akmayan göz kalemi

La vie en Rosee

Honey, i am pure gold💫
Pro Üye
1 Haziran 2018
5.118
13.728
merhabalar sevgili kk sakinleri,

ben akmayan göz kalemi arıyorum. maybelline colossal kajal kullandım, içeriği güçlüydü baya. zor çıkıyordu, ama aktı hep.
sonra bir kuaförün tavsiyesiyle mac kullandım. akmayan tek göz kalemi mac'tir, paraya kıyıp alıcaksın dedi. ben de aldım bir heves bir umut, ama sonuç yine hüsran. aktı bu da. hem de maybelline'dekinden de hızlı bir süreyle.

bana tavsiye edeceğiniz; bu kesin akmaz dediğiniz bir göz kalemi markası var mı?

En sağlam tutuş maybellinede oluyor bence

Yıllardır benim de bulmayı beceremediğim bir şeydir kendisi. Bin tane denedim, akmayan bir tanesine rastlamadım. Eğer aramızda bulabilen varsa bana da söylesin

Göz kalemleri kajal formlarından dolayı
*Akma
*Üst göz kapağa bulaşma
*Göz pınarlarına dolma
*Kuyruklu eyelinerlerde keskin ifade verememe

gibi sorunlar olabilir.
Bunun nedeni göz kalemini çat diye hiçbir şekilde yağı dengelemediğiniz göz kapağına çekmektir.
Eğer göz kalemi kullanmak istiyorsanız
1-Göz kapağında olan doğal yağı dengeleyin. Far bazı + göz farı veya pudranız ile göz kapağındaki yağı dengeleyin
2-Ben ne yapsam göz kapağıma bulaşıyor akıyor, siliniyor diyorsanız o zaman sür dağıt modelini kullanın.
Sür dağıt nasıl yapılır;
Göz hattınıza kaleminizi çektiniz, ardında eyeliner fırçası, kesik uçlu bir fırçayla o kalemin üzerinden geçin. Bu sayede çizilen hat yumuşayacak ve öbek öbek durmayacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta eyeliner fırçanız yumuşak olmasın. Sık kılları olan sert bir eyeliner fırçası olsun.
*Göz kapağım çok yağlı ne yapsam siliniyor kalem
o zaman göz kaleminizle aynı renk göz farını çektiğiniz kalemin üzerine hafifçe sürün. Bu sayede kaleminiz sabitlenecektir.
*Benim gözümden silinmiyor ama göz pınarlarıma doluyor.
Bunun nedeni göz pınarlarımızın gün içerisinde göz yaşı üretmesidir.
Çözümü
Göz pınarlarınıza şampanya rengi, altın rengi bir far dokundurun.
Bu sayede
Göz pınarlarınız kuru kalacağı için dolma yapmaz ve göz renginiz daha canlı ve birkaç ton açık renkte gözükür
Benim için akmayan ve en çok sevdiğim göz kalemlerim
Logona Organik Göz Kalemi (01 Koyu Siyah)
Göz içinde dahil kullanıyorum, güzel bir siyahlığı vardır.
Essence Göz Kalemi Long-Lasting 29 numara
böyle bir mürdüm, bordo renk yok, 3 tane yedeğim var. Hiçbir koleksiyonda başka markaların, bu rengi bulamazsınız. Asansörlü göz kalemi olduğu için eyeliner fırçamla kuyruk hattını çekiyorum. 1 numaradaki Yukarıdaki tekniklerimi uyguluyorum akşama kadar yerinden oynamıyor.
Logona Organik Göz Kalemi (Çift Taraflı) (02 Yeşil)
Haki yeşili sevenler için güzel bir tonu vardır. Koyu bir yeşildir. Diğer ucu göz içerisine çekebileceğiniz çok açık tondadır.

Logona markasını ilk kez duyuyorum. Nerelerde satılır? Bir de fiyatı nedir acaba?

çok açıklayıcı ve faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederim. önerdiğiniz markaları da deneyeceğim.

Logona markasını ilk kez duyuyorum. Nerelerde satılır? Bir de fiyatı nedir acaba?

Online alabilirsiniz, birçok sitede mevcut. Dikkat etmeniz gereken fiyatlar farkedebiliyor. Kendi alışveriş yaptığım yerlerin şimdi isimlerini zikretmem doğru olmayacaktır. Fiyatları birkaç siteden bakarak alabilirsiniz. Benim blogumda detaylı görsellerini bulabilirsiniz. Onun da linkini vermim açıktan reklam yapmak gibi olmasın asla.

çok açıklayıcı ve faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederim. önerdiğiniz markaları da deneyeceğim.

Birde eklemeyi atlamışım
İçeriğinde mineral yağ ve türevleri olursa eğer kajal kaleminizin isterseniz zamk sürüp üzerine kalem çekin genede akar çünkü mineral yağ asla sabitlenmez. içindekiler kısmına da lütfen dikkat edin

Farmasiden aldım bir tane metalik yeşilini aldım ben gözümü kaşıyorum çıkmıyor o derece. Şimdi siyahınıda alacağım. Tavsiye ederim, denemeye değer. (siyahı henüz denemedim yalnız aynı serinin yeşilini denediğimden siyahta öyledir diyorum)

Nars kalemleri. Sürün sabit 3 saniye bekleyin asla akmıyor.

makyaj kullanmaya başladığım günden beri sorunum haline geldi.. tesadüfen bir makyözle tanışana kadar
çok pahalı olamayan bilindik bir markayı söylediğinde, hiç inanmayarak ısrarları sonucu aldım, iyi ki almışım 2 yıldır vazgeçilmezim oldu :)
bilgisayar başı işim var, aşırı gözlerim yoruluyor ve aşırı esneyen biriyim, gözlerim sürekli dolar
ama sabah 7de sürerim akşama kadar kalır

Pastel Matte Waterproof Long Lasting no.320

denemenizde yarar var diye düşünüyorum

Akmayan göz kalemine rastlamadım ama eyeliner için önerim şu olabilir ;
wet n wild H2O Proof Felt Tip Liquid Eyeliner

Bende bu akmayan kalemi ariyorum, gratiste kiz lorealinki icin asla akmaz cok memnun kalirsiniz demisti hayatimda bu kadar akan baska kalem gormedim. Yani loreal asla değildir. Logona yi arastiracagim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…