Alkol ve Yalan Sorunu

Z zelzeleee burada konu sahibine haksızlık yapıyorsunuz.
bazı konu sahipleri net anlaşılmak için uzun uzun yazıyor, üstelik sonunda helallik istiyor.

kimi üyeler de bu sefer destan yazmışsın, özet geç, gereksiz detay vs diye konu sahiplerini çileden çıkarıyorlar.

ayrıca konuyla ilgilenen üyeler bir zahmet konu sahibinin profiline girip sadece onun yazdığı mesajları okuyarak konuyu anlayabilir. bu sadece 5-10 dk alır.

eğer bırakmayacaksa veya tedaviyi kabul etmiyorsa, sanırım tek çare ayrılık.

Bırakmayacağı çok belli. Ve tedaviyi kabul etmez dediğim gibi kendisi için bu çok normal geliyor. Çevre ve aile etkisinde var. Erkek çocukları babalarını görür ya ilerde kendi kişiliğini davranışlarını da etkiler bu. Tabi tamamen buna bağlamak yanlış olur sonuçta küçük değil bşyler düzelteblirdi.
Babası alkol kullanan, annesi evde oturan hiç karışmayan bir ortamda büyüyen kişiye bunlar çok normal geliyor.

ve çocuğunuz var mı bilmiyorum ama çocuğunuzun babası gibi olmasını ister misiniz?
yani alkolik ve yalancı.
buna göre daha kolay karar verebilirsiniz.
bir de kaç sene daha katlanacaksınız ki değişmek istemeyen birine?

Ben konuyu bile çok uzun buldum. Okuyan herkese teşekkür ederim sağolun Allah razı olsun dedim yine diyorum..
Bütün olanları baştan sonra buraya yazarsam çok uzun olur. Kısa kısa anlattım bazı durumları.
Fikirler farklı olabilir ama akıl akıldan üstündür . Birden sinirlenip bitti istemiyorum demek yerine fikirleri alayım dedim bu yüzden konuyu açtım.
Sonradan uydurma durumum kesinlikle yoktur olamaz.
Boşu boşuna neden vaktinizi alayım?

Çocuğumuz yok. Bu sorunu halletmeye çocuk olmasını istemiyorum. Tabi halletmek ne kadar mümkün sanırım hiç ihtimal yok gibi. Çok yolu denedim değişen bşy olmamış.

Bir arkadaşı var. Evlenmeden önce çok sorunlu biriymiş evlendikten sonra azaltmış bu huylarını. Bazılarını bırakmış. Eşiylede iyi anlaşırız.
Eşim şunu söyledi. ( x kişi diyeyim isim vermeyeyim arkadaşının adını)
X çocugu olduktan sonra daha çok değişti.

Yani çocuk olduktan sonra içkiyi bırakırım azaltırım zaten çocuğun masrafları olur demek gibi bşy.
Hep bir erteleme çabası..
Çocuk olur değişen bşy olmaz
İkinci çocukta der.
Olan çocuklara olur.

bu çok vahim.
alkol için kocan senin canına kastetmiş resmen.
eğer sana kızgınlığından dolayı sana kıyamıyor olsaydı, seni indirir, sadece kendisi aracın içindeyken kaza yapardı.
alkollü araç kullanan kişi gözümde kasti cinayet zanlısıdır bana göre.

Aslında net bir kararım oluştu daha önce bunu ciddi şekilde söyledim ama ara vericem deyince hayır olamaz asla deyip kestirip atmadım yine gözlemlemek istedim. Bu sefer çok emindim düzelir sandım içmiyordu. Sorunlar halledilir dye düşündüm dün bunu öğrenince şok oldum.

kesinlikle yalan.
sen gideme diye çocuk istiyor.
sakın düşme bu tuzağa.

Alkol ve arkadaş bağlılığı. Yani şöyle anlatayım üç gün önce izinliydi. O günde dışarı çıkıp gezecektik. Arkadaşı aradı (sakızı atmayı unutma mesajını atan iş arkadaşı)
Eşimde bana şey dedi. Arkadaşı diğer bir şehire gidecekmiş beni arabayla götürür müsün demiş. Neden gidiyor ki dedm acil durum mu var cenaze olur hasta olur böyle bşy mi. Bilmiyorum dedi.
Bende bunlar bana göre değil dedim. Bekar arkadaşınla farklı şehire gideceksin gitme nedenini bile bilmiyorsun. Arkadaşı gitmeyi iptal ettiği için o konu öyle kaldı.

(konudan bir gün önce kardeşimle pikniğe gidecektik olmaz demişti deme nedeni gittiğimiz her uzakmış Vs. Dağ başı değil insanların oldugu sahil kenarı olan bir yer. Öyle ıssız yer değil)
Bunu söylediğimde de sen kadınsın ben erkek dedi. Durumlar aynı değil.

Gözden geçirdim. Ama alkol sebebiyle yapılan kaza gereksiz bir detay değil ki, konunun özü. Tam merkezi. Bu kaza olayı yazılmadığı halde de konu kısa tutulmamış zaten gayet uzun.

sürekli bir yalan söyleme durumu var.
bir de o sakız dediği nedir?
bir çeşit uyuşturucu için taktıkları isim olmasın.

Gözden geçirdim. Ama alkol sebebiyle yapılan kaza gereksiz bir detay değil ki, konunun özü. Tam merkezi. Bu kaza olayı yazılmadığı halde de konu kısa tutulmamış zaten gayet uzun.
belki evet başta belirtebilirdi ama konu sahibi için yalan ve alkol öncelikli sorun olduğu için sanırım yazmadı.

Üslubunuz hatalı. Benimle emir kipiyle konuşmayın, Size hak vermeyen birileri olduğunda saldırganlaşmayın lütfen. Ban yemek istemiyorum sizinle tartışarak. İyi forumlar dilerim.

cocuk olmadan ayrilin.

Anlıyorum. Dediğim gibi ben de sayfaları tek tek okumadım. Okuduğum konuya göre yorum yaptım, sonra dallanıp budaklandı cevaplarla buralara geldi konu. Kötü niyetle yorum yapmadım.

Üslubunuz hatalı. Benimle emir kipiyle konuşmayın, Size hak vermeyen birileri olduğunda saldırganlaşmayın lütfen. Ban yemek istemiyorum sizinle tartışarak. İyi forumlar dilerim.

Benimle aynı fikirde olmayan sadece siz değilsiniz yorumlara bakın kime o şekilde konuştum. Hiçkimseye çünkü herkes fikrini düzgünce söyledi.
Suçlayarak değil sağolun sizede iyi günler

Ohooo ben de alkolün değil geç gelmenin sorun olduğunu söylemiştim ama bu ciddi bir durum tabi. Yani bu detay olmadan yanlış değerlendirmişim. Hem kendi canını hem sizin canınızı tehlikeye atmış. Keşke üstlenmeseydiniz. Adam başına gelen musibetten bile ders almamış. Hala alkollüyken araç kullanıyor mu?

Kullanıyor.
Hatta araba kullanırken içerek gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…