Ailem(!)

Bu 3 yıl önceki bir olay. 3 yaşında da bir kardeşim var. Onunla birlikte olayım zaten çok çabuk büyüyorlar hep bir arada olalım diye.

Benim de en küçük kardeşim yeni doğduğunda ben şehir dışına okumaya gidecektim.. Ağlıyordum ben nasıl gidicem diye.. Sonra bi gün düşündüm.. Yarın o büyüyünce beni belki hiç düşünmeyecek o da şehir dışına gidecek vs.. Diye..Ve gittim. Aynen dediğim gibi de oldu..

Arada çok yaş olunca aileye katılan yeni bir bebek için yaptım böyle bir delilik.

Okullarda size yazı yazmayı öğretmiyorlar mı? Gözlerim kanadı okurken.

Aileniz sorunlu, o ailede yetişen bir birey olarak siz de en az onlar kadar sorunlusunuz. Çözüm sunamadım, sadece durum tespiti.

Okullarda size yazı yazmayı öğretmiyorlar mı? Gözlerim kanadı okurken.

Aileniz sorunlu, o ailede yetişen bir birey olarak siz de en az onlar kadar sorunlusunuz. Çözüm sunamadım, sadece durum tespiti.
Gayet düzgün yazdım ama neden okuyamadınız acaba? Sadece dümdüz bir yazı olmuş hepsi bu.

ben sende hata bulamadm seni bu hale getiren annen olmuş resmen ... zamaninda seni bukadar elestirip yonetmeseydi simdi sende kardrsinin hareketlerinden bu kadar rahatsiz olmazdin ... sen annene olan kinini kardesinden cikariyorsun gibi geldi bana ... benden sana tavsiye biraz susmayi bil annenle tartisirken birazdaha alttan al dusunmeden sinirle konusma en az bi 3 saniye tani kendine ... ve calis oku kendi hayatini duzenini kur millet ne der diye kisitlama kendini

Benim annem ailem de pek normal değildi..
Okuldan gelirdim öğlen annem hala uyuyor.sesizce ona patates kızartırdım kahvaltı hazırladım herğün çayını yapardım.İlkokuldayken

Mahalledeki herkes bana üzülürdü.çünkü annem sinir hastasıydı herğün kapı pencere cam indirirdi.
Ortada hiçbirşey yokken kahvaltıda birden tepsiyi bir fırlatırdı ki herşey kırılır ortalığa saçılırdı.
Koşarak kaçar mahalle merdivenlerinde babamın işten gelmesini bekler aç açına akşama kadar .. bir yandan da evi gözetlerdim annem iyimi siniri geçtimi kimseye gidemezdim.
Gerçi babama söylesem ne olacaktı o da alışmıştı herğün eve camcı çağırmaya.hiç bir zaman okuluma gelmedi annem ilkokul 2. 3 . Sınıflarda karanlıkta çıkardık okuldan. Ev de bayağı uzak 20 25 dk yürüyerek. Bana bir gece feneri aldılar onunla evi bularak gelirdim kışın karanlığında
.arkadaşıma ders çalışmaya gitmek için izin isterdim verirdi.
Sonra bir bakardım elinde sopa taş beni bekliyor mahalle merdiveninin başında Peşimde dövecek yakalar döverdi falan/
Abime hiç laf etmezlerdi her dediklerini yaparlardı ilk telefon onda ilk bisiklet onda ne bir telefonum ne bisikletim oldu.
Tatile götürdüler abim motorla gezerken bn ilk ilkokul 5 çocuğu beni otele kilitleyip eğlenceye giderlerdi.o kadar kötü anım var ki ellerim titreti şuan yazamadığım.
Ama bn hiç kin gütmedim ne bağırdım ne küfür ettim. Bilmemde öyle şeyler hala öyleyim. 2 kızım var Allah bağışlarsa bakmalara bile doyamadığım kıymetlilerim. Büyük kızım okula gidiyor azıcık konuşmasa benimle o gün suskun olsa Kndime kahrediyorum ne uyuyor ne yemek yiyebiliyorm.büyük kızım herğün okuldan döndüğünde “ bugün Kndini nasıl hissettin okulda “ diye soruyorum Çünkü biliyorum ki çocukların ruh sağlığı korkuları endişeleri kalp kırıklıkları herşeyden önce gelir ..
Önce çocuğunuzun ruhuna dokunun kalbine dokunun.
Gerisi birşşekilde gelir ..

Sakın bana kızmayın ve alınmayın ama babanızın "Kafesinden niye çıktın hayvan" demesine gülüyorum. Ama sinirlerim bozuldu o yüzden. Nasıl bir baba bu? Babalar kızlarına düşkün olur derler bir de . Anneniz de normal bir insan değil,evlat ayrımı yapıyor ama bu durumda erkek kardesinizin ne suçu var ki?
Ortada buyuk problemler var
Aileniz belirli yasa gelmişler ve bu şekilde hir güre alışmışlar belli ki tedavi olmayı kabul edeceklerini sanmıyorum.
Siz lutfen kendi ruh sağlığınız için,bir an önce sınav neyim neye giriyorsaniz o evden uzaklasin.
Devletten burs isteyin
Okurken de part time bir is yaparsınız en azindan harcliginiz olur
Evlilik icin ise,karsinizdaki insana ailemle görüşmüyorum dersiniz olur biter. Tabi burada anlattıklarınızı gidipte es adayiniza anlatmayın
Inanin cok var,annesiyle babasiyla senelerce görüşmeyen insanlar. Gecen birtanesinin annesi vefat etti. Cenazesine bile gitmedi .. üzücü ..

Bir de bence beddua etmeyin artık.. Yalniz bulaşıkları neden odanıza getiriyorsunuz? Odada baska mutfak mi var? Bu sekilde yasamak cok zor degil mi.. Ayni evde ortak kullanim alani sonucta,birbirinizi göreceksiniz duyacaksiniz
Tez zamanda feraha kavusursunuz insallah. Yalnız ailecek cephe almışlar ne gibi bir hataniz oldu da boyle dusman gibi davraniyorlar ben onu da anlamadim sonucta evlatlarisiniz.

Canım ortada karşılıklı hakaret var, saygı ve sevgi yok. Sinir krizi geçirdiğini yazmışsın , bir sorunun üzerine kurulmuş gibi değil de evinizin normali haline gelmiş gibi bu davranışlar ki hiç normal değil.

İş bulmaya çalış , inan bulabilirsin ve elindeki parayı tut, kendine bir ev kirala güvenli bir yerde. Yapamam edemem deme, yaparsın. Ya da çıkmak istemiyorsan evden yine iş bul çalış, biriktir paranı ama ailene verme, ailen paranı isteyebilir çünkü anladığım kadarıyla. Sonra dünya turuna çık, hayatı tanımaya bak.

Bol kitap okumaya çalış bir de. Roman özellikle. Sana fikir verir, baş etme gücü bulursun.

Bir de kendine değer ver , kendine değer vermeyi öğren. Sen kendine değer vermezsen , kimse vermez .

Ortada bir aile filan yok ne yazık ki.
Kusura bakmayın ama Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde yatarak tedavi görmelisiniz ailece.
Anneniz ve babanıza inanamadım.
Ruh sağlığı bozuk iki insan el ele verip çocuklarınınkini de bozmuşlar.
Size tavsiyem kendinizi kurtarın.
Acilen bir psikiyatriste görünün.
Normalde önce psikologa gidin o ilaca gerek görürse psikiyatriste yönlendirir derdim ama sizin durumunuz vahim.
Psikiyatriste gitsem ilaç verip gönderecek diyorsunuz evet öyle yapacak çünkü sizin beyninizin sağlıklı çalışması ve davranışlarınızı düzenleyebilmeniz için ilaca ihtiyacınız var.
Düzenli ilaç kullanımı sizi sakinleştirir,dilinizdeki küfrü azaltırsınız.
Doktora psiko-terapi almak istediğinizi söyleyin o sizi yönlendirir.
Kendinize ücreti az çok demeden part time iş bulun.Lcw,Defacto,Berschka,Koton vb giyim mağazalarında bu şekilde hem çalışıp hem okuyan çok genç var.
Çalışmak size iyi gelir açıkcası hiç para almasam bile çalışırdım en azından o kavga gürültü eksik olmayan evde durmamış olursunuz.
Bu yazdıklarımı yaptığınız takdirde sorunlarınız ciddi anlamda azalacak.
Okul bitene kadar para biriktirin.
Sonra da tam zamanlı bir işe girip 1+1 ev tutup kendi yaşamınızı kurun.
Bu aileyle yaşamaya devam ederseniz ruh sağlığınız onarılmayacak kadar bozulabilir.

Erkek kardeşimin suçu hiçbir şekilde laf dinlememesi kendini düzeltmeye çalışmaması. Tamamen lay lay lom kafasında. Odamda mutfak yok ama annem mutfak tezgahında bulaşıklarımı görmeye tahammül edemiyor. Alıp odama getiriyor temiz yerlere koyuyor ben de artık el mahkum kendim direkt odama getiriyorum yıkayacağım zaman da mutfakta yıkıyorum.
Şu an üniversite 2. sınıftayım bir yere gidemem maalesef sınavla vs. Ama part time iş bakacağım evet. Hatam her şeyi eleştirmek ağzı bozukluk boş laf saygısızlık işte...

bir an önce kendinizi kurtarın. aileniz normal değil. anne ve babanız iyi kişiler olsaydı sizin de ağzınız küfürlü olmazdı bu denli. ayrıca ailenizin norma olmadığı belli iken neden onların yanına gelmek için bu denli çaba harcadınız. stockholm sendromu var sizde. iyi değilsiniz. yurt başvurusu yapabiliyorsanız yapın. bir an önce kendinizi kurtarın o evden. yoksa kişiliğiniz ağır derecede yara alacak. hem çalışıp hem okuyan öğrenciler var.burs seçeneğiniz var. seçeneksiz değilsiniz. aslında şuana kadar çıkabilirdiniz de. duygusallığı bir kenara bırakıp o evden kurtulun derim.

Psikiyatriden randevu aldım ama ne diyeceğim doktora bilmiyorum. Nasıl anlatacağım o kadar çok anlatacak şey var ki. Kesinlikle ilaç kullanmak istemiyorum. Zamanında anneme de anksiyete teşhisi koymuşlar ilaç kullanmış ama ilaçlara karşı ön yargı oluşturdu kendisi bende. Şimdi anksiyeteniz yok demiş doktor ama bilmiyorum. Part time iş arayacağım evet bulabilirim inşallah.

Siz neden üniversiteyi aile yanında okuyorsunuz ki? Üstelik başka bir şehirden bile isteye gelmişsiniz. Siz de bi garipsiniz. Ne yapın edin kurtarın kendinizi o evden derim. Yazık doğacak bebeğe

Kendileri normalde küfür etmezler bu eve küfrü ilk sen getirdin diyor annem. Kendisi sürekli geriz*kalı der bana. Ama başka küfürler de etmişliğimiz var karşılıklı. Yurt başvurusu yaptım yine bir tartışmamızda ama okulum da ikametgahımın olduğu yerde olduğu için yurt çıkmadı. Sırf doğacak kardeşim için geldim gereksiz bir duygusallık ama onu çok seviyorum o yüzden de sağlıklı hareket edemiyorum. Kardeşim olmasaydı annem babam ve erkek kardeşim umrumda bile olmazlardı. Ayda bir bile gelmezdim yanlarına. Ama şimdiki okulum iyi bir okul o yüzden buradan gitmek de işime gelmiyor açıkçası. Laf söz edecek herkes ve ben milletin sözüne acayip takan bir insanım. Maddi durumları iyi ama bana zırnık koklatmayacaklar artık tabiri caizse. Bu sebeple burs da çıkmıyor bana. Ama iş başvurusu yapacağım inşallah part time.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…