Alkol ve Yalan Sorunu

bu alışkanlıkların değişmesinin çok zor olduğunu bilmeden evlenmişsiniz. eşinizin hatası baştan isteğinizi kabul etmesi olmuş. sizi sevdiği için kendine hakim olacağını ya da zamanla sizi ikna edeceğini düşünmüş olmalı. ama öyle olmuyor işte bu konuda ikiniz de hem haklısınız hem haksız. ayrıca sorununuz alkolden ziyade arkadaşlarıyla gece çok sık dışarı çıkması haftada 1-2 bana da fazla geldi. alkol almasa bile o kadar çıkmamalı. bence alkole karışmadan bu soruna odaklananın.

benim anlamadigim nokta sanirim bunu hic anlamayacagim: bir insan evliliginin bitmesine nasil göz yumabiliyor, bile bile,
yalani sevmedigini bile bile yalan söyler, onu silebilecegini bilmesine ragmen inatla, israrla devam eder
anlayamiyorum!!!
Yok öyle düşünmüyor ki onlar.
"O kadar üzdüm,istemediği ne varsa yaptım,bitirmiyor,bitirmeyecek demek ki,ne istersem yapabilirim" diyor içinden.

evet her gece eve 3 _4 gibi ve sarhoş geliyorum..başka sorunuz?

Başka sorum yok. Herşeyde olduğu gibi evlilikte de evin kuralları olabilir ve bunlar açıkça belirtilebilir. Eve o saatlerde sarhoş gelesi varsa bekar kalıp bunları yapabılırdı yada kendine karışmayan, gece yarısına kadar evde kös kös koca bekleyen birini bulsaydı. Adamların psikolojısıne gösterdıgınız hassasıyetın yarısını adamlar sıze gösterse böyle olmazdı. Onu deme, bunu deme...

adam bana gösterdiği için 3 de gelebiliyorum zaten . siz müsterih olun

O sizin evliliğiniz. Konu sahibi durumdan memnun değil. Bızım sırtımızda sopa olduğunda 3te gelmıyor değiliz. Böyle bir yaşamı ben bekarken yaşadım. Bekar hayatıma devam edip, yalnız başıma veya arkadaşlarımla sabaha kadar gezcek olsam evlenmezdim kendi adıma. Bu konuda başkalarının tahammül gösterememesi onu anne konumuna getirmez. Tesekkurler

off ne kadar uzattınız..
ailesinden koca olduğu zamandaki sorumluluklarını öğrenmemiş bir adama bunları öğretmeye çalışmak annelik rolüdür bana göre.. yetişkin bir insan kendi sorumluluklarının farkında olarak eve kaçta geleceğini bilmeli bir söylersin iki söylersin ..

keşke konu ile ilgili tüm mesajlarımı okuyup öyle saldırsaydınız..komik oldu böyle..

Büyük hata yapmışsınız, üstlenmeyecektiniz
Ehliyetine el konulacaktı, rezil olacaktı
Üstelik yaralanmışsınız eve bile almayacaktınız sürünecekti aylarca sokaklarda
Hem kızıp hem arkasını toparlamak doğru değil, bu net bir davranış değil
Konunun başında alkole taktığınızı düşündüm ancak içip araba kullanacak kadar sorumsuz bir adamı cümle aleme rezil ederim ben, ne evliliği. Ya size bir şey olsaydı ya bir insana çarpsaydınız, ya birden çok kişiye zarar verseydi, korkunç şeyler bunlar

Bence konu sahibinin mesajlarını gözden geçirin, alkol yüzünden kaza yapmışlar ve yaralanmış kadın daha ne zararı verecekti ki ?

Bence konu sahibinin mesajlarını gözden geçirin, alkol yüzünden kaza yapmışlar ve yaralanmış kadın daha ne zararı verecekti ki ?
tek tek sayfaları gözden geçiremem. Konunun içeriğinde belirtmeliydi verilen zararı. Ben nereden bileyim kullanıcılardan tepki aldıktan sonra öyle bir hikaye uydurmadığını? Ana konuda yaşanmış herhangi bir zarardan bahsedilmiyor. Konuyu okuyup ona göre yorum yapıyorum. Ki öyle olması gerekmiyor mu?

Son düzenleme:

Ben konu sahibinin sonradan bir hikaye uydurduğunu düşünmüyorum, insanlar sordukça detaylandırmış konuyu, bu yüzden bir kaç sayfa okumadan yorum yapmamayı tercih ediyorum, konun başında ben de sizin gibi baskıcı bir kadın düşünmüştüm ama anladığım kadarıyla maddi sorunları da var adam evinin rızkını içkiye yatırıyor, o yüzden değişti görüşüm

Sorumluluklarının farkında değil bu kişi malesef ve herşeyi annemizden öğrenmeyiz, en azından ben herşeyi annemden öğrenmedim bu yüzden bu şekilde bakmıyorum. Belli bir yaştan sonra bükmek zor olur ama olur. Olmuyorsa ve katlanamıyorsa herkes yoluna bakmalı zaten ama kaç yaşına gelmiş diyip herseyı sineye çekmek cokta doğru değil.
Saldırmadım size ayrıca tartıştık sadece. Komikse gülün biraz

Baştan net olsaydı bu konuda evlenmezdim zaten. Değiştiririm diye düşünmezdim.kendi agzından bırakıcam Vs. Yi duymasaydım.
içki konusunda yalan söyledi diyelim. evlenmeden önce hiç yalanını yakalamadınız mı?

Siz iyice saçmaladınız!!!! Susuyorum saygı duyuyorum ama suçlamaya kadar gitti yorumlarınız.
Ben çok ayrıntıya girmiyorum hem uzun hemde o üzüntülü günleri yazmak istemiyorum dedim. Bunu belirttim.
Sonradan tepkiye göre uydurma sorunum olsa konuda bunu belirtmezdim.!!! anlamadan yorum yapma.

içki konusunda yalan söyledi diyelim. evlenmeden önce hiç yalanını yakalamadınız mı?

Hayır hiçbir yalanı yoktu. Nikah olup düğün olmamıştı ilk yalanı yine içki yüzündendi. ayrılma kararı aldım. O ayrılmak istemiyordu. 3 ay sonra barıştık. Bu süre çok sıkıntılı geçti ailesi karıştı Vs. Bir ton olay.
İçki konusunda net tavrımı zaten söylemiştim. Yine söyledim bırakmazsan barışmak istemiyorum dye belirttim.

eğer bırakmayacaksa veya tedaviyi kabul etmiyorsa, sanırım tek çare ayrılık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…