akıntı?????

Arkdaslar bu akinti sorununu sainirim en kotu ben yasiyorum.Cunki hamilelikten oncede vardi ustelik kasintili 1-1,5 yildir surekli bu yuzden doktora gidiyorum ama caresini bulamadik. Neyse,simdi daha kotu tabi hormonlarin etkisiyle artti,ben hafif islaklik hissettigimde eger tuvalete gidip kurulanmazsam,kasinti basliyo.sureli krem kullaniyorum' Vagisil 'diye bi krem,burda hamilelere verilen bi paket var icinde hamileler icin gerekli bilgiler olan dergi ve kitapciklar var.Orda gormustum,hamilelikte akinti ve kasintilar artigi icin bu kiremi hamileyken rahatlikla kullanabiliyorsunuz diye onu kullaniyorum.Bide ayni markanin yine sivi jeli ni almistim banyoda kullanmak icin .Cunki doktorum bana sabun dus jeli veya baska hicbirseyle vajinayi yikamamak gerektigini cunki bunun o bolgenin PH ini bozacagini bununda bakterilenmeye neden olacagini soylemisti,neyse,bu vajinal jelin ustundede sadece dis yuzeyin yikanmasi gerektigi yaziyo. bunlari niye yaziyorum .Bu jelleri aldiysaniz dikkatlle okuyup kullanmanizi tavsiye ederim.Sonra siki ,sentetik camasirlar giyinmekten kacinin,hatta bi yerde okumustum eger evde yalnizsaniz gunde birkac saat iccamasir giyinmeden durun diyodu,birde bazi arkadaslar gunluk pedden bahsetmisler bende bir sure denedim ama benim sahsi fikrim son derece zararlilar cunki terletiyolar ve bence bakteri olsumunu arttiriyolar .Ben biraktim kullanmiyorum hic rahat degiller.Ama onun yerine kagit havlu kullaniyorum.Denemenizi tavsiye ederim,hem gunde 3-5 defa camasir degistirmekten kurtuluyorsunuz hemde akan siviyi cok iyi emiyo ve islak hissetmiyorsunuz.Ben kullanmadigim zaman rahatsiz oluyorum,hemen islak hisetmeye ve kasinmaya basliyorum.Ha niye tuvalet kagidi degilde kagit havlu diyceksiniz,cunki tuvalet kagitlari suda cozuluyo rahat degil.Yani o bolgeyi surekli kuru ve temiz tutunca kasinti problemi olmuyo.Fakat 1.2 gun once cok fena kasintim oldu ,dayanilir gibi degil,int.ten biraz arastirdim kandaki seker orani artinca buda bakterilerin cogalmasina neden oluyomus ve hamilelikte kasinti artiyomus .Az meyve yiyin cunki meyvelerdeki meyve sekeri de kandaki sekeri arttirir diyodu.Gercektende o gun cok meyve yemistim ve cok cay kahve icmistim normalde 1fincan kahve 1 fincan cay icerim gunde ve eskiden tatlandirici kullanirdim hamilelikte bebislerimize zararliymis diye biraktim tabi normal sekere donunce sanirim vucuduma agir geldi.Sekeri kesincede rahatladim,yani sekerede dikkat edin derim.Ay ne kadar uzun oldu ,dilim sismis sanirim,hepinize rahat ,saglikli hamilelikler diliyorum arkadaslar.

canım bende de bu aralar akıntı gelmeye başladı renksiz bazende peynirimsi beyaz bişey oluyo ama kaşıntım yok sadece akıntı olarak bende biara kafaya taktım amniyon sıvısı mı die kontrol ettirmek istedim ama vajinal kontrol yapılıomuş bende ürktüm ne gibi bir kontrol yapılıo aydınlatırsan sevinirim emin olmak istiyorum

Seda merhaba.
Dr ultrasonda bakarken amniyo sıvısını görüyor ve endişelenecek bir şey yok dedi.. benim hamileliğimin başından beri sürekli var ama sen genede ihmal etme ve dr a gidince sor
kaşıntı yoksa zaten sorunda yoktur sık sık iç çamaşırını değiştir manatara çevirmesin
geçmiş olsun

sağol canım aydınlattığın için düzenli olarak doktora gidiyorum gördüğüne göre eğer bir problem olsa söylerdi değilmi yinede hatırlatmakta fayda var ay başında gidicem ozaman sorarım tşk.

Sedacim bu benim ikinci cocugum,birincide suyum gelmisti de dogumdan once odan biliyorum yani , bu amniyotik sivi bildigimiz su gibi,icimde birsey hissedip tuvalete gitmistim ve suyum akmaya baslamisti baya bi kalakalmistim oylece,neyse kokusu farkli idrardan,yani idrar olmadigi anlasiliyo.Yani sendeki akinti ,normal akinti,amniyon sivisiyla ilgisi yok,ama bu normal gunluk akintilar hamilelikte arttigi icin bakteriyel enfeksiyonda hamilelik sirasinda artiyomus.Renksiz kokusuz akinti normalde,bu beyaz peynirimsi sey bakteri olustugunu gosteriyo.Doktora soylersen buyuk ihtimalle test isterki buda vajinadan akinti ornegi almalari demek.Ama kasintin yoksa ve belirtiler hafifse bence sadece su ile yikanip o bolgenin PH dengesini bozma ,kuru tutmaya temiz tutmaya calis, siki ic camasir giyme ve ic camasirini mutlaka utuleyerek kullan,belki vucudun kendisi bu bakterilerle basedebilir,diyorum.Fakat ,gecmezse,ilerlerse mutlaka dogumdan once tedavi olmalisin,eger normal dogum yapacaksan.Cunki normal dogum sirasinda bebege bulasiyormus, pamukcuk falan yapiyomus diye okumustum.

arkadaşlar bendede oluyor bu su gibi akıntıdan ve çok rahatsız oluyorum hatta bende bu konuyla ilgili başlık açıp size sormak istiyordum.Karamio arkadaşıma çok teşekkür ediyorum sayesinde bilgilendim.günde kaç kere çamaşır degiştirdigimi anlatamam günlük pedler de benim cildime iyi gelmiyor.ne yapacagımı şaşırdım ve çok korkuyordum bebegimin suyu mu acaba diye.yarın kontrolum var doktoruma danışacagım sizi de bilgilendiririm.

Edacım geçmiş olsun.Bendede akıntı oluyor sürekli.

Günlük ped koymuyorum sürekli ped olunca bende pişik ve sonrasında mantar oluyor.Ben şöyle bir çözüm buldum.Kağıt havluların kaliteli olanından koyup,sık sık değiştiriyorum.Hamile kaldım kalalı kaç paket kağıt havlu tükettim bilmiyorum.
Ama hiç pişik olmadım çok şükür. Bir de daha sık duş al.
İnşallah sorununu çözersin.

canım benim çok teşekkür ederim kagıt havlu olayını deneyeyim bende.bugün kontrolüm vardı doktoruma sordum yeşil,kokulu degilse korkulacak bişey yok dedi bide peynirkesigi şeklinde olan kokulu akıntı mantar enfeksiyonu belirtisiymiş haberiniz ola.

peynir ya da st kesiği gibiyse kesin mantar vardır demişti benim doktorum c vitamini içeren fitil verdi. c vitaminindeki asitlerle oradaki mantar yokoluyormuş. bugünlerde daha iyiyim kullanmadım henüz. bir de çok tatlı tüketirseniz mantar olasılığı artıyormuş, meyveden bi şiy olmaz.

slm kızlar doktora gittim şikayetlerimi anlattım ayakta çok kalınca su gibi akıntı gelio dedim gel muayene edelim dedi ben tabii tırs tırs oldum oturdum koltuğa 3,5 atıyorum bitane ilaç gibi bişey sokup içine onu sıktı sonrada ultrason çubuğunu sokup baktı hiçbirşey yok herşey normal gönlünü ferah tut açılma veya herhangi bişey yokmuş biraz ürktüm canım tatlı olduğu için ama deydi içim rahatladı

bende oluyordu bu su gibi olan akıntıdan gibi değil suydu resmen ama benim ki
çişim geldiği sırada geliyordu ama çiş değildi ay ne karışık oldu

Hadi gözün aydın canım bişey çıkmadığına sevindim.

sıcak hava ve aşırı olan nem vücudumuzun hava alamayan bölgelerinde hassasiyete sonrada kızarıklık ve kaşıntıya doğru gidiyor.eğer farkına varılmazsa da kısa sürede mantara dönüşüyor..
sık sık yakından kontrol etmek ve çalışanlarında sıkça yedek çamaşır bulundurmaları gerekir. küçücük kızlarda bile oluyor.. bilinçli olsakta başımıza geliyor aslında.. yinede dikkat diyorum..

Kizlar bunun cozumu neymis biliyormusunuz? Donsuz geceler.kaydirigubbakcemile3 Ciddiyim bak. Dr um soyledi.Evde yalniz oldugunda,yatarken, kisaca her firsatta ic camasirinizi cikarin dedi.Bende biliyorum kuru tutmak lazim dedim<cok bilmisim yaa> Hayir dedi kuru tutmaktan bahsetmiyorum,dedi,hava bakterileri,mantarlari olduruyo, o yuzden ne kadar cok havayla temas ederse o kadar iyi olur dedi.Duyurulur,ben denedim iyi geldi.Esim Dr un diger soylediklerini bu kadar dinlemiyosun diyo,heeeeeeeee wallaaa diyorum bende.:dance:

arkadaşlar benim akıntım kokulu gelio bu neden olabilir bilen varmı bu hamile kalamamaya neden olabilirmi şimdden cevaplarınız için tşk ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…