Aile aşk korku ne yapmaliyim..

Örnek veriyim kizimiz icin. Türkiyede ismi lazim degil bir sehirde kimligimi yeniledim. Islemleri yapan memur ertesi gün akrabagim yanina geldi "O kizi yegenim icin istiyoruz" diye :KK70: :KK70: süper karakterim icindir. Adam bes dakikada anlamis :KK70:
Niye öyle diyorsun şekerim pasaporta tüm karakter ve kişisel özelliklerimiz yazıyor.Adamlar ülke ismine hiç bakmıyor.

Niye öyle diyorsun şekerim pasaporta tüm karakter ve kişisel özelliklerimiz yazıyor.Adamlar ülke ismine hiç bakmıyor.

Almanyada bile Internetden biriyle tanissan bile bir risk. Öyle yurtdisindan tanisip, yok cok seviyor felan diye takilmak ama göz kapaliligin kacinci leveli bilmiyorum

Ya öyle demek istemedim ama kafaları basmıyor resmen ya , orda mis gibi hayatları var yap kariyerini, dolaş ülke ülke kafana göre de birini bulursan evlen . Türkiye'den koca transfer etme aşklarını anlamıyorum. Konu sahibine sorsak kaç ülke gezmiştir merak ediyorum
Ya benim yenge tarafı akrabaları Almanyada, bir de en yakın arkadaşımın akrabaları Almanyada. Hepsinde gözlemledik, evlenme yaşı gelen kadınları türkiyeden kuzen bakmaya geliyor her yaz aileleriyle. Bulup bi kuzen yüzük takıp gidiyolar. Şaka gibiler resmen.

Ya benim yenge tarafı akrabaları Almanyada, bir de en yakın arkadaşımın akrabaları Almanyada. Hepsinde gözlemledik, evlenme yaşı gelen kadınları türkiyeden kuzen bakmaya geliyor her yaz aileleriyle. Bulup bi kuzen yüzük takıp gidiyolar. Şaka gibiler resmen.
Çok güzel kafalar maşallah, pırıl pırıl 😡

Ya söleyimi bende onlardanim🤪
Benim zamanimda daha zordu , evleneli 20 sene oluyor ,ne internet vardi ne bilgi alani.
Zorluklarini bildiğim için konuşuyorum .
Insan burda sanki kendini daha yalniz his ediyor .Etrafta yalniz yaşayan gezen kizlarin hepsi nedense yabanci(alman).
Onlar alman yapar eder ,biz başkayiz namusumuz dinimiz var.
Malesef çoğu böyle düşünüyor.
Ya kusura bakmayın sizi incitecek bir yorum yapmak istemem. Aşırı üzülüyorum ama ya benim de ikinci dereceden Almanya'da yaşayan kız kuzen diğer kuzenimle evlendi ve kızın en büyük hayali buydu . Yıllarca aile boyu evlendirmek istediler . Bu vizyonsuzlugu anlayamıyorum. Yazık kızlarımıza o kadar varlık içinde yokluk

Çok güzel kafalar maşallah, pırıl pırıl 😡
Yengemin halası kızını evlendiricekti, diğer çocukları hep kuzenleriyle evlenmiş bu kız kendine okuldan sevgili bulmuş. Kıza ne çeyiz yaptı ne bir manevi katkıda bulundu kadın. Sebep de kız yabancıya gidiyormuş para harcayamazmış.

Bizim bi akraba var. Kız Almanya'da üniversite okumuş iyi bir işte çalışan biri. Geçen ay Türkiye'ye geldiler hoppa biriyle evlenmeye karar verdi 15 günde :) çocuk da burada bir çaycı dükkanı var. Hemen gelirim senle almanyaya demiş. Çok aşık oldum melek gibisin demiş. Eylülde evlenecekler güya. Sadece 1 kere gördü. Ben de erkek olsam biri beni Almanya'ya götürecek olsa hemen aşık olurum :KK70:

Çocuğa şunu desene, benim yasal bir sorunum var Almanya beni sınır dışı edecek ömür boyu giremeyeceğim, ben Türkiyeye geleyim orada yaşayayım de bakalım tepkisi ne olacak..

Yengemin halası kızını evlendiricekti, diğer çocukları hep kuzenleriyle evlenmiş bu kız kendine okuldan sevgili bulmuş. Kıza ne çeyiz yaptı ne bir manevi katkıda bulundu kadın. Sebep de kız yabancıya gidiyormuş para harcayamazmış.

Kadin ama da merakli soy agcini halkaya cevirmeye :ruh:

Yazıklar olsun. Kızın yerinde olsam aileme bir daha selam vermem.
Biz burada akraba evliliğini lanetliyoruz, uzun ilişkilerle birbirini tanımanın önemini savunuyoruz, şunların yaptığı inanılmaz. Kendinizi koruyacağız gavurla akraba olmayacağız kafasıyla gittikçe cahilleşen bir grup var anlaşılan orada.

Biz survivor modunda yetişiyoruz 4 yanımız çakallarla dolu olduğu için :KK70:

doğal refleks geliştiriyoruz demek ki🤷‍♀️
Şu kkda öğrendiklerim bana +50 yıllık hayat tecrübesi oldu vallahi. Ülkem ahlaksız çıkarcı menfaatçiden geçilmiyormuş, inanamıyorum. Genç ve saf insanlar için amazon ormanından farksız bu ülke

Merhabalar arkadaslar. Ben 24 yaşında bir genc kızım. Benim ciddi bir bucuk senelik bir ilişkim oldu olmadı ve ayrıldık ayrılalı 3 ay oldu. Ve ben çok üzüldüm cok agladım allaha sığındım icime huzur versin diye ve hep dua ettim allahım hayirlisi neyse o olsun kalbime göre verr diye. O 3 ay içinde karşıma başkası çıktı. Ve beni cok seviyor deger veriyor bir dedigimi iki dahi etmiyor sanki melek gibi birisi. Kismet nasip diyorum belkide allahtan cikti karşıma bilmiyorum. Asıl konuya gelirsek ben qlmanyada yasiyorum ve o türkiyede. Yakinda iznim var ve yüz yüze görüsmek istiyorum fakat anneme nasil anlaticam bilmiyorum. Biliyorum ki ters bakicak izin vermicek biliyorum bana bir sürü hakaret edicek. Kızıcak hepsinin farkindayim. Ve ben ne yapicam bilmiyorum lütfen beni yargilamayın genc bir arkadasiniz olarak sizlerden akil tavsiye istiyorum.. simdiden teşekkür ederim
Ailenizin neden kizacagini düşünüyorsunuz? Kendi maddi özgürlüğünüz var mı

3 ay içinde kimse kimseyi sevmez. Önceki ilişkinin etkisiyle yanlış şeyler yapabilirsin. Biraz daha tanı bu adamı.
Yanlış ... Biz çok sevdik halen de sürüyor ☺️👍👍👍 birini sevmek için birkaç yıl gerekecekse tabiri caizse ' elinizzdek kusurlu mal'dır
haliyle zorlama sevgidir o bence
Sevecek özellik aramaya çalışmalar filan

X