Altı senelik arkadaşım beni bıraktı

Valla biz iyi niyetimizle güzel arkadaşlıklar kuruyoruz, kurduğumuzu sanıyoruz ama insanlar zaman geçtikçe cidden çok değişiyor. Belki benim arkadaşlığımda sorun bendeydi yani şimdi düşününce hatam yok değil ama kendisinde kıskançlık görünce ve özellikle kötü günümde yanımda olmayınca aşırı soğudum gerçekten. Dediğiniz çok doğru sizin de gerçekten bir müddet sonra sadece kendine güvenmesi gerektiğini anlıyor insan. Tabiki de arkadaşlık kurulacak, doğanın kanunu bu ayrıca yalnızlık Allah'a mahsus. Ama sınırımızı da bilmemiz gerek.

Kocasıyla yaşadığı sorunlardan o kadar bunaldim ki, tazminat davası açtı ve beni şahit olarak yazdı ben de kabul ettim. Ama kocasının canını yakmak için, benden tanık olmadigim konularda bile şahitlik yapmamı istedi. Suan biraz depresif durumda ama boşandıktan sonra ben de artık bana zarar vermesine izin vermeyeceğim. Daha geçenlerde onunla ilgili konu açmıştım . Herkes hayatından çıkar demişti ama vicdan yaptım. Artık ben çok zarar görmeye başladım.

Hatanın kimde olduğu da önemli

Çok haklısınız sizde

siz cevap verdikçe ben arkadaşınıza daha da hak veriyorum.
hakaret bunun neresinde. ne zaman hastalıklı bir tavır bence diyip sizi uyarmak hakaret sayılır oldu?

sizinki üzülmek değil bi garip bahsediyosunuz. normal karşılanacak gibi değil.

vallahi ben de bunaldım. konuyu takibi bırakıyorum

kadın aşırı haklı. umarım bir an evvel durulursunuz. muhakkak bir psikolog desteği alın derim. kendi içinde herhangi bir şeye çok üzülen insanlar biraz fazla duygusal oluyor. anlıyorum sizi.

ben arkadaşınızın kadın olduğuna dahi inanmıyorum.
siz aşık olduğunuz birinden bahseder gibi bahsediyosunuz.
bu benim içimde hastalıklı bi tavır.
Konu sahibi değilim ama yorum yazmadan geçemeyeceğim. Bu zihniyeti anlamıyorum. İnsan arkadaşını kaybedince üzülmez mi ya? Hele de kardeş gibi gördüğü biriyse. Bunun aşkla ne ilgisi var? Ayrıca biraz geniş çaplı düşünün lütfen; belki konu sahibi arkadaş edinmede zorlanan birisi,belki tek çocuk ve kardeş özlemi var içinde ( Bizzat kendimden biliyorum) .

Hatanın kimde olduğu da önemli
Evet ilişkiyi bunlar zedeler. Sen üzülmemeye çalış artık, tek arkadaşın olduğu için de çok üzülmüşsün anlıyorum seni ama kendini hedefine odakla, yeni okul hayatında karşılaşacağın insanlar olacağını düşün ve mutlu ol.

Psikolog desteğimi alıp almayacağıma kendim karar veririm. Saygıda kusur etmeyeyim diyorum ama yazdıklarınızı bir okuyun. Tanımadıklarınıza biraz temkinli yaklaşın derim. İyi akşamlar

Tek çocuk değilim ama arkasaş edinmede zorlanırım. Beni anladığınız için çok ayrı teşekkürler ve sevgiler

Uğurlar olsun yahu kendinizi bunun için üzdüğünüze değmez Tabiki üzülünür ama karşınızdaki insanın size vermediği değeri boşuna savurmayın. Demekki gerçek bir arkadaş değil imiş öyle olsaydı böyle kestirip atamazdı kendisi de.

ben de aynı durumdaydım. önceki mesajlarımı görmemişsiniz.

tabii ki üzülebilir. üzülmeli zaten gerçekten değer veriyor ki arkadaş, dost olmuş. ama kullandığı tabirler çok enteresan.
burada bunu yadırgayan yalnız ben değilim.

Psikolog desteğimi alıp almayacağıma kendim karar veririm. Saygıda kusur etmeyeyim diyorum ama yazdıklarınızı bir okuyun. Tanımadıklarınıza biraz temkinli yaklaşın derim. İyi akşamlar
neden her söylediğimi yanlış anlıyorsun.
ben o desteği almadım, keşke alsaydım.

en çok ihtiyacım olduğu zaman bir ebeveynimin kaybından, aşırı derece maddi darlığa düşmeye kadar her şeyi aynı anda yaşadım.
birebir aynıydık.
savunmaya geçeceğine azıcık dinle. kötülüğüne söylemiyorum.
hangi insan kötü niyetle uzman desteği al der.
bu kadar hassas kırılgan olmanın sebebi içine attığın birşey.

ben sana karşı gerçekten pes ediyorum. nasıl biliyorsan öyle yap. umarım toparlanman benim kadar uzun sürmez.

Belki onu da bunaltmışımdır bilemiyorum bende elim kolum bağlı

İyi niyetiniz için teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…