belki ama benim ilk birikimim aylık 20 tl ile başladı o zaman bir sürü kredi ve kk borçlarım vardı.
Aralık 2015teki 20 tl param benim ilk birikim adımım oldu.
Şu anki hedefim ayda bir ata düşün cnm
Tabi o zamanlar o kadar çok ödemelerimiz vardı ki maaştan para kalmıyordu bile bize.
tamam canım deneyeceğim mutlaka, biraz tez canlıyım sanırım ufak meblağlar pek motive etmiyor hemen artsın istiyorum :KK66:

durkan durkan cım eviniz hayırlı uğurlu olsun, Rabbim ağız tadıyla sevgiyle,sağlıkla oturmayı nasip etsin inşallah...

arkadaşlar aradılar yarın 4 kişi bana gelecekler, mutfağa girdim, yalancı su böreği yaptım buzdolabına attım, jöleli meyve salatası yaptım, kek yapıp puding ile yaş pasta yapacağım.. bir yandan da sizi takipteyim kızlar..bir kaç şey daha yapıp temizliğe girişeceğim

akrep burcu olabilir misin? ben akrebim ve tam özelliği aslında :KK66: bu arada cimri mi oldum ne, en ucuz maliyetle ikram hazırlamaya çalışıyorum sürekli...
Çok teşekkür ederim canım. Daha güzelini allah sizlere nasip etsin.
Cimrilik diye düşünme eldeki ve evdeki imkanlarla çok güzel şeyler ortaya çıkarabilmek marifet diye düşünmelisin bence.

X