Aile hekimliğini bırakmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nedense bunu buraya bir doktor olarak sormanız bana samimi gelmedi.Bunu çevrenizdeki doktor arkadaşlarınızla konuşup,dertleşip,bir yol bulabilirsiniz.
Yine de bir diş hekimi olarak cevaplayayım. Durumunuz için gerçekten üzüldüm. Temel tıp bilimlerinden bir bölüm seçerek hasta ile temasınızı azaltabilirsiniz. Birçok arkadaşım var fizyoloji,halk sağlığı gibi bölümlerde.

Yan etkisi olmayan toz demir ilaçları var onlardan deneyebilir.
Bağışıklık için mutlaka doğal veya sentetik takviye kullanmalı eğer doktor olarak testlerle tespit edemediği bir seyse

Arkadasinin doktor olduguna emin misin? Zayif olmasi ve demirinin duruk olmasi haricinde ciddi bagisiklik problemi yasiyor olmali. Bi de iletin kendisine ishal yapmayan demir ilaclari var piyasada, bilmiyorsa biz soyleriz kendisine.

Te allam yaaa sinirlenmeyecegim 🤦🏼‍♀️
Hepsini denemiş ferrosanol, tardyferon, ferrum hausmanm şuruplar, en yan etkisiz olduğu söylenen sidefer vs hepsini denemiş ve çoğu kişide kabızlık oluyor Melistw hep ishal olutor , kolonoskopi de yaptırmış sıkıntı gözükmüyormuş

Hepsini denemiş ferrosanol, tardyferon, ferrum hausmanm şuruplar, en yan etkisiz olduğu söylenen sidefer vs hepsini denemiş ve çoğu kişide kabızlık oluyor Melistw hep ishal olutor , kolonoskopi de yaptırmış sıkıntı gözükmüyormuş
Doktorlar farmokoloji dersi almıyor mu? En az uan etkisi olanı kendi daha iyi nasıl bilemiyor?

En spesifik olani patoloji ama puani cok yuksek. 21-22 yasindaki yeni mezun zehir gibi cocuklar zor kazaniyorken bilgileri taze olmayan melis kazanabilir mi bilmiyorum
Tıptan 24 yaşında mezun olunuyor en erken ihtimalle, lisede hazırlık okuyan 25, hem lise hem üniversitede hazırlık okuyan 26 da mezun oluyor yaşı genç doktorluğa göre

Doktorlar farmokoloji dersi almıyor mu? En az uan etkisi olanı kendi daha iyi nasıl bilemiyor?
Sidefer en az yan etkisi olan o bile ona çok dokunmuş yanımda şu an diyo ne kullandıysam olmadı, saha önceden anafilaksik hikayesi olduğu İçin de damardan veremiyorlarmış, hap veya şurup mecburi yani

Sidefer en az yan etkisi olan o bile ona çok dokunmuş yanımda şu an diyo ne kullandıysam olmadı, saha önceden anafilaksik hikayesi olduğu İçin de damardan veremiyorlarmış, hap veya şurup mecburi yani
Bunu bir doktor, o kadar doktor meslektaşa ulaşma şansı varken çözemiyorsa, sıradan vatandaş ne yapsın ben anlamadım.

Arkadaşınız mesleğini istemeden , sevmeden mi yapıyor, ise giderken ayakları geri geri mi gidiyor bu soru çok önemli, cevap verirse yorum yapacağım...
Aslında seviyor ama şu an hasta olduğu İçin de olabilir vücudum çok zorluyor beni diyor acilden tabiki bin kat iyi ama nasıl düzeleceğim diyor

Bende çok duyarlıyım. Sidefer bana iyi gelmişti. Şimdi Solgar kullanıyorum o da çok iyi ama arkadaşınız onu da denemiştir.

Solgarin gentle iron’ini denemis mi peki? Sabahlari ac karnina enterogermina ya da reflor icerek?

Bunu bir doktor, o kadar doktor meslektaşa ulaşma şansı varken çözemiyorsa, sıradan vatandaş ne yapsın ben anlamadım.
Sıradan vatandaş olarak bakmadık aslında belki deneyimliler vardır gibi, doktor arkadaşlarına da sorduğunda hep birkaç kalem ilaç sıralıyorlar bunlar olmuyosa damardan diyorlar damar anafilksi öyküsü olduğu içib hap mecburi kolonoskopi yaptır diyolar o normal diyince kendini zorla vs diyorlar ama günde 5-8 defa büyük tuvalete ishal çökmek da istemiyor geçen aylarda yaşamış bunu Demir hapı kullanınca

Temel Tıp Bilimlerinden bir bölüm seçebilir.
Zamanla bünyesi de alışabilir gerçi.
Bağışıklığını bir şekilde güçlendirmesi gerekiyor.
Şuan çalışıyorkende tekrar TUS’a girip bir denesin kendini.

Temel bilimler yazsın madem 🫥 yani şimdi sağlıkla ilgili böyle temel bir şeyin doktor tarafından foruma sorulması da biraz garip geldi bize. 🫠 Beslenme düzenini de gözden geçirsin. Belli ki yemek yiyen biri de değil. İlaç takviye beslenmeyle desteklenmedikçe kesin çözüm olmaz.

Kızlar selam çok yakın bir dostum bu gece bizde kalacak kendisinin üyeliği yök o yüzden ben açmak istedim şu an yanımda kendisi yorumlarınızı okuyacak yardımcı olanlara çok teşekkür ediyoruz

Arkadaşım Melis 27 yaşında aile hekimliği yapıyor. Kendisi 165 boyunda 48 kilo gerçekten zayıf ve kilo alamıyor. Ayrıca Demir’i düşük düşük sürekli halsiz yorgun saçı dökülüyor. Demir hapı kullandığı zaman inanılmaz ishal oluyor günde 8 defa wc ye çıkıyor o yüzden Demir hapı kullanmadan bu şekilde idame ettiriyor, damardan da vermiyorlar hap kullanman gerek diyorlar
Aile hekimliği yaptığı İçin her gün yaklaşık 80 hastanın boğazına bakıyor maskeyle de olsa sürekli hastalık kapıyor. Şu an yanımda yine hasta halsiz öksürüyor ateşi var antibiyotik içiyor, ayda 2 kere bu oluyomuş kışın daha çok ve artık çok bezmiş yaşama sevinci kalmamış kendimi çok yaşlı hissediyorum diyor
Aile hekimliğini bırakıp tus sınavına girip hasta görmeyen bölüme mi geçmeli ne yapmalı sizce önerisi olan var mıdır?
Ev yoğurdu iyi gelir diyorlardı değil mi WOMAN WOMAN

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X