AĞUSTOS 2023 ÇATLATMA İĞNESİ KULLANANLAR(Klomen+Ovitrelle+Duphaston)

Tutup tutmadığını hemen anlayamazsınız ki daha çok yeni vurulmuşsunuz iğneyi ben 7 Ağustos da vuruldum. 8 inde de çatlama oldu çok büyük ihtimalle onu hissettim yani. Onun dışında henüz başka belirti yok. Her şey kafa da bitiyor lütfen olmayacak demeyin beyin otomatik olarak oraya olmayacak sinyali gönderiyor. Olmuş gibi düşünün hayırlısı ile olacak inanıyorum deyin. Allah a bol bol dua ediyorum ve olumlu düşünüyorum ben. Karamsar olursak ve stres yaparsak olacağı varsa da olmaz . Yeterince bu süreç bizi yoruyor onun için olumlu düşünmeye çalışalım en azından kendi sağlığımız için 🌸
Ne güzel pozitifsiniz. Ben daha önce (tedaviye başlamadan önce) bir kez o kadar inandım ki hamile olduğuma, böyle psikolojik olarak her okuduğum belirtiyi yaşadım karnımı seviyorum canım bir şeyler yemek istiyor bir sürü test yaptım negatifi gördükçe hatalı diye yorumladım ta ki regl olana kadar o zaman çok üzüldüm o yüzden şimdi totem yaptım yokmuş gibi davranırsam belki sürpriz yapar. 😁😁

Yok zaten eşinin sperm hızında sorun yoksa çok hızlı gidiyor spermler hele o süreçte yumurta salındıysa spermleri kendine çekmek için salgı bile salgılıyor böyle bi şey işte mucize gibi ✨ bana doktorum yarım saat sırt üstü kal duvar falan varsa bacaklarını duvara dayayabilirsin demişti şans artsın diye işte. Bi de ben bu ay kimyasal içerik olmayan spermler hızlı gitsin diye jel almıştım bir gebenin günlüğünden çok iyiymiş arkadaşımın arkadaşı onunla hamile kalmış kıza çocuğun olmaz dedikleri halde. İnstagramda sayfasını inceleyebilirsiniz sizde ben çok inceledim öyle aldım bakalım inşallah 3 gün üst üste öyle yaptık o jeli de kullandım 3 gün boyunca zaten içinde 8 tane tüp geliyo ben 3 ünü kullandım henüz
Bana doktor dedi ki iğneden 36 saat sonra ilişki, sonrasında gün aşırı ilişki öneriyoruz. Ben yine de garanti olsun diye 36 saat ve sonraki günü değerlendirdim 1 gün boşluk bıraktım sonra yine. bu ne kadar olacak acaba ya 3 gün 5 gün bir şey denmedi asker gibi hissediyorum bazen. Bir de sadece yarım saat sırt üstü yatmak yeterli diye biliyorum. O yarım saat de geçmek bilmiyor. 😜

Herkese merhaba.

PCOS'luyum, yaş 33. 1.5 yıldır evliyim 1 yıldır çocuk istiyoruz.

Reglin 5. günü 30 Temmuz Klomen'e başladım. 5 gün günde 2 adet kullandım.
10. gün 4 Ağustos : 10 ve 11 mm (solda) 2 yumurtam vardı. Rahim kalınlığım iyi değilmiş, estrofem başladım.
13. gün 7 Ağustos : 12- 13 ve 14 mm (solda) 3 yumurtam var. Rahim kalınlığı 5 mm.
15. gün 9 Ağustos : 16 - 16 ve 17 mm (solda) 3 yumurtam var. Rahim kalınlığı 7.6 mm.
16. gün 10 Ağustos : Ovitrelle iğne oldum.
Bu arada yaklaşık 2 aydır folik asit kullanıyorum. Hala estrofeme devam ediyorum başka herhangi bir ilaç ya da takviye yok. Eşimin sperm testi iyi çıktı.
İğne olduktan sonraki gün belimde bazen karnımda ağrı oldu onun dışında hiç ama hiçbir belirtim yok. Sanırım olmadı. Bu 2 haftalık süreçte ya çok kilo aldım ya çok su topladım ve inanılmaz iştahım açıldı bütün bu hormon ilaçları nedeniyle. Dediğim gibi tuttuğunu düşünmüyorum yine de buradan paylaşmak istedim.

BAT: 25 Ağustos
Seninle
Herkese merhaba.

PCOS'luyum, yaş 33. 1.5 yıldır evliyim 1 yıldır çocuk istiyoruz.

Reglin 5. günü 30 Temmuz Klomen'e başladım. 5 gün günde 2 adet kullandım.
10. gün 4 Ağustos : 10 ve 11 mm (solda) 2 yumurtam vardı. Rahim kalınlığım iyi değilmiş, estrofem başladım.
13. gün 7 Ağustos : 12- 13 ve 14 mm (solda) 3 yumurtam var. Rahim kalınlığı 5 mm.
15. gün 9 Ağustos : 16 - 16 ve 17 mm (solda) 3 yumurtam var. Rahim kalınlığı 7.6 mm.
16. gün 10 Ağustos : Ovitrelle iğne oldum.
Bu arada yaklaşık 2 aydır folik asit kullanıyorum. Hala estrofeme devam ediyorum başka herhangi bir ilaç ya da takviye yok. Eşimin sperm testi iyi çıktı.
İğne olduktan sonraki gün belimde bazen karnımda ağrı oldu onun dışında hiç ama hiçbir belirtim yok. Sanırım olmadı. Bu 2 haftalık süreçte ya çok kilo aldım ya çok su topladım ve inanılmaz iştahım açıldı bütün bu hormon ilaçları nedeniyle. Dediğim gibi tuttuğunu düşünmüyorum yine de buradan paylaşmak istedim.

BAT: 25 Ağustos
seninle hemen hemen aynı dertleri paylaşıyorum bnde estorfem kullandım ama bitti benim pcosluyum ve prolaktinim yüksek 6 sında vuruldum bende iğneyi fakat sadece belim ağrıyo ve akıntım azaldı arada sağ ve solda ara ara kasılma oluyo okadar kötüyü düşünmek istemiyorum fakat tutmadı heralde

Aa öyle mi ya ben onu görmüştüm ama emin olamadım o tarz şeyler sperm kalitesini düşürüyor sanıyordum. Vücudumuz da bir çok şey mucizevi ne güzel yaratılış muazzam tüm canlılarda evrende bunu görüp şükrediyorum.
Bende öyle sanıyordum yorumları kadınların yazdıklarını görünce bi de arkadaşımın arkadaşı kullanmış deneyelim dedik öyle bi şey olsa kadın zaten bu piyasa da olmazdı çok yatlı biri ebru ceylan her sorunuza cevap veriyor bi inceleyin isterseniz jel de çok iyiydi spermleri akıtmadı dışarıya ve ilişki sırasında kayganlık sağlıyo bi de eğer vajinanın pH sorunlu ise onu dengeliyormuş spermler rahat yaşasın hızlı hareket etsin diye bu ay olmazsa öbür aya deneyin bence tabi karar sizin. Eşim aynı siz gibi çekiniyordu almamı istemedi hatta ama ben yorumları gösterince bi deneyelim o zaman dedi o da memnun kaldı yine kullanalım mı diyor bana yok yumurtlama zamanı kullanırız hemen bitirme diyorum 😂 tabi istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz sadece ben yumurtlama zamanları kullanıcam

O ilacı ne kadar kullanacağız biz peki? Bana bir şey demedi ya günden günden rahmimiz kalınlaşıyorsa ve bu iyi bir şey değilse? 🤨
İlacı bitirene kadar kullan dedi sonra bidaha alıcaksın diye birşey demedi doktorum bende bitirdim dahada kullanmıyorum benim 6 cm oldu 4 falandı

Bende öyle sanıyordum yorumları kadınların yazdıklarını görünce bi de arkadaşımın arkadaşı kullanmış deneyelim dedik öyle bi şey olsa kadın zaten bu piyasa da olmazdı çok yatlı biri ebru ceylan her sorunuza cevap veriyor bi inceleyin isterseniz jel de çok iyiydi spermleri akıtmadı dışarıya ve ilişki sırasında kayganlık sağlıyo bi de eğer vajinanın pH sorunlu ise onu dengeliyormuş spermler rahat yaşasın hızlı hareket etsin diye bu ay olmazsa öbür aya deneyin bence tabi karar sizin. Eşim aynı siz gibi çekiniyordu almamı istemedi hatta ama ben yorumları gösterince bi deneyelim o zaman dedi o da memnun kaldı yine kullanalım mı diyor bana yok yumurtlama zamanı kullanırız hemen bitirme diyorum 😂 tabi istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz sadece ben yumurtlama zamanları kullanıcam
Ben daha önce ebru hanıma soru sormuştum yardımcı olmuştu sağolsun. Olmadı bir denerim aklımda olsun teşekkür ederim :-)

Bana doktor dedi ki iğneden 36 saat sonra ilişki, sonrasında gün aşırı ilişki öneriyoruz. Ben yine de garanti olsun diye 36 saat ve sonraki günü değerlendirdim 1 gün boşluk bıraktım sonra yine. bu ne kadar olacak acaba ya 3 gün 5 gün bir şey denmedi asker gibi hissediyorum bazen. Bir de sadece yarım saat sırt üstü yatmak yeterli diye biliyorum. O yarım saat de geçmek bilmiyor. 😜
İnsan hemen çocuk yapar sanıyor ama neler var neler hiç bilmediğim şeyleri öğrendim bu süreçte

Ne güzel pozitifsiniz. Ben daha önce (tedaviye başlamadan önce) bir kez o kadar inandım ki hamile olduğuma, böyle psikolojik olarak her okuduğum belirtiyi yaşadım karnımı seviyorum canım bir şeyler yemek istiyor bir sürü test yaptım negatifi gördükçe hatalı diye yorumladım ta ki regl olana kadar o zaman çok üzüldüm o yüzden şimdi totem yaptım yokmuş gibi davranırsam belki sürpriz yapar. 😁😁
Bende ondan bahsediyorum. Olacak diyin olumsuz olmayın sadece. Olmuş gibi de kendinizi çok kaptırmayın psikoloji hamile sandırıyo bizi ama olumlu olun olacak inanıyorum ben anne olmak için yaratıldım diyin. Sadece bizler normal gebe kalan kadınlara göre birazcık tedaviye ihtiyacımız var hepsi bu kadar yoksa bi farkımız yok. Sağlıklıyız öyle düşünün 🌸

Bende ondan bahsediyorum. Olacak diyin olumsuz olmayın sadece. Olmuş gibi de kendinizi çok kaptırmayın psikoloji hamile sandırıyo bizi ama olumlu olun olacak inanıyorum ben anne olmak için yaratıldım diyin. Sadece bizler normal gebe kalan kadınlara göre birazcık tedaviye ihtiyacımız var hepsi bu kadar yoksa bi farkımız yok. Sağlıklıyız öyle düşünün 🌸
kesinlikle hamile kalmaya niyet ediyorum deyin mesela olumlamalar ve bolca dua . Ağzımızdan çıkan herşey duadır o yüzden kelimelerime dikkat etmeye çalışıyorum.

Merhaba. Benim de son adet tarihi 21 temmuz. 22 temmuzdan itibaren 5 gün femara kullandım günde 2 tane. 1 ağustosda ovitrelle çatlatma iğnesi yapıldı. Doktor 18 ağustosta kan tahlili yaptırabilirsin dedi. Ben evde test yapmak istiyorum ama eşim bekleyelim diyor. İğnenin vurulduğu günün ertesi gününden beri kasık ağrım var. Arada belim de ağrıyor. Akıntım zaten hep olduğu için belirti olarak görmüyorum onu çok. Belki de şu an test yapsam çıkar sonuç ama direniyorum. Dün akşam artık kesin adet olmuşumdur diye düşündüm ama hala olmamış. Sürekli dua ediyorum ve bu sefer olacak diye düşünüyorum. Allah hepimize nasip etsin.

Sizin yaş kaçtı kaç yıllık evlisiniz

29 yaşındayım polistik over regl düzensizliği biraz kilo aldım çok dikkat ediyorum yeiklerime oysaki glıfor kullanıyorum 5 aylık evliyim🙈
Pko yu dert etmeyin lütfen. Aşılama da şansı yüksek bi kesim çünkü iğnelerle iki üç tane yumurta oluşma ihtimaliniz yüksek benim doktorum bi kadına aşılama yapmış pko varmış onda da 2 yumurta büyümüş ve ikisi de döllenmiş aşılama sayesinde şu an ikizlere hamileymiş umut her zaman var yeterki elimizde bi tane yumurta bi tane sperm bi de açık tüpümüz olsun 🙏🏻 bir gebenin günlüğünde ovulasyon testleri var yumurtlamanıza da öyle takip edip ilişki yaşayabilirsiniz normal yoldan deneyeceksiniz. Ben bu ay çok takmıyorum doktorum da dedi zaten çatlatma iğnesinde şans normal gebelik gibi olmasa da üzülme aşılama yaparız olur zaten sizin aşılama da %30 luk en yüksek kısımda gözüküyorsunuz umutsuz vaka değilsiniz dedi. Benim bi sorunum yok eşimin de yok her ay adet oluyorum yumurtlama da görüyorum ben demekki bi zamanı var sadece ben atanacağım için süreci hızlandırdım. Bu aydan sonra eşim boş geçelim tedaviye gitmeyelim kendimiz deneyelim diyor ben aşılama istiyorum bakalım

Merhaba. Benim de son adet tarihi 21 temmuz. 22 temmuzdan itibaren 5 gün femara kullandım günde 2 tane. 1 ağustosda ovitrelle çatlatma iğnesi yapıldı. Doktor 18 ağustosta kan tahlili yaptırabilirsin dedi. Ben evde test yapmak istiyorum ama eşim bekleyelim diyor. İğnenin vurulduğu günün ertesi gününden beri kasık ağrım var. Arada belim de ağrıyor. Akıntım zaten hep olduğu için belirti olarak görmüyorum onu çok. Belki de şu an test yapsam çıkar sonuç ama direniyorum. Dün akşam artık kesin adet olmuşumdur diye düşündüm ama hala olmamış. Sürekli dua ediyorum ve bu sefer olacak diye düşünüyorum. Allah hepimize nasip etsin.
Bence 15.gün verebilirsinz. Her doktor farklı diyor sanırım bana da 15.gün demişti. İnşallah güzel hayırlı sonuçlar alırsınız.

X