Aldatildiginizi nasil anlarsiniz

Çok güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim. Durumun ümitsiz vaka olduğunun farkındayım burda birçok kişi benle dalga geçer gibi yorum yapıyor. Çok canim yanıyor. Ama içinde bulunduğum durumu tüm hatlarıyla anlatabilsem böyle pervasizca kimse elestiremezdi eminim. Onlara tavsiyem yasamadiklari seyleri böyle fütursuzca eleştirmekten vazgecmeleridir. Çünkü bu şekilde acımasızca eleştirdikleri şeyi yaşama ihtimalleri yüksek. Kimse yaşasın istemem. Esimde narsistik eğilimler mevcut bu sevgisizligi ve bu durumda verdiği bütün bu aşırı tepkiler bundan mutevellit. Onunla yaşamak her an bıçak sırtında olmak demek kendini sorgulamak akil sagliginin bozulmasi belki de. Ben su an gerçekten sağlıklı düşünemiyorum. Psikiyatriye gidiyorum ama henüz bir yol alamadım. Biri öyle diyor biri böyle. Iyi bir terapist lazim bana ama su an bulundugum yerde yok galiba. Uzaga gitmeye de durumum musait degil kucuk bebegim var su an çalışmıyorum. Beni en iyi esekten düşen anlar diye sizlere yani aldatılmış ve devam eden kimselere yazma ihtiyacı hissediyorum. Belki şu ara kendimi bir ayrılmaya hazırlamaya çalışıyorum bilmiyorum. Eşim ın sevgi anlayışı evde bana yardım etmek ve istediğim şeyleri satın almaktan ibaret. Bir yakınlık hissedemiyorum. Hele bu olay ve bu olaydan sonra bana verdiği tepkiler iyice beni zorladı. Kimseye anlatamıyorum ailem zor zamanlar geçiriyor onlardan destek alamıyorum. Arkadaşlara anlatsam kimi bosan diyor kimi böyle kabul et çocuğun için devam et herkesin sıkıntıları var diyor ben ne bu durum u kabul edebiliyorum ne de ayrılığı göze alabiliyorum biliyorum ki ayrılan da bu insandan cekeceklerim bitmeywcek. Patlamak uzereyim

Resmen evli değilken ilişkimin 10.yılında aldatıldım, evli olmamamıza, çoluk çocuğumuz olmamasına rağmen içine düştüğüm karmaşayı dün gibi hatırlıyorum. Çocukluk aşkımdı, gençliğimin ve yetişkinliğimin en güzel yılları da onunla geçmişti. Terk edeceğimi biliyordum ama nasıl yapacaktım onu bilmiyordum, 10 yılın ardından ortak bir hayatımız vardı, çocukluktan gelen alışkanlıklarımız vardı, 30 yaşındaydım ve sudan çıkmış balık gibiydim. Onu terk etmek üç ayımı, hayatımı normale döndürmek beş yılımı aldı. Biz kadınlar duygusal varlıklarız, o yüzden burada atıp tutan kahramanlara tebessüm ediyorum sadece. Olabilecek en iğrenç şekilde aldatıldım ve nefret etmem gereken o adamı ağlaya zırlaya terk ettim, anılarım vardı, yıllarım vardı, insan üstü bir emeğim vardı o yüzden bocalamanız bana hiç anormal gelmiyor. Üstelik benden farklı olarak annesiniz, düşünmeniz gereken bir evladınız da var. Size tavsiyem bu işi zamana yayın ama zamana yaydığınız şey kendinizi toparlamak adına olsun. Çocukla boşanmak hem siz hem evladınız için zor bir süreç buna hazırlanın, ben evliliğinizin bundan sonra dikiş tutacağını düşünmüyorum, kumaş hasar almış bir kez. Doktora gitmeniz, destek almanız güze bir şey ama tek başına yeterli değil, kendinizi güvende hissetmeye , bir şeylere sarılmaya ihtiyacınız var, çalışmak bu konuda en iyi ilaç, Allah yardımcınız olsun, dertleşmek isterseniz hep buralardayım, sevgiler

Bugüne dek okudugum en itici yorum. Biz kadınlar kendi cinsimize dogru yolu göstermek icin illa hakaret mi etmeliyiz? Bu neyin öfkesi Allah askına?
Şahsen ben utandım bu yorumdan. İnsanlar hata yapabilir. Kimi kadınların gözü pektir basar tekmeyi gider. Kimileriyse affeder ama iç hesaplaşması asla kapanmaz. İnsanları aşağılamak yerine daha yapıcı yorumlarda bulunsanız cok cok iyi olmaz mı?
Hayır bu yorumun kadını erkeği yok. Bazen bir insan kendine gelsin diye lafınızla dövmeniz gerekir. İtici cevaplarımı görmek istemezsenizde göz ardı et butonu var tavsiye ederim. Örneğin şu an ben o butonu kullanacağım. Yok utanmışta yok iticiymişte, sizin cevabınız çok sempatik bana karşı dimi?

Hayır bu yorumun kadını erkeği yok. Bazen bir insan kendine gelsin diye lafınızla dövmeniz gerekir. İtici cevaplarımı görmek istemezsenizde göz ardı et butonu var tavsiye ederim. Örneğin şu an ben o butonu kullanacağım. Yok utanmışta yok iticiymişte, sizin cevabınız çok sempatik bana karşı dimi?

Ben kendi duygularımı dile getirdim. Kimseye gurursuz onursuz muamelesi yapmadım. Daha yapıcı konuşabiliriz sonucta. Laflarıyla dövmek tabiri bana göre degil. Göz ardı edebilirsiniz sevinirim. Saygı duyarım.

Bir erkek telefonunu şifresiz ve açık bir sekilde evde ortalık bir yere koymuyorsa, telefonda bilgisayarda çok vakit geçiriyorsa, eşine ilgisizse cinsel anlamda soğukluk varsa, sürekli durduk yere fevri parlamaları oluyorsa, iş saatleri yok mesaiydi yok şuydu buydu uzuyorsa, eşinin telefonunu eline almasından rahatsız oluyorsa aldatıyordur.

Arkadaslar 1 ay kadar once esimin beni aldattgini ogrendim. Telefonundaki yazismalardan.sorunlu bir evliligimiz vardi. Af diledi agladi vs. Ben barismaya niyetlendim ve zmaan icerisinde belki affederim diye dusundum. Telefonunun sifresini istedim. Tamam dedi birkac gun sonra tekrar tekrar istedim kavga ettik. Ben acip veriyorum sana niye illa sifre istiyosun vermiyorjm bosanacaksan bosan dedi. Ben geri adim attim. Su an hala bu durum devam ediyor mu etmiyor mu anlamak istiyorum. Ediyorsa delil toplamak ve bosanmak icin. Aldatilmak cok travmatik bir durum. Affedebilecej miyim ondan da emin degiljm ama 2. Sansi verme ihtimalim agir basiyor. Ama esim bu hareketlerle beni daha cok uzaklastirdi bu fikrimden. Simdi dusundugum sadece esimin bu iliskisinin devam edip etmedigi. Devam etmiyorsa yurutmeyi denemeyi dusunuyorum. Sizden bu konuyu nasil anlayabilecegime dair fikir istiyorum. Esimin telefonunu nasil karistirabilirim. Kafayi yiycem. Bunu ogrenmek artik onur meselesi oldu. Aldatildigima dair tum gercekleri ogrenmek istiyorum.

Ilk aldatildiginizda affetmeniz onu cesaretlendirmiş olsa gerek ki bir sifre icin boşaniyosan boşan diyebiliyor. Cevremden edindigim bilgiye gre bir ara konu acmistim arkadasim aldatiliyor diye
Sonra o kisi kendi cabasiyla ogrendi 1 hafta kus kaldilar. Kadin olanlari ogrenmeden once boyle bisey olursa asla dyanamam bosanirim derken 1 hafta sonra baristilar. Ve isin ilginc yani 2-3 hafta sonra kadin bana sevinerek hamilelik haberini verdi. Koca mi ne durumda karisinin karni burnuda ve hala aldatiyor. Ne diyeyim ya da o kadin artik ne diyebilir bilemiyorum. O yuzden tepki verirken iki kez dusunun agladi affettim olmasin

Nasıl ogrendınız aldatıldıgınızı.Eşinin ilişkisi ne boyuttaydı.Ogrenırken delil aldınız mı? Numarasını almadınmı kadının?Nasıl bı ılıskıydı?Detaylandırırmısın canım?

aldatıldığınızı nasıl anlarsınız bilmiyorum.
ama sizin durumunuzda zaten bunu biliyorsunuz 😔
mesele kanıt toplamak mı?
bu durumu sindirmek?
nası kabulleneceğinizi öğrenmek mi?
içinde bulunduğunuz durumdan kendinizi kurtarmaya ikna etmek mi?
aldatıldığınızı nasıl anlarsınız bilmiyorum.
ama sizin durumunuzda zaten bunu biliyorsunuz 😔
mesele kanıt toplamak mı?
bu durumu sindirmek?
nası kabulleneceğinizi öğrenmek mi?
içinde bulunduğunuz durumdan kendinizi kurtarmaya ikna etmek mi?
şartlarınız uygun değil, nasıl uygun hale gelebilir bu konuda yardım almak mı?

tam olarak ne durumdasınız ve ne istiyorsunuz?
Zaman ayirip kıymetli fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Bebeğim çok hareketli telefon elime alamıyorum o yüzden her şeyi aktaramiyorum anlamakta güçlük çekenleri anlayabiliyorum.

Çok değerli arkadaşlar baştan bir daha alayım evliligim birçok yönden olumsuzluklarla doluydu iş gereği eşim haftanın birkaç günü şehir dışında oluyor. Eşimle hayata bakışımız zevklerinin hersryimiz farkli. Esim mesafeli ve narsist eğilimleri olan biri. Herşeyimi eleştirir hicbirseyimi beğenmez. Iş gereği uzakta olmasının aramızda bir bağ oluşmasına engel olduğunu düşündüğüm için sürekli bir arada olabilmemizin yollarini arar ve yapmasını söylerdim o da bugün olur yarın olur şunu da halledelim bunu da halledelim vesaire birşeyler söylerdi. Tabi şimdi bunun nedenini anlıyorum maalesef.

Bana olan tavırlarının beni psikolojik olarak bağımlı kılmak beni kontrol etmek için olduğunu düşünüyorum artık. Neyse. Evliliğimiz çok sorunluydu ama ihanet edeceği aklımın ucundan geçmezdi zaten geçmediği için de öğrenir öğrenmez aptal gibi herşeyi döktüm ortaya.

Beni aldattığını öğrendiğim anda ne oldu biliyor musunuz? RAHATLADIM. çünkü bana karşı olan hoyrat tavırlarına nihayet anlam verebildim. Çünkü kafayı yemek üzereydim. Biz neden böyleyiz diye düşünmekten.

Ama o rahatlama dakikalar içinde yerini tarif edilmez bir acıya bıraktı. 2 ay oldu o kara günden bu yana hala gogsumdebir sıkışma var. Ilk günler bu aldatmanın anlık bir heves bir kaçış bir boşluğa düşme veya ne bileyim insanibir zaaf olduğunu düşünüyordum beynim durumu rasyonellestirmeye çalışıyordu affedebilirim sanıyordum yeni bir başlangıç belki bu kriz bize evliliğimizin kıymetini gösterir falan diye polyannacilik oynuyordum. Oynamıyordum aslında öyle olsun diye umut ediyordum. Gücüm yoktu. Böyle bir şeyle nasıl baş ederim hiçbir fikrim yoktu canım çok yaniyordu. Ondan nefret etmiştim ama hala seviyordum sevgi mi bu bağımlılık mi alışkanlık mi bilmiyorum hala boşanma aklıma geldiğinde kalbim aciyor ona da kendime de bebegime de aciyorum için yanıyor.

Verdiğim ilk tepki biz bosanicaz demek oldu. Sonra anlatmıştım zaten intihar ederim ler cok pismanim lar aglamalar havada uçuştu. Ben salagi yelkenleri suya indirdim acimi unuttum onu teselli etmeye basladim.

Neyse biraz durulunca Ona dedim ki bana herşeyi anlat dürüst ol ben herşeye hazırım bize bir şans daha vericem ama bana dürüst ol dedim. Ve maalesrf bana yalan soylemeye devam etti. Ben inanmadogimi soylememe ragmen borsey degismedi israrla sanal bir durum olduğunu -sanki sanal olunca önemsiz oluyormuş gibi- kendisi icin bisey ifade etmediğini muhatabını görmediğini bile söyledi.

Ben de içimden dedim ki peki o zaman ben kendim öğrenirim. Belki dedim sifresini alip silmeyi unuttugu biseyler varsa ogrenirim diye umut ettim. Cunku herseyi bilmek istiyordum.Bana şifreni vereceksin dedim bundan sonra gizli saklı bisey yok. Tmm dedi. 2 gün geçti tekrar istedim biseyler uydurdu. Ertesi gün yine isteyince tartıştık ve ben istediğinde sana açıp veriyorum niye istiyosun ben sürekli böyle yüreğim ağzımda yaşayamam falan dedi bağırdı çağırdı ihanetten dolayı beni suçladı ben surekli mutsuzmusum depresifmisim benle yasamak kolaymiymis ve daha bir suru sey. Beni mutsuz eden kendisinin psikolojik şiddeti değilmiş gibi zirvalamaya başladı.

Benim ağzım açık kaldı. Hayretler içerisindeydim. Gerçekten tek kelime edemedim. Bazi arkadaslqr demis iste sen rest cekseydin diye arkadaşlar ben 2 aydır ne yaşadığımı biliyor muyum Allah aşkına? Bu adam benim nevrimi döndürdü. Ben hala şoktayım ve her geçen gün yaşadığım şoklara yenisini ekliyor bu adam.

Zaten küçük bebeğim var daha ben doğru dürüst acimi yasayamadim. Aglasambebeğim de benle ağlıyor ya da beni güldürmeye çalışıyor anlamsız hareketler yapıyor o kadar üzülüyorum ki bebegime.

Kimseyle konuşamıyorum bütün gün evdeyim dışarı çıkamıyorum bebek hasta olur diye esim olacak kişi başımın etini yiyor ben bu adamla başa çıkacak gücüm yok. Her yönden şu ara cikmazdayim.

Neyse. Gün geçtikçe ben hem esim olacak kişinin hareketleri hem de güvenimi yeniden olusturamayacagimianladığım için bu durumu affedemeyecehimi anlamaya basladim.

Şimdi benim istediğim öncelikle bu ihanetin ayrıntılarını öğrenmek. Ne zamandan beri aptal yerine konuluyorum ne zamandan beri stres topu ve günah kecisiyim bunu bilmek istiyorum. 2. Ise bu durum un devam edip etmediğini anlamak bunu benim içimdeki bütün iyi düşünceleri ve öldürsün ve bu adamdan nefret edebileyim bunun bir insani zaaf vs. Olmadığını anlayayim istiyorum belki de. Belki saçma belki gereksiz ama bilmiyorum hiçbirşey düşünemiyorum. Boşanmaya kendimi hazırlamak istiyorum. Bazen de o gücü bulamıyorum ve boşver diyorum . Karma karisigim.

Son olarak sunu diyeyim. bana dair hadsizce yorum yapanlara da hayret ediyorum.

Davranışlarımi elestirebilirsiniz birçok kişi eleştirmiş bundan rahatsız olmadım ama kişiliğim e dair yorum yapmak hakaret etmek haddimiz değil.

Siz kim oluyorsunuz?

Hangi bilgi hangi birikimle beni yargilayabiliyorsunuz?

2 terapist degistirdim ikisi de bana niye affettin minvalinde birşey demedi bu haddi kendilerinde gormediler siz hangi vasifla bu kadar ileri gidebiliyorsunuz?

Ben cevap vereyim. Sizinki cahil cesareti.

Bilmem belki de sizin pencerenizden bakacak olursam yani sizler gibi bilip bilmeden fütursuzca konuşacak olursam şöyle de diyebilirim:

Size noluyor? Nedir bu öfke nefret? Ihanet şokunu yaşayan evladının geleceği için endiselenen binbir hayalle kurduğu yuvanin dagilacagini görüp üzülen b3lki de su an sağlıklı dusunemeyen birine bu kadar ofke kusmak neden?

Bir yaraniz mi var? Evli bir adam musveddesiyle birlikte oldunuz da adam karisni birakip sizi almadi mi?

Bunun hinci mi benden cikardiginiz?

Yoksa kocaniz sizi aldatti basabildiniz tekmeyi tebrikler ama sonra 2. Şans verseydim diye pişman mi oldunuz?

Ondan mi bana sardiniz?
Ya da belki de siz de benim gibi aldatildiniz ve devam ettiniz de kendinize istemediğiniz çirkin sözleri bana diyerek mi rahatliyorsunuz?

Nedir derdiniz?

Bir insanın bu kadar kötü olabilmesini sözlerim maksadını astiysa özür dilerim ama ben anlayamıyorum doğrusu. Niye içiniz bu kadar nefret dolu?

Eleştiriye açığım ben de kendimi eleştiriyorum ama hadsizlige kimsenin hakkı yok. Uslubunuzu kabul etmiyorum. Kötü söz sahibinindir. Sizleri umursamiyorumbunu da bilin.

Polemik yaratacak vaktim de enerjim de yok. Saçma sapan yorumlarinizialın ve gidin benim konumdan rica ediyorum.

Son düzenleme:
Hayvan terbiyecileri aklima geldi birden. Kusura bakmayın da bu şekilde bu üslupla hiçbirşey yapamazsınız. Doğru hedefe yanlış yoldan gidilmez.

Zaman ayirip kıymetli fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Bebeğim çok hareketli telefon elime alamıyorum o yüzden her şeyi aktaramiyorum anlamakta güçlük çekenleri anlayabiliyorum.

Çok değerli arkadaşlar baştan bir daha alayım evliligim birçok yönden olumsuzluklarla doluydu iş gereği eşim haftanın birkaç günü şehir dışında oluyor. Eşimle hayata bakışımız zevklerinin hersryimiz farkli. Esim mesafeli ve narsist eğilimleri olan biri. Herşeyimi eleştirir hicbirseyimi beğenmez. Iş gereği uzakta olmasının aramızda bir bağ oluşmasına engel olduğunu düşündüğüm için sürekli bir arada olabilmemizin yollarini arar ve yapmasını söylerdim o da bugün olur yarın olur şunu da halledelim bunu da halledelim vesaire birşeyler söylerdi. Tabi şimdi bunun nedenini anlıyorum maalesef.

Bana olan tavırlarının beni psikolojik olarak bağımlı kılmak beni kontrol etmek için olduğunu düşünüyorum artık. Neyse. Evliliğimiz çok sorunluydu ama ihanet edeceği aklımın ucundan geçmezdi zaten geçmediği için de öğrenir öğrenmez aptal gibi herşeyi döktüm ortaya.

Beni aldattığını öğrendiğim anda ne oldu biliyor musunuz? RAHATLADIM. çünkü bana karşı olan hoyrat tavırlarına nihayet anlam verebildim. Çünkü kafayı yemek üzereydim. Biz neden böyleyiz diye düşünmekten.

Ama o rahatlama dakikalar içinde yerini tarif edilmez bir acıya bıraktı. 2 ay oldu o kara günden bu yana hala gogsumdebir sıkışma var. Ilk günler bu aldatmanın anlık bir heves bir kaçış bir boşluğa düşme veya ne bileyim insanibir zaaf olduğunu düşünüyordum beynim durumu rasyonellestirmeye çalışıyordu affedebilirim sanıyordum yeni bir başlangıç belki bu kriz bize evliliğimizin kıymetini gösterir falan diye polyannacilik oynuyordum. Oynamıyordum aslında öyle olsun diye umut ediyordum. Gücüm yoktu. Böyle bir şeyle nasıl baş ederim hiçbir fikrim yoktu canım çok yaniyordu. Ondan nefret etmiştim ama hala seviyordum sevgi mi bu bağımlılık mi alışkanlık mi bilmiyorum hala boşanma aklıma geldiğinde kalbim aciyor ona da kendime de bebegime de aciyorum için yanıyor.

Verdiğim ilk tepki biz bosanicaz demek oldu. Sonra anlatmıştım zaten intihar ederim ler cok pismanim lar aglamalar havada uçuştu. Ben salagi yelkenleri suya indirdim acimi unuttum onu teselli etmeye basladim.

Neyse biraz durulunca Ona dedim ki bana herşeyi anlat dürüst ol ben herşeye hazırım bize bir şans daha vericem ama bana dürüst ol dedim. Ve maalesrf bana yalan soylemeye devam etti. Ben inanmadogimi soylememe ragmen borsey degismedi israrla sanal bir durum olduğunu -sanki sanal olunca önemsiz oluyormuş gibi- kendisi icin bisey ifade etmediğini muhatabını görmediğini bile söyledi.

Ben de içimden dedim ki peki o zaman ben kendim öğrenirim. Belki dedim sifresini alip silmeyi unuttugu biseyler varsa ogrenirim diye umut ettim. Cunku herseyi bilmek istiyordum.Bana şifreni vereceksin dedim bundan sonra gizli saklı bisey yok. Tmm dedi. 2 gün geçti tekrar istedim biseyler uydurdu. Ertesi gün yine isteyince tartıştık ve ben istediğinde sana açıp veriyorum niye istiyosun ben sürekli böyle yüreğim ağzımda yaşayamam falan dedi bağırdı çağırdı ihanetten dolayı beni suçladı ben surekli mutsuzmusum depresifmisim benle yasamak kolaymiymis ve daha bir suru sey. Beni mutsuz eden kendisinin psikolojik şiddeti değilmiş gibi zirvalamaya başladı.

Benim ağzım açık kaldı. Hayretler içerisindeydim. Gerçekten tek kelime edemedim. Bazi arkadaslqr demis iste sen rest cekseydin diye arkadaşlar ben 2 aydır ne yaşadığımı biliyor muyum Allah aşkına? Bu adam benim nevrimi döndürdü. Ben hala şoktayım ve her geçen gün yaşadığım şoklara yenisini ekliyor bu adam.

Zaten küçük bebeğim var daha ben doğru dürüst acimi yasayamadim. Aglasambebeğim de benle ağlıyor ya da beni güldürmeye çalışıyor anlamsız hareketler yapıyor o kadar üzülüyorum ki bebegime.

Kimseyle konuşamıyorum bütün gün evdeyim dışarı çıkamıyorum bebek hasta olur diye esim olacak kişi başımın etini yiyor ben bu adamla başa çıkacak gücüm yok. Her yönden şu ara cikmazdayim.

Neyse. Gün geçtikçe ben hem esim olacak kişinin hareketleri hem de güvenimi yeniden olusturamayacagimianladığım için bu durumu affedemeyecehimi anlamaya basladim.

Şimdi benim istediğim öncelikle bu ihanetin ayrıntılarını öğrenmek. Ne zamandan beri aptal yerine konuluyorum ne zamandan beri stres topu ve günah kecisiyim bunu bilmek istiyorum. 2. Ise bu durum un devam edip etmediğini anlamak bunu benim içimdeki bütün iyi düşünceleri ve öldürsün ve bu adamdan nefret edebileyim bunun bir insani zaaf vs. Olmadığını anlayayim istiyorum belki de. Belki saçma belki gereksiz ama bilmiyorum hiçbirşey düşünemiyorum. Boşanmaya kendimi hazırlamak istiyorum. Bazen de o gücü bulamıyorum ve boşver diyorum . Karma karisigim.

😔 bence kendinize zaman verin.
adamın peşine düşmeyi, bunları düşünmeyi bırakın.
kendi hayatınızı kendiniz elinize alın.
çocuk hasta olsa da dışarı çıkın.
(olmaz merak etmeyin)
eşiniz söylenirse, duymazdan gelin.
arkadaşlarınızla, ailenizle görüşün.
biraz vakit öldürün.
maddi imkanınız varsa kendinizi ev işlerine gömmeyin. birini bulun, siz kendiniz ve bebeğinizle ilgilenin.
eşiniz ne halt yerse yesin. uzak kalın.
biraz kendinizi toplayıp net düşünmeye ihtiyacınız var.
adam sizinle kedinin fare ile oynadığı gibi oynamış.
aşağılık bir yol seçmiş, onun bile suçlusu siz olmuşsunuz.
kendinize bunu yapmayın.
aileniz ile durumu paylaşmasanız da sıkıntı da olduğunuzu be desteğe ihtiyacınız olduğunu söyleyin.

siz bu yükü taşıyıp affedecek gibi durmuyorsunuz. ama bebeğiniz, bugüne kadar sindirilmiş olmanız sizi karışık halde bırakmış.

önce net hale gelin. böyle siste ilerlemek olmaz.
zaten yardım alıyorsunuz, faydası olacaktır.

psikolojik desteği bunu atlatıp affetmeye çalışmak için değil, kendinizin hangi durumda mutlu olacağınızı bulmak için alıyorsunuz, unutmayın.
önce kendiniz ve bebeğiniz.
ve başınıza gelenler sizin suçunuz değil.
gönlünüze ferahlık diliyorum.

Son olarak sunu diyeyim. bana dair hadsizce yorum yapanlara da hayret ediyorum.

Davranışlarımi elestirebilirsiniz birçok kişi eleştirmiş bundan rahatsız olmadım ama kişiliğim e dair yorum yapmak hakaret etmek haddimiz değil.

Siz kim oluyorsunuz?

Hangi bilgi hangi birikimle beni yargilayabiliyorsunuz?

2 terapist degistirdim ikisi de bana niye affettin minvalinde birşey demedi bu haddi kendilerinde gormediler siz hangi vasifla bu kadar ileri gidebiliyorsunuz?

Ben cevap vereyim. Sizinki cahil cesareti.

Bilmem belki de sizin pencerenizden bakacak olursam yani sizler gibi bilip bilmeden fütursuzca konuşacak olursam şöyle de diyebilirim:

Size noluyor? Nedir bu öfke nefret? Ihanet şokunu yaşayan evladının geleceği için endiselenen binbir hayalle kurduğu yuvanin dagilacagini görüp üzülen b3lki de su an sağlıklı dusunemeyen birine bu kadar ofke kusmak neden?

Bir yaraniz mi var? Evli bir adam musveddesiyle birlikte oldunuz da adam karisni birakip sizi almadi mi?

Bunun hinci mi benden cikardiginiz?

Yoksa kocaniz sizi aldatti basabildiniz tekmeyi tebrikler ama sonra 2. Şans verseydim diye pişman mi oldunuz?

Ondan mi bana sardiniz?
Ya da belki de siz de benim gibi aldatildiniz ve devam ettiniz de kendinize istemediğiniz çirkin sözleri bana diyerek mi rahatliyorsunuz?

Nedir derdiniz?

Bir insanın bu kadar kötü olabilmesini sözlerim maksadını astiysa özür dilerim ama ben anlayamıyorum doğrusu. Niye içiniz bu kadar nefret dolu?

Eleştiriye açığım ben de kendimi eleştiriyorum ama hadsizlige kimsenin hakkı yok. Uslubunuzu kabul etmiyorum. Kötü söz sahibinindir. Sizleri umursamiyorumbunu da bilin.

Polemik yaratacak vaktim de enerjim de yok. Saçma sapan yorumlarinizialın ve gidin benim konumdan rica ediyorum.

bu kısmı ise acınıza veriyorum. evet ağır yorumlar var ve size haksızlık yapılmış, ama şu an siz de aynısını yapıyorsunuz.
burada yazanları bu kadar ciddiye almayın, kötü olanları görmezden gelebilirsiniz.

bu bile size gerçek hayatta bir şey katar.

burada yazan bir kaç kişi dışında kimsenin psikoloji eğitimi yok, dolayısı ile size doğru yaklaşımda bulunma gibi bir sorumlulukları da yok.
biraz yaşadıklarınızı dışarıdan görmeniz adına faydalanabilirsiniz o kadar. burada yazan kimse sizin hayatınızı yaşamıyor.
telefonlarımızı bıraktığımızda yada bilgisayarlarımızı kapattığımızda, varlığımız silinip gitmiş oluyor.
yine de önyargılı olmayın.
sizin yaşadığınızı yaşayıp rest çekip, kendine yeni bir hayat kurmuş kadınlar da var burada.
herkesin gücü farklıdır.

çok aklı başında bir kadınsınız bence. sadece şoktasınız. bu da geçecek merak etmeyin.
yaralarınızı görmezden gelmek yerine acı da verse iyileştirmeye bakın.

Nasıl ogrendınız aldatıldıgınızı.Eşinin ilişkisi ne boyuttaydı.Ogrenırken delil aldınız mı? Numarasını almadınmı kadının?Nasıl bı ılıskıydı?Detaylandırırmısın canım?
[/QUOTE
Whatsapp yazışmalarını okudum. Kadının numarasını aldım. Konuşmanın resmini çektim ama esim olacak kişi telefonumdan silmiş resimleri. Telefonu telefoncuya götürdüm resimleri kurtarsın diye ama hicbisey bulamamis artık beceremedi mi bilmiyorum. Nasıl bir ilişkiydi derken ne demek istediğinizi anlamadim. Aynı yerde çalışıyorlar. Kadın musveddesi de evli çocuklu.

Haklısınız yazmamaliydim böyle ama dayanamadım. Çünkü baştan beri diyorum ki arkadaşlar zateb zor durumdayım lütfen incitmeyin beni. Paramlarcayum yaa.. paramparça. Bebeğim olmasa alıp başımı gidicem kimseye bisey demeden yok olacagim. Ama gidemiyorum işte aglayabilmekbile lüks benim için. Ailemin bir suru sıkıntısı var kimseden destek alabileceğim bir durumda değilim. Yorgunum...kirginim

Son düzenleme:
😔 bence kendinize zaman verin.
adamın peşine düşmeyi, bunları düşünmeyi bırakın.
kendi hayatınızı kendiniz elinize alın.
çocuk hasta olsa da dışarı çıkın.
(olmaz merak etmeyin)
eşiniz söylenirse, duymazdan gelin.
arkadaşlarınızla, ailenizle görüşün.
biraz vakit öldürün.
maddi imkanınız varsa kendinizi ev işlerine gömmeyin. birini bulun, siz kendiniz ve bebeğinizle ilgilenin.
eşiniz ne halt yerse yesin. uzak kalın.
biraz kendinizi toplayıp net düşünmeye ihtiyacınız var.
adam sizinle kedinin fare ile oynadığı gibi oynamış.
aşağılık bir yol seçmiş, onun bile suçlusu siz olmuşsunuz.
kendinize bunu yapmayın.
aileniz ile durumu paylaşmasanız da sıkıntı da olduğunuzu be desteğe ihtiyacınız olduğunu söyleyin.

siz bu yükü taşıyıp affedecek gibi durmuyorsunuz. ama bebeğiniz, bugüne kadar sindirilmiş olmanız sizi karışık halde bırakmış.

önce net hale gelin. böyle siste ilerlemek olmaz.
zaten yardım alıyorsunuz, faydası olacaktır.

psikolojik desteği bunu atlatıp affetmeye çalışmak için değil, kendinizin hangi durumda mutlu olacağınızı bulmak için alıyorsunuz, unutmayın.
önce kendiniz ve bebeğiniz.
ve başınıza gelenler sizin suçunuz değil.
gönlünüze ferahlık diliyorum.

bu kısmı ise acınıza veriyorum. evet ağır yorumlar var ve size haksızlık yapılmış, ama şu an siz de aynısını yapıyorsunuz.
burada yazanları bu kadar ciddiye almayın, kötü olanları görmezden gelebilirsiniz.

bu bile size gerçek hayatta bir şey katar.

burada yazan bir kaç kişi dışında kimsenin psikoloji eğitimi yok, dolayısı ile size doğru yaklaşımda bulunma gibi bir sorumlulukları da yok.
biraz yaşadıklarınızı dışarıdan görmeniz adına faydalanabilirsiniz o kadar. burada yazan kimse sizin hayatınızı yaşamıyor.
telefonlarımızı bıraktığımızda yada bilgisayarlarımızı kapattığımızda, varlığımız silinip gitmiş oluyor.
yine de önyargılı olmayın.
sizin yaşadığınızı yaşayıp rest çekip, kendine yeni bir hayat kurmuş kadınlar da var burada.
herkesin gücü farklıdır.

çok aklı başında bir kadınsınız bence. sadece şoktasınız. bu da geçecek merak etmeyin.
yaralarınızı görmezden gelmek yerine acı da verse iyileştirmeye bakın.
Haklısınız yazmamaliydim böyle ama dayanamadım. Çünkü baştan beri diyorum ki arkadaşlar zateb zor durumdayım lütfen incitmeyin beni. Paramlarcayum yaa.. paramparça. Bebeğim olmasa alıp başımı gidicem kimseye bisey demeden yok olacagim. Ama gidemiyorum işte aglayabilmekbile lüks benim için. Ailemin bir suru sıkıntısı var kimseden destek alabileceğim bir durumda değilim. Yorgunum...kirginim

neden affetmek için uğrasiyorsunuz ki?
adamin affedilmek gibi bir beklentisi yok bosanirsan boşan demiş daha ne desin

neden affetmek için uğrasiyorsunuz ki?
adamin affedilmek gibi bir beklentisi yok bosanirsan boşan demiş daha ne desin
Son yazdığımı okumamissiniz. Affetmek istemiyorum zaten artık. Sadece herşeyi öğrenmek istiyorum. Ayrıca kavga anında kim saçma sapan konuşmaz ki? Esim boşanmak istemiyor kesinlikle. Ama bu beni sevdiği kaybetmek istemediği için değil. Çünkü o sevmeyi bilmiyor. Kimseyi sevemez. O henüz benden alacaklarını tam olarak bitirmedi. Boşanmak işine gelmiyor. Belki bebegimiz buyuyunce boşanmayı düşünür bilmiyorum.

bence kendinizi yormayın. fazlasını bilmek, daha çok öğrenmek size acı verecek.

eğer mahkemede delil ise istediğiniz, bir avukat ile görüşüp neler yapabileceğinizi öğrenin.
belki siz çok yüz göz olmadan başka fikirler verir.

eşiniz tek başına evli kalamaz. siz istedikten sonra ama bugün ama yarın bu boşanma olur.
ama boşanmadan önce sizin önceliğiniz iyileşmek olmalı.
bana sorarsanız da buna kendi kararlarınızı kendiniz vererek başlayın. kendinize o evde ayrı bir hayat kurun. Nasıl olsa sınırlı zaman.

Yani şöyle kuzum dalga geçer gıbımıydı eşiniz yoksa aşkım canımmı diodu?Evli ve çocuklu kadın olemi rabbim kınamıorum.Önce delıl topla .Sonra ıkısınıde rezıl et.

X