Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kızlar stok için alışveriş yapmam lazım

Ben belli başlı şeyleri kışa girerken indirime denk getirip alip bütün sene bir daha almıyorum.

Salça, sıvıyağ, bulaşık makinesi deterjanı, çamaşır makinesi deterjani, kagıt havlu, tuvalet kağıdı bunları stokluyorum.

Şimdi indirim takip ediyorum inşallah denk getirip alabilirim bu senede

Selam kızlar bayramınız mübarek olsun :)
Herkes bayram harçlığını almış maşallah
Bu sene eşimden çok birşey göremedik olsun şükür yine de bizim için 7 gün çalışıyor Allah razı olsun inşallah şu 800$ ımı 1000 dolara çıkarsam hemen bir bilezik yapacağım gramı çok tutmuyor ama olsun 20 gram bile olsa kâr ondan sonraki aylar çeyrek almaya devam inşallah

Günaydın kızlar :)) durkan durkan Allah bağışlasın sağlıkla büyüsün inşallah :)
Yarın yolculuk var nasipse zaten hiç dinlenemedik bitti tatil bize her sene böyle sırf bebekle alakalı değil bu durum yani aileler aynı şehirde olunca kimde kalacağız ne kadar kalacağız vs hepsi ayrı bir sorun oluyor eşimle hayattan bezerek tamamlıyoruz tatili hatta işe dönünce seviniyoruz bile artık..sizlerde de oluyor mu çözüm bulabildiniz mi? Bu arada halalardan da toplamda 30 tl harçlık geldi kızıma 280 tl oldu toplam harçlığı 300 de kumbara etti 580 babası da verecekmiş harçlık ondan da alırız bi yarım bir çeyrek bile alabilirim bence :KK55:

Kızlar herkesten Allah razı olsun. Allahım bütün evlatları bağışlasın vatana ailesine hayırlı evlat olsun inşallah.
Benim çok şükür işim bitti.
Akşam, hem kuzenim düğünü, hem komşumun kızının nişanı var nasıl yapacağım kararsızım hangisine gideriz,
Kayınvalide dışında, bayram ziyaretine hiç kimseye gidemedik.
Altın alanlar hayırlı olsun,
Harçlık biriktirenlere bereket versin.

Günaydın kızlar :)) durkan durkan Allah bağışlasın sağlıkla büyüsün inşallah :)
Yarın yolculuk var nasipse zaten hiç dinlenemedik bitti tatil bize her sene böyle sırf bebekle alakalı değil bu durum yani aileler aynı şehirde olunca kimde kalacağız ne kadar kalacağız vs hepsi ayrı bir sorun oluyor eşimle hayattan bezerek tamamlıyoruz tatili hatta işe dönünce seviniyoruz bile artık..sizlerde de oluyor mu çözüm bulabildiniz mi? Bu arada halalardan da toplamda 30 tl harçlık geldi kızıma 280 tl oldu toplam harçlığı 300 de kumbara etti 580 babası da verecekmiş harçlık ondan da alırız bi yarım bir çeyrek bile alabilirim bence :KK55:
aileler aynı şehirdeyse neden yatılı kalıyorsunuz ki? kimsede kalmayın?
para güzel birikmiş maşallah:)

Herkese Merhabalar inşallah hepiniz iyisinizdir. Ben biraz yoruldum bayramda. Akraba ziyareti ve bize gelenler inanın servis yaparken çok yoruldum. Çalışanlar gibi mümkünse hemen bitsin bana Bayram mesaisi fazla geldi. Ben çocuklara harçlık verdim. Kurbanımızdan dağıttım. Kalan etleride buzdolabına doğrayarak yerleştirdim. Bu gece kimse gelmezse hemen çerezimi alıp tv karşısına konuşlanmak istiyorum. Hanımlar harçlıklarınız bereketli olsun, bende 120 tl kaldı. İnşallah biraz daha biriktirebilirim. Herkese selamlar.

İyi akşamlar hanımlar.

Harçlıklar bereketli olsun. Yeni doğan bebişimizi de Allah bağışlasın.

Biz de kayınvalidemlerdeyiz. İki kaynım ve birinin eşi, yani bir eltim de burda. Diğer eltim gelemedi. Ev curcuna. Tek ve ilk torun benim oğlum. Tüm ilgi bizde ve doğal olarak nazar değdiğini düşünüyorum.

İlk gün altın kolyem koptu. İkinci gün oğlun durduk yere fışkırır gibi kustu ve tüm gün ağladı. Bugün de çok fena düştü oğlum.
Allah nazardan ve daha kötü olaylardan korusun.

Kv nin evi dubleks. Biz orta katta kalıyoruz. İn çık in çık epey yoruluyorum. Oğlumu merdivenlerden koparamıyorum. Belki 100 defa inip çıkıyoruz. Bu bayram benim için çok yorucu geçiyor.

Bugün de Trilye diye bir yer var. Bursa dakilerin öve öve bitiremediği. Oraya gittik. Ayy gittiğime de pişman oldum. Hem oğlum durmadı, hem hiçbir şeye benzemiyor. Köylü pazarı var. Zeytinin kilosu 30, zeytinyağının 25 vb. Ben çok daha kaliteli ve soğuk sıkımı 25 hatta bazen 20 ye alıyorum. Resmen soyuyorlar.

Evimi özledim. Ama 10 gün daha buradayız. Neyse artık.

Eylül ayı giderlerimizi hesapladım bugün. Yine 8500 çıktı. 8400 küsürlerdeyiz yani.
Bu gidişle birikim çok zor gözüküyor bize.

Evimizi de kiraya vermeye karar verdik. 1100 den verdik ilanı. Bakalım zaman ne getirecek. Eğer ev kiralanırsa, kira geliri ile arabayı değiştireceğiz.

Ay ben de çok konuştum sanırım :)))

X