Adım Adım Değişim

Ben olsam mesaj dahi atmazdım öyle boşverdim :)
Çocukla ilgilenmemesinden daha da kötü olan çocuğa bakıp somurtup şikayet etmesi bence çok şanslısınız :)
evinize gidin uzun sıcak bir duş sonrası en sevdiğiniz şeyi yiyip hoş bir müzik eşliğinde roman okuyun. Ben bunu düşününce bile Mutlu oldum şu an :)))

günaydın

bugün evden çıkarken bir ayetel kürsi ve 11 ihlas okudum. bunu evden her çıktığımda yaparım, beni korduğunua inanıyorum işe giderken yolda kimsenin duymayacağı şekilde şükürlerime başladım. sağlığıma, sahip olduğum şeylere aileme, hayatımdaki bütün iyi şeylere, atıştırmak için yanıma aldığım peynirli böreğe bile şükrettim

dün o sevgisiz aradı. 7 kere aradı açmadım. bu sabah günaydın bitanem yazmış. ayrılığı bile ciddiye almıyor o kadar duyarsız. o bitanem lafı bile o kadar sahtekarca ki. ben cevap vermeyince bu sefer sen öyle üst üse arayınca ben sana bişey oldu sandım o yüzden öyle açtım telefonu demiş. bu kadar gülünç birşey olamaz. çocuk kandırıyor sanki. işte en tehlikeli erkek tipi, insanı kendinden şüpheye düşüren, acaba mı dedirten. nasıl açtığını ve aramamdan rahatsız olduğunu sesinin tonundan anlayacak kadar algılarım açık. sonra şunu düşündüm, değer görmediğimizi hissettiğimiz bir ortamdan bir durumdan bir kişiden hemen kendimizi kurtarmalıyız. çünkü inanılmaz şekilde insanın enerjisini emiyor. insanı bir anda yorgunlaştırıyor mutsuz ediyor. tamamen enerjisel bir durum. o yüzden bu tarz insanlardan uzak durarak kendimize bir iyilik yapalım..

vanilya ve topiğin diğer sakinleri, dilerim küçük sevinçlerle dolu bir gün geçirirsiniz

Çok güzel başlamış günün sen kendini kurtarmak için adım attığında sanki hayat emin misin? Sorusunu sorar gibi aynı şeyi çıkarıyor karşımıza ve emin olduğumuza inanınca değişmeye başlıyor herşey..
Benim için tuhaf bir sabah oldu. Bu gün aşı günü olduğu için izin aldım ve aile hekimine gittik. Dönerken yolda tasmalı ufak bir cins köpek takıldı peşimize öyle ki eve bile girdi yanımda olsanız dersiniz ki ne Zaman köpek aldınız da böyle alıştı.... Evi bile biliyormuşcasına koşturdu. Tabi ki sonra dışarıya çıkarttım ama aklım şu an onda...
Köpek yine gelirse alacağım onu :)

tasması varsa demek ki kaybolmuş o tasmasının içine bakabilirsin bazen sahibinin telefon numarası yazıyor. şuanda sahibi onu arıyor olabilir. dilerim sokağa atılmamış olsun arada bir bak bakalım ne yapıyor

Çok geç bakmam için bakındım ama göremedim eve dalınca panik oldum :s ama bırakmaz onu kimse jack Russell dı cinsi.

Merhabalar,
Ben dün ofiste değildim o nedenle yazamadım.. Bu gün ise ilk defa bana sorulan "sana takılıyorum ama kızmıyorsun değil mi?" sorusuna yok hayır demek yerine EVET diyebildim
İki gündür şükür yapmıyorum çünkü şükür yazımı buzdolabına asmıştım iki gündür evde buzdolabına yaklaşmadım. Ayrıca uzun zamandır makarna yemeyen biri olarak bu gün makarna yedim ve inanın tadına vardım. Uzun uzun keyifle yedim. Yemeklerin tadına varmak zevk almak önemli diye düşünüyorum. Belki dolunay zamanı 3 günlük bir detoks yapabilirim. Neden derseniz uzun süre yediğimiz şeyler artık tat olarak alışkanlık yapıyor. tatlarını unutup tekrar tatmak gerçek duygularımızı o yiyecekler ile ilgili daha net belirtebilir. (bu arada 25'i dolunay)

günaydın

iki gündür yazmadım, keyfim pek yoktu açıkçası. neyse bugün daha iyi ve kararlıyım. umarım güzel gelişmeler güzel olaylar güzel insanlarla karşılaşırız..

Merhabalar
Bu haftaki çalışmam geçtiğimiz iki haftayı içine alan bir çalışma olacak şöyle ki hedefler bunları hatırlatan notlar ve sol kol testi ile doğruluk ölçtük sıra geldi hepsini derlemeye örneğin daha fazla kazanmak istiyorum bu konuda kendimi güdüleyici notlarımı astım evet bu konuda da sol kol testi pozitif eee ne yapmalıyım bu konu da durum niyet ve sonuç çalışması. Bu haftadan itibaren hedef listeme uygun günlük plan hazırlayacağım ve bu plana uyup uymadığımı gün sonunda değerlendirip not alarak ideal hale getireceğim.
Sevgilerle

günaydın

bu sabah kendimi daha iyi hissediyorum. haftasonu kendime bir güzellik yaptım ve body shopun o muhteşem kokularından birinin vücut spreyini aldım kendime, şimdi çiçek çiçek kokuyorumbir de yılbaşına özel geyikli noel babalı bir çerezlik aldım çeyizim için. olmayan insan için çeyiz yapıyorum ayrıldığım insan 3 gündür aramıyor, harika bir gelişme. çünkü son kez bir konuşma yaptım ve onunla çok mutsuz olduğumu, bana kendimi yabancı hissettirdiğini ve hiçbir zaman bana sıcacık duygular hissettirmediğini, sevildiğimi asla hissettmediğimi söyledim. sustu, sadece dinledi. o da farkında pek çok şeyin. neyse, bu iş tamamen sona erdi çok şükür. rahatladım. şimdi tek başıma daha huzurluyum. birinin beni sevmesini umutsuzca beklemektense ben kendimi severim, bence işin sırrı burda.

güzel huzurlu mutlu bir gün olsun

Ayyyy çok merak ettim çerezliği. Ben de moringa mıydı neydi bayılıyorum ona :) ben işteyim ve sahadayım ondan ancak eve gittiğimde çalışıp yazabileceğim sanırım

Ayyyy çok merak ettim çerezliği. Ben de moringa mıydı neydi bayılıyorum ona :) ben işteyim ve sahadayım ondan ancak eve gittiğimde çalışıp yazabileceğim sanırım

benim aldığım da moringanın vücut spreyiydimuhteşem bir koku değil mi

çerezliğimi hediyelik paket yaptırıp çeyizlerimin arasına kaldırdım ama tarif edeyim bak, böyle üç bölmeli seramikten. hepsinin içinde bir resim var; kardan adam geyik ve noel baba. tutma yeri de küçük çam ağacından. boynerden aldım, 30 tlydi, 20 ye düşmüş.

Günaydın :)
Çok güzel kararlar almışsınız :) akmasa da damlar hiç demeyin birikim ve yardım yapmak bereketi de getirecektir.
Bir yazı da okumuştum kişisel gelişim ile ilgili yazan kişi şöyle demişti "tonlarca kişisel gelişim okudum yerli ve yabancı yazarlardan ama en etkilisi ve hayatımı değiştireni meğer yanı başımda duranmış: Kuran"
Ben bu cümlesinden çok etkilenmiştim. O -Ofelia

Merhabalar işler biraz yoğun genel de sahaya çıkıyorum. ofise gelince de tezime çalışıyorum. Özel hayatımda da her şey (şükür ki) yolunda. Bir kaç hafta öncesine baktığımda nasıl olmuş da böyle şeyler yaşamışız diyorum.
Bunun dışında son gaz kişisel gelişime devam :)
Yeni yeni adımlar da attım ilerleyen dönemde hepsini sizlerle paylaşacağım

Selaaaaaam,
Güzel bir gün olsun hepimiz için :)
Ben bu haftaki çalışma için şunları yaptım:
-Tezim ile ilgili yardım almaya başladım. (her sabah olumlamasını da yapıyorum)
-Gelirimi arttırmak istiyordum bunun için bir yere üye oldum ve ilk satışımı da bu hafta yaptım (olumlamasını da her sabah yapıyorum.)
-Pozitif ilişki istiyordum bu nedenle tam ağzıma "bir daha asla!" kalıbı geldiği an kendimi durduruyorum (olumlamasını her sabah yapıyorum.)
-Şükür işleri biraz aksasa da yazıyı okudukça yapmaya çalışıyorum
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar

birkaç gündür neşem yok. ayrılıktan sanırım boşluğa düştüm. gerzekçe bir hata yapıp onu aradım, telefonu tatsız açtı. ben de nasılsın demek için aramıştım sadece dedim, müsait değilsen kapatayım dedim, isteksizce yani müsaitim ama dışarı çıkıcaktım dedi. eşşekten düşmüş gibi oldum ve afedersin aradığım için iyi akşamlar deyip kapattım. yaptığım bu salaklığa çok kızıyorum bu adamın hiçbir yönden bana uygun olmadığını ve beni gerçekten sevmediğini bildiğim halde, üstelik de ayrılmayı ben istemişken niye böyle saçmaladım ki sanki.

Lütfen ama lütfen salakça deme belki de sana uygun olmadığını tekrar doğrulaman o soru işaretini kaldırman gerekiyordu. Ayrıca ayrılık alıştığın kişiyi unutmak kolay bir durum değil tabi ki böyle motivasyonumuz düşecektir. O yüzden şu anda kimlerden niye şanslı olduğunuzu 5 kişi için sıralayın
Mesela ben bu gün bir arkadaşımdan daha şanslıyım çünkü bir işim var.
A kişisinden daha şanslıyım çünkü en çok Zaman kaybettiren yolu yardım sever biri tarafından araba ile kat ediyoruz :)

ne kadar güzel bir çalışma tamam deneyeyim şimdi.

ben bugün bir arkadaşımdan daha şanslıyım çünkü asgari ücretli de olsa bir işim var ( olumlama mesajında bile sitem ettim)

ben bugün dün durakta selpak satan amcadan daha şanslıyım çünkü dilediğim şeyi daha rahat alabiliyorum.

ben bugün vapurda yol boyu kafasını telefonundan kaldırmayan kadından daha şanslıyım, çünkü ben etraftaki güzellikleri izledim, martılara karabataklara baktım

ben bugün şeker hastası bir insandan daha şanslıyım çünkü tatlı bir şey yerken düşünmek zorunda kalmıyorum

ben bugün mutsuz bir ilişki yürütmeye çalışan bir insandan daha şanslıyım çünkü yalnız da olsam bir gün gerçekten mutlu olacağım günlerin umudunu taşıyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…