Allah'ım Bana Yardım Et...

from6234, o nasıl söz ben zaten sizlerden akıl, yardım almak için açmadım mı derdimi... Çok teşekkür ederim her şey için, araştırmaya devam edeceğim...

senza, zaten öyle bir noktadayım ki birisi bir şey derse patlayacağım artık. Ya Sabır...

LaRisA, Allah yengeni islah eylesin, sizlerde sabır diliyorum, başınız sağ olsun...

sahra87, dedem yok malesef anneannem var ama kendi kendine yeter kadıncağız, Allah razı olsun, cenazeyle ilgili her şeyi dayım karşıladı ama o da bir memur maaşıyla, zaten çok açıldı, yine de ne olursa olsun beni arayacaksınız diyor, ama nereye kadar insanlara yük olabiliriz ki.

başınız sağolsun Allah ım sabırlar versin size:Saruboceq:
zor günlerde insanlar anlaşıyor hep,
keşke öyle olmasa ama böyle tanıyoruz insanların gerçek yüzlerini değilmi?
inşallahh en yakın zamanda atlatırsınız,ve sıkıntılarınızı atarsınız:Saruboceq:

canımsın ya...inanın çok ama çok üzüldüm..
öncelikle başınız sağolsun arkadaşım...
zor günler geçirirken birde üstüne maddiyat gelince,
işte insan patlamamak için zor tutuyor kendini...
ama sen aklı başında birisin,mantıklı ol,sakin ol önce...
ilkönce patronunla oturup konuş,işini garantiye al,
yarın birgün çık dememesi için,ilişkilerinizi iyi tutmanız lazım...
çünkü şuan mecbursunuz orada çalışmaya...
anlatın durumunuzu belki size bir yol gösterecektir...
işinizi garantiye aldıktan sonra da yeni ve daha uygun bir ev bulun kendinize...
krizden dolayı kiralar baya düştü,yengeniz bulsun o zaman yeni kiracı,nereden bulacaksa...
annenizin üstüne şuan gitmeyin,onun da acısı daha çok yeni..
sigara tabiki zararlı ama,
şuan onunla teselli buluyordur,en azından bir süre sayılı verin...
Rabbim yardımcınız olsun...
sevgiler...

Allah size bol bol sabirlar versin inanin çok uzuldum
Dag gibi babayi kaybetmek acilarin en buyuklerindendir...Allah yattigi mekani cennet eylesin insallah
Borç, dert, hepimizde var...çalisarak yavas yavas hallolur onlar
Onemli olan sizin ve annenizin durumu
Anaciginizin yuregi yaniyor suan, birakin içsin...o bir nevi teselli onun için...
Psikologa gitse buyuk bir faydasi olur
Siz sabah gidiyorsunuz ise, o yanliz kaliyor
kim bilir neler anlatiyor o dort duvara
:-(
Guçlu olmalisiniz...olana ve ölene çare yok maalesef...

O yakinlariniza da patronunuza da yaziklar olsun
hele o kirayi isteyen sahis ne kadar vicdansizmis
bu yalan dunyada herkes bi aci goruyor zaten
uzak durun o insanlardan ve merak etmeyin
eden buluyor...

Allah size bol sabirlar versin..

canım yasadıkların gerçekten çok zor.. öncelikle başın sağolsun..
Allah ım sizi üzen o insanları ıslah etsin biran önce.insanın acısına saygı duyulmalı herseyden önce.
canım inşallah karşınıza iyi , merhametli insanlar çıkar.çok üzüldüm gercekten.Allah yardımcınız olsun.

Allah yardımcınız olsun canım..
Birşekilde kardeşin ve sen evi çekip çevireceksiniz başka çareniz yok.
Gerekirse annen toparlandıktan sonra o da çalışcak başka türlü geçim olmuyor maalesef bir de ev kira olunca.
İnşallah bu kötü günleri en ksa zamanda atlatırsınız.
Ya birde sormadan geçemeyeceğim 64 milyarlık kredi kartı borcunu baban nasıl oldu da yaptı anlamadım..

peygamber efendimiz(sav.)zamanın iki sahabe varmış.aralarında konuşuyormuş.demiş ki biri ya dostum benim içim içime sığmıyor demiş.diğeri sebebini sormuş.
-niye sığmıyor demiş..
Demişki:-son 1 günden beri çok mutluyum hiç sıkıntı yaşamıyorum derdim yok demiş..acaba allahın kötü kullarından mı oldum ben..yerim cehenemmi çok korkuyorum ben demiş...

Diğer sahabide demiş.haklısın dostum allah sevdiği kullarını bu dünyada imtihan edermiş..o zaman nerde günah işledin bir araştır bul demiş..

Anladın dimi canım..

basın sagolsun canım aklıma gelen ilk şey şu oldu kredi kartı borçlarımız demişin eger kartlar babanın üzerine ise git bankayla konuşbu konuda fazla bilgim yok ama k.pederim kredi çekti 3 ay sonra vefaat etti bize ödenen parayı geri verdiler ve borcu silindi

gecenin en karanlık vaktine gelmişsiniz güzelim.
tabiki atlatacaksınız..
dünya menfaat dünyası olmuş,hayatta size bu tarafını daha çetin gösteriyor şu günlerde..
daha kuvvetli olmanız lazım şimdi,ve birbirinize daha sıkı sarılmanız..
insanların hainliklerine takılmayın,çünkü hayatta daha niceleri çıkacak böyle karşınıza..
göreceksiniz,onlarında halini bir zaman sonra...
şuan güçlü olup,dik durma zamanı...
rabbim sizinle olsun..

Ya hiç sigara içmeyen ve sigaradan nefret eden benim bile şimdi bi tane yakasım geldi
Cnm öncelikle başınız sağolsun,ALLAH sabırlar versin...
Çok ilginçtir ki kimi zaman derdimiz tasamız olmaz ,herşey dört dörtlük yolunda gider,,,kimi zamansa sanki hayat bizim dayanıklılığımızı test edercesine birçok şeyle imtihan eder...Bazen öyle bazen böyle işte cnm,hangimiz ne zaman neyle karşılaşacağımızı biliyoruz ki...
Seni ancak bu sözlerle teselli edebilirim,,,sabırlı ve güçlü olmanı diliyorum (zor olsa da )
Bak şu söz geldi aklıma ,sen de bunu aklından çıkarma:
"Gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden önceki andır..."
Umudunu ve direncini asla kaybetme, mutluluğun seninle olması yakındır cnm...

canım arkadaşım başın sağolsun Allah amelini güzel eylesin cennet mekanı görmeyi nasip etsin babacığına.hayatta kalan sizlerede sabır ve ayakta durma gücü versin.Anneciğinde zor bir dönemde hayat arkadaşı dert ortağı idi baban onun. rahatsız diyorsun ama bırak içsin sigarasını daha acısı çok taze.Allah sanada güç versin öyle hale gelinki şu anda size yüz çevirenlerin hepsi ağzı açık izlesin sizin iyi halinizi. oradan çıkıp daha uygun bir eve taşınmakla başlayabilirsiniz muhitiniz değiştirin yüzlerini görmeyin o insanların yeni bir hayat kurun kendinize. bence reddi miras davasını açtırın arkadaşım 64 milyar şu şartlarda çok fazla belinizi büker ödemek ama ssk ve 400 tlden vazgeçmek daha mantıklı gibi geliyor bana 600tl lik değilde 450 tl lik bir evde oturabilirsiniz aradaki fark cebinize kalır. muhitten muhite fiyatlar farkediyor kirada.ilerde durumunuzu toparlayınca daha iyi bir yere geçersiniz.nacizane fikrim canım. Allah bu dar günlerden hayırlısı ile sıyrılmanızı nasip etsin daha ağır yükler yüklemesin cümlesi ile beraber sizlerede.

her kışın baharı her gecenin sabahı var demişler...
öncelikle başın sağolsun canım...
çok zor bi sınavdan geçiyosunuz....
Allah kolaylık ve sabır versin demişler...
iyi birşeyler olacağına dair umudunu hiç yitirme...

başın sağolsun canım.
ne desem boş, hiç bir söz seni teselli etmeyecektir.
ama sabır dile Allahtan. İnşallah toparlarsınız en kısa zamanda aileni.

Öncelikle başınız sağolsun güzelim. Allah sabrını mutlaka verecektir.
Ama bu kötü günlerinizde akrabalarınızın yaptıklarını gerçekten akrep yapmaz. Allah onları bildiği gibi yapsın.
Güçlü bir kıza benziyorsun ve ben eminimki bu kötü günleride atlatacaksınız. Benimde aklıma reddi miras olayı geldi ama bu seferde hem maaşından hemde ssk güvencesinden mahrum kalacaksınız. Borçta epey büyükmüş. İnşallah bir çözüm yolu bulursunuz. Allahın size bir kolaylık göstereceğinden eminim.

başınız sağolsun canım allah yardımcınız olsun
gün doğmadan neler doğar derler allah büyüktür canım inşallah biran önce sorunlarınız çözüm bulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…