Elektronik Ev Aletleri Akıllı robot süpürge

Merhaba,
Daha önce başka konuya da yazmıştım. Roborock S5 max kullanıyorum ve çok memnunum. Haritalama özelliği olmayanları hiç almayın. İstediğim odadan başlatabiliyorum. Hiç bir zaman bütün evi aynı anda temizleme komutu vermedim. Hep oda oda, ayrı ayrı temizliyorum. İçinde bulunduğum odayı es geçiyorum. Evde yoksam yine aynı şekilde istediğim gibi odaları sıraya koyup öyle temizletiyorum. İki günde bir kullanıyorum ve bütün yazı evde çıplak ayak geçiriyorum, çok rahatım :cool:
Not: Engelle karşılaşınca çarpmıyor bile. Çok yumuşakça yanaşıp geri çekiliyor. Doğal olarak da merdivenlere de fazla yanaşmayacaktır. Ayrıca kendiniz uygulama üzerinden sanal çizgiler çekebiliyorsunuz.

Merhaba,
Daha önce başka konuya da yazmıştım. Roborock S5 max kullanıyorum ve çok memnunum. Haritalama özelliği olmayanları hiç almayın. İstediğim odadan başlatabiliyorum. Hiç bir zaman bütün evi aynı anda temizleme komutu vermedim. Hep oda oda, ayrı ayrı temizliyorum. İçinde bulunduğum odayı es geçiyorum. Evde yoksam yine aynı şekilde istediğim gibi odaları sıraya koyup öyle temizletiyorum. İki günde bir kullanıyorum ve bütün yazı evde çıplak ayak geçiriyorum, çok rahatım :cool:
Not: Engelle karşılaşınca çarpmıyor bile. Çok yumuşakça yanaşıp geri çekiliyor. Doğal olarak da merdivenlere de fazla yanaşmayacaktır. Ayrıca kendiniz uygulama üzerinden sanal çizgiler çekebiliyorsunuz.
ayrı odaları tek ayarla mı ayarlyorsunuz, yoksa bir yeri temizliyor tekrar diğer odayı mı haritalandırıyorsunuz

Viomi S9 Robot Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge Siyah

benimki bu.... aşırı titiz bi insan olduğumu söyleyemem. normalde haftada bir dip köşe temizlik yapıp, diğer günler şarjlı ile tüy koşturan biri iken şimdi 2 günde bir her yeri süpürüyorum, oturduğum yerden.... benim için büyük rahatlık.... kıyı kenar köşe her yere giriyor. vantilatörün ayağının üzerinden geçip süpürmeye devam etti çok şaşırdım :KK70: bi koltuğumun ve yatağımın altına giremiyor ama onlarında ayaklarını değiştireceğim. bu modelde malesef halı sensörü yok. hem silip hem süpürüyor. ben önce süpürtüp ardından halı olan yerleri engelleyip diğer bölümlere paspas yaptırıyorum. süpürmesinden aşırı memnunum, evde 2 insan 4 kuş yaşıyoruz ve kuşlarımı işten gelince yemek saatine kadar açıyorum. her yan tüy oluyo tahmin edersiniz. elim ayağım oldu, günlük temizlik için çok çok ideal. bir de benim ev dubleks, iki katı da haritalandırdım. bu özellik de önemli idi benim için. çok araştırdım almadan önce, roborock s6 max ile arasında kalmıştım. ben bi indirim döneminde 4100 tl ye aldım , roborock 5500 civarındaydı. fiyat sebebiyle tercih ettim, açıkcası roborockda ki halı sensörü bayaaaa bi aklımı çelmişti ama 1500 de çok fark :S kendi kendini de en son boşaltıyo, ama tabi yine de arada haznesini açıp kıyı köşeye yapışanları falan temizlemek gerekiyor. çekim gücü çok iyi bence. kabartmalı halı da yemler tüyler yok oluyor. pc den yazıyorum, bir ara telde resmi var yüklerim. bu yaz sıcaklarında süpürge ve ütü bana illallah ettiriyodu bide ütü yapan robotlar falan çıksa süper olacak :)

IMG_20210802_180727.jpg
IMG_20210802_190622.jpg

ya şimdi yükleyince de bi açıklama yapma gereği hissettim, haftasonu evde yokken kuş da kafesten her gün çıkmaya alışık olduğundan e bizde evde onu hem yalnız bırakıp hemde kafes kapalı olunca tüm hıncıyla kanat çırpıp ağzıyla yem kabuklarını dışarı atmış, geldikten 2 gün sonra da aynen devam etti sağolsun.... yoksa o kadar kötü olmuyo evim her zaman :olamaz:

Merhabalar.. 1 çocuk 1 bebek annesi 3. yolda çalışan bir anneyim. Bu akıllı robot süpürgelerden alsam diye düşünüyorum. Süpürmenin yanısıra silenler de varmış. Paspas olayı icin ne dersiniz gereksiz gibi? Bir de sadece supurenler icin model fark eder mi?
Merhaba. 1 cocuk 1 bebek annesiyim :) paspasi ise yarıyor bence almisken ikisi bir arada almali. Evde her yer hali değilse

ya şimdi yükleyince de bi açıklama yapma gereği hissettim, haftasonu evde yokken kuş da kafesten her gün çıkmaya alışık olduğundan e bizde evde onu hem yalnız bırakıp hemde kafes kapalı olunca tüm hıncıyla kanat çırpıp ağzıyla yem kabuklarını dışarı atmış, geldikten 2 gün sonra da aynen devam etti sağolsun.... yoksa o kadar kötü olmuyo evim her zaman :olamaz:
Bizimkide kabukları yere atıyor hep, gına geldi🥴

Viomi S9 Robot Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge Siyah

benimki bu.... aşırı titiz bi insan olduğumu söyleyemem. normalde haftada bir dip köşe temizlik yapıp, diğer günler şarjlı ile tüy koşturan biri iken şimdi 2 günde bir her yeri süpürüyorum, oturduğum yerden.... benim için büyük rahatlık.... kıyı kenar köşe her yere giriyor. vantilatörün ayağının üzerinden geçip süpürmeye devam etti çok şaşırdım :KK70: bi koltuğumun ve yatağımın altına giremiyor ama onlarında ayaklarını değiştireceğim. bu modelde malesef halı sensörü yok. hem silip hem süpürüyor. ben önce süpürtüp ardından halı olan yerleri engelleyip diğer bölümlere paspas yaptırıyorum. süpürmesinden aşırı memnunum, evde 2 insan 4 kuş yaşıyoruz ve kuşlarımı işten gelince yemek saatine kadar açıyorum. her yan tüy oluyo tahmin edersiniz. elim ayağım oldu, günlük temizlik için çok çok ideal. bir de benim ev dubleks, iki katı da haritalandırdım. bu özellik de önemli idi benim için. çok araştırdım almadan önce, roborock s6 max ile arasında kalmıştım. ben bi indirim döneminde 4100 tl ye aldım , roborock 5500 civarındaydı. fiyat sebebiyle tercih ettim, açıkcası roborockda ki halı sensörü bayaaaa bi aklımı çelmişti ama 1500 de çok fark :S kendi kendini de en son boşaltıyo, ama tabi yine de arada haznesini açıp kıyı köşeye yapışanları falan temizlemek gerekiyor. çekim gücü çok iyi bence. kabartmalı halı da yemler tüyler yok oluyor. pc den yazıyorum, bir ara telde resmi var yüklerim. bu yaz sıcaklarında süpürge ve ütü bana illallah ettiriyodu bide ütü yapan robotlar falan çıksa süper olacak :)

Hali olan yerleri nasil engelliyorsunuzben onu beceremedim bir türlü. Kullandiginiz uygulama mi home mu?

Ben de almadan çok yorum okudum o nedenle buraya özet geçeyim, Roborock S5 max. kullanıyorum. 4200 tl ye trendyoldan sipariş verdim mayıs 2021 de. Diğerlerine göre pahalıydı ama yorumlara bakınca böyle karar verdim. Çok memnunum. Çok tozlu bşr yerde yaşıyorum yazın her gün ev silşnmezse evde gezilmiyor. Süpürmesi muhteşem hiç sorun yaşamadım. Sadece bazı halıların çok kabartmalı olduğu desenlerinin dibinde kaaln taneleri çekemediği oluyor. Silmesi muhteşem değil öyle lekeleri falan söküp almıyor ama benim için günlük tozu alması bile bşr nimet oldu. Haftada bir evi ben siliyorum sadece geri kalan her gün kendisi hallediyor. Ayda bir büyük süpürge açsam o da koltuk üzerleri için oluyor. Başlangıçta bir kere ev haritasını çıkardı sonra ben odaları ayırdım ve isimlendirdim. Şimdi hangi odayı istersem sadece orayı çalıştırıyorum. Her odada bezini çıkarıp yıkıyorum. Sileceği kısımlara yer temizleyici damlatıyorum. Ev mis gibi kokuyor. Tek şarjda tüm evi süpürebiliyor (170 m2) Temizleme hazneleri çabuk boşalıyor 10 günde bir fırçalarını çıkarıp temizliyorum zor bir iş değil. Wifi kesildiğinde devam etmiyor. İşi bittiğinde telefona bildirim gönderiyor. Bakıyorsunuz bi nokta temiz olmamış sadece o noktayı seçip oraya tekrar gönderebiliyorsunuz. Benim için çok büyük nimet oldu. Tavsiye edebilirim.

ayrı odaları tek ayarla mı ayarlyorsunuz, yoksa bir yeri temizliyor tekrar diğer odayı mı haritalandırıyorsunuz

İki seçenek de var. İlkinde tüm evin haritası üzerinde (odaların her biri farklı renkte haritalanmış oluyor) odalara 1'den itibaren sayı veriyorsunuz ve o sıraya göre temizlik yapıyor. Ben şarj noktasına en uzaktan başlayıp en yakına doğru numaralar verdim, temizleye temizleye geliyor. Yani örneğin 1- Banyo - 2- Yatak Odası - 3- Koridor 4- Mutfak vb. diye sırayı harita üzerinde kendim vermiş oluyorum. Mesela Yatak odası ve mutfak diye iki oda seçersem, yatak odası 2 numara, mutfak 4 numara.. Önce 2'yi sonra 4'ü temizleyip geliyor. 3 nolu alanı es geçmiş oluyorum. Ama eğer önce mutfağı temizlesin, sonra yatak odasını dersem, sıralamaya aykırı davrandığım için yapmıyor. Mutfak bitiyor, telefonuma bildirim geliyor ve öyle yatak odasını seçiyorum. Aşağıda internetten bulduğum örnek bir ev haritası var. Haritayı ilk bir kaç temizlikte kendisi çıkartıyor, sonra siz odalara bölüyorsunuz.

selected-room-cleaning-and-different-cleaning-modes-for-each-room.jpg

İlave edit: Paspas, filtre vb. sarf malzemelerini aliexpress'ten çok daha uygun fiyata getirtebiliyorsunuz. Benim 10 tane paspasım var. Her oda için bir tane kullanıyorum. Hepsi kirlenince atıyorum makineye yıkanıyor :)

Benim 3. Doğduğunda en büyük okula başlayacak diğer ikisiyle idare edebilirim kullanmadığım zamanlarda da kaldırırım yüksek bir yere. Benim derdim yardımcıya verecegim parayi supurgeye verip sık sık supurmek .. diger türlü süpürge icin de vakit ayırmam gerek ve bu cok zorluyor beni
Bende almayı planlıyorum, kullanan arkadaşlarım var ikisinin küçük çocuğu var çok memnunlar, çalışan ve çocuklu anneler için bence şahane bir şey, sadece süpürge olarak almak bana mantıklı geldi, silme olayın da evde ya hiç halı olmayacak ya da silme yapacağın zaman halıyı kaldırmak gerekecek

Hali olan yerleri nasil engelliyorsunuzben onu beceremedim bir türlü. Kullandiginiz uygulama mi home mu?
Evet mi home kullanıyorum. Açtığınızda alt sağda harita yönetimi-sanal duvar /kısıtlı alan bölümü var. Kısıtlı alandan kırmızı dikdörtgenler oluşturup halı olan yerlere sürükleyip bırakıyorum. Oralara gitmiyo

Roborock s5 max modelini sipariş vermiştim geçen hafta dün elime ulaştı. Dün ve bugün kullandım, daha önce almadığıma pişmanım. Almayı düşünenlere rehber olabileceği düşüncesi ile paylaşmak istedim. Dün öğlen süpürge geldi ve gelir gelmez açtım. Youtube da bir tanıtım videosu eşiliğinde tüm parçaları tanıdım (kullanım kılavuzu okumak pek adetim değil- zaten ingilizce kılavuz) uygulamayı indirip kurdum. %50 şarjı ile gelmişti hemen çalıştırdım. İlk etapta evi dolana dolana gezip tanıyor, aynı yerde uzun süre dolanması kafanızı karıştırmasın, tüm duvarları, eşyaları, kapıları, sehpa,kanepe yatak altı gibi geçebileceği yerleri hepsini hafızasına alıyor. Yüksekliği 10 cm çapı 35 cm olan her yere giriyor. 2 cm yükseklikten çıkabiliyor. Bu esnada yerde kaldırabilecek eşyaları (oyuncaklar, altından geçemeyeceği sehpalar, su damacanası gibi) kaldırmakta yarar var ki tüm sınırı çizebilsin. Benimki evi gezmesinin dörtte birini bitirdiğinde (180 mt2 ev) şarjı yüzde 20 kalınca kendini şarj etmek için kendiliğinden şarj ünitesine döndü. İlk etapta evi tanıdığı için daha uzun süre gezindi evde. O şarjdayken bizim akşama dönmek üzere evden çıkmamız gerekti. Telefon uygulamasından ara ara şarjını kontrol ettim. yüzde 50 ye ulaştıkça devam ettim 20 olunca geri döndü. (Ben manuel başlatmasam, şarjı tamamen dolunca o kendi kaldığı yerden başlayacaktı ) Evi tanıması ve ilk süpürmesi 1 buçuk 2 saati buldu. Ama manuel kontrolü de var uygulama üzerinde (sağa dön sola dön şeklinde) daha kısa sürede odaları bulmasını sağlarsanız çok daha kısa sürede tanımayı yapar. Biz evde olmadığımız için yönlendiremedik. Evi tanıdıktan sonra harita üzerinde odalara ayırmış, altına giremediği eşyaları tanımlamıştı. Eve döndüğümüzde işini bitirmiş şarj ünitesinde şarj oluyordu. Toz haznesini boşaltayım diye çıkardım hazne dolmuş ve hatta taşmıştı ki 2-3 gün önce evi dyson ile süpürmüştüm. Ertesi gün, yani bugün ayırdığı dört oda için tekrar çalıştırdım toz haznesini tekrar doldurdu.Üstelik evi tanıdığından çok kısa sürede bitirdi (1 oda, büyüklüğüne göre 10-15 dk). Girebildiği tüm yerlere girip kenalkar dahil 1 cm2 yer atlamadı. Uygulamadan geçtiği yerleri ve konumunu görüyorsunuz. Moplama özelliğini antrede denedim, gayet güzel, ben benim modelimin moplamasından memnum kaldım. Oda oda seçip süpürüp silebiliyorsunuz. Hatta bir odada belirli alanları süpürüp silebiliyorsunuz. Halıları seçip mop yapma dedikten sonra halının etrafını moplatabiliyorsunuz. Kesinlikle sensörleri sayesinde yüksekten düşmüyor. Süpürgeye isim verebiliyor telefon saatinizi kurduğunuz gibi onu da kurabiliyorsunuz. Misal çarşambaları saat 15.00 de salonu perşembe 17.30 da mutfağı süpür sil diyebiliyorsunuz. Zamanı gelince çıkıp süpürüp dönüyor yerine. Tabii ki süpüreceğiniz yerlerin kapıları açık olmalı.
Kısacası ben çok çok memnun kaldım. Umarım uzun yıllar birlikte oluruz PAKizemle :)
Bende bu modele baktım, benim halılar shaggy halı acaba sıkıntı yaşar mıyım ççok merak ediyorum, moplama kısmının böyle olduğunu bilmiyordum, eğer böyleyse şahane, sadece süpürge olandan alayım fikrimi değiştirdiniz ☺️☺️

Merhabalar.. 1 çocuk 1 bebek annesi 3. yolda çalışan bir anneyim. Bu akıllı robot süpürgelerden alsam diye düşünüyorum. Süpürmenin yanısıra silenler de varmış. Paspas olayı icin ne dersiniz gereksiz gibi? Bir de sadece supurenler icin model fark eder mi?
Roborock aldım ben. Hem silip hem süpürüyor. Genellikle süpürme işini yaptırıyorum arkasından kendim siliyorum ama silmeyide güzel yapıyor. Ben memnunum. Ama derseniz ki sadece süpürsün o şekil alın derim ben.

Bende almayı planlıyorum, kullanan arkadaşlarım var ikisinin küçük çocuğu var çok memnunlar, çalışan ve çocuklu anneler için bence şahane bir şey, sadece süpürge olarak almak bana mantıklı geldi, silme olayın da evde ya hiç halı olmayacak ya da silme yapacağın zaman halıyı kaldırmak gerekecek
Bşr çoğunda belli alanı seçip oraya moplama yaptırmayabilirsiniz. Alırken ihtiyaçlarınız dahilinde model seçmek önemli bence. Benim evde 3 halı 2 paspas vardı. Paspasın birini ve yatak odamdaki minik halıyı kaldırdım. Paspas uzun tüylü bi şeydi tüm paspası topladı ğstüne çıkmaya çalışırken. Muhtemelen tüyler tekerlere dolandığından... Kalan iki halıyı da seçip silme yapma diyorum yapmıyo sağolsun. Ben hem moptan hem süpürmesinden memnunum. Bulunduğum yerde tüm ilçedeki su borularını değiştiriyorlar her yer aylardır toz duman.... Önce süpürüyorum sonrasında halılı alanları yasaklayıp diğer alanlara mop yaptırıyorum. Bence şahane bir şey, iyiki almışım bu tozla bu sıcakta başka türlü başa çıkmak çok zor olurmuş.

Hamileyim dogum öncesi tamirat tadilat boya badana isleri vardi sonrasinda temizlik icin birini bulana kadar gobegim catladi. Illa ki icime sinmeyen yerler de oluyor ama bu süpürüp silsin ben gerisini yaparim kafasindayim zaten banyo ve wc yi gelen temizlikcilere bırakmıyorum hic icime sinmiyor onlar da beni fazla titiz buluyor karşılıklı birbirimizi cekecegimize bi robot isimi görür umarım. Evdeki yabancıya da tahammülüm yok artik bizde isler self servis :)
Silme işlemini nasıl yapıyorsunuz acaba? Halıları ıslatmaması açısından kaldırmaya gerek oluyormu

X