Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

bende 6 haftalık hamileyim ilk çocuğumu bayındırda doğum yapmıştım çokta memnun kalmıştım ama şimdi bayağı tuzlu geldi bundada akayla güven arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

bende 6 haftalık hamileyim ilk çocuğumu bayındırda doğum yapmıştım çokta memnun kalmıştım ama şimdi bayağı tuzlu geldi bundada akayla güven arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

canım,öncelikle bebeğin hayırlı olsun..sağlıkla kucağına alırsın inşallah..
bence hastaneden önce doktor seçmen daha doğru olur..sonuçta hastane araç olacak senin için..
yazdıklarımıza göz atarsan hepimizin doktorumuzu çok sevdiğimizi ve en önemlisi ona güvendiğimizi görebilirsin..
tolga beyle tanışırsan hak vereceğine de eminim:)

teşekkür ederim tatlım doktor önemli tabiki ama hastanenin ve hemşirelerinde önemli olduğunu düşünüyorum

teşekkür ederim tatlım doktor önemli tabiki ama hastanenin ve hemşirelerinde önemli olduğunu düşünüyorum

güven hastanesi de akay hastanesi de büyük hastaneler,aralarındaki fark senin doktor seçimin olur diye düşünüyorum..
hemşirelere gelince;akayın hemşireleri acaip şekerler,güleryüzlüler en önemlisi..
doğum sonrasını bilmem ama kan alırken falan da elleri çok hafif:))
hepimizin beklentileri farklı tabii.. inşallah içinin sineceği bir doktor ve hastane bulursun..

arkadaşlar yardımcı olur musunuz lütfen ilk hamileliğim burada yazdıklarınızla tolga beye gitmeye karar verdim bugün biraz kahverngi akıntım oldu çok korkuyorum bir an önce muayenehanesinin teli lazım

esila uğrarsan ses ver:) cumadan sonra yazmadın hiç,belli oldu mu doğum tarihin?

akşam üzeri 17:30 da başlıyor yanılmıyorsam,akaydaki mesai bitince muayenehaneye geçiyor tolga bey..
muayenehaneyi ararsan ayrıntıları anlatırlar..

esila uğrarsan ses ver:) cumadan sonra yazmadın hiç,belli oldu mu doğum tarihin?

selam canımm
artık son günler ya sürekli yataktayım.bi 10-15 gün kaldı tahminim. tolga bey cumaya tekrar gel ona göre net tarihi kararlaştıralım dedi. yani sonuç cumaya kaldı tatlım.sona doğru heyecan ve korku artıyor. aklımda sürekli doğum ve sonrası var. tolga beyle biraz doğumu konuştuk ama o an rahatlasamda şimdi yine aynıyım:)))
sen neler yaptın tatlım?

canım ne güzel yaa,bebeğini kucağına almana çok az kaldı..
hissettiklerin gayet normal ama strese dönüştürme aman diyim..
doğum hakkındaki fikrin neyse doğumun öyle olur,sıhhatli ve kolay bir doğum olacağını düşün hep..inşallah da öyle olacak,boşa abartmışım diyeceksin doğum sonrası,anlatacaksın muhteşem anılarınıopuyorumnanaktan

ayet'el kürsi,felak ve nas surelerini bolca oku,doğumu kolaylaştırıyormuş,hem manevi bir rahatlık veriyor:Saruboceq:

bende yeni birşey yok,kızım kordonuyla ip atlıyor,bam güm vuruyor,ona söyleniyorumklava: kordonu boynuna dolamış cadı,düzeltmezse göstercem gününüklava:
gün geçtikçe daha yavaş hareket eder oluyorum,eskiden evin içinde bile koşuşurdum şimdi koridor uzun geliyor:CüvCüv:
ben de 10-15 gün kaldı diyeceğim günleri iple çekiyorum:)

kıyamam sana mafoldumben
az kalmış seninde. bide bakmışsın bam güm vuran ayaklarını ısırırıyosun kızının ....

kıyamam sana mafoldumben
az kalmış seninde. bide bakmışsın bam güm vuran ayaklarını ısırırıyosun kızının ....

ay değil mi hihoyyytgün gelecek devran dönecek,ben de onun ayaklarını ısıracağımkaydirigubbakcemile3
peki anne karnındaki hareketlerle dünyaya geldikten sonraki hareketler benzerlik taşıyor mu? doğunca da hareketli olur diyorlar,eğer öyleyse işim var eyvahedigeldismile
yakalamışken birşey sorayım:) emzirme yastığı alacaktım bugun ama karar veremedim,bir küçük olanı var ,bir de beli saran büyük simit gibi olan var..
hangisini tavsiye edersin? ya da gerekli mi?

merhaba esra, bana sormadın ama cevap vermek istiyorum izin verirsen. ben küçük olan yastıklardan almış, ama inan bikaç kez ancak kullandım. Çünkü bana pek rahat gelmedi. Uyurken kullandıgımız yastıklar daha kullanışlı oldu. Niye dersen, bebek zaten nerdeyse yastık büyüklüğünde, onu yastığa yatırıyordum, sonra da yastıkla birlikte kucağıma koyuyordum. Ancak bu şekilde rahat ettim. Küçük yastıkta, bebeğin hem beli boşta kalıyor (bir süre sonra özellikle), hem de sen kolunla taşımak zorunda kalıyorsun. Büyük, simit gibi belden sarılabilen yastığa gelince, ikiz bebekleri olan bir arkadasım kullandı (kendi bir terziye diktirip, çok daha ucuza getirmişti)... iki bebeğini aynı anda emzirebilmek adına onun için rahatlık oldu... Ama bizim gibi tek bebeği olan için bence gereksiz bir kalabalık ve masraf.. onun yerine evde bir yastığınızı kızınız için ayırabilirsiniz, ona göre de eğlenceli bir yastık kılıfı ile olayı sevimli hale getirebilirsin... Zaten büyüdükçe, yastık boyutu vs de değişecektir. Gün gelecek yastıksız emzirmek isteyeceksin.

canım inan o günlerde çabuk geliyormuş. bana da çok uzun gelmeyecek gibi geliyordu. özellikle benim hamişlik biraz sıkıntılı geçti önce düşük riski sonra erken doğum derken bi baktım 38. haftaya gelmişiz. senin kızda benim oğlan gibi yaramaz sanırım. benim kide çok oynak. geceleri şimdiden uyutmuyor.drum yani eskisi bunlar doğuncada aynı oluyor siz yandınız diyordu:)))
dediğin gibi canım doğuma girmeden hastane yoluna düşerken bol bol okumaya başlamalıyım. gerçi beni bikaç hatim anca rahatlatır ama:))

ya kızlar iyi ki varsınız. sizin deneyimleriniz bizim için gerçekten çok önemli. bende bu yastığı merak ediyordum. almayım bari. sanırım ilk olunca insan daha bi özeniyor ve acemi oluyor. her gördüğünü almak istiyor. kıyafet konusunda kendimi zor frenledim. o yüzden bebiş mağazalarını gezmiyorum.

sibelcim,bayılıyorum senin gerekçeleri gayet net anlatan tavsiyelerine:1hug:
sanırım esila ve ben yastık olayını çözdük sayende:)
hatta az önce almak üzereydim ama tavsiye almadan almayayım dedim,isabet etmişimhihoyyyt
emzirme sütyenine baktım ama onda da kafam karıştı,iki model vardı,biri önden kopçalı,komple göğsünü açabileceğim bir model,diğeri bildiğimiz üstten açılan..ikisinden de alayım çözeyim dedim ama satıcı bayan acele etme göğüs ölçün büyüyebilir dedi,nasıl satıcıysa:)))
ne zaman almalıyım sizce?

esilacım,yaramaz oğlunun oynak olup olmadığını görmeye ne kadar az kaldı,süperrrhihoyyyt kocaman göbüşle uyumaya çalışmak bebiş için uyanmaktan daha zor gibi geliyor düşününce,bedenen hafiflemiş ve yüzüstü uyuyabilen bir insan daha verimli olur diyorum ama yaşamak lazım:)))

sürpriz yumurta diyorum ben kızıma,kime benzeyecek,huyu suyu nasıl olacak hepsi sürpriz:))

tabi benim de kızım için sürprizlerim olacak:jeyyar:
mesela cadı sabahın köründe dürtükleyerek uyandırıyor beni,doğunca ben onu dürtükleyip uyandıracağımklava: tekme attığı ayaklarını da ısıracağım:))))

esra ben emzirme yastığını kullanıyorum. büyük simit gibi olan. çokda memnunum. desteksiz oturamadığı zamanlarda kızımı içinede koydum.
ama bebek için olan yastıklardan 2 tane aldım henüz hiçbirini kullanmadım.

emzirme sütyenide 1 tane almıştım önden kopçalı. onuda pek kullandığım söylenmez. kız doğru söylemiş. emzirmeye başladıktan sonra süt yapımıda artınca göğüslerin devleşebilir. yani eğer büyükse, benimkiler zaten büyüktü ve o dönemde korkunç görünüyorlardı:)))

hmm,emzirme sütyeni konusunu ertelemeliyim o zaman..
hayatım boyu bol destekli kullandım,hamileliğin en sevdiğim yanı doğal silikonlu gibi oldum:)) daha da büyüyecek sanırım:))
bir de o emzirme sütyenleri desteksiz,incecik birşey,göğüs düzgün görünmez dedim,alışmışız kalıp gibi durmasına:)satıcı kesinlikle balenli falan kullanmayın,sıkışır ve sütünüz azalır falan dedi,tırstım:)) ama anlamadım bebeği emzirmek demek kötü görünen göğüsler demek mi olacak?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…