Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

Canım ben miyom ameliyatı geçirdiğim için doktora düzenli gidiyorum 1 yıldır herhangi bir şey demedi gördüğü bişey olmadı ama geçen ayla bu ay geldi o kanama sadece o yüzden hamilelik olmazsa bu ay doktora özellikle gidip soracağım inşallah
O zaman sıkıntı yoktur ☺️ İnşallah geçerde hamilelik oluşur gerek kalmaz🙂

Ameliyat sonrası tekrarvgerekebilir demişti Dr inş öyle olnaz kimseninde icinde bizimde, sen kontrole gittin mi ins sıkıntı yok di mi?

Nerdeydi seninki? Benimki üstteymiş ve gonolf sonrası oldu, hirmon yüklemesi belkide buna yol açıyordur, Dr um bana bunu ima etmişti.

Sende düzensizlik sık olur muydu?
Adet sonrası sence yumurtlama kanaması olabilir mi hic o kadar erken olur mu bilemedim.
Canım hamile kalmaya çalıştığım için hep doktora gidiyorum 15 günde bir hep bakıyor kontrol çok şükür bi şey yok şimdilik polipler nadir olarak tekrarlanıyor özellikle yapım işlemi çok önemli benim doktorum kökünü yakarak almıştı tekrardan oluşmaması için
Benimki rahim duvarında ama tam olarak nerde olduğunu bilmiyorum doktor ameliyattan cıktıktan sonra 3 taneydi temizledim spermin gidişini engelleyecek yerdelerdi dedi
Adet düzensizliği de şöyle bende hiç erken ya da geç olma durumu olmadı sadece işte dediğim gibi yumurtlama kanaması dediğim kanamalar olurdu büyüdükçe daha çok arttı

Evde bir tane erken testim var. Yapabilirim ama su an cok daha erken olur heralde. Adet tarihinden 3 gun once falan yapabilirim
Aynen bence de. Ya da adetten 5 gun once vs de olabilir. Aslinda yerlesme kanamasi gibi hafif bir kanama gorsem hemen yapicam. Ama sadece uykuluydum gun icinde :/ bende sizdeki gibi kasik agrilari falan baslamadi

turuncu agac turuncu agac canim sana bir sey soyleyecegim. Ben Norvecte yasiyorum, Norvecte de ayni kadinlar klubunun aynisi var, kvinne guiden adinda. Orda da boyle her ay hamilelik bekleyen uyelerin listesi yapiliyor bizdeki gibi. Fakat onlar bir de listeye, yas, kacinci cocuga hamile kalinmaya calisindigi, kay aydir denendigi, ovulasyon tarihi ve beklenen adet gunu(bat)’i da ekliyorlar. Boylece insanlar biraz olsun bilgi edinebiliyor ya da ne bileyim fikir oluyor. Acaba daha iyi olur muydu biz de listelerimize boyle eklesek? Gerci bizdeki listeler de cok uzun uye sayisindan dolayi 😁 ama orda admin degil insanlar kendileri dolduruyorlar bosluklari listede

turuncu agac turuncu agac canim sana bir sey soyleyecegim. Ben Norvecte yasiyorum, Norvecte de ayni kadinlar klubunun aynisi var, kvinne guiden adinda. Orda da boyle her ay hamilelik bekleyen uyelerin listesi yapiliyor bizdeki gibi. Fakat onlar bir de listeye, yas, kacinci cocuga hamile kalinmaya calisindigi, kay aydir denendigi, ovulasyon tarihi ve beklenen adet gunu(bat)’i da ekliyorlar. Boylece insanlar biraz olsun bilgi edinebiliyor ya da ne bileyim fikir oluyor. Acaba daha iyi olur muydu biz de listelerimize boyle eklesek? Gerci bizdeki listeler de cok uzun uye sayisindan dolayi 😁 ama orda admin degil insanlar kendileri dolduruyorlar bosluklari listede
Yaaa gerçekten çok güzel olurdu şimdi konuyu açarken listeyi yaparken en başta yazsaydık herkes bat tarihiyle birlikte bu bilgileri de verirdi en baştan istesek herkes görüp yazabilir mi bilmiyorum istersen yorum olarak yazayım görenler bilgileri yazarsa bende eklerim☺️

Herkese merhaba benim de 17 Ağustos bat henüz reglim yeni bitti 2 günde bir yaparak bitkisel birkaç şey içiyorum 2 ay önce düşük yaptım inşallah çok zaman geçmeden gebe kalabilirim.
Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲🥰
Merhaba hoşgeldinn bende düşük yaptım kürtaj oldun mı kaç aylıktı 😔

Merhaba kızlar şuan adetin 11. Günündeyim. Pek düzenli olmadığım için bat veremeyeceğim.yumurtlamam 18-20 li günlerde oluyor. Yumurtlama akıntısı gördüğümde tahminen bat kestirebiliyorum. Henüz akıntıyı görmedim. Bat belli olunca buraya yazacağım. 33-35-37 günlerde oluyorum genelde. Ama ben de mfk yöntemini denemeyi düşünüyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin

Ing mi konuşuluyor orda canım?
Ve yumurta kalitesi için neler tavsite ediliyor?

Ing mi konuşuluyor orda canım?
Ve yumurta kalitesi için neler tavsite ediliyor?
Hayır Norveççe konuşuyorlar, yani bizdeki gibi onlarda hiç kür vs uygulayan görmedim. Ovülasyon testi ile takip ediyorlar mutlaka, gunde 2 kere test yapıyorlar emin olmak için, 1 seneden önce sanırım kimse yumurtalarına vs baktırmıyor, ondan sonra da tüp bebek deneniyor zaten

hiç umutsuzluğa kapılmayın inşallah hayırlısıyla bebişiniz sizi bulacak yola devam :) regl olmadığınız sürece her zaman bir umut vardır olsa bile diğer aylar için umudumuzu yüksek tutalım güzel enerjiler gönderelimm :KK200:
Haklısınız . Allah bakabilen ve isteyen herkese nasip etsin . Ben almanyada yaşıyorum ve etrafımda o kadar çok aldıran var ki . İnanki böyle görünce çok sinir oluyorum. Yıllarca evlat hasreti çekenler var

Hayır Norveççe konuşuyorlar, yani bizdeki gibi onlarda hiç kür vs uygulayan görmedim. Ovülasyon testi ile takip ediyorlar mutlaka, gunde 2 kere test yapıyorlar emin olmak için, 1 seneden önce sanırım kimse yumurtalarına vs baktırmıyor, ondan sonra da tüp bebek deneniyor zaten
Bende Almanya’da yaşayan bir insanım . Burada 1 sene boyunca olmuyorsa erkegün spermlerine bakılıyor önce .
Burada kadın doktoruna gidiyorsun gene kalmak istiyorum siyince zaten kalmadan önce kadına hemen bakıyorlar muayeneler oluyor. 1 sene sonra olmuyorlar erkekte bakınıyorlar .
Burada çocuk sayısı çok az olduğu icin aana o anda en iyi yardımları sunup sana çözüm süreci konusunda yardımcı oluyorlar.
Sadece buradaki aletler mesela ultrason almanların tasarrufu yüzünden çok ilerlemiş değil Türkiyemiz kadar . Bazı şeyler çok eski ve 4 boyutlu ultrason icin bile bazıları yurt dışında yaptırıyor.

X