Ağlıyorum iki gündür..

kalbiminaruzvezni

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2014
214
27
34
Arkadaşlar bilenler hatırlayanlar vardır. Ücretli öğretmenliğe başladım, köy öğretmenliği hayalim vardı. Bu gün ikinci günüm ve ben iki gündür ağlıyorum. Maddi anlamda çok madurlar. Terlikle okula gelenler mi dersiniz, montsuz sabah sıraya girip üşüyerek içeri girenler mi dersiniz. Yırtık kazaklar, yamalı pantolonlar... tabi tüm öğrenciler böyle deil,abartılı olanı yazdım, az sayıda dediklerim ama genel anlamda durumları iyi deil. Evet maddi anlamda güç durumda insanlar olduğunu hepimiz biliyoruz ama içlerine girince ne kadar farklıymış her şey. Derneklere katılırım sürekli orada anlatırlar böyle şeyleri ama; ahh canım diyip üzülmekle, onlarla bişeyler paylaşmak çok farklı şeylermiş. Birde o tatlılıkları yok mu, ay saç ıslatıyorlar öne yapıştırıyorlar teneffüslerde bu havada :)
İlk gün sırada ben yeni olduğum için herkes bana bakıyordu, Birkaç çocuk çok güzel kokuyorsunuz dedi. Tebessüm ettim saol diyemedim, boğazımda düğümlendi kelimem, sırada sabah titreyen çocukları görünce, ağlamamak için zor tuttum kendimi. Müdürle görüşmeye odasına gittiğimde bir kadın yardım gelirse bana da yollayın diyordu,3 aydır kiramı ödeyemiyorum 150 lira bulamıyorum dedi, bacaklarım titredi. Utandım çok utandım. yediğim yemekten, içtiğim kahveden, sıktığım parfümden........ Nelere para harcıyoruz insanlar ne zorluklar yaşıyor. Doktorumla görüşücem hafta sonu, aradım anlattım durumu, bu gözümün dolmalar,ı ağlamamak için kendimi sıkmam, eve gelince de durmadan ağlamam, baş ağrısıyla dolaşıyorum... Bir de öyle bişey ki daha yeni başladım ama kaynaşıyorsunuz, önemsiyorsunuz, özel buluyorsunuz.
Bazen yardım edecek yoksul insan bulamaz ya insan çevresinde. Hemen bir okula gidin, idarecisiyle ya da bir öğretmenle görüşün. Onlar çok iyi biliyorlar kimlerin ne madurluk yaşadığını, sizi yönlendirirler.

Son düzenleme:
İzmirin bir merkez dışı mahallesinde( köymüş eskiden).. yardım için sordunuz sanırım,çocukların tüm ihtiyaçları giderilecek... bu okul için sorun yok ama ben ciddi anlamda sarsıldım, psikolojim bozuldu. içinde bulunduğum hayat standardı ile bu karşılaştığım yaşam ciddi anlamda etkiledi,sarstı beni.

Son düzenleme:

Arkadaşım doktorunuzla görüşmek yerine etrafınızla yakın dostlarınızla görüşün mağdur olanlara elinizden geldiğince yardım edin.

cok haklısın canım katılıyorum sana..benım kızımın sınıfındada durumu olmayan arkadası var..elımden geldıgınce yardım etmeye calısıyorum..insan olan dayanamaz zaten böyle bi durumda... ewet okulunuz nerede elımızden gelen bısey olursa cevremızdende yardım toplarız..

televizyonda hep doğu köyleri mağdur,fakir gösterilir ama işte batının batısında çok gelişmiş bir ilin yakın okulunda yaşananlar.

ya ilk konumda çok üstüme gelindi bende kendimi doğru ifade edemedim heralde, şimdi söylemeye çekiniyorum ama söylüycem yinede okulun ve öğrencilerin ihtiyaçaları tarafımca giderilecek... siz yine civar okullarınız için böyle bir girişimde bulunun bence. mutlaka vardır çok ihtiyaç sahibi okullarda..

Ben 'etrafımda kimse yok yardım edecek' diyenleri hiç samimi bulmuyorum.

Hiç mi apartman görevlileri yok evlerinde çalışan hiç mi yardımcıları yok.

Yeter ki isteyin yardımcı olunabilecek bir sürü insan var.

çok güzel düşünmüşsün Allah razı olsun. öğretmenliğe başlamana da çok sevindim

izmir'in neresındesınız.ben de izmir'deyım ve burada verecek yer bulamadıgımdan beledıyenın sosyal market adında acılmıs yerıne bırkıyorum.

yanlis anlamayin ama hicmi yardima muhtac fakir insan gormediniz

Arkadaş burada duygulandığı, üzüldüğü bir şeyi paylaşmış. Öğrencilerini böyle görmek onu duygulandırmış olabilir. Çünkü beni de her muhtaç her fakir bu derece etkilemiyor ama bazen oluyor ki bir çocuğun konuşmasına, bir çocuğun giyinişine çok içim acıyabiliyor.

yardım edecek insan yok diyenlerin etrafında hiç mi öğrenci yok acaba bi 10 tl harçlık bile mutlu eder yeter ki gönülden olsun
ben okurken bi ara çok zor durumda kalmıştım etrafımda kimse bi ihtiyacın var mı demedi.çok şükür Allah yardım etti atlattık o günleri.
inşallah bana nasip olur işimi bulur birilerine yardım edebilirim.

Aslında o kadar nankörüz ki...Yazdıklarınız çok etkiledi.

İzmir'e yarım saat uzaktayım,elimden bir şey gelirse çok memnun olurum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…