Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

hmm,emzirme sütyeni konusunu ertelemeliyim o zaman..
hayatım boyu bol destekli kullandım,hamileliğin en sevdiğim yanı doğal silikonlu gibi oldum:)) daha da büyüyecek sanırım:))
bir de o emzirme sütyenleri desteksiz,incecik birşey,göğüs düzgün görünmez dedim,alışmışız kalıp gibi durmasına:)satıcı kesinlikle balenli falan kullanmayın,sıkışır ve sütünüz azalır falan dedi,tırstım:)) ama anlamadım bebeği emzirmek demek kötü görünen göğüsler demek mi olacak?

ben açıkcası önden açılanı tavsiye etmiyorum. Niye derseniz, emzirme esnasında ister istemez (diğer ucunu tutan bişey olmadıgından) kullanmadığınız göğsünüz de açılıyor, ve tek elle tekrar kapatmanız mümkün olmuyor... Ama üstten açılan sütyenlerde hem sadece tek göğsünüz açılıyor hem de emzirme sonrasında tek elle kapatabiliyorsunuz. Bu arada, emzirme sütyenleri dediğiniz gibi genelde incecik bişey oluyor. Özellikle yaz mevsiminde tişörtün altından göğüs ucunun görünmesi biraz gıcık (en azından bu konuda benim gibi takıntılı iseniz). Bu nedenle biraz daha kalın kumaşa sahip bir sütyeni tavsiye ederim. Ben Marks&spencer den almıştım (ikili paket halinde, biri beyaz biri siyah olarak satılıyor).. Ayrıca dün bir arkadaşım, dantelli hoş bir emzirme sütyeni vermişti.. O da çok kullanışlı bir tarzı vardır... akşam markasına bakıp söylerim. Mothercare'inkini hiç tavsiye etmiyorum, şık bulmuyorum...

evet evet aynen ben de sütyenin inceliğine takmış durumdayım,bir de önümüz yaz malum..
marks&spencer tavsiyesini birkaç kez daha duydum,eşimin kızkardeşi de tavsiye edip duruyor..
önümüzdeki hafta annem gelecek birkaç günlüğüne,onunla gezip alırız artıkhihoyyyt
oda olayını da çözmek lazım artık,zaman daralıyor,daha havalandırıp yerleştirmek lazım..bugun alsak hemen gelmiyormuş zaten..
sibelcim sen de şu alt taraftaki çizelgeden yapsana,bebişin kaç haftalık olduğunu biz de görelimmm:)
belki biliyorsundur ama anlatayım yine de:)ben lillypie.com diye bir siteden yapmıştım.orda oluşturduğun çizelgenin linkini profildeki çizelge yazan bölüme yapıştırınca oluyor..

evet evet aynen ben de sütyenin inceliğine takmış durumdayım,bir de önümüz yaz malum..
marks&spencer tavsiyesini birkaç kez daha duydum,eşimin kızkardeşi de tavsiye edip duruyor..
önümüzdeki hafta annem gelecek birkaç günlüğüne,onunla gezip alırız artıkhihoyyyt
oda olayını da çözmek lazım artık,zaman daralıyor,daha havalandırıp yerleştirmek lazım..bugun alsak hemen gelmiyormuş zaten..
sibelcim sen de şu alt taraftaki çizelgeden yapsana,bebişin kaç haftalık olduğunu biz de görelimmm:)
belki biliyorsundur ama anlatayım yine de:)ben lillypie.com diye bir siteden yapmıştım.orda oluşturduğun çizelgenin linkini profildeki çizelge yazan bölüme yapıştırınca oluyor..

esra daha önce bu çizelgeden yaptım ve yapıştırmış ama çıkmadı bir türlü, yine deneyeceğim.

kızlar yine soru soracağım,bıktırdım sizi :kedi:
prensesimin kıyafetlerini yıkamak için dalin sıvı deterjan aldım,kayınvalidem de hacı şakir toz sabun almış..kendisine gıcık olduğum için sabuna da gıcık oldum bile kaydirigubbakcemile3
bir sorayım dedim,sizler nelerle yıkadınız?

prensesimin kıyafetlerini yıkamak için dalin sıvı deterjan aldım,kayınvalidem de hacı şakir toz sabun almış..kendisine gıcık olduğum için sabuna da gıcık oldum bile kaydirigubbakcemile3

ben hep hacı şakir sabundan kullandım. Etrafımdaki bütün anneler de onu kullanıyor, 2 yaşındaki kızımın bazı kıyafetlerini daha yeni yeni omo nun çocuk için olanını kullanmaya başladım. Bence sabun diyorum. Bebek tenine deterjan değirme bence.

kızlar ben omo ile yıkadım. çünkü araştırmalarıma göre sağlık bakanlığı onaylı tek bebek deterjanı oymuş. çok yoğun bi kokousu yok. dalinde aldım ama ondan kullanmadım.
bu arada çba günü doğum tarihim belli olacak sizlerle paylaşırım.

esilacım merakla bekliyorum haberlerini:)
deterjan konusunda dalin bebek şampuanı yapıyor,deterjanı da yapıyordur diye aldım,klinik testler falan yapılıyor sonuçta..zamane bebekleri de şanslı mı şanssız mı bilmiyorum,eskiden yokmuş bu özel deterjanlar,hiç tasası da olmuyormuş:))))
ama hacı şakir toz sabun da,omo baby de dalin de aynı işi yapıyor,hangisi içimize sinerse doğru olan o galiba..
deneyimlerinizi paylaştığınız için çook teşekkür ederim,süpersiniz opuyorumnanaktan

Çamaşır makinenizin teknik servisine bir danışın derim.Gerçi aradan zaman geçti ama evde seneler önce kendi çamaşırlarımız için kullandık ,aradan zaman geçti birgün makine deterjan çekmecesine kadar su aldı, boşlttırsım yeniden vs birkaç kere bunu yaptım servis çağırdım sonra :dediki sabun tozu donmuş ve tıkamış.Küçük bir parçayı çıkarıp tıkanıklığı açdı ama bu sanırım bir benim başıma geldi kimseden böyle bişi duymadım :)

Çamaşır makinenizin teknik servisine bir danışın derim.Gerçi aradan zaman geçti ama evde seneler önce kendi çamaşırlarımız için kullandık ,aradan zaman geçti birgün makine deterjan çekmecesine kadar su aldı, boşlttırsım yeniden vs birkaç kere bunu yaptım servis çağırdım sonra :dediki sabun tozu donmuş ve tıkamış.Küçük bir parçayı çıkarıp tıkanıklığı açdı ama bu sanırım bir benim başıma geldi kimseden böyle bişi duymadım :)

:)) hayli ilginç bir nokta,sabunun makinayı tıkama ihtimali hiç aklıma gelmemişti:))

ay değil mi hihoyyytgün gelecek devran dönecek,ben de onun ayaklarını ısıracağımkaydirigubbakcemile3
peki anne karnındaki hareketlerle dünyaya geldikten sonraki hareketler benzerlik taşıyor mu? doğunca da hareketli olur diyorlar,eğer öyleyse işim var eyvahedigeldismile
yakalamışken birşey sorayım:) emzirme yastığı alacaktım bugun ama karar veremedim,bir küçük olanı var ,bir de beli saran büyük simit gibi olan var..
hangisini tavsiye edersin? ya da gerekli mi?
anne karnında çok hareketliydi kızım, şimdi o kadar değil gibi. depikleyen ayaklarını ısırıyorum şimdi gülüyor:)))

hmm,emzirme sütyeni konusunu ertelemeliyim o zaman..
hayatım boyu bol destekli kullandım,hamileliğin en sevdiğim yanı doğal silikonlu gibi oldum:)) daha da büyüyecek sanırım:))
bir de o emzirme sütyenleri desteksiz,incecik birşey,göğüs düzgün görünmez dedim,alışmışız kalıp gibi durmasına:)satıcı kesinlikle balenli falankullanmayın,sıkışır ve sütünüz azalır falan dedi,tırstım:)) ama anlamadım bebeği emzirmek demek kötü görünen göğüsler demek mi olacak?

evet öyle oluyor. sütler ilk aylarda taşıyor berbat görünüyor:))) birkaç ay bekliceksin şekerim daha iyi görünmeleri için. ama büyük olasılıkla birkaç ay zaten pek umurunda olmayacak nasıl göründükleri.

ben dalin sıvı kullandım. bugün de dalinin toz sabunu vardı onu kullandım. güzel kokuyor. hacı şakirde güzel kokar...toz sabunlardan yıllar önce kardeşlerimde kullanmıştık. bizim makinedede sorun yapmıştı. ama o zaman onlar elde yıkama içindi. şimdi hem elde hem makinede yıkama için ayrı ayrı. sorun olmayacağını düşünüyorum.

ya kızlar doğum tarihi olarak cumartesiye karar verdik. hafta sonu olduğu için benim içime sinmedi. tolga bey doktor konusunda meraklanma hem ben hem çocuk doktoru kontrolleri yapacağız dedi ama ne bileyim eve gelince içime kurt düştü.birde suit oda doluymuş sizce suit oda şart mı?sezeryan ile doğum farklıymış. bebeğin doğum tarihine bile biz karar veriyoruz.. hep aklımda acabalar var. doktorla konuştuğumda rahatlıyorum ama sonrasında bu sorular tekrar aklıma takılıyor.

ya kızlar doğum tarihi olarak cumartesiye karar verdik. hafta sonu olduğu için benim içime sinmedi. tolga bey doktor konusunda meraklanma hem ben hem çocuk doktoru kontrolleri yapacağız dedi ama ne bileyim eve gelince içime kurt düştü.birde suit oda doluymuş sizce suit oda şart mı?sezeryan ile doğum farklıymış. bebeğin doğum tarihine bile biz karar veriyoruz.. hep aklımda acabalar var. doktorla konuştuğumda rahatlıyorum ama sonrasında bu sorular tekrar aklıma takılıyor.

kesinlikle endişe etme, için rahat olsun. bildigin gibi ben de sezeryanla doğum yaptım akayda... normal odalarda yer olmadıgı için ilk gecemi suit odada geçirmiştim. Ama sonra asıl sahibi doğum yapmaya gelince 2. gecemi normal odada geçirdim. Bence hiç farkı yoktu.. suit odanın farkı dışarda ziyaretçiler için ufak bir girişin olması. İlk gün büyük anneler, büyük babalar orda oturmuşlardı.. Tamam bu açıdan iyi ama çok da şart değil bence. Suit oda normal oda fiyat farkı ne kadar bilmiyorum ama ona vereceğin paraya başka bişey yaparsın.

doğum tarihine gelince, çok da takılma bence. Her işte bir hayır vardır derler ya, bu da onun gibi bişey... Normal doğumun risklerini düşün ve moralini bozma...

Bu arada ben de biraz önce hastaneden geldim, hem muayenem vardı hem de tahliller ve şeker yüklemesi yapıldı.. Şu an 26+4 deyim... bebek 1.100 gr olmuş, boyu 36 cm. Doktor gelişimi iyi dedi. 33. haftamda tatile gitmeyi planlıyordum, kesinlikle izin vermiyorum dedi, bu duruma biraz üzüldüm. Bütün ayarlamaları yapmış, hatta parasını bile yatırmıştık. Ne yapalım buna da sağlık olsun diyip geçiyoruz işte.

Çıkışta kızılay bakanlıklardaki LCW ye ugradım. güzel hamile kıyafetleri ve pantolonları vardı. fiyatı 26.90-29.90 civarında. İlk defa LCW yi bu kadar gezdim ve çocuk kıyafetleri konusunda çok çeşitli ve çok ucuz bir yer oldugunu yeni keşfettim (geç kaldım sanırım, ama ne zaman gitsem öyle kalabalık oluyordu ki, kapıdan geri dönüyordum, şimdi haftaiçi gitmiş olmanın verdiği rahatlık vardı)... Kabul ediyorum mothercare, marks&spencer kadar kaliteli ürünler değil ama çok şık, sevimli ve ucuzlar.. bir kaç ay ancak kullanılacak bişey için çok iyiler. (daha önce C&A'ya takılıyordum)..

çok yazdım yine...

hepinize sevgiler...

canım,h.sonu olması dert edecek değil sevinilecek bir durum,geçen ay bir tanıdığımız c.tesi sezeryan oldu,hastane acaip sakindi..h.içi epey hareketli oluyormuş:)
tolga bey de söylemiş zaten,kontolleri hem o hem çocuk doktoru yapacakmış..
suit oda konusuna da takılma,normal odalar da gayet ferah:KK66:
bebişini kollarına alınca hiçbirşey umrunda olmayacak eminim..rahatla ve keyfini çıkar..

sibel akayda doğum yapmış biri olarak ne güzel anlatmış birinci ağızdan,telaşlanmanı gerektirecek hiçbirşey yok,karnındaki prensi de strese sokma lütfen :)

ben de optimumdaydım sabah 11den beri,mustela ile bebeğim olacak semineri vardı,5e kadar sürdü..çok pratik bilgiler edindim,artık sertifikam bile var,c.tesi gelip uygulama yapayım istersen bebişinde hihoyyyt

kesinlikle endişe etme, için rahat olsun. bildigin gibi ben de sezeryanla doğum yaptım akayda... normal odalarda yer olmadıgı için ilk gecemi suit odada geçirmiştim. Ama sonra asıl sahibi doğum yapmaya gelince 2. gecemi normal odada geçirdim. Bence hiç farkı yoktu.. suit odanın farkı dışarda ziyaretçiler için ufak bir girişin olması. İlk gün büyük anneler, büyük babalar orda oturmuşlardı.. Tamam bu açıdan iyi ama çok da şart değil bence. Suit oda normal oda fiyat farkı ne kadar bilmiyorum ama ona vereceğin paraya başka bişey yaparsın.

doğum tarihine gelince, çok da takılma bence. Her işte bir hayır vardır derler ya, bu da onun gibi bişey... Normal doğumun risklerini düşün ve moralini bozma...

Bu arada ben de biraz önce hastaneden geldim, hem muayenem vardı hem de tahliller ve şeker yüklemesi yapıldı.. Şu an 26+4 deyim... bebek 1.100 gr olmuş, boyu 36 cm. Doktor gelişimi iyi dedi. 33. haftamda tatile gitmeyi planlıyordum, kesinlikle izin vermiyorum dedi, bu duruma biraz üzüldüm. Bütün ayarlamaları yapmış, hatta parasını bile yatırmıştık. Ne yapalım buna da sağlık olsun diyip geçiyoruz işte.

Çıkışta kızılay bakanlıklardaki LCW ye ugradım. güzel hamile kıyafetleri ve pantolonları vardı. fiyatı 26.90-29.90 civarında. İlk defa LCW yi bu kadar gezdim ve çocuk kıyafetleri konusunda çok çeşitli ve çok ucuz bir yer oldugunu yeni keşfettim (geç kaldım sanırım, ama ne zaman gitsem öyle kalabalık oluyordu ki, kapıdan geri dönüyordum, şimdi haftaiçi gitmiş olmanın verdiği rahatlık vardı)... Kabul ediyorum mothercare, marks&spencer kadar kaliteli ürünler değil ama çok şık, sevimli ve ucuzlar.. bir kaç ay ancak kullanılacak bişey için çok iyiler. (daha önce C&A'ya takılıyordum)..

çok yazdım yine...

hepinize sevgiler...

bebişine maşallah,test sonuçların da iyi çıkar inşallah..
lcw konusunda haklısın,hep çok kalabalık oluyor..ve hiç bir mağazasında yenidoğan ürünü bulamıyorum,bulsam da hırpalanmış pörsümüş falandı..ama kayınvalidem üçlü bodylerden almış,gayet şirin..kumaşları öyle fena da değil..

sağlıkla gelsin bebeğin canım güne takılma bencede rahat ol. suit odanında normal odalardan hiçbir farkı yok. şartda değil. aklında acabalar olmasıda doğal. doğum için sabah hastaneye gidip yatağa uzandım, işlemlerin yapılması için beklerken kardeşimde kameraya kaydetti herşeyi. o kadr komikki sürekli ellerimi ovuşturup gerdirmişim, hiçkimse farketmemiş. izlerken nasıl gözüne batıyor insanın. demekki oradaki herkes gerginmiş ki hiçkimse bu durumu farketmemiş. bebeğini görene kadar devam edecek sonra biraz rahatlarsın sonra yine devam edecek. normal doğumda sanırım insanların bu kadar şeye vakti olmuyor herşey ani geliştiği için. ama sezaryende herşey planlı. kaydirigubbakcemile3

mrb arkadaşlar a.s. Bende uzuuun araştırmalarım ve kendisine giden arkadaşlarımın tavsiyesiyle 6. haftamdan buyana Tolga beye gidiyorum ve çok memnunum.. yalnız doğum yapan arkadaşlarımın hepsi sezeryan oldu ve Tolga beyle ilgili genelde sezeryana yönlendirdiği konusunda duyumlar aldım.. ben bi aksilik çıkmazsa normal doğum istiyorum.. eğer aranızda Tolga beyde normal doğum yapan yada yapacak olan varsa yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden tşk opuyorumnanaktan

esilacım c.tesi derken bu haftayı kastettin sanırım,eğer öyleyse bugun girip bakmazsın belki ama allah yardımcı olsun,dualarım seninle..
en yakın zamanda sağlık haberlerinizi bekliyoruz opuyorumnanaktan
oğluşunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah canım..
herşey çok kolay ve güzel olacak:emir_bebek:

mrb arkadaşlar a.s. Bende uzuuun araştırmalarım ve kendisine giden arkadaşlarımın tavsiyesiyle 6. haftamdan buyana Tolga beye gidiyorum ve çok memnunum.. yalnız doğum yapan arkadaşlarımın hepsi sezeryan oldu ve Tolga beyle ilgili genelde sezeryana yönlendirdiği konusunda duyumlar aldım.. ben bi aksilik çıkmazsa normal doğum istiyorum.. eğer aranızda Tolga beyde normal doğum yapan yada yapacak olan varsa yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden tşk opuyorumnanaktan

canım hoşgeldin aramızaa.s.
bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah..
ben de normal doğum yapmayı istiyorum ama tolga bey her iki doğum şekli konusunda da hayli tecrübeli,uzun yıllar doğum hastanesinde de çalışmış,binlerce doğuma tanıklık etmiş biri,özellikle sezeryana yönlendirdiğine hiç ihtimal vermiyorum..yeni nesil bebişler biraz iri,malum gayet iyi besleniyoruz:)) ve çoğunlukla sezeryan anne adaylarının tercihleri oluyor..bu konuda başkalarına kulaklarını tıkayıp tolga beye koşulsuz güvenmek bizim lehimize olacaktır..
hiiç takma kafana canım benim,bebişlerimizin pozisyonları ve büyüklükleri uygun olduğu takdirde tolga bey normal doğum konusunda destekçimiz olacaktır..
tekrar hoşgeldina.s.

canım hoşgeldin aramızaa.s.
bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah..
ben de normal doğum yapmayı istiyorum ama tolga bey her iki doğum şekli konusunda da hayli tecrübeli,uzun yıllar doğum hastanesinde de çalışmış,binlerce doğuma tanıklık etmiş biri,özellikle sezeryana yönlendirdiğine hiç ihtimal vermiyorum..yeni nesil bebişler biraz iri,malum gayet iyi besleniyoruz:)) ve çoğunlukla sezeryan anne adaylarının tercihleri oluyor..bu konuda başkalarına kulaklarını tıkayıp tolga beye koşulsuz güvenmek bizim lehimize olacaktır..
hiiç takma kafana canım benim,bebişlerimizin pozisyonları ve büyüklükleri uygun olduğu takdirde tolga bey normal doğum konusunda destekçimiz olacaktır..
tekrar hoşgeldina.s.

tşk ederim hoşbulduk:CüvCüv: Amin canım sende aynı şekilde bebişini sağlıkla kucağına alırsın inşallah.. Şüphesiz Tolga beye çok güveniyorum eğer öyle olmasa kendisine devam etmezdim zaten, sadece hiç normal doğum yapan biri denk gelmediği için ve özellikle hastaneden birileri böyle bişey söylediği için doğruluk payını merak ettim:uhm: ewt söylediğin gibi bi arkadaşımın bebişi iri diye sezeryan oldu ama bence gereksizdi çünkü bebeği 4-5 kilo olup doğuranlar var onlar nasıl yapıolar:sm_confused: neyse esracım bekleyip görücez artık umarım güvenimiz boşa çıkmaz..kendisinden çok memnunum ama malum doğum yaklaştıkça pimpiriklenioruz ister istemezeyvahedigeldismile Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin:Saruboceq:

amin canım,inşallah hepimize sağlıklı doğumlar nasip olur inşallah.
dediğin gibi doğum yaklaştıkça insanın kafasında yığınla soru beliriyor ama hepsi gelip geçecek,zaman su gibi akıyor:)
ne kadar şanslıyız ki doktorumuza güveniyoruz..
geçen haftalarda bir tanıdığım bilgi hastanesinde doğum yaptı,doktoru bebek 3900gr normal doğuramazsın demiş,kızcağız normal istediğini ısrarla söyleyince kestirip atmış konu kapanmıştır diye..4 gün sonrasına sezeryan için gün vermiş,o zamana kadar 4500gr olur bebek demiş..o gece sancılanmış kız,sabaha kadar çekmiş sancıyı,sabah da sezeryana almış doktoru bebek iri diye!
ve sonuç bebek 3200gr doğdu..şaka gibi! hani 100-200 gr yanılma değil 700gr fark çıkmış!
işte böyle örnekler olunca sanki doktorların hepsi sezeryana yönlendiriyor gibi bir sonuç çıkıyor..
bu olayı öğrenince kendimi acaip şanslı hissettim,tolga beyin samimiyetine güveniyorum,ben tercihimi normal doğumdan yana kullanmak isterim ama o uygun olmadığını söylerse zerre kadar şüphe duymam..eskilerle kıyaslanmamız mümkün değil bence,onların hamilelikleri de çok rahat geçiyormuş,bebekleri de çok kolay büyüyormuş..şimdi herşeyin kolayı var ama nesil nazlı:))
ee sen anlat bakalım,bebişin nasıl,hamilelik nasıl gidiyor,alışverişler falan başladı mı?

X