Aileme bu konuda kırılmakta haklı mıyım ?

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.773
6.399
1 ay oluyir dogum yaptim.aslinda maddi durumumuz iyiydi ama riskli bir hamilelik gecirdim 2 farkli doktora gittik özelde dogum yaptim derken karta girdik de girdik biraz da katlandı kapatmamız gerekiyordu kartı benim kolye zinciri vardı yaklaşik 20 bin kadar edecek nirmal fiyati 30 35 bin ama satarken fiyat düsüyor, borcumuz da 25 bin kadardı esime dedim satalim da borc katlanmasin.Anneme laf arasinda söylemis bulundum annem de madem satacaksiniz biz alalim geline bize satın (kardesim nisanlanacak).Ben de maddi konularda aileyle karsi karsiya gelinmesini dogru bulmuyorum olmaz dedim. Esim ailen yardim etmek yerine bizden mi alacak diye yarin bir gün yüzüme vurabilir.Ailemin yardım edelim demek yerine biz alalim demesine bir icim buruldu sonucta ben malimi satacagim demisim yardim etmek zorunda degiller tabii ki ama yarim agizla yardim edelim demesini beklerdim bize satin demek yerine.Bilmiyirum bir kalbim kirildi kac gündür icime dert oldu üzülüyorum haksiz miyim ben mi duygusal bakiyorum sizce ?

Ben olsam bende kırılırdım. Yarım ağız dahi olsa söylemesi gerekirdi.Bu arada sakın sizinkilere verme . Şahsen benim annem böyle dese ( ki demez de zaten) gelinden önce kardeşim kıyameti koparır.
Esimin bazi musrif hareketleri var ona kizdiklari icin de dememis olabilirler ama bilmiyirum cok bozuldum

Ben ailenizin çok da kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum, yeni düğün yapacaklar onlar da demekki belki direk yardım edemeyeceklerdi kolyeyi alarak yardım etmek istediler belki de, bence kendinizi çok da üzmeyin yada madem içinizde kaldı bunu annenizle güzel bir dille konuşun. Dediğim gibi bana çok da kötü bir durum gibi gelmedi.

Ya öyle de olsa sonucta ben onu borclar icin satmisim keyfi değil.Gördükce üzülebilirdim belki
Bunu akıl edememiş olabilir zaten gözden çıkarmış satıyo diye düşünmüş olabilir. Çok içinde kaldıysa aç konuş söyle ama yok dersen de kendini çok doldurmalık bir konu değil bence

Öyle bir durumları olup olmadığı detayını bilmiyoruz ama. Durumları varsa da herkes böyle düşünmüyo bazısının parası kıymetli
Aman aman maddi durumlari iyi degil ama altin alabilecek insan az cok yardim da edebilir yine diyorum yardim etmek zorunda degiller ama yarim agizla diyebilirlerdi

Öyle bir durumları olup olmadığı detayını bilmiyoruz ama. Durumları varsa da herkes böyle düşünmüyo bazısının parası kıymetli
Durumları olmasa konu sahibi böyle içerlenip üzülmezdi. Evet dediğiniz gibi çevremde de şahit oldum, çocuğu da olsa parasını vermeyenler var.

Esimin bazi musrif hareketleri var ona kizdiklari icin de dememis olabilirler ama bilmiyirum cok bozuldum

Ama sıkıntıyı çeken sen ve bebeğin. Altını giden de sensin. Hangi kız ister kolyesini satmak. Bir kaç sene önce benimde başıma benzeri bir olay geldi. Satmadım, eşim kabul etmedi, hallettik bir şekilde. Ama size söylemesi gerekirdi sanki.

Bunu akıl edememiş olabilir zaten gözden çıkarmış satıyo diye düşünmüş olabilir. Çok içinde kaldıysa aç konuş söyle ama yok dersen de kendini çok doldurmalık bir konu değil bence
Ama sonuçta kızımdan alıp gelinime takmam.
Çok ayıp düşündükleri şey.
Kızları sıkışmış aile kendi kar etme peşinde.

Annemgilin köşede 300 bin kadar birikmişi vardı. Bizimde bi 50 bin tl borcumuz vardı. Kredi çekip ödedik. Hiç annemgile içerlenmedim yok niye vermediler vs. Diye. Bazı şeylere çok duygusal yaklaşmamak lazım. Annemde olsa niye vermedi demem asla.

Vermemek başka, zor zamanından faydalanmak istemek başka arkadaşlar. Kuyumcudan 30 bin alacağıma kızımdan 20 bine alayım peşinde aile.
Ailemiz bile zor zamanda kendi karının peşine düşecekse ohooo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…