Sivilceli Ciltler Akne İzlerinden (Sivilce İzleri) Nasıl Kurtulabiliriz? Fraksiyonel CO2 lazer

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

mispremses

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
1.813
113
İz ve Kırışıklık Tedavisinde Devrim! "CO2" Fraksiyonel Lazer

Günümüzde "Akne İzleri ve Kırışıklık Tedavisi" Adı Altında Uygulanan Yöntemler Yetersiz veya Güvensizdir!

Kimyasal Peeling: derinin çeşitli kimyasal maddeler yardımı ile yenilenmesidir. En derin peeling'lerin etkinliği düşüktür.
Mikrodermabrazyon: alüminyum tuzunun sprey şeklinde deriye sıkılarak derinin törpülenmesinden ibarettir. Etkinliği %10-20 seviyesindedir.
Mekanik Dermabrazyon (zımparalama): derinin zımparalamasından ibarettir. Deriye verdiği ciddi hasarlarından dolayı günümüzde artık tercih edilmemektedir.
Botox ve Dolgu Maddeleri: dolgu maddeleri derinin dolgunlaşmasını sağlayarak belirli süre için kırışıklıklar ve izlerin giderilmesinde etkili olurlar. Botox ise yüzdeki mimik kasları felç ederek kırışıklıkların geçici bir süre için azalmasına neden olur.
Işık Tedavisi ( Intense Pulsed Light: IPL): yoğunlaştırılmış ışık atımları deri altındaki kollagen liflerini uyararak derinin elastikiyetini artarlar. Deri gençleştirilmesi ve cilt yenilenmesinde %25 kadar etkili olmaktadır.
Lazer Tedavisi:
I. Nd:YAG lazer: etkisi oldukça hafif ve yüzeyel olduğu için artık kırışıklık ve iz tedavisinde tercih edilmemektedir.
II. Er:Glass ve Er:YAG lazer: kırışıklıklar ve iz tedavisinde sıklıkla tercih edilen sistemlerdir, ancak yeterince derin olmadıklarından birkaç seans tedaviye rağmen çoğu zaman hasta ve doktor tatmin olmamaktadır.
III. CO2 lazer: dünyanın en derin etkili iz ve kırışıklık tedavi yöntemidir. Oldukça derin etkili olduğu gibi yan etkileri de ciddi olabilir. Bu yüzden son 5 yıldan beri "Lazer Dermatoloji" dünyasında devrim niteliği taşıyan ve bu sistemin yan etkilerini neredeyse sıfıra düşüren "Fraksiyonel CO2 lazer" geliştirilmiştir.
Yukarıda bahsedilen yöntemler, akne (sivilce) izleri ve kırışıklık tedavisinde kısmen etkili olup başarı oranları %5 ile %25 arasında değişmekte, bazen neredeyse hiç etkili olmamaktadırlar. Buna ek olarak söz konusu yöntemlerde uygulama derinliği ölçülemediğinden istenmeyen yan etkiler meydana gelebilir.

Neden Fraksiyonel CO2 Lazer? Fraksiyonel CO2 Lazer: Akne İzleri (Sivilce İzleri) ve Kırışıklık Tedavisinde Dünya Çapında Gelinen Son Noktadır: "En İddialı ve En Derin, Aynı Zamanda En Güvenli Lazer Sistemidir"!

Fraksiyonel CO2 Lazer Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

1. Cilt Yenileme, yüz gençleştirme: yüz, göz kapakları, boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıklar ve çizgilerin giderilmesinde tartışmasız en etkili yöntemdir!

1- İnce kırışıklıkların giderilmesi

2- Derin çizgilerin giderilmesi ve yüz gençleştirilme:

2. İz Tedavisi: yüz, sırt ve göğüste oluşan akne izleri (sivilce izleri) ve çukurları, yara ve yanık izleri ve deri çatlamalarında en güçlü ve en etkili tedavi yöntemidir!

I. Akne izlerinin (sivilce izlerinin) tedavisi: akne (sivilce) izleri, yüzeyel ve derin olmak üzere iki ana grupta sınıflandırılmaktadır:
a. Yüzeyel akne (sivilce) izleri: cildin üst tabakasını etkileyen izlerdir. Bu izler özellikle sivilce tedavisi sonrası daha çok ortaya çıkar ve kızarıklık zemininde hafif çukurlar ve çökmeler şeklinde görülür. Yüzeyel sivilce izi, genellikle kimyasal peeling gibi yüzeyel cilt soyma yöntemleri ile yok edilebilir, ancak iyileşmeyen sivilce izlerinin tedavisi kolaylıkla fraksiyonel lazer ile mümkündür.
b. Derin akne (sivilce) izleri:
- Ice pick (buz kıracağı) akne izi (sivilce izi): deri üzerinde buz kıracağı ile delinmiş alanlar şeklinde görülen çapları genellikle 2 mm'nin altında olan noktasal çukurlardır. Bu izlerin çapları fazla olmamalarına rağmen aşırı derin olabilir, bazen deri altı yağ tabakasına kadar inebilirler. Bu yüzden "ice pick" akne izinin en iyi tedavisi lazerdir. Lazer sistemleri arasında en etkili ve aynı zamanda en az yan etkili sistem ise fraksiyonel CO2 lazer sistemidir.
- Box car (yük vagonu) akne izi (sivilce izi): yuvarlak veya oval şeklinde oluşan akne izleridir.
- Rolling scar (dalgalı) akne izi (sivilve izi): genellikle derin olan bu çeşit sivilce izleri, cildin üst tabakasının alt tabakalar tarafından içeriye doğru şekilmesinden kaynaklanırlar. Tedavisi en zor olan bu tip akne izlerinde fraksiyonel CO2 lazer ile %80'a kadar iyileşme gözlemlenmektedir.

II. Cildin geniş gözenekli ve kaba görünümünün giderilmesi

III. Ciltte meydana gelen güneş lekesi, yaşlılık lekesi, doğum sonrası oluşan lekeler ve yüzeysel pigment bozukluklarının giderilmesi

IV. Aşırı bağ dokusu (hipertrofik skar) ve keloidlerin azaltılması

arkadaşlar benim yüzümde sivilcelerden kalma çukurlar var bu konuyla ilgili çok araştırdım önce salyangoz özlü kremler kullandım işe yaramadı sora dermabrazyon mikrodermabrazyon düşündüm ama deneyenler memnun kalmamış üstelik acı verici ve riskli kimyasal peling daha çok lekede etkin çukurlarda faydası yokmuş ki kimyasal solüsyonlara karşıyım krioterapi düşündüm buda işe yaramıyormuş dermaroller çıkmış şimdi ondan alıyım dedim ama oda geçici çözüm sunacaga benziyor işin özü bu lazer teknigi bu konuda baya iddialı diger yöntemlere nazaran çok dahada risksiz deneyen varmı özellikle fraksiyonel co2 olması şart diger lazerleride co2 diyip yapanlar varmış ama etkisiz oluyor yapan varsa deneyimlerini rica ediyorum aynı sorunu yaşayan arkadaşlarda burda beraber çözüm bulalım herkese saglıklı günler

:) benim değil, ben bayramdan sonra fraksiyonel co2 lazere başlıyorum, aynen senin gibi salyangoz kremi, vıchy, yok efendim dermabazyon, tca, hatta 1 seans roller kimyasal peeling
ama son olarak görüştüğüm doktor akne ve skar izleri için en etkili yöntemin bu olduğunu söylerdi, bayramdan sonra başlıyorum inşallah...

Kaç seansta etkili olduğunu söyledi acaba?
Ve seans ücretleri nasılmış?

Kaç seansta etkili olduğunu söyledi acaba?
Ve seans ücretleri nasılmış?
toplam 3 seans yapılıyormuş zaten maxımum, seansı 750 ama 3 seansı birden ödersen 1800 e geliyor onu da kredi kartına 2 ay erteliyor ve 3 e bölüyorlar, benden güzellik salonunda bile 3.000 istediler, tek çekim 2.000' e ikna oldular, bu yaptıracağım hastane Türkiyenin en meşhur hastanelerinden biri, güzellik salonuna 2.000 vermektense bu sisteme vermeyi tercih ettim, gelişmeleri yazarım.

hangi hastane canım bılgı verırmısın benım sadece yanaklarımda var onun için 900 tl istedi doktor tum yuz 1200 falanmış pahalı
senınkı bıde tüm yüzmü acaba

iyide sadece yanak yaptırmak yama gibi olur tamam çukurlar sadce yanakta olablir ama yenilencek yapılan yer daha gergin parlak canlı renk olcak dierleryle farklı bence tüm yüz yapılmalı sorun olmasa dahi

hangi hastane canım bılgı verırmısın benım sadece yanaklarımda var onun için 900 tl istedi doktor tum yuz 1200 falanmış pahalı
senınkı bıde tüm yüzmü acaba
acıbadem hastanesi, %100 geçmez ama diğer deneyeceğin herşeyden daha iyi sonuç alısrsın dedi doktor, güven verdi, bakalım, inşallah öyle olur

ben yaptırdım ilk seansı, toplam 3 seans olacak, şu anda pek bir düzelme yok, diğer seansları bekliyorum

bende bekliyorum sonucu arkadaşım acıbademde bana dermaroller önerdiler,lazer tedavisini ısrarla sorduğum halde söylemedi..

bende bekliyorum sonucu arkadaşım acıbademde bana dermaroller önerdiler,lazer tedavisini ısrarla sorduğum halde söylemedi..

gerçekten mi, çok enterasan, hangi şubeye gittin, ben muayene olmaya gittiğimde dermorollera başladığımı söyledim, bana dediler ki en çok lazerden fayda görürsün, ondan da görebilirsin ama az, birde %100 geçmez dediler bakalım % 10 da kalmam inşallah

eskişehir acıbademde dediler , hatta dermarollerı internetten araştır görürsün ne kadar faydalı olduğunu dediler ve ben burda gördüm herkes kendi alıp evde deniyormuş bende yapmayı düşünüyorum kendim evde. şimdi esk de değilim gidebileceğim bi doktorda yok burda mecburen evde tedavi yöntemi arıyorum. dermaroller daha pahalı olduğu içinmi bana öyle dedi acaba doktor...

ben denedim evde
sonrasında çıkan sivilcelerle uğraştım ama.

offf Allahım ne kadar çok para kazanıyorlar bu sektörden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…