ALLAH RIZASI ICIN BANA YARDIM EDIN

kedicikk007

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
104
20
27
Arkadaslar nolr bana yardim edin kisaca yasadigim seyleri bahsedicem nolur yardim edin. Oncelikle ben universite okurken bir erkekle tanistim ve cok guzel bi iliskimiz oldu ailesi de cok iyiydi baslarda hic bir problem yoktu hatta onlarin evine cok sık giderdim hersey cok güzeldi simdi isler biras daha ilerlerdi biz mesela kendi aramizda yuzuk aldik ben okulumu bitrdim para biriktirdik o da son yılını okuyup benim yasadigim sehire gelcek ama isler boyle ciddilesince bunun annesi kiskanclik yapmaya basladi ve sevgilim bana herseyi anlatr evde olan bende anlatrm mesela misafir gelmiş bunlara erkek arkadasimin kolunda adim yaziyor misafir bunu sormus anneside kiz arkadasinin istegiyle yaptrmistir demis sonra surekli bir benim yasadigim yeri kotulemek ben antalyada yasiyorim yani sacma sacma yorumlar yapıyor gicikligina ya boyle bana iste laf etmesi laf sokmasi beni delirtiyor okulda bitti isede daha giremedim bide 2 yildir ayni sehirde oldugum insandan başka sehire geldim psikolojim alt ust oldu cok korkuyorum sevgilimi etkilermi acaba kotu seylerdermi diye bemm hakkimda gelmemesi icin ugrasir mi diye cok korkuyorum durmadan agliyorum artik psikiyatriye gtmeyi dusunuyorum cok mutsuzm hani ufak bilr olsa laf sokmasi bana cok batiyor gunlerce agliyorum 8 kilo verdim 1 ayda uzuntuden ben napicam erkek arkadasm bence beno cok seviyor ama mesela birikmis topli parasi vardi hic dusunmeden bi baktım hesabima yatrmis hemen sende kalsn oraya geldigimde lazm olur diyor sorna ben ne zmana musait olsam benm oldugum sehire 1 2 gunlugune gelmeye calsiyor biz annem ve kardesimle onlarin evine gittik yani baya ilerlettk ama annesi bence beni.kskaniyor zaten kendiside demis bazen sanki kiskanclik yapiyorum aam bende cok seviyorum kiz arakdasini demis boyle laf sokunca ona bir suru icimden kufru ediyorum dayanamiyorum boyle cok sinirleniyorum ama bazen akilima 2 yil nerdeyse her gun onlardaydim her zaman her an cagirirdi beni yemegini cok yedim haklari var ustumde hastalanmistm kisin baktilar bana ama iste annesi uyanik biri ha bide bunlar istanbuldan tasinmaya karar verdiler muglanin bir ilcesi yada antalya olsun dediler ben cok istedim antalyaya gelmelerini ama her defasinda orasi sicak soyle boyle laf etti bana simdi muglanin ilcesindeler daha 2 ay oldu ev yaptrdilar skiliyorlar satmaya çalışıyorlar cok sicak diye istanbuldaki evlerinde yazi gecrdiler ya iste boyle ben hep dedim onlara yakin sehirler hava durumlari ayni olur bide yazin 1 2 ay sicak sonrasi kisin cok guxel antalya dedim anlatamadm simdi desem bana yok ben oyle demedim der ya bilmiyorum iste size bunu anlatmak bile aziicik icimi acti allah icin yprum yapin biraz akil verin ben eskiden soguk kanli cesaretli mantıkli biriydm simdi aglak duygusal korkak sürekli depresyondaym takintili oldum bu konu yüzünden nolur yardım edin hayatm cok kötü durumda

Sakin ol büyütmebu kadar sağlığından olacaksın Allah muhafaza.Klasik kaynana muhabbeti işte. Oğlunu kaybetme korkusu.İş sevgiline düsüyor.Annesi ve senin aranda güzel bir denge kurmalı bence.

Telaşla daldım konuya.
Bu kadar kilo verdirecek kadar etkileyici bir durum değil bu bence destek al mutlaka ilerde ailevi sorunlar olduğunda yatağa mı düşüceksin :KK43:
Sevgilinin seni sevdiğini düşünüyorum önce onunla konuş, o da annesiyle konuşsun.
Konuşarak halletmeye çalışın.
Canını sıkıp kendini mahvetme.

Anladigim kadariyla (ki nokta, virgul vs. Olmadan koca konuyu bitirmissiniz) bastan mesafeli olsaydiniz bunlari yasamazdiniz bence. Anladigim kadariyla biraz yuzgoz olunmus.

Ayrica "Allah rizasi icin" deyince baya ciddi bir seyler bekliyordum ne yalan soyliyim.

Hiçbir ilişkinin garantisi yoktur-ki ne kadar korkarsan birşeyler olursa diye okadar sallantılı olur ilişkiniz çoğu zamanda korktuğun başına gelir Allah korusun onun için aklını başına al ileride pişman olacak şeyler yaşamamak için kendinden çok ödün verme fazla üzerine düşmeyin ölçülü davran seni sevdiğinden eminsen bu ne kaygısı canım ? Annesi ile bu kadar içli dışlı olmanda şart değilki ismi bile konmamış ilişkinizin demem o ki eğer seviyorsa sevdiğin insan bu kaybetme korku endişelere sebebiyet vermezdi .Sakinleş ve hayatını zindan etme kendine sendeki bu aşırı negatiflikler sadece zararı olur bol bol dua et yalvar Allaha canım korkma inşaAllah sevdiğinle hayırlısı ile evlenirsin ve çok mutlu olursun amin

Hiçbir ilişkinin garantisi yoktur-ki ne kadar korkarsan birşeyler olursa diye okadar sallantılı olur ilişkiniz çoğu zamanda korktuğun başına gelir Allah korusun onun için aklını başına al ileride pişman olacak şeyler yaşamamak için kendinden çok ödün verme fazla üzerine düşmeyin ölçülü davran seni sevdiğinden eminsen bu ne kaygısı canım ? Annesi ile bu kadar içli dışlı olmanda şart değilki ismi bile konmamış ilişkinizin demem o ki eğer seviyorsa sevdiğin insan bu kaybetme korku endişelere sebebiyet vermezdi .Sakinleş ve hayatını zindan etme kendine sendeki bu aşırı negatiflikler sadece zararı olur bol bol dua et yalvar Allaha canım korkma inşaAllah sevdiğinle hayırlısı ile evlenirsin ve çok mutlu olursun amin

Hiçbir ilişkinin garantisi yoktur-ki ne kadar korkarsan birşeyler olursa diye okadar sallantılı olur ilişkiniz çoğu zamanda korktuğun başına gelir Allah korusun onun için aklını başına al ileride pişman olacak şeyler yaşamamak için kendinden çok ödün verme fazla üzerine düşmeyin ölçülü davran seni sevdiğinden eminsen bu ne kaygısı canım ? Annesi ile bu kadar içli dışlı olmanda şart değilki ismi bile konmamış ilişkinizin demem o ki eğer seviyorsa sevdiğin insan bu kaybetme korku endişelere sebebiyet vermezdi .Sakinleş ve hayatını zindan etme kendine sendeki bu aşırı negatiflikler sadece zararı olur bol bol dua et yalvar Allaha canım korkma inşaAllah sevdiğinle hayırlısı ile evlenirsin ve çok mutlu olursun inşallah amin

Hiçbir ilişkinin garantisi yoktur-ki ne kadar korkarsan okadar sallantılı olur ilişkiniz, çoğu zamanda korktuğun başına gelir. Allah korusun onun için aklını başına al ileride pişman olacak şeyler yaşamamak için ,kendinden çok ödün verme fazla üzerine düşme ölçülü davran seni sevdiğinden eminsen bu ne kaygısı canım ? Annesi ile bu kadar içli dışlı olmanda şart değilki ismi bile konmamış ilişkinizin demem o ki eğer seviyorsa sevdiğin insan senide kaybetme korku endişelere sebebiyet vermezdi .Sakinleş ve hayatını zindan etme kendine sendeki bu aşırı negatiflikler sadece zararı olur bol bol dua et yalvar Allaha canım korkma inşaAllah sevdiğinle hayırlısı ile evlenirsin ve çok mutlu olursun inşallah amin

Kusura bakmayın sanırım bilgisayar hata yapmış kac kac aynı yorumumu istem dışı tekrar yazmış herkesden özür dilerim

Kusura bakmayın sanırım bilgisayar hata yapmış kac kac aynı yorumumu istem dışı tekrar yazmış herkesden özür dilerim

Allah rızası içinn, koşun koşun kaynana konusu var ..

Teallam sabah sabah ...
Böyle paragrafsız , virgülsüz konuları tek okuyamayan ben miyim?

Fazla abartmışsın bence herşey senin istediğin gibi olmayınca ağlayıp dövüneceksen evlenince daha zorlanırsın sevgilinin annesi şimdiden böyleyse daha da kötüleşebilir hayat zor cam fanusta yaşıyor gibi davranmaktan vazgeç sekiz kilo neden veriyorsun annesi kıskandığı için mi çok abartmışsın dünyaya dön :kahve:

Ortada en ufak bir problem ya da kıskançlık görmedim. Kız arkadaşı dövme istemiş demesi normal karşıdaki kişinin tepkisini engellemek içindir. Evi de sizin keyfinize göre alacak hali yok ya istediği yerden alır,beğenmezse de satar. Sizin psikolojiniz bozuk tedavi olun.

neler oluyor orada diye daldım konuya

canım öncelikle sakin ol
takıntı yapmışsın
gün doğmadan neler doğar
ayrıca çocuğun seni sevdiğinden eminsin
ve aile bana göre normal geldi insan evladına bile laf ediyor ki size öyle ağır birşey söylememiş
siz bence monotona düştüyseniz saracak yer arıyor gibisiniz
anlattığın kadarıyla konu akışına bırakılacak bir konu
basit şeyler bunlar düşünüp kendinizi hasta etmeyin

Bunlar birçok insanın başına gelebilecek şeyler küçüğüm..
Şimdiden bu kadar yıkılır hayatı kendine zindan edersen daha büyşük sorunlarda ne yapacaksın?
Ayrıca hiçbişey senden daha önemli değil..
Annesi böyle yapıyor diye bu kadar bunalımlara girmek niye..
Mutlu olmazsan, böyle bunalım takarsan sevgilin de senden sıkılır sonrasında ona göre..

Canim cok abartiyosun ortada buyutulcek bi durum goremedim..sevgilin annesini dinleyeck biri olsa gelip sana bunlari anlatmaz zaten.hem anlatmasi da dogru degil bence.bak bosu bosuna kadina karsi sizi doldurmus.belki kadinin aklnda hic dusundugu seyler yok..sizi o kadar agirlmis bakmis.is ciddiye binince tabi ki kiskanir.ama bu köstek olcagi anlamina gelmez.bunlar normal kv tavirlari.ayrica ben de sicaktan nefret ederm antalyada para verseler yasayamam.kadin da sevmiyo demk ki nie benim sehrimi surekli kotuluyo diye dusunuyosun.bence buyutulecek bisey yok kendi kendini dolduruyosun lutfen sakin ol.zamana birak yoksa bu tavirlarin sevgiline de yansiyacak ve araniz bozulacak.

Sagolun cok bilmiyorum ben cok üzülüyorum o boyle cok sakin uysal biri cok efendi babasina annesine bana bile hic saygısızlık etmez nolursa olsun ama annesini bir iki defa uyarmis ya bu kıskançligi anlamiyorum niye bana boyle yapiyor bide surekli bana kendi kaynanasini kotuluyor yaptiklarini anlatiyor ve ben asla kendi gelinlerime boyle olmam onlar benim kizim olur diyor ama nasil kiz ogluna gelince.melek varya her konuda hic karismaz bana gelince beni arayincada diyorki ben ona simdi soylerim gider hemen ordan cikar hemen ordan diyor boyle aslan kesiliyor oglunu arayincada soruyorum ne dedi diye oglum sen bilirsin istersen cik nasil istrsen oyle yap haklisin aynen böyle yapiyor erkek arkadasimda bazen fark ediyor ama kaynanalik iste bosver diyor bazen cok sey dedigimde bana kiziyor saygılı ol diye ama ne yapayim icime dokunuyor belki ilerde gulucem bu hallerime bilmiyorum ama simdi gerçekten cok uzuluyorum yorumun icin cok tesekkur ederim cok sagol insallah dedigin gibi olur u

Evet zaten cok sicak olmasini hic bir yerin kimse sevmez ama buradaki ironi hem boyle soyleyip hemde en yakin ve gayette cok sicak olan yere tasinmasi yazin misafirloge gittik ailecek antalya bin kat daha iyi dedim hava durum acisindan sorun olan bu bide eminim ki ben antalyada yasamasaydim gelirlerdi ya iste boyle laf sokmasi beni kirmasi olmasa o kadar namuslu iyi bir kadin ki aslında babasida oyle harika insanlar bazen ne kadar iyi bir aileye denk geldim diyorum ama Antalyaya geldim okulum bitti simdi tek kaldm ya bana her dedigi kelime dokunuyor bide bazen sinir edicek seyler diyo ben cevap vermiyorum ama sinir olabiliyorum sonrada diyoki oglunun yaninda ayy nasil sinirlendi dovcekmisin beni diyo saka ya vuruyor ama niye doviyim ya böyle de degisik iste belki ifade edemiyorum sizlere ama erkek arkadasmda fark ediyor biraz ama diyorki ben seni ezdirmem kimseye dedirtmem bisey bizde ufak seyleri gormezden gelelim olabilie falan diyor ah bu takintili halim nerden geldi Allah kimsenin basina vermesin herseyi kafama takar oldum belki bir ise girsem oyalansam bunları düşünmem ama evde kafa yiyorum annesi bni kotulerse gelmekten vazgecerse diye

Ben ilk defa bir konu aciyorum sadece bazen yorum yapardim sorunlari olan insanlara bu yuzden yanlis yazmis olabilirim zaten burayada yeni uye oldum bende fark ettm karışık olmus hersey yazimda ama sabahin 4 bucugunda yine bunlar geldi aklima yazmak istedim cunku aglama isteyini icimden cikaramiyorum ev konusuna gelince sana mi sorcak demissiniz ama bana sordular ya şöyle soyleyeyim igne alsalar bende o evdenmisim gibi arar soylerler fikrimi alirlar yada beni cagirirlar bende ayni sehirde olmak istedigimden antalya yada sıcak derseniz serin olan ilceleri var geyikbayiri falan gibi oralar dedim ama tabiki israr etmedim iste boyle sicak sicak demesini anlamiyorum turkiye zaten 4 mevisimide tam yasayan ulke tamam bazi sehirlerden sicak yazi gecebilir ama kisida bir cok sehirden ilik geciyor ama sorun bu değil sevmeyebolirde benim de sevmediğim yanlari var buranin tabiki ama boyle sicak diyip yine cok sıcak bir yere tasinmasida değişik bunu söylemek istedim hepinize teşekkür ederim yorumlariniz cok dogru benimde dusundugum bu abartoyorum ne olursa olsun bi soz iciin bu kadar uzulmek cok sacma biliyorum bakin herseyin farkindayim ama iste durduramiyorum bende eskiden boyle insanlari anlamazdim cok üzülürdum ve niye bu kadar kucuk seyleri takarlar derdim simdi kendim boyle biri oldum tedavi mi.olmam gerekiyor acaba

X