Allah'ım Bana Yardım Et...

Allah'ım hepinizden razı olsun arkadaşlar, beni öyle duygulandırdınız ki mesajlarınızla çok ama çok teşekkür ederim, sizlerle paylaşınca rahatlıyorum işte...

Dediğiniz gibi sabırla bu sınavı aşacağız ıNŞEALLAH...

Slinn, ben 22 yaşındayım çalışıyorum, birde benden 1 yaş küçük kız kardeşim var o da çalışıyor, annem ev hanımı zaten çalışamaz tiroid hastası...

burcucum,başın sağolsun
merak etme geçicektir bu günlerde...
sana böyle davrananlar,yetim hakkına girenler emin ol
çekerler cezalarını..
hiçbirşey tesadüf değil..
sabret bakalım biraz daha..tabi kolay değil anlıyorum ama
bırak anneciğini de kendi haline biraz acısını yaşasın
sonra zaten yavaş yavaş alışcak..

Canım bak, reddi miras yapabilirsiniz. Sonuçta 400 ytl maaş için 64 milyarlık borcu ödemenin bir anlamı yok... Nasıl olsa sen de kardeşin de çalışıyormuşsunuz, annenizi kendi sigortanızdan fadalandırabilirsiniz. Reddi miras yaparak en azndan bu 64 milyarlık borçtan kurtulursunuz....

ben de babamı kaybettim hem de düğünümden 3 ay önce...
tamam çok şükür maddi problemimiz olmadı ama annenin tutumu... ne bileyim...
benim annem de nörologlardan psikologlardan çıkamadı ilk zamanlar, ama sonra dedi ki benim 3 tane yavrum var, salamam kendimi...
tüm o aptallşatırıp uyutan ilaçlarını bıraktı ve kendi kendini tedavi etti...

Allah yardımcın olsun, o yara hiç geçmeyecek, bazen kanayacak bazen sızlayacak ama emin ol ki baban hep yanında olacak...

canım inanki çok üzüldüm sizler için.. bilirim hiç kolay değildir ölüme karşı direnmek ama sen yıkıldığını hissetsende zaman yavaş yavaş seni içine alacak, sen farkında bile olmayacaksın... ınsan hayatta herşeye alışıyor malesef ama zamanla oluyor bunlar...

Ekonomik durumunuzada çok üzüldüm ilk msjlarını okudum aradaki sayfaları okumadım o yüzden neler oldu bilemiyorum ama tüm kalbimle diliyorum Allah yardımcınız olsun, bütün yaralarınızı tez zamanda üstün gücüyle sarsın..

Akraba akrep derler bu sözde boşuna değil.. unutma sakın.. zaten böyle şeylerde ilk onlar kaçar yanınızdan.. Ama gün olur devran döner, sizde başınızı kurtardınızmı ot gibi yanınızda bitiverirler.

Eğer götürmediyseniz anneciğinizi hemen bir psikoloğa götürün, ssknın dr.larına bile götürseniz inanın çok faydası olur.

Kiranızda çok yüksek geldi bana, ne biliyim yaşadığınız yerde fiyatlar nasıl bilemiycem yinede ama bulabilirseniz daha uygun fiyatlı bir eve taşının derim ben, hem akrep olan akrabalarınızdanda uzaklaşmış olursunuz, tabii bunu biraz daha toparlanınca yapmanız daha iyi olur.

Yetimin başını okşamak bile sadaka yerine geçermiş unutmayın, çevrenizde bunu yapmayıp üstüne üztlük zulm edenler muhakkak yaptıklarının karşılığını bulurlar.

Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah...

Şakura seninde başın sağ olsun, Allah sabır versin...

sm793, mesajın için teşekkür ederim...

Biz reddi miras yaptık, görüştüğümüz hakimler oldu onlar reddi miras yaparsak borçtan kurtulacağımızı ve maaşı da almaya devam edebileceğimizi söylediler.. Ama bazı avukatlarda maaşı kaybedeceğimizi söylüyorlar... Bizde ömür boyu o borç altında yaşamak daha kötü dedik ve davayı açtık, inşeallah hakimlerin dediği çıkarda rahatlarız... Şimdi tek duamız bu...
O günden sonra annem gün geçtikçe daha iyi gibi...Birbirimize kenetşendik ve alışmaya çalışıyoruz... Ev konusunda ise, eğer ki bize uygun ve güvenilir bir ev bulursak çıkacağız ALLAH'ın izniyle..
Bize zalimlik yapanlarda ALLAH'dan bulsunlar ne diyeyim ki...

öncelikle babana Allah rahmet eylesin.
çok üzüldüm durumunuza, ama bu durumda ayakta durmanız gerekiyor.
bütün olumsuzluklara karşı birlikte göğüs germeniz gerekiyor.
kira fazla geliyorsa şu an için daha küçük bi eve çıkın.
bu zor günler de geçer inşallah.yüreğinizi ferah tutun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…