Adım Adım Değişim

üzülme sen bu olaylar olmadan önce hayatındaki köklü değişikliği başlatmıştın zaten. devir de çok farklı herşey çok daha konforlu ilerliyor artık. Allah yolunu açık etsin.

Merhabalar, size tavsiyem oncelikle cümlelerinizi olumlastirmaniz.Mesela aglatilmamayi tercih ediyorum demissiniz ya bilinaltiniz sunu anliyor: daha cok aglayacagim.Sonra sütümün kesilmesine izin vermeyecegim demissiniz,malesef onu da pekistirmis oluyorsunuz,kesilsin siyali verir gibi.Isleri kabul etmeyecegim diyerek de,günü bos gecirmeyecegim diyerek de...Bunlarin yerine ben degerliyim,esim icin de bu boyle: degerliyim...Sutum her gecen gun hatta her gecen saniye artiyor.Bugunu dolu dolu geciriyorum...İsimi seviyorum keyif alarak yapiyorum... gibi cumlelerle yer degistirmeniz gerekiyor.Ve ve ve gercekten hayatinizda degisiklik yapmak istiyorsaniz,dusunurken bile pozitif dusunmelisiniz.

Günaydınlar ben yine 5.30'da uyandım. Kahvaltı ettim, oyalandım..
Dün akşam eve giderken alt komşu çağırdı bakıcımız da bebek ile oradaydı eşim benimle denk gelmemek için izin alıp erken gelmiş eşyalarını topluyormuş...
Kendi ailesi de hiç bir şey sormamış tamam demişler. Dün alt komşumuz ve eşi, eşimle konuştular sonra da hep birlikte konuştuk. Eşim fikir ayrılıklarımız var dedi ben de mesela ne diye sorduğumda hiç bir şey söylemedi.. Sonra da geçiştirmek için öyle diyorum bir sorun yok aslında dedi. Ben şok...
Herkes suskun eşime bakıyor mantıklı bir şey duymak için ama ses yok...
Geçtiğimiz hafta işten kovuldu ve iş arama stresine girdi. Kovulduğu yetmezmiş gibi tazminatını da vermediler ve 29. madde ile çıkışını yaptıkları için işsizlik maaşına da başvuramadı. Avukat, dava parası derken strese girdik ama her şeyi de denkleştirdik..
Bu konulardan dolayı stresli ve üzgün diye düşünerek alttan aldım. Davranışlarının üstüne düşmedim..
Daha önceden annesi hem boşanmamızı istiyordu hem de eşimi dolduruyordu. Bir şekilde görüşmeyi sadece telefona indirdi eşim. Ama 1 haftadır iş arayışı nedeniyle babası yardımcı olsun diye onlara gitmekte.
Eşim 2 yıllık mezun olduğu için ailesi evlendiğimiz zaman benim onu ezeceğimi söyleyerek de doğru bir evlilik olmadığını dile getirmiş kendisine. Acaba yine benzer olaylar mı oldu orada diyorum. Annesinin dili dikenlidir nasıl üzeceğini bilir. Benim aileme gelirsek çok onaylamamışlardı birlikteliğimizi fakat her zaman eşim aileden biriydi. Kalbi bir kez bile kırılmadı..
Baştan çok yalan dolanla başlamıştı ilişkimiz eşim dürüst olmayı geçe bıraktığı için ailemle tanıştığında kendini tanıttığı biçim ile gerçek hali çok çok faklıydı. Mesela adı, işi, eğitimi hatta uyruğu bile... tek gerçek olan şey 5 yaşında öz ailesinin onu şimdiki ailesine evlatlık verdiğiydi ve beni de kaybetmemek için kendini ideal biri olarak tanıtıp buna devam ettiğiydi. Bir daha basit bile olsa yalan söylemeyeceğine söz verdi. Olur ya insanın ruh hali böyle saptırabilir hak verdim affettim ve onu o olduğu için sevdim.
Bu durumlardan dolayı onun ailesi sanki ben yanlış davranmışım gibi beni istemeye dahi gelmedi ve biz kendi aramızda nikahlandık.
Yani yanlış başladık hem de çok yanlış. Bu konuda ne derseniz haklısınız. Ama inan ki hiç kolay zaman geçirmedik. Plansız bir hamilelikte olunca oturmamış ilişkiler ile yıprandım. Ama hayatımın en güzel şeyini de bu ilişkiler içindeyken yaşadım. Yüzümün gülme nedeni yaşama sevincim güçlü olma sebebim hepsi oğlum..
Yanlış yaptım ama doğruya ilerleyebilirim. Ve bu yola girmeye çalışırken geçmişteki hatalarım gibi yeni bir yanlış yol oluşturmak istemiyorum.
Eşimin yüzü düştüğünde içim parçalanıyor, üzüldüğünü görünce üzülüyorum onu o olduğu için seviyorum ve bu işin oluru var mı diye çok merak ediyorum?
Bir yorum da olumlu cümleler demiş biri evet çok da haklı
İhtiyacım olan şey yeni olumlamalar. En kısa sürede ilişkiler ile ilgili günlük olumlamalarımı yazacağım.
Ve artık ben cümlelerimi düşünerek kurmayı seçiyorum.

ağlamanın neresi utanç verici birtanem?? hayatı cennet olan el kaldırsın yani... herkes kendi totosuna bakıp utansın ya

Böyle ağlayarak görülmek hiç istemezdim. Güçlü olmak zorundaymışım gibi hissediyorum böyle olamadıkça da hayal kırıklığı yaşıyorum. Ancak güçlü gibi göründükçe de içimde ki fırtınalar kasırgalara dönüşüyor gözyaşlarım da böyle olmadık yerlerde yağıyor.

Tam yüzüm gülümserken üzüldüm.Oglunun şiddet içeren bir ailede büyümesi dogru degil kabul ama ayrı ailenin çocugu olmakta onu çok mutlu etmiycek sanırım.
Dün akşam da komşularımız böyle dedi ailesi dağılmış olarak büyümesindense kendinizi biraz toplayın dedi..
Kavgalı bir ailede yetişen çocuk ailesiz bir ortamdakine göre daha sağlıklı ve iyi oluyormuş bunu araştıracağım

Merhabalar,
Eşim annemleri ve ailesini aramış boşanıyoruz diye.. İş yerinde ağlayıp duruyorum çok utanç verici...

merhaba.ilk sayfadan itibaren okudum bir üzüldüm sonra sevindim sonra baya üzüldüm durumuna.evliliğini ve ozamanki koşullarında seni çokta suçlayamayız herkes bu durumları yaşayabiliyor.sen onaysız bir evlilik yapmıssın kiminin parası olmuyor kiminin başka sartları.evliliktede şöyle ohhh çok rahatım huzura erdım diyen insan çok azdır.varsada beraberce fedakarlık yapıp aşmışlardır.evliikte veya ilişkide bir kişi veya ikiside ceşitli sorunlar yaşamışsa zamanında ve bunlar kişiliğine yansımışsa( yalan söylme,huzursuzluk,mutsuz olma korkusu,tatmin olmama) bu evlilik kolay olmayacaktır.arada sevgi varsa ve eminsen bundan kavga da etsen tatlıya bağlanır hemen.ama bu kavgalarda sen sürekli huzursuz o da takmayan kişiyse gidişatınıza sen karar vereceksin tabi...
boşanmış bi ailenin çocugu olarak evet hep demişimdir kavga etselerde birarada olunsaydı diye...ama bu durum senin ömrünü yiyecekse sen karar vereceksin tabi...

üzülme sen bu olaylar olmadan önce hayatındaki köklü değişikliği başlatmıştın zaten. devir de çok farklı herşey çok daha konforlu ilerliyor artık. Allah yolunu açık etsin.

selam.ben hiç kişisel gelişim kitapları okuyamam meraklıyımdır bu konuya aslında.hayatımın kötüye gittiğini gördüğümde düşünür kendi hatalarımı bulur ama uygulamayada koyamam.ama gecenlerde evimi sevmediğimi üstüme üstüme gelidğini farkettim..dedğin gibi esyaları azalttım,düzenledim,bi ferahladı.şimdi yeme içmemede dikkat edeceğim.düzensizlik sorunum var her konuda.ama bunlar bizi bi sürekiğine ferahlatır sanırım.aslolan kişilerle ilişkilerimiz.bunlardan dolayı bunalıma giriyoruz,sorun yaşıyoruz vs.bunları nasıl halledeceğim bilemiyorum...he cok sorun yaşayan biri değilim ama hayatım beni tatmin de etmiyo hani
öyle işte bende anlatayım dedim.sorun çözmek için değilde bende yadım işte bişeyler..

Eğer siz böyle diyorsanız ki bunu çok duydum bu gün durup düşünmemiz gerek.. Evet belki ben huzursuz olacağım ama madem bir arada olmak sorun çıkarıyor sadece çocuğumuz ile aynı anda bir arada olup zaman geçirir ve daha sonra da herkes ev içinde kendi işine dönerse belki bu durum çözüme ulaşır.
Öyle daimi bir tartışma yaşamıyoruz ama haftada bir ben gidiyorum demeye geliyor tartışmalarımız.. Ağzına yapışmış bir cümle eşimin.. ama hiç de eşyasını alıp çıkmadı bu zamana kadar.
Bir şekilde sizin bu cümlenizi unutmadan adımımı atacağım

herkesin durumuna göre değişir senin anlatımına göre yorum yapıyoruz tabi ama arada sevgi varsa gizlilik,aldatma,sorumsuzluk yoksa başka sorunları ikiniz yenebilirsinizde...
yazdıklarını unuttum şimdi aslında ama öyle itme kakma falansa dayanılmaz tabi ömrünce.
ilişkim varken cok kavga ederdik.üç gün sabret kavga etmemeye diye yalvarırdı arkadasım.ben ille bişey bulurdum büyütürdüm falan ama sevdiğimiz için düzelirdik hemen.onun değişmeyecek özellikleri ve şartları vardı.ama bazen cevremde öyle büyük sorunlar görürdüm ki mücadele edip devam ederdim hatta adamı 9 ayda bilinçaltında rahatsızlıklarını,huylarının kökenini bulup düzelttim..tabi şimdi başka sebepten dolayı görüşmüyoruz o ayrı...

şunu söylemeliyim ki sorununun benim ilişkimden çok büyük olduğunu evlilik çocuk vs ağır olduğunu biliyorum ilişkimi anlatıpta durumunu basitleştirmek istemem yani...

Nasil yaptiniz hani bilincaltinddaki sorunları yok ettim dediniz ya

ne demek öyle basitleştirmek sizin her yorumunuz her örneğiniz benim için çok değerli. Evli olmak gerekmez birini sevmek onun için uğraşmak için biz sadece resmiyete döktük herşeyimizi.
Evet itilip kakılmak bağırışlar bunlar beni çok rahatsız ediyor hele bağırmalar... Hiç haz etmem yüksek sesten.
Umarım ben de sizin gibi hayatımızda bir şeyleri düzeltebilirim.

Günaydınlar,
Ben artık saat 5.30 insanıyım. Bu gün de 5.30'da uyandım. Normalde süt iznimi kullanıyordum ama nedense cumartesi gelme cuma gel dediler o nedenle işteyim yine :)
Dün gece sakin bir geceydi bizim için umarım böyle devam eder.
Bir kaç gün uygun olumlamalar arayacağım hayatımla ilgili

Nasil yaptiniz hani bilincaltinddaki sorunları yok ettim dediniz ya

Evet nasıl oldu nasıl basardinzi

benimde kendimce halledemediğim sorunlarım ve kişiliğim var hatta bilimsel anlamda bişeyde bilmem bu tarz kitaplarıda pek okumadım demiştim.arkadasım tanıstığımda ilişkiden cok korkuyordu olumsuz bişey yasamıs ve sonu kötü bitmişti..bir ilişki bile istemiyorken ben ona eksik kalan seylerini verdim...öncelikle bana inanıp güvenmesini sagladım o hiç kimseye bişey anlatmayan ketum adam bana saatlerce yasadıklarını anlatmaya basladı.sonra anlatıkklarına göre onda eksik kalan seyler,örneğin :huzurdu...örneğin her gün kahve alışkanlığı edindirdim...güzel bir servisle bol köpüklu sodalı :) ve yanında her zaman sohbet...o sırada asla tv izletmedim...bi süre sonra baskayerde baskasıyla içtiği kahvenin tadı bizim ki gibi olmadı...yanlış anlamayın cok küçük nüanslar ama anlatıyorum
cts pzr dinlenmeyi özlemişti ben her işi halledip onun dinlenmesini sağladım.cok bencil ve yemek bile yapmayan bi insan varmış hayatında...bende bunları kullandım ve şirinlik anlamındada iyiyimdir hani...erkekler bunlara alışıpta ayrıldıklarında eksiğini yaşıyorlarsa anlıyorlar degeri.bu bulaşık yıkama ev süpürme olayı değil.ben mesela sürekli konusurum (biraz fazla)
sürekli güldürürümde hep eglenceli konusurum ve her konuda anlatırım anlattırırım.giyimime dikkat ederim özelde.ve şunu farkettim benim için fedakarlık yapmayan adam bir baktım ki haftasonu nereye istesem gidiyoruz şunu yiyelim diyorum sunu yapalım diyorum yapıyoruz falan oldu.yani mesele erkeğin kölesi olmak sürekli hizmet etmk değil ama zaten biraz fedakarlığını görünce onlarda değişiyor.
neyse meseleyi baska yere saptırmısım özür dilerim...adam el hareketime bile karısıyodu eskiden sinir olduğu bişeyse.şimdi unuttu bunun sebebi karşılıksız ve cıkarsız sevdiğimi gördü ve ben çok yönlendiririm her konuda şöyle olsun böyle olsun böyle olmalı diye...bikaç defada haklı cıktığımı görünce adam kendini bana bıraktı...bu arada izlediği belgeselleri hiç sevmememe ragmen bende sabredip izledim şimdi o benle dizi izliyo :)
mesleeyi değiştirmemek için uzatmıyorum kızlar.

bu arada bu konularda iyi sayılmam aslında anlattım ama 9 ayda bir erkeğin nasıl değiştiğini gördüm oyüzden paylaştım...benimde dayanılmaz kötü huylarım var...aşırı kıskancım ve kurgucuyum...mesela biriyle konustuğunumu gördüm Allaahhhh bitti...kesin beni aldatıyo git onla yemek ye zaten git onla sevgili ol zaten falan.kendim bile tiksiniyorum yaptıklarımdan...bunu niye anlatıyorum...ne kadar sevgide olsa başta şirin gelen kavgalar sonradan kronikleşiyor ve her kavgada seviye değişiyor.zamanla insan sevip sevmediğini bile anlayamıyor hale geliyor.

en son ki görüşmelerimizde mesela bana uzak ve temkinli duruyo nedir dedim anlatmadı konusmalarından cıkardım ailesini dert ediyo anlat dedim yok dedi...akşam görüştük kahvesini yaptım şirinlik falan...baktım ki ailesini anlatmayacak annen nasıl su nasıl bu nasıl derken konuyu ilerlettim ama o farkında bile değil asıl derdini anlattıgının.benim bazı seyleri dert edip sorun cıkaracagımı dusunduğunden anlatamıyo...bende olayları herkes acısından inceleyerek ona şu şöyle haklı bu boyle haklı falan diyerek hem baska acıdan bakmasını sağladım hemde sevgililer veya eşler her zaman aileyi kötüler haksız bulur imajını sildim..bunu her zamanda yapardım...küçük ve gereksiz bi detay anlatıyorum belki lütfen kusura bakmayın bazılarının dedği gibi erkekler cok basit insanlar...onları cözmek te cok basit aslında ama uygulayabilene...kıskançlığım ve kurguculuğum benimde işlerimi bozuyo

Yazdıklarınızı heyecanla okudum Belli ki soda sizin imzanız olmuş bu gün ben de yorgunluk kahvesi şeklinde deneyeyim ama dahası eşimin üzerinde çalışmalıyım

Yazdıklarınızı heyecanla okudum Belli ki soda sizin imzanız olmuş bu gün ben de yorgunluk kahvesi şeklinde deneyeyim ama dahası eşimin üzerinde çalışmalıyım
hehehe sodayı özellkle belirttim kahveyle cok alıştık diye :) cok basarısız olduğum konular var oyüzden şirinlikle falan kapatıyoruz işte :)biraz kısmet biraz da karşındakini çözmek bu işler heralde.ben cok direttim herşeyde...adam bi ara baktım dengesi şaştı...bi an bakıyo ağamsın paşamsın bi an yerin dibine sokmuşum iyi bişey mi kötü bişey mi anlayamadan geciyordu zaman :)
bişey konusacaksam o da tv izliyosa mesela konusmaya başlarım sonra belli etmeden az az sesini kısarım tv nin.konusma hararetlenir ben arada kanal değiştiririm belli etmeden falan ,oynuyom öyle kedi gibi işte tabi her erkek böyle değildir belki

Merhabalar
Dayanamadım yazmak istedim o günün akşamı ben de kahve soda çay herşeyi sordum hayır cevabından başka birşey duymadım. Bari haftasonu yemek yapayım dedim istemiyor canım dedi durdu ben de kafama göre yaptım.
En sevdiği yemekten yap diyeceksiniz ama inanın ki bilmiyorum ne seviyor çünkü ben onu balık sevdalısı sanarken o anneme ben balık sevmem demiş. Çok şaşırmıştım. Hala şaşkınım çünkü her hafta balık yemek istiyor...
Bir de kötü hissettim bu gün kendimi akşam dua edişini duydum eşimin ve aynen şöyle dedi "annemi babamı ve diğer sevdiklerimi koru" hadi ben diğerlerinde olayım da oğlunu da ekleseydi keşke
Bu arada kaynanam bir işi beceremediniz demiş eşim boşanmıyoruz diye aradığında..
Belli ki bazı şeyler kopmuş ilişkimde... Böyle devam edeceğiz belli o nedenle ilişkim üzerine yönelmektense kendime yönelmenin daha önemli olduğunu düşünüyorum artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…