Aklımdan çıkaramıyorum:::

cnm . bence aileler araya girmeli ..çünki ikiside çok genç ve daha evliliğin ne oldunu anlıyamadan anne-baba olmuşlar..hata yapılmış olan olmuş keşkelerle uğraşmanın zamanı diil..
ben eşinin de baskı altında olduğunu sanıyorum..
yani düşünemiyorum ya bir aile nasıl böyle bişi yapar aklım almıyor ..minicik bir bebekle lohusa bir kadını nasıl yalnız bırakırlar..nasıl böyle bir şeye sebeb olurlar..
bence senin ailende ılımlı bir yaklaşımla gidip konuşsunlar..
cnm.inanki benm tek derdim o bebek kesinlkle şunu anlamalısın ki
ne dede ne anane ne de teyze dayı anneli babalı bir evde büyümekle eşdeğer olamaz ..
ben senin ilk yazında dedğin gibi çok seviyor ve unutamıyosan sahip çık sevginede çocuğunun babasınada demek istiyorum sıkı sıkı tutun onlara ..
emin ol oda anlıcak hatasını hele bi kızıyla zaman geçirsin bak nasıl bağlancak ona
çünki daha bişi anlamdan ayrılmış çocuğundan ..

keske boyle aileleri olsa..ama belliki ailelerde anlamamis..yada gururlarina yenik düşmüşler..kimse yuvanin derdinde degil belliki..ama işin aci kismi babaninda bu durumda olmasi..kizcagiz almiş bebegini yalvarmiş..yuvasini toplamaya calişmiş..ama olmamiş..keske birileri destek olabilse ona da dediklerin olsa..ama onu destekleyen daha dogrusu bu yuvayi ayakta tutmak için çaba göstercek kimse yok..

cnm . bence aileler araya girmeli ..çünki ikiside çok genç ve daha evliliğin ne oldunu anlıyamadan anne-baba olmuşlar..hata yapılmış olan olmuş keşkelerle uğraşmanın zamanı diil..
ben eşinin de baskı altında olduğunu sanıyorum..
yani düşünemiyorum ya bir aile nasıl böyle bişi yapar aklım almıyor ..minicik bir bebekle lohusa bir kadını nasıl yalnız bırakırlar..nasıl böyle bir şeye sebeb olurlar..
bence senin ailende ılımlı bir yaklaşımla gidip konuşsunlar..
cnm.inanki benm tek derdim o bebek kesinlkle şunu anlamalısın ki
ne dede ne anane ne de teyze dayı anneli babalı bir evde büyümekle eşdeğer olamaz ..
ben senin ilk yazında dedğin gibi çok seviyor ve unutamıyosan sahip çık sevginede çocuğunun babasınada demek istiyorum sıkı sıkı tutun onlara ..
emin ol oda anlıcak hatasını hele bi kızıyla zaman geçirsin bak nasıl bağlancak ona
çünki daha bişi anlamdan ayrılmış çocuğundan ..

ben sahip ciktim agladim telefonlarda ama beni umursamadilar, bunu hep dediler bu kiz bize muhtas bize mecbur dönecek ailesini birakacak, bana KAYNANAM hastanede oraya ayak bazmicaksin diye YA ABLACIM BU NEDEMEK SENCE.BENIM KIRKIM CIKMADAN COCUGUMUNDA KOCAMIN PESINDE KOCTUM, O ARAYIP SORMADI HIC BEN ARADIM COCUGUMUZU ANLATIM GÖSTERDIM; BENIM DE SABRIM BI YERE KADAR.BENIM SÜTTTÜÜÜ KEZILDI ATESLER ICINDE BEN YATIYORDUM HEPSI BU OLAYLAR YÜZÜNDEN BE ABLACIM

ee tamam ıste sen kadına demıssın o zaman sen bana bak dıye o da senı evıne goturmek ıstemıs

tabıkı dogru bulmuyorum baska evde kalmanı ama orta yolu bulunurdu
bence aılelerınız cok suclu ınsan cocugunun mutlulugu ıcın bazı seylerı gormez duymaz

ablacim simdi böyle biseyde vardi biz 10 ay evlimiydik toplasan toplasan 3 ay bile calismadi ne sorumluluk vardi ne baska bisey, ben dedigimgibi benim hamilelim cok problemli gecti, o aksama kadar yatardi bense arbeitsamt pesinde kosarim, kavgalarimizda bu yüzdendi hic sorumluluk diye bisey yoktu, BU ÖNCEDEN BÖYLE DEYILDE. NIYE ZOR GÜNÜMÜZDE KAYNANAM BIZE YARDIM ETMIYORDUM ÜSTEKLIK BIZDEN HEP ISTIYORDUM HEP BENIM AILEM BIZIM PESIMIZDEN NKOSTU BABAM ALTINA ARABAN BILE VERDI KIZIMI HEP DOKURA GÖTÜRSÜN DIYE; NIYE HIC ONLAR YARDIM ETMEDILER???

kaynanaymış aileymiş hepsini at bi kenara.bir günlük bi bebek:nazar: ve bi baba nasıl olurda bebeğini bırakıp gider normal yolla ewlenilmemiş sewerek kaçılmış herkese rest çekilmiş şimdi niye böyle davranıyoki bu adam.bebeğine nasıl yapabiliyo onu görmeden nasıl durabiliyo bu yurdum insanı bi tuhaf olyo artık:kızgın: hepsi diil tabi:1closedeyes:SEN HERŞEYİ BOŞVER BEBEĞİNE SIMSIKI SARIL SANA BUNLARI EN MUTLU GÜNÜNÜZDE YAPAN DAHA NELER YAPAR KENDİNİ MELEĞİNE ADA...:nazar:

kaynanaymış aileymiş hepsini at bi kenara.bir günlük bi bebek:nazar: Ve bi baba nasıl olurda bebeğini bırakıp gider normal yolla ewlenilmemiş sewerek kaçılmış herkese rest çekilmiş şimdi niye böyle davranıyoki bu adam.bebeğine nasıl yapabiliyo onu görmeden nasıl durabiliyo bu yurdum insanı bi tuhaf olyo artık:kızgın: Hepsi diil tabi:1closedeyes:sen herşeyi boşver bebeğine simsiki saril sana bunlari en mutlu gününüzde yapan daha neler yapar kendini meleğine ada...:nazar:

cocugu icin deli divane olan benim icinde: Simdiyse ne ariyor ne soruyor :KK43: :KK43:

Aklımdan çıkaramıyorum demişsin
Daha çok yeni çok sıcak yaşadıkların.
Biraz sabır gerek.
Sana en iyi gelecek şey zaman.
Geriye değil ileriye bak artık.
Boşver kaynanayı... geçmişi... kim haklı kim haksız hesaplaşmalarını.
Bunlar sana bir fayda sağlamaz artı daha fazla mutsuz eder seni.
Yapman gereken olayı kabullenmeye çalışmak.
Bunun için de bak Allah bir armağan yollamış sana.
Bu karanlıkta senin güneşin, ışıgın o senin.
Bebeğine yoğunlaş, kendine zaman ayır.
Seni mutlu edecek herşeyi yap, mutsuz edecek herşeyden kaç.
Sevgiler.

canım eğer 10 aylık evliliğin boyunca eşinle aileler dışında bir sorunun olmadıysa gerçi işsizlik sorunu varmış ama, eşinle başbaşayken sorununuz yoksa aileler yüzünden ayrılmayın derim. Ayrıca şunu bilki her evlilikte başta sorunlar olabiliyor. düşünsene 2 ayrı kişilik, farklı yaşamış, farklı alışkanlıkları kuralları olan 2 insan aynı yolda yürüyor tabiki anlaşmazlıklar olur ama üstesinden geliniyor zamanla. Ama eşinle aileler olmadanda anlaşamıyorsanız hiç boşa uğraşma, madem mesleğin var ailende yanında destek ayrıl. Yok eşimle başbaşayken iyiyiz diyorsan bence gururu, inadı herşeyi bir kenara bırak evliliğini kurtarmak için ne gerekiyorsa yap. Bu arada şunuda söyleyim büyüklerin yanında yetişen çocuklar ileride çok sorunlu oluyorlar. İstediğin gibi yetiştiremezsin eğitemezsin bunu unutma. onların verdiği sevgi, disiplin, eğitim annenin ve babanın verdiği gibi olmuyor.daha öncede dediğim gibi evliliğin ve çocuğun için bazı şeyleri bir süre yutman gerekir. ama eşinin zamanlada düzelmeyeceğini düşünüyorsan sen bilirsin.

sevgin için ailene karşı gelmişsin ama bekarken insan sevdiği için herkesi silebiliyor. Evlenince öyle değil. sen nasıl ailenden vazgeçemiyorsun oda vazgeçemez. Ama evliliğiniz biraz daha sürse oda değişebilir. 10 ay çok kısa bir süre. evliliğin başında aileler daha kıymetli oluyor öncelik onların oluyor ama birkaç sene sonra önce kendi yuvan gelir. çevremde örneğini çok gördüm. insan zamanla eşiyle bütünleşiyor.

canım eğer 10 aylık evliliğin boyunca eşinle aileler dışında bir sorunun olmadıysa gerçi işsizlik sorunu varmış ama, eşinle başbaşayken sorununuz yoksa aileler yüzünden ayrılmayın derim. Ayrıca şunu bilki her evlilikte başta sorunlar olabiliyor. düşünsene 2 ayrı kişilik, farklı yaşamış, farklı alışkanlıkları kuralları olan 2 insan aynı yolda yürüyor tabiki anlaşmazlıklar olur ama üstesinden geliniyor zamanla. Ama eşinle aileler olmadanda anlaşamıyorsanız hiç boşa uğraşma, madem mesleğin var ailende yanında destek ayrıl. Yok eşimle başbaşayken iyiyiz diyorsan bence gururu, inadı herşeyi bir kenara bırak evliliğini kurtarmak için ne gerekiyorsa yap. Bu arada şunuda söyleyim büyüklerin yanında yetişen çocuklar ileride çok sorunlu oluyorlar. İstediğin gibi yetiştiremezsin eğitemezsin bunu unutma. onların verdiği sevgi, disiplin, eğitim annenin ve babanın verdiği gibi olmuyor.daha öncede dediğim gibi evliliğin ve çocuğun için bazı şeyleri bir süre yutman gerekir. ama eşinin zamanlada düzelmeyeceğini düşünüyorsan sen bilirsin.

ABLACIM ben evliyimi kurtarmak istedim dedigim gibi arkalarinda koctum kayinbabamla konustum, ama kocam ailesine erkeklik göstercek diye gurur yapcak diye bana cektiriyor, anlasiyorduk cok iyi hemde ama nasil söylim ablacim ben artik kendimde deyilim yani benim yedi bitirdi, sanmaki eve geldim cocugumu göstermedim kirkim cikmadan peslerinden kostum onlarin yalvardim agladim ama bana hep afra tafra atilar, ailemle kavgalilar diye BENIM SUCUM NEYDIKI BEN NEYAPILIRDIMKI, BEN KOCAMI SEVIYORDUM VE HAYLA BUNLAR OLDUGU HALDE SEVIYORUM. AMA GERI DÖNÜS ASLA YOK ARTIK ABLACIM OLMICAK SEYE AMIN DEMEM; GÜVENEMEM BEN HADI YINE YAPARSA BENI YAPA YALNIZ BIRAKIRSA BEN ANNEMLE BABAMI YINE BIRAKIRDIM ONA GIDERDIM COCUGUMUN HATRINA AMA BENI BIRAKIRSA OZAMAN KIMSE ARKAMDA OLMAZDI :KK43:(((

birlikte düşünüp birlikte hareket edersiniz ailelere birlikte karşı koyarsınız, şuan siz ben diyorsunuz benim ailem diyorsunuz. zamanla biz dersiniz ve insanlarda ona göre tavır alır. aileler sizinle ya iyi olup destek gösterir yada araya mesafe koyulur herşeye karışmamak için. bütün bunlar içinde zaman, sabır ve fedakarlık gerekir.

sevgin için ailene karşı gelmişsin ama bekarken insan sevdiği için herkesi silebiliyor. Evlenince öyle değil. Sen nasıl ailenden vazgeçemiyorsun oda vazgeçemez. Ama evliliğiniz biraz daha sürse oda değişebilir. 10 ay çok kısa bir süre. Evliliğin başında aileler daha kıymetli oluyor öncelik onların oluyor ama birkaç sene sonra önce kendi yuvan gelir. çevremde örneğini çok gördüm. Insan zamanla eşiyle bütünleşiyor.

kimse aylesini atamaz bende onu istemiyorum ondan bana sahip cikmadi cocugunu öyle birakip gitti!!!

birlikte düşünüp birlikte hareket edersiniz ailelere birlikte karşı koyarsınız, şuan siz ben diyorsunuz benim ailem diyorsunuz. Zamanla biz dersiniz ve insanlarda ona göre tavır alır. Aileler sizinle ya iyi olup destek gösterir yada araya mesafe koyulur herşeye karışmamak için. Bütün bunlar içinde zaman, sabır ve fedakarlık gerekir.

güvenmem inanmam yapamam artik onla birlikte olamam ablacim ben insafsiz deyilim benim de kalbim var ama olmicak biz diye bisey yok artik:KK43:

canım eşinle konuştuğun zaman aileside yanındamıydı? eğer öyleyse başbaşa konuş. sadece ikiniz ve ılımlı konuş, suçlayarak değil.birde bunu dene ama denediysen ve olmuyorsa başka bişey diyemiycem.her yolu denediysen ve dahada olmuyorsa boşver derim, Allah herikinizinde yolunu açık etsin o zaman. Kendini üzmemeye çalış, sana ihtiyacı olan bir çocuğun var bunu unutma.onun için ayakta kalmalısın.çalış hem kendini hem çocuğunu kimseye muhtaç etme, zaten ailende yanında bu yönden şanslısın. ya onlarda sana destek olmasaydı napacaktın. hayata ii yönünden bak biraz. eşinde ileride anlar kıymetini ama iş işten geçmiş olur. hayatta herşey insana bir tecrübedir. ama yolunuzu tamamen ayırırsanız onu sevmeyide bırak arkadaşım, kendine eziyet etme. onun negatif yönlerini düşün hep.

canım eşinle konuştuğun zaman aileside yanındamıydı? eğer öyleyse başbaşa konuş. sadece ikiniz ve ılımlı konuş, suçlayarak değil.birde bunu dene ama denediysen ve olmuyorsa başka bişey diyemiycem.her yolu denediysen ve dahada olmuyorsa boşver derim, Allah herikinizinde yolunu açık etsin o zaman. Kendini üzmemeye çalış, sana ihtiyacı olan bir çocuğun var bunu unutma.onun için ayakta kalmalısın.çalış hem kendini hem çocuğunu kimseye muhtaç etme, zaten ailende yanında bu yönden şanslısın. ya onlarda sana destek olmasaydı napacaktın. hayata ii yönünden bak biraz. eşinde ileride anlar kıymetini ama iş işten geçmiş olur. hayatta herşey insana bir tecrübedir. ama yolunuzu tamamen ayırırsanız onu sevmeyide bırak arkadaşım, kendine eziyet etme. onun negatif yönlerini düşün hep.

YANLIZ konustum yalvardim yaninda evimizi gidelim cocugunda seni istiyordedim yapma dedim herseyi denedim, ama eve annesigilde olunca hep kendisini bisey sanarak konusuyordu, ne bilim ben istedigim zaman cocugumu görürüm diye ANNESIGILE GITTIMI HEP BASKA SEYLERNEN GELIYORDU BANA BENI HEP YIKIYORDU KALBIMI KIRIYORDU BEN HEP ALTAN ALDIM KOCAM DEDIM YAVRUMUN BABASI DEDIM BIRDE SEVDIGIM DEDIM YALVARDIM.

canım sana benzer birinin durumunu anlatayım, 1 yıllık evliydi kaynana ve görümce ile aynı binada oturuyordu. kızın ailesi farklı şehirdeydi.kaynana ve görümce bunlara huzur vermedi kocasını öğretip öğretip gelinin üzerine saldılar. dayak filan.gelin kocasını sevdiği halde kucağında bebeği ile ailesinin yanına gitti. bu arada kocasıda onu seviyor ama ailesinin sözünden çıkmıyordu. gelin yıllarca boşanmadı onu süründürecem dedi ayrılığı hazmedemediğinden ve hep kocasını sevdide.kocası yurtdışında çalışıyordu boşanma işlemlerine mahkemeye hep görümcesi geldi. geline dedikki boşver bunu hayatına bak. başkaları evlenmek istedi bununla ama kocasına olan sevgisinden dolayı kabul etmedi. ben ona doyamadım seve seve ayrıldım dedi.bu arada kocasıda annesinden ve kardeşinden gizli gizli gelini görmeye gidiyordu.neticede bunlar geçen sene boşandılar çocukta 10 yaşına falan geldi onlar boşanasıya kadar. şimdi kocası diyormuşki imam nikahlı yaşayalım gizlice. ailesine hayır diyemediğinden teklife bakkkk.gelinde hayır demiş ama hala onu seviyor, ömrünü gençliğini onu sevmekle geçirdi. hep dedik vazgeç diye ama yokk hala seviyor.kimseyle evlenmiyor. bu arada kızı okulunda çok başarılı, kızıyla gurur duyuyor. babasının hiç bir emeği ve tek kuruşu yok çocuğun üzerinde. bu arada gelin iyi bir işe girdi kimseye muhtaç olmadan yaşıyor şuanda. umarım bu hikayenin sana bir faydası olur fikir edinmek adına.

hayat ne zor... sevmek bazen çok ağır bir yük gibi ... sen artık güvenemem diyorsun seviyorumaam biz diye birşey yok artık diyorsun sende kendinle savaşıyorsun ama şimdi güçlü olma zamanı kendin için sonra çocuğun için... çünkü herşeyden önce artık bir annesin ve anneler önce yavrularını düşünürler sana ve çocuğuna bu kadar erken sırt çeviren bir adam geri dönse bile nasıl güvenirsin ya yine giderse demicekmisin... bu aileleride anlamıyorum ... oğlun adam olmuş yuva kurmuş büyümüş yanii bi bırak bir çıksın kanatlarının altından ne bu ömür boyunca senin dizinin dibinde yaşayacak ömür dediğin nedir çabucak gelip geçiyor düşünmezlermi hiç biz bugün varız yarınyokuz bırakalım kurduğu yuvasında mutlu olsun... ama senin kocandada suç var mademkaçırdın bu kızı madem evlendin aileni tanıyordunbiliyordun böyle olacağını düşünemedinmi... madem ailene bukadar düşüksün ne die girdin gencecik kızın kanına... hoş biz burdan ne desek boş... yaşayan bilir yanii allah yardımcın olsun tez zamanda tek dileğim bu

Her ikinizin ailesi de gerçekten çok düşüncesizmiş
Daha hastanedeyken ne kavgası bu böyle?
Yorgan gitti kavga bitti mi yani?Siz ayrıldınız ve sorun bitti onlar için :nazar:
İnsanlar ne kadar benciller;kendi rekabetlerinden dolayı egoları için bir yuvayı dahi yıkabiliyorlar:kızgın:
Hiç bir taraf da alttan almamış..
Dolduruşa gelmiş bir gelin,sorumsuz bir baba ve ortada masum bir bebek
Bir evlat vermişsiniz,araması gereken eşinizdir
Hakkınızda hayırlısı olsun

Süheylacım öncelikle Allah kızına uzun ve mutlu bir ömür versin. Yaşadıkların kolay şeyler değil belki erken yaşta evliliğin ve yaşam cahilliğinin bedelini ödüyorsunuz. Bundan ne sen nede eşin zararlı çıkmaz olacak olan yeni doğmuş bebeğinize olacak eğer ayrılırsanız o başkası ile evlenecek sen başkasıyla yaşınız daha çok küçük. ve olan bebeğinize olacak hiçbir zaman mutlu günlerde hep beraber vakit geçiremeyeceksiniz doğumgünleri olacak babası olmayacak okula başlayacak babası olmayacak bayram olacak babası olmayacak yılbaşı olacak babsı olmayacak. İyi düşünüp taşın tamamiyle karar vermeden. Anladığım kadarı ile maddi olarak da eşin çalışmadığı dönemlerde sıkıntı yaşamışsınız ve ailen destek olmuş. Erkek kısmı grurludur eğer benim ailem bunu yaptı sen ve ailen ne yaptınız ikibir bu yekrarlandı ise gururu incinmiş olabilir. Erkekler bizim gibi değil maalesef biz geçinmek için gururu hiçbirşey dinlemiyoruz ama onların yapısı öyle değil. Eşimin tarafı babasının dururmu iyi olduğu halde tüp bebek yaptıracağımız zaman bize yardım etmedi benim ailem bunu yaptı hemde 2 sefer ama bunu eşimin yüzüne bir günden bir güne vurmadım. İkimizinde ikinci evliliği ilk eşinden ayrılınca ilk eşi çeyizini ve beraber aldıkları bir çok eşyayı götürmüştü. Aileme çaktırmadan evleneceğimiz kesin bile değilken eksik olan herşeyi ben aldım ama ailem bunu hiçbirzaman bilmedi çünkü eşim olmasını düşündüğüm insanı ailem yanında küçük düşüremezdim düşürmedimde. İkimizde çalışıyoruz kendi kendimize yetmeye çalışıyoruz yetmediği yerde ailem de destek oluyor. Kendi ailesi arayıp sormadığı ilgilenmediği için içinden içinden çok üzülüyor ve bazen saldırgan kalp kırıcı olabiliyor bana söylemesede çok üzüldüğünü hissedebiliyorum. Canım lohusa lohusa annenlerin ve kaynananızın yaptığı hiç hoş değil.Sen ve eşin bitaraf olmanız gerekiyordu. Artık siz bir ailesiniz. Eşine ne olursa olsun git demeniz hiç hoş olmamış belki sizin ona ihtiyacınız olmayabilir ama yeni doğmuş bebeğinizin ihtiyacı olacaktır. Bencillik yapmışsınız. Bizim oralarda ben tokatlıyım yozgata da yakın sayılır Gelini hiçbirzaman kendi ailesine bırakmazlar oğulları ile evlendiğin için bunları gözönünde bulundurman gerekiyordu. benim annem bile eşim olmadan beni eve koymaz hemen eşin nerde der o yoksa senin bu evde işin yok der. Amacım seni yargılamak değil tamam eşin işsiz güçsüz olabilir kaçarken bunları gözönünde bulundurmamışsın şimdi ne değişti sen onu olduğu gibi kabullenmişsin kaçarak herşeyi göze almışsın. Ailen sana destek olacak yanında olacak ama kendi ailenizin işine karışmayacak. Şimdi böyle daha mı iyi oldu. Kusura bakma eğer ağır konuştu isem. NE yapıp et eşini eve döndür bebeğini yanlız büyütme. bu çok zor bir olay inan gurur yapma ilerleyen günlerde acın dahada çoğalır kızının mutsuzluğunu gördükçe. Allah yardımcın olsun

siz sevginiz için kaçmışınız
ama aileleriniz araya giirnce sevgi ikinci plana geçmiş
ailelere ne oluyorki
evlenmeyi akıl eden çoçuk doğuran biri
ev çevirmeyide geçiminide bilebilir

kocanla umarım barışırsın
barışıncada karıştırmayın ailelerinizi

X