Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

Ben de de 2 hafta önce su az çıkmıştı ayrıntılıda. bu ara o kadar çok Su azlığı sorunu duydum ki... insan başka şeyler de düşünebiliyor =S diğer forumlarda, internet bilgilerinde görmediğim kadar çok şey okudum bu ara su azlığı sorunu ile ilgili... İlginç... çoğu kişi iğne fln vurulmuş. benimki 1 hafta sonra düzeldi. Sen araştırmışsın galiba, sorun neymiş belli oldu mu, önemli bişi yoktur umarım. ben dinlenip bol su içince normale dönmüştü.
Coşkun hocaya ben de göründüm. çok ilgili geldi bana. ilk defa gitmeme rağmen sadece tolga hocanın hastası olduğum için bile çok ilglilendi. Ama rutin muayeneye gitmemiştim ve bi sorunum yoktu. Senin durumuna üzüldüm gerçekten. aslında hepimizin başına gelebilirdi diye düşünmek lazım.

çok geçmiş olsun. umarım herşey yolundadır bebeğinde.

merhabalar, 17.03.2011 tarihi ile Tolga Bey ile tüp bebek tedavisine başladık. sizin yazdıklarınıza şöyle bir göz gezdirdim. sanırım doğru doktoru seçmişim. zaten hastahane çalışanları ve doktorumda aynı izlenimi verdi.
şu anda iğnelere devam ediyorum. hayırlısını dilemekten başka yapacağım bir şey yok sanırım.

ben altıncı ayımda burada yapılan yorumlar üzerine tolga beye gittim, muayenesi 5 dakika bile sürmedi son derece soğuk, ilgisiz ve bilgisiz davrandı. bana bebeğin ters suyun az erkenden sezeryanla alabiliriz gibi psikolojimi altüst edecek sözler söyledi, sonrasıda akrapol hastanesinde minnet ışın kocabaş hanıma giitim 3 gün öncede epiduralle ağrısız normal bir doğum yaptım.

arkadaşlar tetanoz aşısı olan varmı aranızda.tolga bey bundan hiç bahsetmedi. birkaç kişiden duydum olanlar varmış 2 doz.24 ve 28.haftalarda olunuyormuş.bana böyle birşey söylenmedi hiç
dilekciğim,tetanoz aşısına gerek görmüyor tolga bey ama sen illa istersen yaptırabilirsin..hastanelerde doğum koşulları oldukça streril olduğu için tetanoz aşısı şart değil..
arkadaşlar bu ay 5 tane yumurtam olmuş ilkkez beştane ...çat.iğnemi oldum bugün bakalım hayırlısı artık dualarınızı eksik etmeyin
bonbonşekerim,nedir son durumlar,heyecanla bekliyorum:)

lila merhaba,tolga bey hastanede gebelik takibi yapmıyor,tüp bebek bölümüne geçti artık..ama muayenehanede takipler aynen devam..yani şikayetler geride kaldı:)

Arkadaşlar, durum detayları şöyle: Tolga Bey bana ayrıntılı ultrasona kendisine gittiğimde 1,5 ay sonra kontrole hastaneye git şekerine bakılacak ayrıca rutin kontrolün yapılır dedi. Sorun olursa benimle irtibata geçerler dedi. Daha önce yazdığım gibi rutin kontrolde su az diyip rapor verildi. 2 hafta sadece yatıp günde 4lt su içtim halen de içmeye devam ediyorum. Bu arada ilk hafta sonunda ateşimin çıktığını kendimi iyi hissetmediğimi coşkun bey'e iletmeme rağmen önemsenmedi ve bana hiç test yapılmadı.. sonra bir arkadaşım randevu ayarladı Zekai Tahir Burak'ta bir hocaya gittim. İyi ki de gitmişim, orada iki gün boyunca ayrıntılı ultrason doppler incelemesi ve tüm kan-idrar tahlilleri uygulandı. Doppler ile bebeğe giden kana bakılıyormuş ve bu çok öenmliymiş. Neyse ki kan akışında bir sorun çıkmadı. Sonuçta kanımda enfeksiyon tespit edildi ve antibiyotik tedavisine başlandı. bu da su azlığına sebep olabilir dendi.Antibiyotik tedavisinden sonra tekrar suya bakıldı, düzelme var ama halen normal seviyeye gelmedi.her hafta kontrole gidiyorum ZTB hastanesine. Tolga Bey gerçekten iyi bir doktor buna inanaıyorum ama bu yoğunlukta onu seçmek benim için hataymış. Eski hastaları elbette yalan söylemiyor, memnun olmakta haklılar fakat şimdilerde tüp bebek dışında kimseye kendisine gitmesini tavsiye etmem.

Canım, çok geçmiş olsun. Umarım kontrollerinde bi sorun çıkmadan sağsağlim alırsın bebişini kucağına...

canım hiç üzülme,allahın izniyle sağlıkla gelecek kuzucuk..
moral olsun diye ısrarla yazıyorum,benim de suyum azdı..hatta kupkuruydu kızım doğduğunda..üzerindeki vernix tabakası yoğurt gibiydi hatta:)
ayrıntılı usgde herşeye bakıyor tolga bey,üstelik doppler kontrolünü çok önemser kendisi..o nedenle eğer kan akışında bir aksilik olsa söylerdi zaten..zaten diğer muayenede de çıkmamış sorun..eminim çoşkun bey de bakmıştır çünkü doppler muayenenin olmazsa olmazı..hele suyun azsa daha da önem kazanıyor..
suyun azlığının kesin bir nedeni ya da mucize bir çözümü yok..enfeksiyon neden olmuş olabilir demişler,yani ihtimal..herşeyin nedenini bulan tıp,şu konuya da bir el atsa:)

bol bol dinlen ve damacana kıvamına gelinceye dek su iç,en bilinen öneriler bunlar
ama enn önemlisi moral,kocaman bir gülümseme kuzucuğa en iyi ilaç annesi

Arkadaşlar adetime daha 5-6 gün var ama dayanamadım DÜN sabah test yaptım oda ışığında belli olmuyor ama gün ışığında belli oluyor çoook silik ...SANKİ ÖNCE ISLAKMIŞ SONRA KURUMUŞ LEKESİ KALMIŞ GİBİ...acaba diyorum acaba ....1 aya yakındır göğüs ağrısı sadece bir iki gündür yok denecek akadar AĞRI ,az akıntı ve 2 gündür mide yanması sanki kasıklarımdan göbeğime doğru ince ince acı ...sancı...lütfen olsun gelsin artık bebeğim(UMUTLANMAK İSTEMİYORUM AMA AMA AMA İŞTE...CUMARTESİ TEKRAR YAPAYIM DİYORUM TESTİ ...ALLAHIM NE OLUR ARTIK İSTEYEN DİLEYEN HERKESE VER MURADINI...

bonbonşekerim,çok heyecanlandım ben bile,seni tahmin edemiyorum..
Allah yüzünü güldürsün inşallah..
benim testim de silik çıkmıştı,eczacıya götürmüştüm,o da %99 hamilesiniz,bu testlerde silik de olsa çizgi varsa hamilesinizdir demişti..tabii kan testi en garantisi ama ne bileyim,heveslendim şimdi:)
testin fotoğrafını çekip yolla olmazsa :)

canım senden başlayarak isteyen herkese sağlıklı-hayırlı ve uzun ömürlü evlatlar versin rabbim..tam da cuma saati,allah kabul etsin dileklerimizi..

hemen haber ver sonucu lütfen,sanal parti için ikonları toplamam lazım

Hadi bakalım 5 yumoş vardı bu ay...en az bir tanesi tutmuştur herhalde:)))umutluyum senden:))

Hadi bakalım 5 yumoş vardı bu ay...en az bir tanesi tutmuştur herhalde:)))umutluyum senden:))

arkadaşlar bu sabah tekrar yaptım testi ilk yaptığıma göre hemen çıktı ikinci çizgi ilkine göre daha koyu ve oda ışığında bile belli olmuyordu diğerinde gün ışiığında bakmıştım ancak ozaman belli oluyordu ama bu sefer hemen çıktı ve daha koyuydu dualarınızı eksik etmeyin nolur pazartesi kan testi yaptırıcam haber veririm rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın dualarımızı kabul etsin...

şimdi kan verdim geldim 12 gibi belli olacak :)))allahım duy sesimi dileyen isteyen herkese nasip et:))dualarınızı eksik etmeyin...

Arkadaşlar test sonucum geldi doktor 125 düşük ama dedi muhtemelen 2 haftalık gebesiniz dedi adet tarihiniz geçmediğine göre bi kaç gün sonra tekrar yaptırın dedi duygularım karmakarışık allahım sen hakkımızda en hayırlısını ver.....dualarımızı kabul ettt.TOLGA BEYE FAXLICAM SONUCU

Son düzenleme:

bonbon şekerim kalbim küt küt açtım sayfayı,ben bile böyle heyecanlıysam,sen nasılsın kimbilir:)
Allahım hayırlısını versin,kan testi kesin sonuç ama tolga bey de onaylasın da tereddütsüz kutlayalım..
ama küçük bir partiyi hakettik:)

çooooooooook tşk ederim tolga bey onayladı ama pazartesi tekrar gel bakalım dedi hcg ve progesterona bi sorun olmasın dedi şimdilik sadece eşinizle paylaşın dedi fikriye hanım ama ben ilan ettim resmen ....çok heyecanlıyımm var dimi bebeğim oluyor dimiiii .....rüya değil dimii rabbime binlerce kez hamdolsun isteyen dileyen bütün herkese nasip etsin

:81::81::81::81::81::81:

Çoook tebrikler, p.tesi herkesle paylaşacak resmi açıklamayla döneceksin,süpper
Darısı bebiş isteyen tüm arkadaşlarımızın başınıza
bonbonşekerim ayağını sürü diyeceğim ama onun yerine lütfen fareni sürü:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…