Adetime 7 gün kala kanda beta HCG sıfır pozitife donermi?

aralikkizi

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2010
463
32
İlişkiden sonraki 6.gunde dayanamadım kan testine gittim maalesef sıfır çıktı .. yumurtamin catladigi gün ilişki oldu bugün 6.gunu birkaç gündür adet sancısı kasıklarıma ve belime vuruyor.. normalde hiçbir zaman adet sancisi çekmem..sadece adetin 1.2.gunj çekerim tek belirtim bu herhangi bir akıntı veya enfeksiyonum yok hiç olmadi da daha öncesinde..yani tecrübe etmediğim birşey sizlerden başına gelen varmıdır?ne zaman testi tekrarliyim rahmimde ciddi kıpırdanma ve hareketlilik ler hissediyorum kesinlikle psikolojik değil..

İlişkiden sonraki 6.gunde dayanamadım kan testine gittim maalesef sıfır çıktı .. yumurtamin catladigi gün ilişki oldu bugün 6.gunu birkaç gündür adet sancısı kasıklarıma ve belime vuruyor.. normalde hiçbir zaman adet sancisi çekmem..sadece adetin 1.2.gunj çekerim tek belirtim bu herhangi bir akıntı veya enfeksiyonum yok hiç olmadi da daha öncesinde..yani tecrübe etmediğim birşey sizlerden başına gelen varmıdır?ne zaman testi tekrarliyim rahmimde ciddi kıpırdanma ve hareketlilik ler hissediyorum kesinlikle psikolojik değil..

Psikolojiktir o hamilelikte bile rahimde hareketliliği taa ne zaman hissettim…
Biraz akışına bırak🙏🏻

Ya özür dilerim ama daha 6 gün geçmiş neden kan veriyorsun ? Varsa bile çıkmaz ki . Gerçekten bazen çalışan hemşirelere de üzülüyorum , boşu boşuna da kendinizi deldiriyorsunuz. Google bile yazınca zaten kana ne zaman geçiyor o bile yazıyor . Erken gebelik testleri var onlardan almanı tavsiye ederim
Bu arada O rahimdeki kıpırdanma dediğin gaz olabilir . İnşallah bebeğin seninledir 🙏🏻

Kızmayın lütfen isteyince sabır etmek çok zor oluyor..biraz empati kurmak gerekiyor bu tür durumlarda..yorumunuza saygı duyuyorum ancak hemşirelerin işi bu zaten ne demek istediğinizi anlayamadım açıkçası..sonuçta öyle veya böyle kan almak için oradalar.. doktorlarda bazen gerekli gereksiz birçok test isteyebilir..yorumunuz biraz da acımasızca olmuş..gaz sancısı ne demek adet sancısı kasık ağrısı ne demek ayırt edebilecek kapasitede , tecrübe sahibi ,ve yastayim.bazen insanın basireti bağlanır heves edersiniz heyecana kapilirsiniz..hicmi yasamadiniz bu tür duygular..

Ben haftaya randevumu aldım buradan bilgilendirme yapacağım mutlaka..hemde tecrübesi olmayan arkadaşlar için de belirtiler ile ilgili de detay vereceğim..yardımcı olacağım ..tabii inşallah olumlu sonuç alırsam..

Merhaba ayni zaman vermisiz sayilir bnde 8 gun kala verdim yani dun cikmadi karnim cok.agriyor ustune yatamiyorum icim bulaniyo su an 6 gunum var bakalim bende bekliyorum sonucu yazin

Hanımlar sizi çok iyi anlıyorum. Bende bazen çok sabırsızlanıyorum, ilişkiden 3 gün sonra bile yaşadığım en ufak şeyi acaba hamilelik oldu da ondan mı bu belirtiyi hissediyorum derken yakalıyorum kendimi. Son derece mantıksız evet, ama dediğiniz gibi aşırı istek aklı geri plana atıyor. Sadece şunu söylemek istiyorum ki, hamilelik oluncaya kadar, hamilelikten doğuma kadar, doğumdan çocuklarımızı buyutene kadar ihtiyacımız olan en en en önemli şey SABIR... Sabırlı olmayı öğrenmek durumundayiz. Beklememiz gerekiyor. Adete 8 gün kala6 gün kala yapacağımız testler bize cevap olmayacak. Bilakis sorularımız artacak
. Acaba var da çıkmadı mı? Acaba bu ay da mı olmadı? Adet günü yine mi yapsam? Gibi gibi... Böyle sorularla zihnimiz daha da çorba oluyor. Dediğim gibi öğrenmemiz gereken şey SABIR. sabırlı olmayı, beklemeyi, zamana bırakmayı öğrenmeliyiz...belki bu da kendimizi bir üst versiyonumuza taşımamız için verilmiş firsatlardir.. kendimizle mücadele etmeyi öğrenmemiz belki de ilerde begimize daha iyi bir anne olmamızı sağlayacaktır. Bilemiyoruz..

X