Aklımdan çıkaramıyorum:::

hmmmm..eşinde kabahat cok güzelim..artik baba olmus..kendi ailesi olmus..niye orta yol bulamiyor..aileler kavgaliyken nispet yapar gibi ne annene ne de kayinvalidene gitmek dogru olmaz..en uygunu kendi evinizde kalmaniz..senin annenin gelip sana bakmasi uygun düser lohusalik doneminde..

senin bir sucun yok dedigin gibi..ama donse affedicekmisin? gene sevebilcekmisin seni birakip giden birini? onun icin aileni birakip gitmissin 1 sene once..bunun karsliginda sacma sapan bir sebeple seni lohusa yataginda bebeginle birakip giden adami donse ne yapicaksin? neye dayanamiyorsun? birak ne hali varsa gorsun..annesiyle mutlu mesut yasasin..sende bebeginle ailenle hayatini yasamaya bak..bu adamdan ne koy olur ne kasaba..karisina,bebegine sahip cikmayan adamdan kime hayir gelir Allah aşkina yaaaa!!

bu olay dün olmamis..2 ay gecmis üzerinden ve hala hatasini anlayip gelmemis biri..siz zaten zor bi iliskiyi tercih etmissiniz en bastan..ama keske buna degseydi..adam olan esine sahip cikar..bebegine sahip cikar..sevgisine sahip cikar..ailelerin arasinda denge kurar..umarim hersey daha güzel olur senin icin..ama lutfen duysalligi bir yana birakip mantikli dusun..artik bir annesin..sevmek cogu zaman yetmiyor..gordun iste en aci halinle..lutfen ne istedigini iyi dusun..

aslinda ayni seyleri bende bastan beri düsündüm ama sen birbirimizi seviyoruz deyince birden böyle atlayamdim. bence o adamdan ne es nede baba olur üzgünüm senin adina annenlerin yanina gitsen biraz orda kalsan kendini toparlayana kadar ondan sonrada kendi düzenini kurarsin

yok ablacim iki ailelerimizde almanyada ben tabiki kaynanam gile gidiyorum arayip soruyorum, ama onlarin yüzünden ben erken dogum yaptim, ve hic kötü bisey yapmadim, bizim evimiz varken benim 40 cocugumun 40 varken ben orda yapamazdim, ben kalkip utancimda affedersin ama lavaboya gidemiyordum.

zaten ablacim ben annemgilde kaliyorum ve burda büyütcem kizimi burda dede dayisi teyzesi büyütüyorlar yani sevgi görüyor kizim BABASINDA GÖRMEDIGI SEVGI!!!!

valla güzelim yeni jenerasyona bravoo yuvan yıkılıyor ..
ufacık bebeğini babasız büyütmeyi bile göze alıyosun ve hala kendi dedğini kabul ettrmeye çalışıyosun..ya bi düşünüz hangimiz çeşitli fedakarlıklarda bulunmadık nedenn peki..nedeni açık eşlerimizi sevdik çocuklarmızı sevdik ve aile için özveride bulunmayı öğrendk ..
ama sen hemen gemileri yakmayı tercih ediosun ..
mesleğine avukat yazmışsın nasılsa işin var.. medeni halinide hemen bekarlığa alıştırmışsın ne diyim yeni hayatında umarım mutlu olursun

NE ARADI NE SORDU ablacim hic bisey duymadim, ben 1 ay pesinden kostum herseyi ben yaptim, ama bana hep ekeksi guru yapti afra tafra atti bende biraktim ne benden bisey duyuyorlar nede ben onlardan!!!

ufacık bebeğini babasız büyütmeyi bile göze alıyosun ve hala kendi dedğini kabul ettrmeye çalışıyosun..ya bi düşünüz hangimiz çeşitli fedakarlıklarda bulunmadık nedenn peki..nedeni açık eşlerimizi sevdik çocuklarmızı sevdik ve aile için özveride bulunmayı öğrendk ..
mesleğine avukat yazmışsın nasılsa işin var.. medeni halinide hemen bekarlığa alıştırmışsın ne diyim yeni hayatında umarım mutlu olursun

ablacim öyle diyorsunda ben az mi cektim saniyorsun benim 7 ayim nerdeyse hep hastanede gecti erken dogum tehlikesi vardi bende 1 bucuk ay erken dogum yaptim, niye benim yüzüm hic gülmedi benim hatam yoktu ablacim!!

nasil bir hayat tarziniz var bilemem..ama kendimi senin yerine koyup düsünerek soyledim sözlerimi..bende hamileyim suanda..ve dogum yaptigimda kayinvalidemi sevmeme ragmen,iyi anlasmama ragmen gidip onlarda kalamam..yani herşey süt liman oldugu halde bunu yapamam..rahat olamam cünkü..lohusayim..kendi evimde rahat ederim ancak..

ama senin durumun daha da özel..aileler kavgali diyorsun..boyle bir durumda kendi evinde kalman uygun düşer..hiçbir tarafi kirmaya gerek yok..sürekli dengede tutmak zorundasin..ama tabi hepsinden once esin es olmali..sana sahip cikmali..bebegine sahip cikmali..kimse bosanmak istemez..evet en kotusu bebegin icin olacak..keske aile icinde anne-baba sevgisiyle,aile sicakligiyla buyuyebilse..oyle kucuk oyle muhtacki bunlara..ama karsinda bunlari yapabilcegin biri yoksa guclu olmaktan baska carede yok..

bir evlilik kayinvalidende kalip kalmamana mi bagli?hadi evliliginizi,sevginizi gectim..ortada bebek var..gurur,baba olmaktan dhami önemli bir kavram? tamam seni birakti..sana sahip cikmadi..ama neden bebegini gormuyor?ona sahip cikmiyor?

dedigim gibi duygusalligi tamamen bir yana birak..kirginliklarini,gururunu bir yana koy..sadece mantikli ol..ne istedigini,ne yapacagini dusun..bundan sonra 2 dusun bir hareket et..artik bir bebegin var..annesin..guclu olmalisin..dusun tasin..ona gore hareket et bundan sonraki hayatinda..

nasil bir hayat tarziniz var bilemem..ama kendimi senin yerine koyup düsünerek soyledim sözlerimi..bende hamileyim suanda..ve dogum yaptigimda kayinvalidemi sevmeme ragmen,iyi anlasmama ragmen gidip onlarda kalamam..yani herşey süt liman oldugu halde bunu yapamam..rahat olamam cünkü..lohusayim..kendi evimde rahat ederim ancak..

Ama senin durumun daha da özel..aileler kavgali diyorsun..boyle bir durumda kendi evinde kalman uygun düşer..hiçbir tarafi kirmaya gerek yok..sürekli dengede tutmak zorundasin..ama tabi hepsinden once esin es olmali..sana sahip cikmali..bebegine sahip cikmali..kimse bosanmak istemez..evet en kotusu bebegin icin olacak..keske aile icinde anne-baba sevgisiyle,aile sicakligiyla buyuyebilse..oyle kucuk oyle muhtacki bunlara..ama karsinda bunlari yapabilcegin biri yoksa guclu olmaktan baska carede yok..

Bir evlilik kayinvalidende kalip kalmamana mi bagli?hadi evliliginizi,sevginizi gectim..ortada bebek var..gurur,baba olmaktan dhami önemli bir kavram? Tamam seni birakti..sana sahip cikmadi..ama neden bebegini gormuyor?ona sahip cikmiyor?

Dedigim gibi duygusalligi tamamen bir yana birak..kirginliklarini,gururunu bir yana koy..sadece mantikli ol..ne istedigini,ne yapacagini dusun..bundan sonra 2 dusun bir hareket et..artik bir bebegin var..annesin..guclu olmalisin..dusun tasin..ona gore hareket et bundan sonraki hayatinda..

düsündüm ablacim cooook düsündüm benim icim yanimiyormu sanki babasi yok yanimizda ben günlerce agliyorum icimi icimi yiyorum, ama geri dönüs yok artik pisman olupta dönerse birgün yüzüne bile bakmam, niye dersen ablacim güvenemem nerden bilim yine aynisini yapmicani nerden bilim ?? Güvenemem istemem!!! Cocugunu arayip sormuyor böylesi bi insanda baba koca olmazmis be ablacim!!!

ne kadar güzelki ailen yaninda avukatim diye yazmissin ne haklarin oldugunu benden iyi biliyorsundur güclü ol ve ayaklarinin üzerinde dur önce kendin icin sonra cocugun icin sen sagliikli güclü mutlu olucaksin bunu yavruna yansitasin

canim fikirlerine saygi duyuyorum..evet keske bir yuva daha yikilmasa..ama suan ne yapabilir bu kiz? eleştiri güzeldir..ama eleştiriyorsak alternatifte sunmaliyiz diye düşünüyorum..kiz gitmiş yalvarmiş boyle bir adama..tüm bunlara ragmen..daha ne yapabilir? bunu gercekten soruyorum..cünkü benim aklima baska birşey gelmiyor yapabilcegi..senin aklina gelen birşey varsa söyle..akil akildan üstündür neticede..

ne kadar güzelki ailen yaninda avukatim diye yazmissin ne haklarin oldugunu benden iyi biliyorsundur güclü ol ve ayaklarinin üzerinde dur önce kendin icin sonra cocugun icin sen sagliikli güclü mutlu olucaksin bunu yavruna yansitasin

mecburumm artik, hic yüzüm gülmedi be abla dünyalar tatlisi bebegim var tek o benim teeeek gercegim bi o beni birakip gitmicek :´(

napim ablacim alinyazimis kaderimis diyorum oturuyorum, günlerim beddua etmeklen geciyor.amahayat devam ediyor mecbur kendime ceki düzen vermek sorundaydim VE DEVAM EDIYORUM NE YAZIKI!!!

kusura bakma ama bence yaptıgın yanlıs
tabıkı herkes dogum yaptıktan sonra kendı evınde esıyle kalmak ıster
ama bellıkı sızın farklı durumlarınız var
sen kendı evınde kalsan bellıkı annen ve kayınvalıden arasındada o neden kalıyor ben yanında kalıım sorunu olurdu.
seenın yerınde olsam guzellıkle bu ısı hallederdım
madem sezeryan dogum yaptın 1 haftada kendı ozel ıslerını(wc banyo gıbı) yapabılıcek duruma gelırdın bu sure annende kalır sonra kayınvalıdene gecer hepsının gonlunu aldıktan sonrada kocamı kızımı alır evıme gecerdım.
malesef evlılık boyle bısey bazı seyler hosuna gıtmesede yuvanı ayakta tutman ıcın fedakarlık yapmak gerekıyor.
kaldıkı bu buyuk bı problem dııl
ınsanlar neler yasıyıp ayrılmanın esıgıne gelıor
bu gercekten sızın evlılıge ve esınıze bakıs acınızla alakalı

pozitif seyler düsünmeye calis sen onu degil o sizi kaybetti bu onun tercihi hayatina bi yön ver. su anda saglik durumun nasil dogumun problemli olmus ya ondan sordum

kusura bakma ama bence yaptıgın yanlıs
tabıkı herkes dogum yaptıktan sonra kendı evınde esıyle kalmak ıster
ama bellıkı sızın farklı durumlarınız var
sen kendı evınde kalsan bellıkı annen ve kayınvalıden arasındada o neden kalıyor ben yanında kalıım sorunu olurdu.
Seenın yerınde olsam guzellıkle bu ısı hallederdım
madem sezeryan dogum yaptın 1 haftada kendı ozel ıslerını(wc banyo gıbı) yapabılıcek duruma gelırdın bu sure annende kalır sonra kayınvalıdene gecer hepsının gonlunu aldıktan sonrada kocamı kızımı alır evıme gecerdım.
Malesef evlılık boyle bısey bazı seyler hosuna gıtmesede yuvanı ayakta tutman ıcın fedakarlık yapmak gerekıyor.
Kaldıkı bu buyuk bı problem dııl
ınsanlar neler yasıyıp ayrılmanın esıgıne gelıor
bu gercekten sızın evlılıge ve esınıze bakıs acınızla alakalı

ben kaynanama bastan hep dedim bana kaynanam bakcak diye;allah var sevmiyorum onlari onlarin yüzünden hamilelim riskli gecti ama hep iyi olan bendim ablacim saygida kusur asla etmedim ;ama ben onlarda affedersin ama lavaboya gidemiyordum utancimdan. Ben herseyi yaptim 1 ay peslerinde kostum kocami istyiyorum diye ne bebegimin kirki cikmisti ne benim. Söyle ablacim daha ne yapmaliydim ney???

canim fikirlerine saygi duyuyorum..evet keske bir yuva daha yikilmasa..ama suan ne yapabilir bu kiz? eleştiri güzeldir..ama eleştiriyorsak alternatifte sunmaliyiz diye düşünüyorum..kiz gitmiş yalvarmiş boyle bir adama..tüm bunlara ragmen..daha ne yapabilir? bunu gercekten soruyorum..cünkü benim aklima baska birşey gelmiyor yapabilcegi..senin aklina gelen birşey varsa söyle..akil akildan üstündür neticede..

cnm . bence aileler araya girmeli ..çünki ikiside çok genç ve daha evliliğin ne oldunu anlıyamadan anne-baba olmuşlar..hata yapılmış olan olmuş keşkelerle uğraşmanın zamanı diil..
ben eşinin de baskı altında olduğunu sanıyorum..
yani düşünemiyorum ya bir aile nasıl böyle bişi yapar aklım almıyor ..minicik bir bebekle lohusa bir kadını nasıl yalnız bırakırlar..nasıl böyle bir şeye sebeb olurlar..
bence senin ailende ılımlı bir yaklaşımla gidip konuşsunlar..
cnm.inanki benm tek derdim o bebek kesinlkle şunu anlamalısın ki
ne dede ne anane ne de teyze dayı anneli babalı bir evde büyümekle eşdeğer olamaz ..
ben senin ilk yazında dedğin gibi çok seviyor ve unutamıyosan sahip çık sevginede çocuğunun babasınada demek istiyorum sıkı sıkı tutun onlara ..
emin ol oda anlıcak hatasını hele bi kızıyla zaman geçirsin bak nasıl bağlancak ona
çünki daha bişi anlamdan ayrılmış çocuğundan ..

pozitif seyler düsünmeye calis sen onu degil o sizi kaybetti bu onun tercihi hayatina bi yön ver. su anda saglik durumun nasil dogumun problemli olmus ya ondan sordum

NERDEYSE bütün aylarim hep hastanede gecti hersey kavga yüzünden, kocamin yüzünden ne is ariyordu ne bisey yapiyordu ben hamile halimle nerdeyse herseyi yapiyordum, benim ailme bize yardim etti onun ailesi hic bi konuda madi ve manevi yardim etmediler hic ablacim. SIMDI DURUMUM ALLAHIMA SÜKÜR IYI

ben kaynanama bastan hep dedim bana kaynanam bakcak diye;allah var sevmiyorum onlari onlarin yüzünden hamilelim riskli gecti ama hep iyi olan bendim ablacim saygida kusur asla etmedim ;ama ben onlarda affedersin ama lavaboya gidemiyordum utancimdan. Ben herseyi yaptim 1 ay peslerinde kostum kocami istyiyorum diye ne bebegimin kirki cikmisti ne benim. Söyle ablacim daha ne yapmaliydim ney???

ee tamam ıste sen kadına demıssın o zaman sen bana bak dıye o da senı evıne goturmek ıstemıs

tabıkı dogru bulmuyorum baska evde kalmanı ama orta yolu bulunurdu
bence aılelerınız cok suclu ınsan cocugunun mutlulugu ıcın bazı seylerı gormez duymaz

X