Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

Herkese tekrar merhaba,
8 sene önce yine hamile kalmak istediğimde burdaydım :) 1 başarısız tüp bebek denemesinen sonra burayı keşfettim. sonrasında ateş ölçme, ovulasyon testi, soğan kürü, incir kürü ne var ne yok hepsini denedim. sonunda sadece ateş ölçmye devam ettim, benden önce ablam ikinci bebeğine hamile kaldı, bunu duyduğumda dünyadaki herkes anne olur ben olamam demiştim.
çok yıprandım ve istemekten vazgeçtim ki kızıma hamile olduğumu ateş ölçme yöntemi sayesinde anladım çünkü regl oluyordum aynı zamanda. regl olmama ragmen ateşin yükselmesinden hamile olduğumu anladım. Şimdi kızım 8 yaşında.
kızım 1 bucuk yaşındayken yıne hamile kaldım ve yine regl olurken hamile oldugumu anladım ama o bebeğimi dünyaya getiremedim.
Şimdi 2. evliliğim, eşim ve ben bir bebek istiyoruz. 5 aydır deniyoruz. ikimizde de bir sorun görünmüyor kontrole gittik.
sizlerin yazdıklarını okuyunca ilk buraya geldiğim zamanları hatırlıyorum ama şuan sanki hiç onları yaşamamışım tecrübe etmemişim gibi aynı heyecan ve merakla bebeğimi bekliyorum :)
böylelikle sohbete dahil olmuş oldum :)
bu arada 8 yıl onceki topicten çok samimi arkadaşlıklar edindik yüzyüze görüşmeye başladık hala görüşüyoruz , kimbilir belki burda da olur
Hoşgeldiniizz inşallah güzel haberlerinizi alırızzz:) ateş ölçme yöntemiyle demişsiniz ateş ölçmeyi nasıl yapıyoruz her gün mü bakıyorsunuz ateşinize hangi gün bakıyorsunuz bilmediğim için merak ettim de

Aynen şimdi araştırmalarına göre şu notları tuttum sizce nasıl

Erkek sıcak su banyosu
Magnezyum yiyecekleri yiyorum
İlişki sonrası sağa yatma
Kadın Sirkeli su yıkama öncesi( bunu dün öğrendim ben uyanınca yapıcam sadece pek emin olamadım bundan)
Kadın orgazm yok erkek önce
Erkek giriş yarım
bende yıllar önce burada bi erkek bebek isteyenler grubu vardı oradan biraz bilgim var :) benim eşimde kız bebek hastası bu ay olmazsa kız için deneme yapacağım taktiklerini bekliyorum canımm :):):) sizinde regl sonrası denemeden sonra olan bebiş erkek diyorlardı o grupta demekki sizde doğru çıkmış :) yanlış hatırlamıyorsam erkek bebeğiniz vardı değil mi ?

Arkadaşlar kasıklarımda ağrı ver sürekli oluyor kramp gibi ama değil özellikle sol tarafım aditime 10 gün var bu ay yumurtlama oldumu emin değilim test yapsam çıkacağını düşünmüyorm sizce kadın doğuma gitmeli miyim enfeksiyon falan olabilir mi bilemedim de
bu aralar çok fazla hastalık falan var canım bi enfeksiyon çıkma ihtimali olabilir kadın doğuma bi gidin isterseniz adetiniz düzenli geliyorsa eğer yumurtlama dönemi geçmiş olabilir çünkü. İdrar yolu intihabı genelde çok ağrı yapıyor bebişin olmasınada engel diye biliyorum canım

bu aralar çok fazla hastalık falan var canım bi enfeksiyon çıkma ihtimali olabilir kadın doğuma bi gidin isterseniz adetiniz düzenli geliyorsa eğer yumurtlama dönemi geçmiş olabilir çünkü. İdrar yolu intihabı genelde çok ağrı yapıyor bebişin olmasınada engel diye biliyorum canım
Aynen canım adetim düzenli ve yumurtmala dönemi geçti bi gideyim en iyisi
Teşekkürler cevapladığın için ☺️☺️

Yok canım daha dün vurundum bugün adetimin 12. Günü akşam 7 de vurundum çatlamış mı diye kontrol etmiyor çok şükür şu ana kadar kist filan oluşmadı hayırlısı olsun senin kaçıncı günün
Bana iğne yapmıyor kendi kendine çatlıyor zaten gerek yok diyor 14 temmuzda gittim 19-20 iki yumurta var dedi sonra 20 temmuzda gittim çatlamış bir tane yumurta gözüküyor oda küçük 13 mm dedi beklemedeyiz şimdi nasip bakalım bugün adetimin 24. Günü

Bana iğne yapmıyor kendi kendine çatlıyor zaten gerek yok diyor 14 temmuzda gittim 19-20 iki yumurta var dedi sonra 20 temmuzda gittim çatlamış bir tane yumurta gözüküyor oda küçük 13 mm dedi beklemedeyiz şimdi nasip bakalım bugün adetimin 24. Günü
Hadi hayırlısı olsun inşallah hayırlı haberlerle gel daha önce gebelik yaşadın mı

Hoşgeldiniizz inşallah güzel haberlerinizi alırızzz:) ateş ölçme yöntemiyle demişsiniz ateş ölçmeyi nasıl yapıyoruz her gün mü bakıyorsunuz ateşinize hangi gün bakıyorsunuz bilmediğim için merak ettim de
inşallah çok teşekkür ederim. ateşi reglin ilk gününden itibaren sabah uyanınca kalkmadan dil altından ölçüyoruz ve not ediyoruz. yumurtlama zamanı 0.2 derece ateşte düşme olur, sonra adet zamanında ateşin sabit kalır ya da artarsa hamilesin demektir ama ateş düşmeye başlarsa adet olacagın anlamına gelir. düzenli olmak gerekir ateş ölçme yönteminde her gun yataktan kalkmadan aynı saatte tek tek not almak gerek

bende yıllar önce burada bi erkek bebek isteyenler grubu vardı oradan biraz bilgim var :) benim eşimde kız bebek hastası bu ay olmazsa kız için deneme yapacağım taktiklerini bekliyorum canımm :):):) sizinde regl sonrası denemeden sonra olan bebiş erkek diyorlardı o grupta demekki sizde doğru çıkmış :) yanlış hatırlamıyorsam erkek bebeğiniz vardı değil mi ?
Aynen tabi o zaman planlı değildi kazaraydı ama durum bu oldu🤭

Eklentiler

• 20123.jpg
    20123.jpg
    26,2 KB · Görüntüleme: 44
  • 15499.jpg
    15499.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 44
Kızlar bişey sorcam ilişkiden 10 gün sonra kan versem sonuçta bebiş varmı yokmu çıkar mı? Ona göre şimdiden randevu alayım diyorum biliyorsunuz devletler 2 hafta sonraya verdiği için muayene😶 tabi regle 1 hafta kalmış oluyor o zaman ama işte kan daha net sonuç diye 😇

inşallah çok teşekkür ederim. ateşi reglin ilk gününden itibaren sabah uyanınca kalkmadan dil altından ölçüyoruz ve not ediyoruz. yumurtlama zamanı 0.2 derece ateşte düşme olur, sonra adet zamanında ateşin sabit kalır ya da artarsa hamilesin demektir ama ateş düşmeye başlarsa adet olacagın anlamına gelir. düzenli olmak gerekir ateş ölçme yönteminde her gun yataktan kalkmadan aynı saatte tek tek not almak gerek
Aaaa ilk defa duyuyorum hemen notlarımın arasına aldım çok teşekkür ederim bilgileriniz için 🥰🥰🥰🥰🥰💕

evet anlaşılan doktorlar folik asit konusunda hemfikir. Normalde gebelik başlanıgıcından itibaren veriyolar diye biliyorum ama demek ki planlama aşamasında da fayda sağlıyor:)
Planlamada da hepsi veriyor. Kadınlar genelde gebelik öncesi muayene olmadığı için kullanmıyor olabilirler.

X