Akıl verin son noktadayım artık

Prenses Annesii

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
192
104
ev sahibi tahliye kağıdı gönderdi. Ev baktık 7-8 bine kadar söylediklerimi istemedi fazla kira vermemek için bahane uydurdu.kendi gidip sobalı ev bulmuş yeni evmiş adam aricakmış da bilmem ne. Görümcemin oturduğu yere yakın. Görümcemin kocasıyla bulmuşlar yani. İstemedim sobalı olduğu için ev 4 bin sadece otobüsle ulaşım var. Bebeğim 6 buçuk aylık küçük sabah kalkıcam bumbuz ev sobayla mı uğraşacam kömür pisliği bi yandan. Çocuğumu kontrol edecem eli ayağı durmuyor zaten. Evden çıkarken bağıroyor babanın evi rezidanstı zaten diye. Çıktı gitti bende mesaj attım senin karın o değil (görümcemin kocası) o beğendiyse gitsin o dursun orda dedim. Oda bana ne biçim konuşuyosun sen onu o beğenmedi akşam adam aricak beni senide götürecem bakacan ne istiyosun benden yazdı. Cevap vermedim sinir boğuyo beni şuan. Mesaj attı ben böyle evlilik istemiyorum. Ben çalışıp çabalıyosam, sizden kısmamak için uğraşıyosam sende fedakarlık yapacaksın yapmıyosan zorlamaya gerek yok benim gücüm bu kadarına yetiyo gibi gibi birsürü şeyler zamanında evlendiğimiz zamanda biz ev konusunda çok sıkıntı çekmiştik annem babamda olaya dahil oldu hattâ bu sene yine aynı olayları yaşadık ailen karışıyo. Onlar karışacak tek kelime edeceklerse onların yanına git vs. Söyledi. Bende kabul ettim tamam bakalım evi dedim. 2 akşamdır ses yok konuşmuyoruz tek kelime bile. Akşam gittim sarıldım hiç tepki vermedi bende bıraktım. Bugün ona uzun mesaj attım bana verdiği cevaba bakın
Hıc bısı ıstemıyorum zerre hıc bısı ha usagı ı bak ne sevgini ne baska bıse benı sevmenede gerek yok nasıl dusünürsen düsün artık önce kızm ıcın düsünecem napıyosam once onun ıcın yapcam bana masal anlatma ben doydum bu masallara evınınd kirasını vercem karnında doyacak ıstedıgınde alınacak bana dokunmayın yeter ben bu hayta ömür boyu calısmak ıcın geldm öylede gdecek sen bırak o cocugu bı kızımla bıle yapamazsınız o dediklerini sız alısmıssınız baskı altında yasamaya annende sende babandan korkunuza sesiniz cıkmadı cıkmadı bı anda baska bı hayata atılınca felegın sastı burası babanın evı degıl onu kafana sok bıkere ufak ufak seylerın buyuk eserleri bunlar Bu senede oderim yasarsam seneye Allah kerim koydekı evıde yapcam yazın ister benimle gelırsın yada ıstedıgın yere gdebılırsın.

Ve biliyor benim köyde yaşamak istemediğimi daha önce konuşuldu bunlar. Ne yapayım fikir verin Allah aşkına köyde kayınvalidemin alt katını yaptıracak orda yaşicam. Rahat olamicam ben evde rahat giyen bi insanım köyde her an tetikte acaba kaynanam kayınpederim kapıya vurur mu diye düşünecem bunun gibi bi çok şey evimizi ayıramıyosak biz evli olamıyoruz demek ki . Bahane arıyodu buldu. Her fırsatta köy diyordu zaten. Niyeti başka ve ben 5 bine bulmuştum 3-4 ev verebilirdi yani. 4 bin sobalı ev kömürü tüpü odunu aynı fiyata gelecekti yanlış mı düşünüyorum

Eski konularınızı okumadım ama maddi zorluklar sebebiyle yükselmişsiniz birbirinize sanki. Sanmam adam da keyfinden sobalı ev tutsun, siz kadar o da uğraşacak sobalı evle. Maaş ne kadar eve giren?

Malesef ama hem çalışmıyorsunuz hem ev konularında onu istemem bunu istemem yapıyorsunuz istememek konularında haklısınız zaten de çalışmadığınız için abes oluyor. Eşiniz tek maaş yetmiyor demek ki kolay mı kira çocuk faturalar giderler bu zamanda tek maaş adam bunalmış

Çünkü aklı köyde her fırsatta oraya gitmek istediğini söylüyor.
Yani bu konuda adam haksız diyemiyorum ben kusura bakmayın. Kira gider kalemlerinin en büyüğü, insan kiradan kurtulmak için dağ başında bile yaşamaya razı olur bu ekonomik şartlarda. Sizi de anlıyorum, aile yakınında yaşamak zordur ama şartlarınız anladığım kadarıyla daha fazlasına el vermiyor.

Kocanızdan bahsettiğinizi sonradan anladım.

Eşiniz maddi olarak zorlanıyor ve muhtemelen sizden anlayış bekliyor. Ben eşimi böyle bir durumda zorlamazdım. Biz de evlenirken ev konusunda istediğimiz olmadı. Biraz zaman geçtikten sonra durumu düzelttik. Tabii ki sobalı evde oturun demiyorum ama köyde oturmak bence çok fena bir şey değil. Hele ki maddi anlamda rahatlayacaksanız bence iyi bir seçenek. Kv’nizle sınır koymak sizin elinizde. Ben çok isterdim çocuğumu köy ortamında büyütmek.

Siz neden çalışmıyor sunuz
Adam yoksa ne yapsın ki?
Bu ekonomik düzen eninde sonunda ailelerin bir arada yaşamasına sebep olacak adamın ekonomik yükü altında kvnin kapıya vurması çok komik geldi kusura bakmayın

Yani bu konuda adam haksız diyemiyorum ben kusura bakmayın. Kira gider kalemlerinin en büyüğü, insan kiradan kurtulmak için dağ başında bile yaşamaya razı olur bu ekonomik şartlarda. Sizi de anlıyorum, aile yakınında yaşamak zordur ama şartlarınız anladığım kadarıyla daha fazlasına el vermiyor.
Veriyor. İstese 5 bine tutardı. Şimdi oturduğum evdeki ev sahibimiz 7 bin istiyor onu verecek.

Bi önceki konuda sürekli ailesine para harcadığından bahsetmişsiniz. Asıl siz bu yüzden zorluğa katlanmak istemiyorsunuz çünkü kenara koyacağı size kalmıyor. 5 bine de çok rahat tutabilir. Küçücük bebekle de hiç kolay değil tabiki sobalı evde oturmak. Eğer çektiğiniz zorluğa değecek olsa sabredersiniz ama boşuna sıkıntı çekeceğinizi bildiğiniz için istemiyorsunuz. Kocanızda laf çok. Ama icraate gelince güya tasarruf ettiği para uçmuş oluyor.

X