Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

selam kızlar.bir kaç gündür çok yoğunum girip okuyup çıkıyorum sadece.
benim telefondaki uygulamaya göre yumurtlama günüm yaklaştı ama test falan yapmıyorum bakalım ne olacak.
bir de ek olarak mfk macunlarından aldım kullanıyorum bu ay.bir de amh testim düşüktü onu da arttırıyo dediler.kullanıp faydasını gören var mı?

Arkadaşlar merhaba
Ben 3 aydır kadınlar kulübünde takılıyorum 6. 7. Ve 8. Ay topiklerine katıldım. Elhamdulillah 8. Ayda hamile olduğumu öğrendim. Şuan 6+6 haftalığız :) heyecanımı ilk burda paylaştım. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Ben size hemen belirtilerimi paylaşayım.
📍Adet günümden 7 gün önce kasıklarımda iğne batırır gibi sivri sivri ağırlarım oldu. Bundan 2 gün sonra da akşamdan bir sonraki gün öğlene kadar kahverengi (asla kırmızı pembe renk değil) akıntı geldi. Ben normalde uyumayı çok sevmem erken uyanan biriyim fakat bu zamanlarda uzun uykular ve erkenden yatmalar başladı.😴 Ve adete 2 gün kala da clear blue haftasını gösteren test aldım pozitif 1-2 hafta yazılı sonucu elime aldım.🐣
Öncesinde 2 aydır folik asit kullanıyordum doktorum bu çok önemli demişti (planlı gebelik için gittim) Demir ve proteinle beslenmeye dikkat ettim ve en önemlisi kafam çok rahattı diğer aydakiler gibi takmadımve dua ettim. Lütfen sıkıntı yapmayın herşeyin bir zamanı var rabbim isteyen herkese nasip etsin hamişlere de sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ❤️

Arkadaşlar merhaba
Ben 3 aydır kadınlar kulübünde takılıyorum 6. 7. Ve 8. Ay topiklerine katıldım. Elhamdulillah 8. Ayda hamile olduğumu öğrendim. Şuan 6+6 haftalığız :) heyecanımı ilk burda paylaştım. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Ben size hemen belirtilerimi paylaşayım.
📍Adet günümden 7 gün önce kasıklarımda iğne batırır gibi sivri sivri ağırlarım oldu. Bundan 2 gün sonra da akşamdan bir sonraki gün öğlene kadar kahverengi (asla kırmızı pembe renk değil) akıntı geldi. Ben normalde uyumayı çok sevmem erken uyanan biriyim fakat bu zamanlarda uzun uykular ve erkenden yatmalar başladı.😴 Ve adete 2 gün kala da clear blue haftasını gösteren test aldım pozitif 1-2 hafta yazılı sonucu elime aldım.🐣
Öncesinde 2 aydır folik asit kullanıyordum doktorum bu çok önemli demişti (planlı gebelik için gittim) Demir ve proteinle beslenmeye dikkat ettim ve en önemlisi kafam çok rahattı diğer aydakiler gibi takmadımve dua ettim. Lütfen sıkıntı yapmayın herşeyin bir zamanı var rabbim isteyen herkese nasip etsin hamişlere de sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ❤️
Çok güzel yazmışsın gebeliğinde hayırlı olsun 🌸

Haklısın canım işte annelik delilik❤️ Daha karnımıza düşmeden onları koruma iç güdüsü ile yükleniyoruz rabbim sağlıkla nasip etsin hepimize inşallah 😍 haber et beni de ❤️
Canim carsamba 62 cikmisti beta hcg bugun tekrar kan verdim 185,5 cikti. Pazartesi tekrar vermeyi dusunuyorum. Kaygilarim hala devam ediyor maalesef habrr vermek istedim sana da

Canim carsamba 62 cikmisti beta hcg bugun tekrar kan verdim 185,5 cikti. Pazartesi tekrar vermeyi dusunuyorum. Kaygilarim hala devam ediyor maalesef habrr vermek istedim sana da
Değerin iyi çıkmış masallah canım benim her şey güzel olacsk yüreğini ferah tut❤️

Yarına kadar bekleyecem ama bu adetim sanırım
Çok çpk üzgünüm
Geçen sene babamı kaybetmiştim
Şuan en az onun kadar üzgünğm
Yinede yarını bekleyecem belki bi ihtimal yerleşmedir ki sanmam çogaldı cünkü
Şimdiye kadar hamile kalan herkese hayırlısıyla kucağınıza alın
Kalamayanlar umarım o iki çizgiyi daha bu ay görürsünüz 🙏
İnşallah bizede dua edin lütfen 🤗

Yaa benim arkadaşım dogum kontrol hapı kullanırken üstüne bide hapı içmeyi birgün unuttu diye ertesi gün hapı kullanıp öyle hamile kaldı çekilmeyle hamile kalmayı geç 😅😅 tabiii aşeriyorum bide eşime diyormki ya hamileysem ve çocuk istiyorsa 😅😅 artık yoruldu değilsin kendi canınız istediğini hamile olabilirim diye aldırıp durma diyo😅 uykum geldi hamileyim benceler neler neler😅
O arkadaşınız sağlıklı doğum yaptı mı acaba bende şuan öyleyim doktorlar alalım diyorlar

O arkadaşınız sağlıklı doğum yaptı mı acaba bende şuan öyleyim doktorlar alalım diyorlar
Merhaba benim arkadaşımda doğum kontrol hapı kullanırken hamile kaldı öğrenene kadarda içmeye devam etti ve ağrısı var diye hamilelik aklına gelmediği için ağrı kesiciler içti üstelik kendisi ve eşinde akdeniz anemisi var hamile kalmadan önce iğne vurdurması gerekiyordu ama şuan turp gibi 8 aylık bir kızı var. Doktorunun dediği şeyse sen hamile olduğunu öğrenene kadar allah onu koruyor. O yüzden diyeceğim başka bi doktorada görün bence

Ben de büyüklerimden hep öyle duyarım. Ki ben de ilk gebeliğimde ilaçlar ilaçlar kullandım antibiyotik kadın dogumcum vermişti fitiller :KK70: çok şükür sorun olmadı. Korunma hapı kullanırken hamile kalan 2 kişi var duydugum ikisinin de çocukları maşallah turp gibi canım sen dinleme acele kararlar verme
Merhaba benim arkadaşımda doğum kontrol hapı kullanırken hamile kaldı öğrenene kadarda içmeye devam etti ve ağrısı var diye hamilelik aklına gelmediği için ağrı kesiciler içti üstelik kendisi ve eşinde akdeniz anemisi var hamile kalmadan önce iğne vurdurması gerekiyordu ama şuan turp gibi 8 aylık bir kızı var. Doktorunun dediği şeyse sen hamile olduğunu öğrenene kadar allah onu koruyor. O yüzden diyeceğim başka bi doktorada görün bence

ne kadar kolay alalım diyorlar yahu 🤬 sakın aman yani saglıklı dogma ihtimalini bile bilmezken... aldırma bacım bence , yani gerekirse amniyosentez yaptır ama aldırma, aynı şekilde sağlıkla doğuran en az iki kişi var yakınlarımda

Kızlar, bu ara ara ağrı girmesi normal mi yani pazara falan gidiyorum gelince hemen yatıyorum karın ağrısı falan oluyo. ara ara oluyor ama sürekli değil. Hamileler, ne zamana kadar devam eder. Benim ağrı eşiği de çok düşük ya. Bulantı yokta ağrım oluyo işte
Sanırım düşük yaşamışsınız baktım da... sebebi pazara tek gitmeniz olabilir mi ağır kaldırınca da düşük olabiliyo. Geçmiş olsun. TEKRAR hamile kalırısnız inşallah

Kızlar kan testi verdim beta hcg 41 gebelik oluyor mu bu durumda
benim de beta değerim bugün 41,2 çıktı adetim 4 gün gecikmişti bugün test verdim. Sat 11 ağustos sizinkinden 1 hafta geri gibi duruyor benim ki anormal mi anlamadım nasıl oluyor ki? betaya göre 3 haftalık ama adet tarihine göre 4 haftalık çıkıyor

betaya takılmayın, siz adet tarihine göre hesap yapacaksınız, ilerleyen dönemlerde sağlıklı bir gebelikse yakalar haftasını zaten :)
benim de beta değerim bugün 41,2 çıktı adetim 4 gün gecikmişti bugün test verdim. Sat 11 ağustos sizinkinden 1 hafta geri gibi duruyor benim ki anormal mi anlamadım nasıl oluyor ki? betaya göre 3 haftalık ama adet tarihine göre 4 haftalık çıkıyor

Canım geç döllenme olmuştur

X