Akşama Ne Yemek Var ?

Sarımsaklı köfte
Semizotu salatası (domatesli soğanlı salatalikli ekşili ve zeytinyağli)
Sigara böreği
Kuru patlıcan ve kuru biber salatası zeytinyağlı ve sarımsakli yoğurtlu
Karışık turşu
Kapya biber turşusu
Çay ve gazoz
Kıbrıs tatlısı

Sarımsaklı köfte
Semizotu salatası (domatesli soğanlı salatalikli ekşili ve zeytinyağli)
Sigara böreği
Kuru patlıcan ve kuru biber salatası zeytinyağlı ve sarımsakli yoğurtlu
Karışık turşu
Kapya biber turşusu
Çay ve gazoz
Kıbrıs tatlısı
Kuru patlıcan biber salatası nasıl oluyor ki tarif yazarmısın

Kuru patlıcan biber salatası nasıl oluyor ki tarif yazarmısın
Salata yapmak için kurutmustum kemer patlıcanlari uzun uzun kesip biberleride nasıl isterseniz

Akşamdan islatiyorum ertesi güne kadar bir kaç kere suyunu değiştiriyorum sonra hasliyorum yumusuyor.

Soğuduktan sonra dogruyorum, zeytinyağinda kuru soğanı kavurup kuruları içine atıp kavuruyorum biraz,tuz ve pul biber (tatlı) atıyorum kapatıp soğumaya bırakıyorum daha sonra sarımsaklı yoğurtla karıştırıp salata yapıyorum.

Salata yapmak için kurutmustum kemer patlıcanlari uzun uzun kesip biberleride nasıl isterseniz

Akşamdan islatiyorum ertesi güne kadar bir kaç kere suyunu değiştiriyorum sonra hasliyorum yumusuyor.

Soğuduktan sonra dogruyorum, zeytinyağinda kuru soğanı kavurup kuruları içine atıp kavuruyorum biraz,tuz ve pul biber (tatlı) atıyorum kapatıp soğumaya bırakıyorum daha sonra sarımsaklı yoğurtla karıştırıp salata yapıyorum.
Teşekkür ederim ellerine sağlık afiyet olsun 🥰

Bulca nerelisin sen de iç batı Egeli misin yoksa?

X