Allah'ım Bana Yardım Et...

Canım ya Allahım yardım etsin zorda kalan tüm kullarına.Keşke maddiyatım iyi olsada darda kalanlara yardım etsem.Nedir bu dünyanın hali ölen yakınımıza hüznümüzü gideremeden geçim sıkıntısı kapıyı çalıyor dert üstüne dert.Herşeye rağmen güçlü ol canım Allah-ü tealadan yardım iste bol dua et.iNŞALLAH Bir an önce kurtulursunuz bu kötü günlerden.

Öncelikle başın sağolsun canım. Anne baba acısı çok zordur.
Allahım sizlere sabırlar versin. Senin yaşadıklarının benzerini bizde
yaşadık, bu yüzden seni çok iyi anlıyorum. Rahmetli babam kalp krizi
geçirip hastanede yattığında, çok zor günler yaşadık. Daha sonra
sağlığı elvermediği için bir daha çalışamadı. O zamana kadar çok dostumuz
olduğunu sanırdım ben. Hep gelen giden babamdan borç alan insanlar vardı çünkü.
Ne zaman ki babam artık çalışamaz oldu; borcu olan bir kişi gelmedi evimize.
Aksine hep alacaklı çıktı karşımıza. Biz babamı üzmemek adına ona yansıtmamaya
çalışmıştık. Ben o zamanlar lise 3 de okuyordum ve baktık iş olacak gibi değil.
Bende ablam da okuldan ayrılıp çalışmaya, hayatın yükünü sırtlanmaya başladık.
O zamanlar öyle zordu ki...bütün arkadaşlarım okula giderken biz işe gittik.
Allaha çok şükür bir şekilde sonradan okulu bitirdik ama o yaşadığımız en
zor yıldı hayatımızda. Dost dediğimiz insanların iyi gün dostu olduklarını
anlamamız için acı bir tecrübeydi herşey. Allah büyük canım bir kapıyı kaparsa
inan bir diğerini mutlaka açıyor. Annenize yüklenmeyin sakın sigara yasak olabilir.
Ama unutmayın o da hayatının en zor günlerini yaşıyor şimdi. Allahım yardımcınız
olsun. Tüm kalbimle size dua edeceğim.

Allah'ım hepinizden razı olsun, ve dualarınızı kabul etsin, en yakınımdakilerin vermediği desteği veriyorsunuz bana...

Akrabalarımın hepsinden nefret etmeye başladım, babamı gece Çapa Acil'e kaldırdık, onlar bizim yapabileceğimiz bir şey yok, Kartal koşuyolu'na götürün dediler, ambulansta vermediler, kendi kendimize taksiyle götürecektik, sağ olsun bir güvenlik görevlisi yardımcı oldu taksiciyle konuştu gündüz tarifiesiyle götürdü şöför, amcam taksiye binerken babamın yanında bana, taksiye verecek paranız var mı diye sordu... Babam yanımda, anlamasın diye sesimi çıkarmadım, yuttum ama hala içime oturuyor, Canım Babam o halde hastaneye gidene kadar taksimetreye baktı... Rahat uyu babacığım, ailemi onlara asla muhtaç etmeyeceğim, Allah'ın izniyle...

Öncelkle başınız sağolsun
Canım yaa zaten babanı kaybetmişsin onun acısı üzüntüsü var birde dert üstüne dert.
Çok üzüldüm inan.
Bu dönemde ailecek birbirinize daha sıkı tutunun manevi destek verin.
Allah yardımcınız olsun.:1hug:

bol bol dua ederek aşmaya çalış bu günleri Allaha sığın Allahım yardımcı olsun babanın acısı için sabır versin ama unutma hayatta herşey bizler için bazen herşey üst üste gelir ama sen şükret hep zamanla çalışarak bunalrı aşıcaksınız emin ol yılma kesinlikle kendini ezdirme başkalarına dik dur herkes karşısında ve aileni ayakta tut sabır emin ol herşey geçer.

Canım bende 4 yıl önce babamı kaybettim annecim ilgilendi tek başına hiç kimse yanımızda omadı biz daha okuyorduk zor dönemler geçirdik.Hiç bir akrabamız yakınımız arayıpta sormadılar bile nasılsınız ne yapıyorsunuz diye.Çok şükür zor zamanlarımızı atlattık.Şimdi ise onlar bizden maddi destek bekliyolar.:jeyyar:a.s
İnş zor dönemlerinizi hemen atlatırsınız.Kimseyide kafaya takmayın.Güçlü olun

Başınız sağ olsun canım çok üzüldüm. Yaşadıklarınız gerçekten çok zor ama güçlü ve akıllı bir kız olduğun belli. inşallah bu zorlukları da anneciğinle beraber atlatırsınız. ama lütfen anneni bir psikiyatriste götürmeye çalış bi süre tedavi olması onun için de sizin için de çok iyi olacaktır. bu arada akrabalık ilişkilerine neler oluyor böyle.. amca baba yarısıdır. size hiç değilse manevi olarak destek olması gerekirken yaptıkları insanlık dışı yaa. Allah sana güç ve sabır versin canım.

başın sağolsun Allah sabır versin seni anlıyorum bende babamı kaybettiğimde küçüktüm ve bütün akrabalar bizi terk etti baba tarafının cenazede bize söylediği şey öküz öldü oktaklık bozuldu ( çok afedersiniz) al çocuklarını köyüne git demek oldu. Dayımın yüzünü ise sadece bir kömür parası istedik diye ondan sonra hiç görmedik yaklaşık 20 yıl oldu.
zavallı annem bize bakmak için işe girdi ve ikimizide okuttu onun hakkını asla ödeyemem şu anda acınız çok taze ama emin ol Allah bir kapı açıyor ve sabır veriyor hem kendi ayaklarının üzerinde durmasını öğreniyorsun ve daha güçlü oluyorsun.
dua et ve Allahdan sabır iste

öncelikle başınız saolsun çok üzücü bi durum başında bi büyügün olmadımı malesef insanlar geide kalanları galiye almıyo nedendir bilinmez (( borçlarınıza gelince allah yardımcınız olsun diyecek bişiyim yok (

Başın sağolsun canım.Bu sözlerin içimi dağladı inan.Böyle durumlarda akrabalar ne yazıkki akbaba oluyorlar.İnşallah en kısa zamanda toparlanırsınız maddi ve manevi anlamda.Anneciğini de anlamaya çalış hayat arkadaşını kaybetti.Güzel Allahım yar ve yardımcınız olsun canım

:1no2: kıyamam sana, annenin ve sizlerin suan acısı taze cnmcm.. hayat arkadasini kaybetti.. Basınız sag olsun.. Allah büyük, inş. düzlüğe çıkarsınız, ölüme çare yok biliyorsun... Ama tutunmak zorundasın bi sekilde.. Annene destek olmak zorundasın, seni de anlıyorum babanı kaybettin sen de perişansın ama hayat devam ediyor, üzüleceksin, hatırlayacaksın, belki daha beter olacaksın ama dayanmalısın, dik durmalısın, başını hep dik tut.. Eger işte memnun degilsen, iş ara bir yandan hem çalış idare et hem de güzel ve seni sıkmayacak bir iş ara derim.. Eger mutlu degilsen tabii.. Üzüntünüz taze biraz zaman alacak bu zorluklar ama Allah büyük, Allah yardımcınız olsun, güçlü ol :Saruboceq:

bi an babamın ölümü aklıma geldi.yaşadıklarımız aynı değil ama benzer.çok zor canım ailenin toparlanması.biraz zaman alıcak herşey.bi süre sonra insanları daha kısa sürede tanıyacak daha iyi ayaklarının üzerinde duracaksın.bi de en önemlisi şu.Allah herşeyi yoluna koyar.biraz sabır inan herşey düzelicek.sadece babanın sevgisini özliceksin ömrün boyunca

ALLAH sabır versin canım.başınız sağolsun.babanada ALLAH rahmet eylesin.cennet kapılarını açsın ıNŞALLAH.

akrabanın,akrabaya akrep etmezmiş ettiğini.atalarımız ne demişse hep doğru demiş.

benim babamda iflas ettiğinde kimse arayıp sormadı baba tarafından.

anne tarafım hariç.onlar imanlı insanlar.hep bize sahip çıktılar.

ama herzaman imana bakmıyor bazı şeyler.onlarada sorsan imanlıyız elhamdulillah müslümanız derler ama kendi evlatlarına sırtlarını döndüler.

anneciğini kendi haline bırak canım benim.içecekse içsin.kolay değil.rabbim kalbine ferahlık versin.

çalışıyormuşsun.ALLAH bereketli eylesin paranızı.merak etme mevlam sizi kimseye muhtaç etmeyecektir.

geçecek ıNŞALLAH.sabır birazcık canım benim.kolay değil biliyorum ama başka birşey diyemiyorum.mevlam yar ve yardımcınız olsun.

burcum bebegim basiniz sagolsun Allah sabrini versin babaciyinda mekani cennet olsun insallah:Saruboceq:

babani kaybetmen zaten buyuk aci birde matdi sorun yasamaniz gercektende cok uzdu benim :çok üzgünüm: Allah yardimciniz olsun guzelim ..

geçecektir bugunlerde biraz daha sabır diyebiliyorum..başınız sagolsun...

EYY KURBAN OLDUGUM YARADAN BU OKSUZLERE SEN SAHIP CIK ONLARI HIC KIMSELERE MUHTAC ETME .. BIZIM ELIMIZDEN HIC BIRSEY GELMIYOR YARAB AMA SEN YARADANSIN...... RAHIMSIN ... RAHMANSIN...ULUSUNN.... SEN YARATDIGINI KORUYANSIN :Saruboceq: BU YAVRUCUKLARIDA KORU YARABBI :Saruboceq:KOTU INSANLARA MUTAC ETME YARABI .:Saruboceq:

DOSTDA DOSMANA HIC KIMSEYE MUHTAC EYME YARABIM AMINNNN:Saruboceq:

BURNUMUN DIREGI SIZLADI BABAMI BIR KIS GECESI -30 DERECE SOGUKTA DISARDA KAR FIRTINA BIZ CAMLARI KAPILARA ACARAK UGURLADIK EBEDI ISTIRAHATINE (atesler icerisindeydisenağlama) BABACIGIMI senağlama KOSKOCAMAN KADINDIMDA 5 SENE YANDIM TUTUSTUM TIMARHANELIK OLMUSTUM ALLAHIMMM KALDIRAMAYACAGIMIZ ACI VERME NE OLURsenağlama SENI ISTEYEN INSANLAR OLARAK O GUZEL YOLUNA SEVGINLE GELELIM YARABBIM:Saruboceq:AMIINN

BEBEGIM KAC KARDESINIZ?? KAC YASLARINDASINIZ ?? OKUYANINIZ CALISANINIZ VARMI?? ANNEN NE YAPIYOR CALISIYORMUDU? YADA CALISMIYORSA CALISMAYI DUSUNUYORMU? BIRAZ ARA GECTIKDEN SONRA ..senağlama

Canim benim..
Mesajini okuyunca kendi derdimi unuttum.
Neler varmis, ne hikayeler.Sükrettim sonra.

Ama suna emin ol ki, sende baska hayat hikayelerini tanidikca sende haline sükredeceksin.
Seni cok iyi anliyorum, cok zor günler geciriyorsun. Ama hepsi gececek güzelim.
Annenin tepkisi cok normal. Acisini yasiyor kadin.
Hayatta hersey bizim icin güzelim. Hayat acimasiz bazen ama önemli olan nedir biliyormusun? Böyle zamanlarda dimdik ayakta kalabilmek.
Rabbim dert veriyorsa, kulum bu derdi tasir diye veriyor. Sen su yasadigin günlerden öyle cok sey ögreneceksin ki, bu zamanlarini atlattiktan sonra cok güclü bir kiz olacaksin. Su anda öyle oldugunu düsünüyorum, sadece acin cok taze, onun vermis oldugu sIkIntilar var.
Gerekirse annenin annesi sen ol bu dönemlerde. Birbirinize kenetlenin. Destegini eksik etme. Yakin arkadaslarin varsa onlarla görüs ara sira. Derdini paylas, üzüntünü paylas ki sende rahatlayasin.

Hepsi gececek, bu günlerin sonunda güzel günler var. Rabbim yardimcin olsun canim benim.Eger dertlesmek istersen lütfen özelden mesaj atmaya cekinme olur mu.

Babacigin nur icinde yatsin.

Basiniz sagolsun.

cok cok öpüyorum seni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…