ailemi kabullenemiyorum

Yokki67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2020
104
21
24
kizlar evde olduğum zamanlar cok huzursuz oluyorum şu an üniversite okuyorum maddi olarak onlara bağımlıyım onlara baktiğimda çok görgüsüzler diyorum ki ben nasil onlarin cocuklariyim diyecekseniz ki abartma onlar senin ailen ama annem parkta mesela yarım kalmış kola bulunca eve getiriyor sizce bu normal mi babam sürekli borc yapıp onu ödüyor ben ağlamaktan başka çare bulamiyorum onların tek derdi benim okulu bitirip kendi başimin çaresine bakmak bazen sadece ölmek istiyorum hiçbir zaman düzelmiyorlar

Anneniz babanızın yaptığı borçtan dolayı kolayı getiriyordur bence kötü bir şey değil hijyen dışında.

Avmde yiyecek katında masadan kalkan kişilerin kalan yemeklerini yiyenler var.

Tasarruf yokluk istifleme.

Baban umarım düzelir.

Üniversiteni bitirip mesleğini eline aldığında kendi hayatını kurmak için şansın olacak. Motivasyonun bu olsun, kendini bırakma. Umarım ailen hakkında da hayırlısı olur.

kizlar evde olduğum zamanlar cok huzursuz oluyorum şu an üniversite okuyorum maddi olarak onlara bağımlıyım onlara baktiğimda çok görgüsüzler diyorum ki ben nasil onlarin cocuklariyim diyecekseniz ki abartma onlar senin ailen ama annem parkta mesela yarım kalmış kola bulunca eve getiriyor sizce bu normal mi babam sürekli borc yapıp onu ödüyor ben ağlamaktan başka çare bulamiyorum onların tek derdi benim okulu bitirip kendi başimin çaresine bakmak bazen sadece ölmek istiyorum hiçbir zaman düzelmiyorlar
Tek sorun,annenizin dışarda bulduğu şeyleri eve getirmesi ve babanızın sürekli borç yapması ise bakış açınızı değiştirin.
Anneniz babanız yüzünden psikolojik rahatsızlık geçiriyor olabilir,ekonomik sıkıntı yüzünden bu çareyi bulmuş olabilir,ya da karakteri böyledir bilemeyiz.Calis bize bak demiyorlar,borcu sen öde ne yaparsan yap ama öde demiyorlar.Okulu bitir başının çaresine bak diyorlar.Siz de şikayet etmeyi bırakın olduğu gibi kabullenin çok çalışın kendinizi kurtarın,güzel bir gelecek kurun kendinize.....

Annenizin yaşadığınız ekonomik sıkıntılardan kaynaklı bir rahatsızlığı olabilir mi? Ailenizin sizden bir beklentisi yok anladığım kadarıyla. Sadece sizin okuyup kendinizi kurtarıp hayatınızı kurmanızı istiyorlar. Sizde sabredin ve bu süreçte part time is bulabilirseniz çalışabilirsiniz. Onun dışında yapacağınız tek şey okuyup hayatınızı kurmak olacak.İnşallah herşey gönlünüzce olur ve ailenizde mutlu olur.

Görgülü görgüsüz sizi okutmaya çalışan ve size değer veren bir aileniz var belliki.Okumak isteyip te okuyamayan kızlar,Ailesi arkasında olmayan kadınlar var.Annenizin durumu psikolojik gibi duruyor.yardimci olmaya çalışın.grrekirse psikiyatriye gidin birlikte

Niye ölüyorsun ? Okulunu bitir hayatına bak işte. Onlar da senden bunu istiyorlarmış. Yaptiklari davranış doğru ya da yanlış şuan degistiremeyecegine göre hayatini kurtarmaya bak.

X