Ah! bacılarım ah!...

çok haklısın canım.bende yavaş yavaş silkiniyorumdün beni aradı.memlektine gidiyomuş.ii git dedim.eve döneceği tarihi söyledi sende o zamana biletini ayarla dedi.bakarım dedim.net cevap vermedim.kendimi kısıtladım bacılarım.artık zırt pırt arayıp sormuyorum.daha aza indirgedim.bakalım bundan sonra ne olacak:enbuyukkk:

canım ya çok üzüldüm senin için de 11 yıl dile kolay.canım benim.onu diycem evet gerçekle yüzleşmek zorundayım.ama okulum sınavlarım var onları atlatsam diye bekliyorum.hani daha kötü durumda olur muyum diye.hoş şimdi de çok ii sayılmam ama.ama yürek yakıyo bu acı ya.yürek yakıyo....:1no2:

ay ya canım benim ailen senle küsmü konuşmuyormu erkekler eğer kızın ailesi evliliğe karışmıyorsa ne yazıkki eşlerine eziyet ediyorlar çevrede var öyle evlilikler başka çarelerinin olmicağını biliyorlar allah yardımcın olsun bitanem

ailemle çok iyiyim canım benim.ben karar verdikten sonra yanımda oldular.ama ben onları çok üzdüm.şimdi karşılarına geçip o benim için deli divane adam varya şimdi benim varlığımdan rahatsız oluyor nasıl derim derim ben:1no2: nasıl nasıl nasılsenağlamasenağlamasenağlama

Adamın yaptığı usandırma taktiği gibi geldi bana.Daha 23 yaşındasın çocuğunda yok anladığım kadarıyla niye kendine bu eziyeti ettiriyorsun be kardeşim.İnan çok üzüldüm.Bende ailemin izni olmadan evlendim.Her zaman içimde derttir o.Aileme karşı o konuda mahçubumdur.Evliliğimde bir problem olsa ayrılmak istesem ailemin yanına gidemem diye düşünürdüm.Ama ailem hep arkamda oldu.Allaha şükür benim öyle bir problemim olmadı.Ama insan ailesinin arkasında olduğunu bilince rahatlıyor.Madem ailenle aran iyi niye çekiyorsun bu adamı.İnan ailen senin şu halde yaşamana daha çok üzülürler.Ayrılmana değil.Sen kendine değer ver.Seni istemeyeni sen hiç isteme

adamdan resmen nefret ettim ben. çocuğunuz yokken lütfen kadınlık gururunuzu kurtarın aksi taktirde her geçen gün gururunuz daha da fazla örselenecek.çok üzüldüm gerçekten.

sakın sakın sakın ezik ve muhtac durma :1no2:
ailende kal arama sorma ne hali varsa görsün :mymeka:

Esin kendisini dev aynasinda goruyor sanirim

Sende çok simartmissin be arkadasim, resmen tepene çikmis, kendini birsey saniyor

Allah askina yapma ! ya eski gunleri hatirlayip, o mazide kalmis gunler ugruna çekiyorsun onun kahrini yada bilmiyorum aileni dinlemedigin için zamaninda, kendini cezalandiriyorsun...
Inan anlamadim gitti neden bu kadar ezilmis bir vaziyette esinin karsisinda duruyorsun...

Seni kaaleye almiyormu ? bu kadar eziyet edip seni asagiliyormu ? Sana saygisizlik edip yuzune resmen "beni bunaltiyorsun, sen yokken ben çok mutluyum" diyebiliyormu ?

O zaman yol ver gitsin be arkadasim
Arama, sorma, onun yaninda, onunde aglama ! Guçlu oldugunu, asla kendini ezdirmeyecegini goster ona
Ha seninle gitmek istememis oylemi ? ailesinin sana ihtiyaci yokmus oylemi ? hadi yuru o zaman git de, gitsin...sende ailenin yaninda dur bi kaç zaman ve dusun...iyice dusun...
Bu adam tekrar eskiye donermi ?
Donse bu gunler unutulur mu ?
Saygi olmadan, sevgi olmadan evlilik yurur mu ?
Bu adam, bu es sana ne veriyor ? nelerden mahrum birakiyor ?
bunlari iyice dusun...
Olmadi ailenle de konus...

Ama inan yazilarini okuyunca kizdim...neden bu kadar ezdiriyor bu arkadas kendisini ya deyip durdum

Inan yardimci olmak isterim ama birazda dediklerimizi yapsan ? belki bir faydasi olur
Hos adamin degisecegi yok ama...

Allah yardimcin olsun :Teselli:

canım benim durumuna üzüldüm ,sanki adam fazla ilgiden yada birşeylerden bunalmış gibi,onu bir müddet aramasan iyi olur,hatta telefonlarına bile cevap verme derim ,bakalım seni, merak ediyormu? noluyor...

ayrıca üstüne düşme lütfen ,onu çok şımartmışsın belliki ,sakin ha böylesi bir dönemde dikkat et,çocuğun olmasın ...temelleri iyi oturmamış bir yuvaya bir kişinin daha katılması pek sağlıklı olmaz...

taktik : fazla arama,fazla yüz göz olma ,onun karşısında ağlama,bence kısasa kısas onun canını acıtmalısın...ben olsam öyle yapardım..fazla burnu büyümüş seninkinin...ona ilgisiz davran,naptığını anlasın...

arkadaşlarım dedikleriniz yaptım.bu bir ay içerisinde aramadım sormadım.merak ettim ama kendimi çok zor tuttum yine de aramadım.gitti memleketine.anasına,o çok sevdiği ablalarına.rahat bıraktım,boğmadım sıkmadım.istediği olsun,huzurlu olsun dedim.beni istemediğini görmektense,aramak daha az acı verir diye düşündüm.ve öyle de oldu.kendi ailemin yanınna gittim.kafamı dinledim,kendimi toparladım.düştüğüm durumu düşündükçe kendimden utandım.bu ben miyim,bu bizmiyiz diye çok göz yaşı döktüm.ama cevap evet bu bizdik,bu oydu.bu canavar benim ahaytımı feda ettiğim adamdı.senağlama sonra o beni aramaya başladı.beni iyice acıttı.düğünde taktığı altınları laf etmeye başladı,dönüşte kendi paranı kendin ver dedi,okuyorsun harcını kendin yatır ve bunları bana benim maddi gelirim olmadığını bile bile söyledi.öyle içim acıdı ki kızlar anlatamam.senağlamaher şeye tamam dedim.altınlar benim dedim ama yol paramı ve harcımı kendim ödeyeceğimi söyledim.sustum,ağlamadım,bağırmadım.soğudum ve biten sevgimin arkasından mahsun mahsun baktım sadece.durum artık ciddi bi hal aldı benim için.üzülmüyorum,ağlamıyorum.ama hiç kimseye de güvenmiyorum.farkına vardı bunu,gitmeyeceğimden şüphe etmeye başladı.ben gitmeyim diye beni günlerce ağlattığı annesinden telefon açtı bana.bensiz olamıyormuş.beni çok özlemiş.defalarca aradı beni.beni artık sevmiyor musun dedi.pişman oldum dedi.hi,ç bi şey söylemedim.ama gözümün önünde -aşkım nolur bana sarıl deyip ağlarken beni tekmeleriyle itip senden iğreniyorum -dediği sahne geçiyordu.senağlamasenağlamane kadar acıydı.ne kadar canım yanmıştı.allah ım ne kadar çok sevmişim meğerse.ama artık bomboşum bacılarım.sanki yıllardır dayak yemişim de artık iyileşmeye bırakılmışım gibi.o bensiz olamazmış ,çok geç değil mi:a015:

üzme kendini canım benim.bak kendinde demişsin iyileşmeye başlıyormuşum gibi diye.iyileşeceksin tamamen.dimdik durma zamanı şimdi.sakın kendini yıpratma:teselli:

bence eşinin burnunun sürtmesi gerekiyor
biraz blöf yap bence giderim falan gibi....
yazık sana bende gurbetteyim anlarım yalnız dertli olmanın ne zor olduğunu....

Ay canım benim kıyamam sana....
erkek milleti işte asla güvenmiceksin...
bu senn yaşadıkların örnek olsun herkse..bence elinde mesleğin olmadan evlenmemeli insanlar...

senn için de gerçekten üzüldüm ama umarım eşin kısa zamanda aklını başına alırsenağlama

Çok severek aşık olarak evlenince genelde bunlar oluyor. O genellemeye bende giriyorum. Çok sevdiğim için canım çok yanmıştı. Çok sevmeyeceksin bişeyi ben bunu bilir bunu söylerim.:a015: İnsanın güveninden saflığından yararlanıyorlar. Senin için ne doğru bilemem ama evlendiğin kişinin senin için doğru insan olmadığı aşikar...neden böyle yaptığını bulmaya çalış derdi neymiş.. yada evliliğinizde bir kopukluk bir soğuklukmu oldu bunları düşün....CADIARZU

bi ayda yaptığı eşşekliğin farkına varmış
peki siz affedebilirmisiniz unutabilirmisiniz herşeyi
2 gün sonra yine aynı şeyleri yapmasın
bana yapar gibi geliyo sırf siz gitmeyin bırakmayın diye yapıyo olmasın?

belki de öyle evt beni kaybetmekten ürktü.ama benim onu kaybetme korkularım azaldı kızlar.dedeiğim gibi sadece içimde ölen çocuğa üzülyrum ben,heyecanlarıma umutlarıma...:1no2:

canım sen bilirsin ama çalışmayada başlasan süper hissedeceksin kendini ve oda iyice korkacak, onsuzda yaşayabildiğini, ayakta durduğunu görmek onu acıtacak ve onu sensizlik korkusu dahada saracak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…